Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu..tak zrobię, w domu wysiałam tylko troszeczkę. :D . Tak już mi się chciało pogrzebać w ziemi ;:oj , ale reszta pójdzie do gruntu. ;:108 . Dzięki. ;:168
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry :) Kleome po raz pierwszy najlepiej wysiać do doniczki w domu...kilka nasion wysiać w ogrodzie na początku kwietnia, miejsce oznaczyć. W następnym sezonie trzeba zwracać uwagę, czy w pobliżu rośliny matecznej nie widać sadzonek.
W tym roku w domu Kleomenie nie będzie wysiana, nasiona zostaną posypane w ogrodzie...nie trzeba ich przykrywać ziemią.
Dostałam nasiona ;:196 może oprócz różowego koloru będą inne kolory. Różowy kolor jeśli się pokaże zostanie przeniesiony w bardziej słoneczne miejsce. Ostatnio rosły pod jarząbem szwedzkim, prawie nie było ich widać...wysokość miała wiele do życzenia.
Tak wygląda sadzonka posadzona na miejscu stałym...na fotografii widać strąki w których znajdują się nasiona...
Foto z szuflady...
Obrazek

Obrazek

Zuzia111 pamiętaj tylko że rośliny nie mogą skiełkować przed 15 Maja...są wrażliwe na przymrozki.
Tak wyglądały dalie z nasion wysiane w ogrodzie....

2013-07-31
Obrazek

2013-09-14

Obrazek

Ulubione trawki...
Obrazek

Obrazek
Budleje wysiane z nasion...przetrwał tylko taki kolor jak na foto. W innych kolory umarzły ;:108 Budleje późno zaczynają wegetację...nie trzeba ich od razu wyrzucać...trzeba poczekać :D Wymagane jest też solidne przycinanie na wiosnę, krzak jest odmładzany, wydajniej kwitnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję za radę ;:196 powiadasz że kleome strzela nasionami? Będzie miało co rywalizować z groszkiem szerokolistnym :;230
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Taki widok mi się marzy i mam nadzieję takiego doczekać. ;:180


Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry ;:167 zobaczysz kwitnącą Kleome...zadecydujesz czy zostanie. W ogrodzie był kolor różowy, są też inne...można zostawić, najładniejszy ;:108


Zuzia111 ;:3 jak pogoda dopisze, dalie na pewno będą kwitły. Moje Dalie są gotowcami z marketów, traf- zgadzają się z nazwami na opakowaniu. W tym roku dojdą jeszcze inne, te wątpię żeby się zgadzały z zamówieniem, zostaną posadzone na rabacie z liliami. Wielkość nie będzie miał znaczenia.
Dzisiaj odkryłam że część mieczyków zgniła...podlewając datury, musiała się woda dostała się do wiaderka :(
Pocieszyłam się dwoma kłączami Canny, aksamitkami i limnantes.
Wspomnienie z lata...
Obrazek
Rojniki, w tym roku doją nowe...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Rojniki ;:215 prawdziwe cudeńka ;:108
U mnie nie chcą rosnąć - pewnie ziemia jest nie taka , bo giną ;:131
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu...skalniaczek bardzo ładnie się prezentuje z tymi rojnikami. ;:128 . Niestety u mnie z braku miejsca nie mam. No cóż, czasem trzeba z niektórych zrezygnować, choć wszystko by się chciało. ;:oj . Nie pogniewasz się jak będę podziwiać u ciebie. ;:168
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

stefcia :wit ziemia nie jest na pewno zła. Rojniki potrzebują pełnego nasłonecznienia, podwyższonej rabaty. Nie lubią ciemnego, mokrego stanowiska...po spełnieniu tych wymogów rosną :)

Zuzia111 dzisiaj szukałam wiosny, coś już widać...chociaż rabaty jeszcze pod śniegiem. Przy okazji został klon skrócony górą. Hortensje zostały obcięte z brązowych kwiatostanów...trawy też trafiły pod nożyce. Dotleniałam się, słuchając marcujących kotów...,,się dzieje'' :;230

Macierzanka cytrynowa
Obrazek

Macierzanka?
Obrazek

Obrazek
Epimedium
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Dostałam kilka cebulek, widać że rosną...
Obrazek

Obrazek

Naradka
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ja też dzisiaj szukałam wiosny. Jedna kępka krokusów na wierzchu. Jeden miłek amurski, ranniki ,irysy reticulaty. I ciemiernik w pąkach. Tyle dostrzegłam. Dużo jeszcze leży śniegu i stanowczo za dużo wody.

A skalniaczek z rojnikami cudny. A jeszcze mają dojść nowe to ;:333
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

[quote="Anna11"
Pocieszyłam się dwoma kłączami Canny, aksamitkami i limnantes.
[/quote]

Aniu, a co o jest limnantes? Nie znam :?:

Już niedługo będziemy grzebać, sprzątać, siać, ciąć. Ja w tym sezonie mam do zrobienia skalniak w miejscu poprzedniego, który nie był takim prawdziwym, ale namiastką. Obecnie powstanie takie miejsce, gdzie moje rojniki nareszcie sobie odetchną pełną gębą :uszy
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Wspaniale..pierwsze oznaki wiosny już są :D . U ciebie jeszcze tyle śniegu.. :shock: , u mnie już wcale. Gdyby nie dzisiejszy deszcz także bym szukała wiosny, może jutro. ;:224
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Biedronka641 :D śniegu w ogrodzie też jeszcze jest dużo, nadają pogodę na plusie. Rośliny jak poczują wiosnę to ruszą. W ogrodzie nie rosną jakieś wypasione rośliny, dużo jest mini cebulek...zanim zakwitną są zielone szczypiorki. Co roku pozbywam się części, zawładnęły by cały ogród. Zwykłe ranniki powinny być, jak nie zostały wyplewione ;:173
Rojniki zostaną rozrzucone po całym skalniaku, przy okazji zostanie dosypany drobny kamień. Agrotkanina zostanie w końcu schowana ;:108

PEPSI ;:167 trzymam kciuki za skalniak, te malutkie rośliny giną pomiędzy większymi. Posadzone razem są wyeksponowane, widoczne.
Limnantes to roślina jednoroczna, zostanie niedługo wysiana. Warto o niej poczytać, przed posadzeniem. Lubi wilgotne stanowiska. Zostanie posadzona w doniczkach, będzie kontrola nad podlewaniem. Powinna ciekawie wyglądać w połączeniu z czymś większym. Znalazłam ciekawą stronę podam na pw.

Zuzia111 :) Śnieg częściowo zginął tylko na rabacie skalnej, w innych częściach ogrodu leży w najlepsze....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu jak długo trzeba czekać na kwitnienie budlei z nasionek?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”