Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Fajnie tak posiedzieć na ławeczce i poobserwować przyrodę :)
Solidne meble w ogrodzie to jest to ;:108
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Fiołek NN z 4.04 to prawdopodobnie Fiołek japoński variegata a erigeron to nie będzie może compositus ? Obojętnie zresztą który to
jest to wyrzucać siewki jest grzechem.To nie jest roślina spotykana w każdym punkcie sprzedaży i pewnie chętni do zakupu znajdą się.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

kasia100780 lżejsze, ładniejsze meble długo by nie ustały...wiatr z łatwością lekkie rzeczy porywa. Taras za kilka dni będzie kończony, płytki kamienio- podobne już są kupione...myślę już o ładniejszych meblach. Drewniane ławki zostaną rozmieszczone w cienistych miejscach, nie ma bardzo wyboru :;230 rośnie tylko Tulipanowiec, jarząb , wierzba- trzeba przesunąć w tym miejscu paprocie...miejsce aż się prosi o mniejszą ławeczkę. Nasadzenia na taras już kombinuję...w dwu donicach posadzone są klony palmowe, dwie donice z ozdobnymi trawami. Na jesieni dojdą wrzosy, wysadziłam też dynie ozdobne. Powinny w takim zestawie ładnie wyglądać. Foto wrzucę jak będzie wszystko zrobione.

magry :D Janku znalazłam nazwę erigeron pinnatisectus-to chyba prawidłowa nazwa. To nagrzeszyłam, wyrzuciłam dużo sadzonek...kto by je kupił :roll: to nie jest łatwa roślina do wysyłki...malutka, listki koperkowe...bardzo kruche...trzeba umieć zapakować, nie uszkodzić ;:108
Obrazek

Obrazek


Fiołek japoński variegata, listki ma jaśniejsze, może to zależy od ziemi...rosnący w ogrodzie ma ciemniejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Stopowiec
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu jak twój ogródek przeżył przymrozki ?
Ta noc była najbardziej niebezpieczna, ale mnie się udało, bo tylko -1 było w nocy.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Pozachwycalam się twoim pięknym wiosennym ogrodem.pięknymi roślinami,wzorcowym skalniakiem. No i te śliczne goryczki. ;:215
A jak tam przymrozkow nie miałaś?
Ja tak :(
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Grażynko przy oknie w zaciszu. tem 0*C, gorzej było w ogrodzie, był siwy mróz...kilka roślin zostało przykrytych doniczkami...najbardziej martwię się trzema piwoniami...nie miałam ich czym okryć.
Sadzonki roślin jednorocznych postawione w wielodoniczkach miały zamarzniętą ziemię...sprawdziłam palcem ;:14 wierzchnia warstwa była zamarznięta. Kila sadzonek pomidorów umarzło, dobrze że wszystkich nie wyniosłam na zewnątrz. Dalie schowałam pod dach, kloniki posadzone w donicach...więc im nic nie będzie. Po za tym mieczyki, kłącza dziwaczków nie były posadzone do gruntu...poczekam jeszcze jeden dzień i powędrują do ziemi.
Warzywnik- warzywa są wysiane, wzeszła tylko sałata. Ogórki są też posadzone, nie wiem czy nasiona nie sparcieją...ziemia jest mokra i zimna. Dobra wiadomość, ma być już ciepło ;:3 Pomidory, papryka koczują na parapetach...za kilka dni dostaną już nowy dom.
Na chwasty tylko nie ma chłodu, rosną bez ograniczeń...mają już po dwa listki :|

Aniu ;:167 pogoda do,, bani''leje, wieje, w nocy przymrozek...jeden dzień był ciepły, pogodny...odchwaściłam kawałek ogrodu. Straciłam dwa irysy, zgniły...posadzony kilka dni temu złocień...okrywany, prawie zmarniał. Przypadkiem odkryłam, korzenie zjadł malutki ślimak z muszelką, normalnie szok. Wyciągnięty kawałek z ziemi, posadziłam do doniczki...po ostatnim przymrozku pewnie umarzł.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu...miejmy nadzieję że już po przymrozkach, szkoda by było roślinek i naszej pracy. ;:173 Twoje skalniaczki jak zawsze cudne, myślę że im nic się nie stało. Dobrze że ja wstrzymałam się ze swoimi jednorocznymi, nie wystawiłam. ;:185 . Z tego co dziś zaobserwowałam dostało się znów troszkę różom. :wink: Od jutra ma być cieplej. ;:128
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Oj to na bank masz więcej strat niż ja.
Wiadomo, że całego ogrodu przykryć się nie da a to co ważne nieraz umknie w ferworze przygotowań.
Ale na szczęście wielkiej tragedii chyba nie ma.
Ja swoje ogórki dopiero wysiałam do kubków, mam nadzieję, że do tego czasu zanim wzejdą będzie już ciepło.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Zuziu kilka roślin jest uszkodzonych, mówi się trudno. Jeśli nie przetrwają zostaną zastąpione czymś innym. Róże są w tym roku, skromnie startują. Pnące wyglądają lepiej, rabatowe...gorzej. Alchymist nie okrywana, rosnąca na przewiewnym miejscu...częściowo dwa pędy ma mrożone. Pozostałe są zdrowe.
Nie ma co płakać, w pustych miejscach rosną już Dalie. Dziwaczki są posadzone. Mieczyki już rosną w warzywniku...potrzebuję tylko kwiatostanów. Cebul prawdopodobnie na jesieni będzie nadmiar...brakuje już miejsca w ogrodzie, na takie rośliny.
Wysiane kwiaty z nasion, rosną rozrzucone po całym ogrodzie. Efekty będą widoczne dopiero w następnym sezonie.

kogra ;:3 ogórki rozgrzebałam, wypuszczają kiełki...listków na razie nie widać. Marchew, sałata wzeszły. Papryka została wczoraj poszła do gruntu. Bokiem wysiałam ozdobny słonecznik, widać listki...aura chyba sprzyja wschodom.
Prezent ze sklepu internetowego 10 cebulek...
Obrazek

Bodziszek żałobny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Nadrabiam zaległości ;:108 spędziłam trzy tygodnie w szpitalu...ogród zarósł. Dużo roślin przekwitło, nie ma foto :( Najbardziej ubolewam nad Różami, liście wyglądają paskudnie.

Obrazek

Dobrze że chwastów nie widać :oops:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym sezonie kupione ;:3
Obrazek

Rojnik 'Alchemist' Sempervivum-stanowisko słoneczne, pięknie się wybarwił :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakątek z paprociami...kret ruje w każdym kierunku.
Obrazek

Obrazek
Róża Alchymist...nie okrywana na zimę, obsypana kwiatami...kwitnie w sezonie tylko raz. Patrząc na kwiaty, warto ją mieć w ogrodzie.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Oj, Aniu, zdrowie ważniejsze!
Ogród piękny i nie widać faktycznie chwastów! Jest nad czym powzdychać!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu...nie widać po roślinkach twojej nieobecności, a jeśli troszkę to nadrobisz. ;:128 Najważniejsze zdrowie i to że już jesteś i możesz cieszyć się kwitnącymi kwiatkami. Piękna róża i ten kolor.. ;:180
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Ja też nie widzę ani chwastów, ani innych uchybień.
Pięknie prezentują się żurawki i funkie. ;:333
Nadal masz wszystko pod kontrolą.
Zdrówka życzę i ;:3 dni spędzonych na odpoczynku w ogrodzie. ;:168
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”