Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Moje przylaszczki się odnalazły, ale są znacznie mniejsze niż w poprzednich latach. Ciekawe kwiatuszki niebieskie podobne do hiacynta, co to jest? Aniu Twoje kamienne rabatki bardzo mi się podobają :) Mam taki niby skalniak który podobnie ma murek z kamieni ustawionych na sztorc.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu...bardzo ładne przylaszczki, przyznam że na żywo ich nie widziałam. :oops: Podobno to takie maleństwo, tak czy siak piękne. ;:180
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Nie,Zuziu,kępa przylaszczek wielkością dorównuje śnieżnikom,krokusom,cebulicom.Warto je mieć,bo wyjątkowo piękne.Tak się porządziłam z odpowiedzią,ale Ania pewnie nie będzie krzyczeć :wink: O cesarskich koronach też czytałam,że żarłoczne,ale z tej wiedzy użytku za bardzo nie zrobiłam.Czytałam też,że do kwitnienia potrzebne im zasiedzenie,dlatego nie ruszam ich,ale już tak się namnożyło,że zaryzykuję ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

kogra :D na ciemiernik nie zwracałam do tej pory uwagi, rośnie w ogrodzie drugi rok.
Biały najzwyklejszy ciemiernik, wiosną ma liście w brązowych plamach...co roku trzeba wszystkie usunąć. Zostawione nie wyglądają estetycznie. W wątkach można trafić na takie wpisy, drugi rok z tych porad korzystam. Za wcześnie liści nie trzeba usuwać, kwiaty mogą przemarznąć. Z tego Ciemiernika cuchnącego liście nie były usuwane, lepiej je zostawić...nowe liście urosną, zasłonią stare...stare będą zamaskowane.

Bufo-bufo :D nie wiem dokładnie o które niebieskie rośliny chodzi, wstawię zdjęcia z podpisem :roll: Wykorzystanie kamieni w ogrodzie się tylko minimalnie sprawdza...wapień co roku po zimie się kruszy. Kamienie otoczaki się sprawdzają, w kilku miejscach są wkopane...widać je tylko jakieś 1,5 cm ponad gruntem. Przeczytałam na innym forum, że otoczaki ułożone na wierzchu to przestarzały, zacofany sposób ;:224 może i tak...każdy różnie do tego podchodzi. Tak wykorzystane otoczaki hamują wrastanie trawy na rabatę ;:108 Lepiej jest też kosić trawę, można wszystko wykosić...nic nie zostaje.
Wapień ułożony w sztorc, emituje namiastkę gór...widać to spoglądając z różnych stron...widać to tylko w pierwszym roku. Gdy rośliny urosną...wszystko się zlewa, wystają tylko nieliczne kamienie. Rabaty są objechane też białą cegłą, nie kruszy się...można ją wykopać i przesunąć...poszerzyć zagonek z roślinami ;:173
Ciemiernik...
Obrazek

Krokus, rośnie w ażurowym koszyczku...ochrona przed gryzoniami...
Obrazek

Szafirek, stara odmiana...w ubiegłym tygodniu zostały wycięte, ubiegłoroczne liście...uwidoczniły się kwiaty, świeże liście...tegoroczne.

Obrazek

Śnieżnik

Obrazek

Obrazek

Puszkinia
Obrazek

Krokus
Obrazek

Zuzia111 ;:3 las przylaszczek widziałam w lesie...to dopiero był widok ;:333 Kolor na foto jest przekłamany, w rzeczywistości kolor jest bardziej ciemny ;:108

Miriam ;:167 Przylaszczki też każdemu polecam, nie tylko patrząc na kwiaty...liście są też warte wspomnienia ;:172 Jak kwiaty przekwitną, liście tworzą niziutkie kopułki o ciekawym zielonym kolorze.

O szachownicach też słyszałam, że powinny rosnąć w jednym miejscu kilka lat. Nie wiem czy to do końca prawda, miałam kiedyś pomarańczową szachownicę...rosła w jednym miejscu cztery lata. Tylko po posadzeniu, raz kwitła...potem nigdy. W końcu gdzieś przepadła. Żółta będzie co roku wykopywana, dzielona...sadzona w nowym żyznym miejscu, ziemia zasilana na jesieni obornikiem bydlęcym...przez zimę obornik się rozłoży, szachownica będzie miała żyzne miejsce z ,,papu''.
Mirko, powodzenia z szachownicami...kwitnąca większa ilość, będzie rewelacyjnie wyglądać ;:167
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu..coraz więcej kwitnących, tylko się cieszyć. ;:128 . Ja dziś jadę na swoją działeczkę, ciekawe co tam nowego wypatrzę. ;:oj Co do szachownicy, w zeszłym roku kupiłam...zakwitła pięknie, w tym już jej nie widzę. ;:223
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu pytałam o ten kwiatek, wygląda znajomo, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy,pomożesz?
http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/032/7 ... _800.0.jpg

Owszem kamienie wokół kwitów mogą wyglądać przestarzale, zależy jak są ułożone i jakie to kamienie. Te imitujące góry moim zdaniem są nowoczesne :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Zeniu ;:3 szachownica może jeszcze się pokaże ;:108

Bufo-bufo :D ta malutka roślina to Puschkinia scilloides.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Dzięki za radę, zostawię je więc takie jak są.
Bo wielkość kwiatostanu mnie zadziwiła, wygląda niezwykle.
Widzę że puszkinia też Cię zachwyciła, mam jej sporo i nigdy mi jej dosyć.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

kogra :D Grażynko, przejeżdżając widziałam w jakimś ogrodzie taki Ciemiernik...nie jest wcale malutki, kępy były bardzo pokaźne...doskonale widoczne, od razu zwracały uwagę.
Puszkinia rośnie już od kilku lat, taki wiosenny zwiastun...w ślicznym kolorze. Posadzona jest w niezbyt dobrym miejscu, może kiedyś zmieni miejsce. Na razie nie bardzo chcę ja przenieść, zawsze przy takich zabiegach zostaną jakieś cebule...wyskakują niechciane w różnych miejscach...często wrośnięte w jakieś inne roślin.

Następne zwiastuny wiosny...
Zawilec grecki
Obrazek

Stopowiec
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

On faktycznie nie jest mały, ale dość pokażnych rozmiarów.
Najbardziej wyniosły jest kwiatostan, ma spore rozmiary na łodydze około 40cm.
Gdyby nie te leżące liście, ale może się podniosą.
Wyprzedziłaś mnie brunerą, moja dopiero wychodzi z ziemi.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Zobacz jak wygląda z dalszej odległości Ciemiernik ;:3
Obrazek

Brunery dopiero rosną, tylko jedna w zacisznym miejscu...ruszyła jak na drożdżach :) w tym miejscu jeszcze nic nie było robione...panuje bałagan :oops:
Obrazek

MIODUNKA RACHEL VERNE
Obrazek

ZAWILEC GRECKI
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Mój wygląda podobnie, ale ma więcej kwiatów - http://www.fotosik.pl/zdjecie/5c360f4c13ccbd6f
Za to liście leżą tak samo, czyli wszystko jest tak jak ma być. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Te ciemierniki tak mają, liście wcale nie są oklapnięte..szkoda że nie sfociłam swojego. :D . Widzę Aniu że coraz więcej kwiatków rozkwita u ciebie, no to tylko się cieszyć i napawać ich widokiem. Moje brunnery także ładnie ruszyły choć jeszcze nie kwitną. ;:128
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”