Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ze smutkiem przeczytałam o kłopotach zdrowotnych.Mam nadzieję,że idzie ku lepszemu,bo piszesz,że przystopowałaś trochę z robotą.Jeszcze kilka lat temu popierałabym Madzię,że wysiłek fizyczny to samo zdrowie.Dziś już wiem,że niektóre prace są po prostu dla facetów.Ale nadal zdarza mi się niemałe głazy do ogrodu taszczyć,niby sposobem,ale jednak dźwignąć trzeba.My też hodujemy byki a,że obora z powodu braku następców nie modernizowana,jest niebezpiecznie.Mąż czasami powtarza "ja tam kiedyś zostanę",bo nie raz dostał rogiem lub kopytem.Ciarki mnie przechodzą,uczulam,żeby był ostrożny,bo nie jest.Uf,ma wieś swoje uroki,ale ma też cienie.Ty Aniu,przyzwyczajona do wymuskanego ogrodu (nie raz wychodziłam stąd zawstydzona :oops: ) naucz się nie dostrzegać wszystkiego :wink: Zauważyłam,że paprocie cię zainteresowały,też je planuje kupować,piękne są.Ogród jeszcze w pełni kwitnienia,oby jak najdłużej.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, pomimo wszelkich zawirowań zdrowotnych i pogodowych ogród wygląda pięknie. Wiem, że na zdjęciach wszystkiego nie widać, jednakże u mnie jest tak samo. Nie zawsze mam czas, ochotę i siły na idealną pielęgnację... Z daleka chwastów nie widać, a jak komuś przeszkadza z bliska to niech się schyli i wyrwie :;230
Hortensje masz cudne i w wielu odmianach widzę. U mnie bez zmian ta sama ilość i jakoś tak przystopowałam z całością...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, współczuję kłopotów ze wzrokiem, ale chyba da się temu jakoś zaradzić? I ja muszę odwiedzić okulistę, bo coraz gorzej nawet w okularach. Chyba kwitnie mi piękny astygmatyzm. ;:202
A rabatki jak zwykle zadbane, wypielęgnowane, kamieniami obłożone. Podziwiam hortensję dębolistną, ale nie widzę na niej kwiatów. Kwitła Ci już ?
Co roku planuję posadzić cyklameny i co roku o tym zapominam. Piękne są.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

iwwa :wit ogród zaczyna wyglądać jesiennie...Hortensje o tej porze wnoszą kolor...wybarwiają się rewelacyjnie. Zawody balonowe są zawsze w Sierpniu, z niecierpliwością czekam na ten spektakl...widok jest niesamowity. Balonem też nigdy nie leciałam...wystarczy mi widok Młodej Pary lądującej blisko budynku, właściciel prawie wylądował na linkach z wysokim napięciem. Każdy różnie do tego podchodzi :)
Zuzia111 :wit Liriope muscari rośnie w gruncie, wcześniej w donicy postawionej na tarasie...cebule pierwszą zimę przechowywane były budynku, cebule nie podlewane...część uschła. Teraz mają się dobrze, zajmują mało miejsca...na pewno gdzieś się zmieszczą...o tej porze niebieskiego koloru jest bardzo niewiele.
Madziagos ;:167 Koniczynka zawaliła cały skalniak, jest nie do opanowania...cały skalniak wygląda okropnie. Zrobił się z tą rośliną problem...części pomiędzy roślinami można usunąć. Nasiona które się wysiały na pewno zasilą nowe miejsca, sadzonki od nowa się pokażą.
Roślina została przyniesiona z roślinami skalnymi w doniczkach, ziemia nigdy nie była usuwana...zostawała na skalniaku.
Miriam :D kochani nie lekceważcie tych zwierząt, potrafią zabić. Rozmawiałam z kupującym bydło...byk zabił jego sąsiada. Ma z tym styczność...twierdził że gatunki są coraz bardziej agresywne. Lepiej zainwestować, niech będzie w miarę bezpiecznie...życie i zdrowie ma się tylko jedno ;:196
Paprociami jestem zachwycona, nigdy nie myślałam że jest tyle różnych odmian...ma pewno na kilku nie przestanę. Zachwycające są też Epimedia...połączone razem powinny super wyglądać. Chociaż w tym roku wszystkie odmiany nie kwitły, przemarzły. Nie martwię się tym, wiosna, wiośnie nie równa...zdarzają się przymrozki lub nie.
kropelko :D też próbuję przystopować z roślinami, ale czy to się uda :;230 Zamówione są wrzosy, dzisiaj prawdopodobnie dotrą...
kończone jest miejsce przy tarasie. Brakuje jeszcze odpowiedniej ziemi do wrzosów, agrotkaniny, drobnego kamienia ;:224
PEPSI ;:167 kursuję teraz po lekarzach, na okulistę też przyjdzie czas. Okulary do czytania na siłę są potrzebne, problemem są dane z dowodu osobistego...z dalszej odległości dobrze widzę.
Hortensja dębolistna kwitła na jednym pędzie...ukrytym od strony berberysu. Przypadkiem zobaczyłam, może w następnych latach będzie lepiej. Cyklameny zobaczę jak przetrwają zimę, jeśli będzie ok...dojdą nowe odmiany...listki i kwiaty są cudowne. Patrzyłam na Grafice w necie.
Nowinki w ogrodzie, miejsce pod wrzosy...
Obrazek

