Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

PEPSI ;:3 lilie jeszcze mają pod wodą dwa pączki...zakwitnie też odmiana Attraction, foto będzie za kilka dni :)

DTJ_1 ;:167 peonie kupiłam w lokalnym sklepie ogrodniczym, poszukam opakowań...pamiętam że podana była strona internetowa ;:108

anabuko1 :D Aniu, akurat z kwitnących róż bardzo się cieszę, wczoraj popadało...wszystko odżyło, róże zrobiły się na środku ciemniejsze. Jedna z nowo posadzonych ma pączki, dwie tylko liście. Hosty na razie żyją, w tym roku grad nie uszkodził liści...roślinki są zdrowe. Nawet te wysiane z nasion sporo urosły, poupychane są jako tło w pustych miejscach.

Annes 77 ;:3 bardzo się cieszę że szałwia zakwitnie, u mnie zostały tylko odmiany ze skromniejszym kwiatem. Dobrze ze u znajomej rośnie kilka szt tej ładniejszej odmiany, ma nazbierać nasion...trzeba posadzić tę pięknotkę od nowa w nowym sezonie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Goździki kamienne...rośliny z babcinego ogrodu...wysiane bardzo dawno temu, same się wysiewają...zostawione obłędnie kwitną i pachną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warzywnik...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cukinia...
Obrazek

Dynia..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, ale dałaś po oczach tymi zdjęciami. Warzywniak rozłożył mnie na kolana. Pomidory w gruncie a takie olbrzymie owoce już mają? Jak Ty to robisz.???
Ogród obłędny :) Bardzo mi się u Ciebie podoba, jest tak "po mojemu" :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Mariolko ;:167 pomidory kwitną zawiązują owoce, wysiane były bardzo wcześnie 7 marca...kwitły na parapetach. Do gruntu poszły 14 maja...nie czekałam na cieplejszą pogodę...zaczęły podsychać od dołu, marnieć. To pierwsze taki podejście, odmian jest ponad trzydzieści. Jak będą smakowały okaże się już niedługo. Po za tym warzywnik jest przenawożony dzięki M dwa razy na zagonek poszedł obornik bydlęcy ;:224 Cieszę się ogromnie, zaczynają kwitnąć ogórki i cukinie...nadchodzi czas przetworów :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu warzywnik cudo, jak popatruję na swój to dochodzę do wniosku że chyba w tym roku trzeba będzie warzywa kupić.Wszystko małe a niektóre dopiero z ziemi wyłażą-masakra w tym roku.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Koniecznie poszukaj w wolnej chwili ;:196 . Cudo masz warzywniak, ogórki , cukinie kwitną ;:oj jestem w szoku. U mnie to maluchy, a cukinia tylko jedna wyszła i do tego szwagier mi zdeptał. :twisted: . Mam nadzieję, że odbije. Pomidory cudowne, moje połamane po wichurach, do tego takie mizerne w tym roku. ;:222 Z truskawek jestem zadowolona, choć zaczęły już gnić od gwałtownych ulew i gradu. Ale zbiory ;:215 . Oczko cudowne. ;:167
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, bardzo ładny ten Twój ogród :) U mnie cukinie(mam 4 szt) też kwitną i nawet maja już niezłe owocostany, ale ogórki dopiero co wyszły z ziemi 10 dni temu, pomidory... ech, szkoda gadać, a reszta warzyw też bardzo mizerna. Susza wszystko upaliła...

