Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, zaczęłam się martwić o Ciebie, bo rzeczywiście dawno Ciebie nie było. Mam nadzieję, że zdrowie podreperowane? Trzymaj się cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję ;:167 dziewczyny sama jestem sobie wina...podczas ciąży ponad 20 lat temu , wykryto nadciśnienie...leki brałam jak popadło. W końcu straciłam przytomność, w ogrodzie. Oprzytomniałam w szpitalu na oddziale, uszkodzone jest coś w mózgu i w sercu. Będzie jeszcze jedno dokładniejsze badanie. Chodzę, na szczęście... schudłam 10 kg...nogi są jak doczepione do szczudeł...dziwnie mi się chodzi ...nic nie robię. W szpitalu byłam niecałe trzy tygodnie. Dobre dusze dopomogły, oplewiły ogród ;:167 Piszę ku przestrodze, bierzcie leki...nie warto się narażać. W gospodarstwie też nie jest łatwo, miałam za ciężko...praca przy zwierzętach nie jest lekka. Dzieci pomagają jak mogą, z czegoś trzeba opłacić rachunki. Ciśnienie dalej pewnie jest, dzień po przyjeździe do domu...byk prawie zabił syna. Porządnie jest poturbowany, jedno żebro jest pęknięte...serce się kraje jak pomyśle co ,mogło się stać.

W pierwszym dniu, czułam ogromną radość...patrząc na kolorowe kwiaty. Wczoraj w końcu popadało, rośliny odżyły.
Dzisiejsze foto....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu przykro się czyta o twoich przejściach. ;:174 Szczególnie, że też mi trochę skacze ciśnienie, ale ja bezlekowa na medycynie naturalnej :wink: no i też mam gospodarstwo, ale rodzaj męski to oglądam do 2 tygodni potem handel. :D Krowy też czasami dają popalić, ale to nie byk. ;:224 Od czego zdiagnozowali ci to ciśnienie?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu ..przykro się czyta o takim stanie ..trzy tygodnie w szpitalu ..Aniu niestety musisz trochę zwolnić zwłaszcza teraz powoli dojdziesz do siebie tylko trzeba słuchać się lekarza i brać systematycznie leki...ja też biorę na nadciśnienie codziennie i mi się ładnie ustabilizowało...a teraz jestem uziemiona 3 czerwca złamałam nogę w kostce w dwu miejscach..mam nogę w gipsie i aż mi się coś robi na działkę pójdę może w lipcu..ach ...wracaj szybko do zdrowia... ;:168
Zdjęcia są piękne aż się chce patrzeć...
Pozdrawiam... Alina .
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Współczuję takich przejść, szpital to traumatyczne przeżycie dla każdego.
Ale teraz jest już z górki i powinno być tylko lepiej. ;:333
Posiadanie gospodarstwa to nie żarty, tu trzeba się przysłowiowo naharować.
Jednak ogródek wygląda bardzo ładnie i nie widać żadnych zaniedbań. ;:215
Odpoczywaj, nabieraj siły i rób zdjęcia, zimą przypomną Ci miłe chwile spędzone na ogrodzie. ;:168
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu przykro się czyta o Twoich przeżyciach.
W ogrodzie masz pięknie. Oczko robi swoje, trochę brakuje mi mojego ze starej działki.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Lady-r ;:3 ciśnienie mierzone jest standardowo, podczas wizyt w ośrodku zdrowia. Dostałam podstawowy lek, brałam tylko jak wtedy jak głowa bolała. Piłam też syrop z aronii, po co się faszerować lekami...tak myślałam. Jak karetka mnie zabrała, zmierzyli ciśnienie. Potem w szpitalu, okazało się że trudno było je zbić...wychodziło 210-110...po dobraniu leków unormowało się 130-80. Założony też miałam Holter...ciśnienie mierzone było prawie co 1 godz. w nocy powinno spadać...rosło. Nie lekceważ kup, ciśnieniomierz...mierz ciśnienie, zapisuj wyniki. W szpitalach są specjalne odziały zajmujące się ta chorobą, można poprosić lekarz o skierowanie. Mają 49 lat okropnie się czuję, dzisiaj dłoń zaczęła mi drętwieć...cały czas chce mi się spać...skutki uboczne po lekach. Najgorsze jest to że nie można nic robić, dwa miesiące jest z głowy. W gospodarstwie pracowałam, takie życie wybrałam. Najfajniejsze jest to że nie miałam dyrektora nad głową, nikt mnie nie zwolni. Opracować się trzeba,wszystko trzeba zrobić pod godzinę, pieniądze na rachunki, na żywność wystarcza...dzieci są też dopilnowane, nie wracały do domu do pustych garów.
Alinko współczuję, złamanie nogi to też niezły problem. Takie sprawy odczuwa się potem całymi latami. Foto kwiatów robię na bieżąco, deszcz zasilił wszystko. Lilie urosły, miały zaledwie 20 cm. Dalie też zaczynają rosnąć, były nie wiele większe od lilii.
kogra kochana, rodzina pomogła...wszystko oczyściła z chwastów...wiedzą że uwielbiam kwiaty. Skalniak został tylko do odchwaszczenia.
kasia100780 ;:167 zaglądaj, foto wrzucę co jakiś czas...kwitną lilie wodne, żaba wariuje...robi okropny rechot. Może zrobisz nowe oczko, nawet może być mini. Zobacz trzyletni zbiornik, zrobiony z kastry budowlanej...wyłożonej folią, brzegi wyłożone kamieniem. W środku zadomowiła się Moczarka kanadyjska, rzęsa wodna...woda miała być do podlewania roślin tarasowych...wyszło inaczej.
Obrazek
Kloniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