Obrazek
Tylko dwie torebki wysiałam ;:131
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, to zasiałaś dyniek ! ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj
I co ty z Nimi teraz zrobisz ? Musisz pięknie, jesiennie zaaranżować ogród. Tylko cykać im fotki. Dyńki jedna ładniejsza od drugiej ;:215

Para młoda w balonie ? ojeje, widok nietuzinkowy, ale podtrzymuję zdanie - bałabym się jak cholera ..., żeby moje życie zależało od dyndającego na niebie balona ? brrr ;:113
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu. :wit
Ależ ładny zbiór dyniowatych. ;:138
Twój ogród zawsze wygląda dobrze, ale to zdjęcie jest rewelacyjne - http://www.garnek.pl/anna96/33351217 - przeurocza alejka.
Widowisko balonowe z pewnością przyciąga wiele osób i turystów.
A jak tam zbiory pomidorowe, mnie się wydaje, że w zeszłym sezonie miałam ich więcej i rok dla nich był lepszy.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Asiu :D dyni część rozdałam ;:108 część stoi na parapetach. Część będzie stała na tarasie w towarzystwie traw, posadzonych do doniczek wiosną. W dwu donicach posadzone są też dwa klony...wyjdzie z tego na pewno jakiś mix. Kupione są też wrzosy, rosną jeszcze w doniczkach, w przyszłym tygodniu pójdą do gruntu. Nie wiem ile czasu będą cieszyły oczy :roll: nadają wczesną zimę.

kogra pomidory oczywiście rosły w warzywniku...w tym roku nie zostały podpisane. Dwukrotnie zostały opryskane środkiem grzybobójczym...plonowały nawet nieźle. Tylko nie krzyczcie...nie zabezpieczone na 100 procent by zgniły...wypraktykowałam. Część pomidorów została zjedzona, część poddana pasteryzacji...zakonserwowanych jest kilkanaście słoików. Zupa pomidorowa wychodzi super ;:333
Niewiele roślin kwitnie...widoki są czysto jesienne.
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu piękne widoki. ;:oj Dynie pięknie obrodziły. ;:215 Obdarowani się ucieszą, bez pracy dostaną piękne ozdoby. :wink: Zdrowia i jak najmniej kolejek do specjalistów. ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

O, ja Cię! Jaki urodzaj dyniowy ;:oj Będą piękne dekoracje jesienne!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Piękny ten twój ogród i w jesiennych barwach.
Sporo jeszcze kolorów i rożnych kwitnień .Tak jak lubię :D
Hortki duże, pięknie wybarwione. ;:167
Twoja Hortensja dębolistna jest chyba taka sama jak i moja.Tylko moja trochę już większa, i kwitła.Twoja chyba jeszcze nie ??
Róze w dalszym ciągu piękne.
Zimowity już też cieszą.Jeżynki, smakowite.
A dyniek, fiu, fiu, całkiem sporo.Ale tylko te ozdobne masz ?
Ja też zebrałam dyńki.Ale sporo jadalnych mam :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Co za ilość dyń ;:oj piękne zbiory ;:138 i ogród nadal wygląda pięknie, mimo że robi się coraz chłodniej ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Ależ Ci narosło dyń ozdobnych. Tylko raz je miałam, ale podobały mi się, bo w sumie są urocze :)

Ogród niezaprzeczalnie jesienny ale piękny :)
Ja już nic nowego nie zamawiam, bo ani areału ani sił nie przybywa. I choć teraz chwilami zdaje mi się, że góry mogę przenosić, to za chwilkę problemy z kręgosłupem sprowadzają mnie na ziemię...
Dziś doznałam lekkiej załamki jak przyjrzałam się dokładnie ogrodowi z bliska. Ło... jak zielono u mnie od chwastów
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród przy domu

Post »

Witam Cię sąsiadko i cieszę się że mamy ten sam status-TEŚCIOWEJ, jak się czujesz w tej roli ?
Bardzo Ci się ogród rozrósł i spore zmiany-rabata wrzosowa.
Zbierałaś nasiona pomidorów, mogę się zapomóc u Ciebie. Ja szukam co prawda białych i żółtych ale i czerwonymi nie pogardzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”