A roślinki śliczności- zwłaszcza róże! Oczko ;:138
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Jolka ;:167 warzywnik po ostatnich ulewach odżyje...jest jeszcze trochę czasu do zbiorów, warzywa jeszcze zdążą urosnąć. Nie wiem jak jest u Ciebie ale najgorsza sytuacja jest z ogórkami...dopiero zaczynają kwitnąć. Wczoraj wszystko odchwaszczałam...warzywnik przejrzał :;230

DTJ_1 :) nie martw się pomidory się wzmocnią i będą plonować...moje też ucierpiały od wiatru, poza tym liście zaczynają się skręcać...chyba są przenawożone...dostały dwa razy obornik bydlęcy. M robił ład w budynku inwentarskim, pytał gdzie wywieźć obornik...mówiłam że do kompostownika, wypakował do warzywnika...ręce opadają. Nie dość że z chwastami nie można dać sobie teraz rady, pomidory taką dawkę nawozu też odchorują. Dynie i cukinie za to są w swoim żywiole. Będzie urodzaj na te warzywa.
Dorotko zakwitła w końcu większa lilia wodna, miała być czerwona jest biało-różowa...
Obrazek

Kropelko ;:3 w upały, pomidory, ogórki podlewane były kilka razy...może dlatego całkiem nie padły, wprawdzie nie rosły ale jakoś przetrwały upały...po deszczu w końcu ruszyły...w krótkim czasie będą robione przetwory. Pod warunkiem że pogodna będzie sprzyjała.

Wieści z warzywnika...cukinia
Obrazek

Obrazek

Ogórki zaczynają kwitnąć...

Obrazek

Cebula...
Obrazek

Ogórki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogórek melonowy, na razie widać tylko liście...

Obrazek
Ogórek gruntowy...
Obrazek

Cukinia, sześc sadzonek...
Obrazek

Dynia, chyba Hokkaido...nasiona pozyskane z dyni kupionej w markecie....
Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ale się uśmiałam :;230 rozbawiłaś mnie do łez. Pomidory odchorują ale wszystko inne chyba skorzystało z wywiezienia obornika do warzywnika ;:306 .
Śliczna ta lilia , u mnie pewnie nie będą kwitły, może za rok jak przezimują.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

DTJ_1 ;:3 lilia może zakwitnąć jeszcze w tym sezonie...sadzonka nie jest przecież malutka ;:108 Dorotko, fakt warzywnik ma się wyśmienicie...zawiązały się pierwsze ogórki, dwa pomidory koktajlowe zmieniły kolor na żółty...cukinia też rośnie. Zacznie się sezon z przetworami na zimę.
Aktualne foto z ogrodu...róże błyskawicznie przekwitają, upał jest okropny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu kwiat lilii cudny. Nie mam oczka ale może to się zmieni.
Cukinię uwielbiam, ale sadzę już tylko dwa krzaczki, bo potem kto to przerobi. Na nasze potrzeby w sam raz. Już miałam placuszki cukiniowe. Mniam.
A goździki takie siałam, ale nie wyszło.
Spory kawałek tego warzywnika. Masz co robić. Moje pomidorki też zaczynają ale moje na końskim oborniku. Wszystko zresztą w ogrodzie. No i kompost.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, u mnie też owocują cukinie. Twoje pomidory ;:oj
Ale to ostatnie zdjęcie- świetne!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu co to za śliczny kwiatek? Czyżby to była biała jeżówka?


Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Małgosiu :) na wodę w ogrodzie namawiam ;:108 Cukinie też spożytkowałam, poszła na Leczo...trzy następne są do urwania. Placuszki w ubiegłym roku robiłam, fajne lekko strawne dania.
Dojrzał się też pierwszy pomidor posadzony w gruncie...

BLACK FROM TULA bardzo dobry w smaku.
Obrazek

Kropelko po raz pierwszy rośnie ponad 30 odmian pomidorów...wyglądem już się różnią, foto nie mogę zrobić...ziemia rozmiękła po burzy. Wszystko jest porządnie nawodnione ;:333 W przyszłym tygodniu, będą już ogórki do przerabiania...kwitną, zawiązują mini ogórki...chyba będzie urodzaj w tym roku.

nowapasja :D nazwy dokładnej nie znam...sadzonkę dostałam od znajomej...mówiła że to Złocień...fantastyczna odmiana, ładnie wygląda połączona z różami. Zostanie rozmnożona i posadzona też pomiędzy liliami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”