No to ;:138 dla rodzinki za troskę i zastępstwo.
Dzielnie się spisali a Ty teraz możesz nieco odpocząć i napatrzeć się na swoje roślinki.
A co to za wspaniała róża kwitnie ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu a personel medyczny się nie spisał Cie ratując?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Hej Aniu,
jakie szczęście, że masz kogoś, kto pomaga Ci w chwilach niedyspozycji.
Ogród po trzech tygodniach bez jakiejkolwiek pielęgnacji zamieniłby się w dziki busz.
Ja ostatnio miałam nawarstwienie zadań w pracy, więc w ogrodzie robiłam tylko to, co najpilniejsze, tzn. wykosiłam trawnik.
Na końcu efekt był taki, że na kompost wyniosłam dobre pół tony zielska.

Czy wiesz, jaka jest przyczyna nadciśnienia, czy po prostu dostajesz leki na jego zbicie?
Przeczytałam, wszystko co na ten temat napisałaś i powiem Ci, że od pracy fizycznej ciśnienie na pewno nie rośnie, wręcz odwrotnie.
Zwierząt u mnie również jest pod dostatkiem, na polu roboty masa.
Do wywalanie gnoju podchodzę jak do ćwiczeń na siłowni - przydatnych, bo wyczynowo biegam na długie dystanse, na zawodach robię po 100 km na raz.
Jeżeli nie sprawdzałaś - zbadaj hormony tarczycy i poziom elektrolitów, tj. potas, magnez, sód, wapń - na początek.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu przepiękna róża na ścianie, tyle kwiatów. ;:oj Kloniki będą w donicach, czy zamierzasz posadzić w glebie? Zdrowia i szanuj się. ;:168 Leki na nadciśnienie biorę 12 lat i będę brać do końca życia. Z nadciśnienia się nie wyrasta. ;:185
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

kogra róża Alchymist, kwitnie tylko raz w roku...warto jednak ją mieć...kwiaty i zapach są rewelacyjne. Trzeba ją prowadzić, gałęzie umocowane są na boki, umocowane klipsami ogrodniczymi do dwu metalowych drabinek...szeroko rośnie, takie rozmieszczenie powoduje...wypuszczenie ogromniej ilości pączków...rosnących do góry. Czytałam że miłośnicy róż, okrywają krzak różnymi materiałami. Drugi rok niczym nie okrywałam, Lubelszczyzna to chłodny region...róża rośnie i kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Biedronka641personel medyczny ma swoje procedury, wie co robić. Pacjent przeżyje lub nie...na opiekę nie narzekam, była bardzo dobra;:167 ŻYJĘ :D
Madziu ;:3 pamiętaj nikt nie jest żelazny, ciężka praca fizyczna zostawia swoje żniwo. Każdy jest mocny jak jest młody, po latach wszystko wychodzi. Też tak do tego podchodziłam, teraz zmieniłam zdanie. Teraz cieszę się że mogę być z dziećmi, bawić się z wnuczką, zaczyna chodzić...ząbkuje. Podglądać rośliny jak rosną, Pogłaskać psa który bardzo tęsknił, cieszę się najdrobniejszymi sprawami. Leki są dobrane przez specjalistów, nic nie będę kombinować.

cyma2704 :) Kloniki jesienią pójdą do gruntu, tylko nie za bardzo jest gdzie posadzić. Marzy mi się zakątek z klonikami, azaliami...posadzona pierwsza w ubiegłym roku,przetrwała zimę. Odmiana karłowa Panda...inne kolory też są dostępne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Oj, Aniu, aż mi łzy poleciały gdy czytałam tę historię.
Pamiętam nasze pw...
Z jednym się zgodzę... człowiek nie myśli o konsekwencjach póki jest młody, ale z wiekiem wszystko wychodzi...

Ogród piękny, kupiłam też niedawno róże Alchymist, skorzystam z Twoich porad co do jej prowadzenia...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”