Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

Widzisz a ja go dałam na zimę do oczka i padł.
No to już wiem co złego zrobiłam. ;:14
Grażyna.
kogro-linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Smocza wierzba? Chyba takie określenie kiedyś zasłyszałam, jest niesamowita. Dostałam kiedyś patyczek do ukorzenienia, ale nie wyszło.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Zuzia111 róże nie wszystkie są jeszcze przycięte, zrobi się ciepło...będzie widać w których miejscach trzeba przyciąć. Gałęzie są częściowo czarne, chyba przemarzły. Iglaki na razie są nie przycinane, zimny wiatr odstrasza...można się przeziębić :roll: Żywopłot czeka na zmniejszenie z wysokości.

kogra :wit widziałam skrzyp posadzony w oczkach, nie wiem jak znosi takie warunki. Ten na foto został posadzony w wilgotnym miejscu w ogrodzie, chyba mijsce ma odpowiednie...łanie rośnie, przez sezon ładnie się zagęścił. Przekombinowałam tak z irysem, pisało że może rosnąć w oczku w płytkiej wodzie. Kwitł tylko raz jak był kupiony. W tamtym roku nie kwitł, nawet nie wiem czy jeszcze rośnie.
Zostało tylko zdjęcie.
PEPSI ;:3 wierzba jest rozmnożona z patyka, wkopanego na wiosnę do ziemi. Krzew bardzo szybko rosnący, potrzebuje sporo miejsca. Takie gałęzie można kupić przed świętami, dodawane są w kwiaciarniach do bukietów. Można spróbować rozmnożyć gałązkę w przegotowanej zimniej wodzie, z dodatkiem węgla drzewnego. Korzenie powinny się szybko się pokazać.

Małgosiu, fotografia ;:108 iglaka...zajmuje większą część trawnika. Rozmiar to jakieś 5x5 m bieżących. Porównaj gałązki, są bardzo podobne. Mam też taki sam iglak, zakorzenił się i ruszył, trzeba było coś z nim zrobić, został przycięty.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iglak zmniejszony a,la Niwaki...
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

I też mi się wydaje, że żle zrobiłam zostawiając go w wodzie.
Dwie zimy przetrwał, ale był słabszy niż kiedy go kupiłam.
Tamtą już nie przeżył i ślad po nim zaginął.
Teraz jestem mądrzejsza, ale skrzypu już nie ma.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

kogra :D skrzyp kupiłam w wątku sprzedażowym ;:108 Mój na razie nie będzie dzielony, ma jeszcze kapkę miejsca w doniczce. Jakoś nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać...skrzyp, jest w środku pusty. Rozdzielając sadzonkę na pół, szkoda by było uszkodzić korzenie. Wiem że cokolwiek jest robione blisko sadzonki, trzeba bardzo uważać...,,rurki''z łatwością się wyłamują, ucięte nie wyglądają ładnie.
Poszukam wiadomości na ten temat, przydadzą się w przyszłości :roll:

Niewiele kwiatów jeszcze kwitnie....
Obrazek

Obrazek
IRYS-KATHARINE HODGKIN...zakwitła tylko jedna cebulka. Pozostałe nie wiem czy zakwitną, widać tylko liście.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu..niewiele kwitnie ale jakże pięknie, niebieskości przyprawiają o zawrót głowy. ;:180
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Już przylaszki? Oo to moje chyba wypadły :( Iryski skoro wyrosły to pewnie zakwitną, tego życzę :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród przy domu

Post »

No to widzę, że więcej tych błędów zrobiłam. ;:14
Ciekawe co zrobić z suchymi pędami skoro w środku są puste.
Zagadkowy dla mnie ten skrzyp. :wink:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Zuziu ;:3 pogoda dalej wiosenna, zimno...wczoraj padało. Przylaszczki kwiaty obwiesiły do dołu, odczuwają zimny wiatr. Pozostałe postulane przy samym gruncie, czekają na słonko. Ciemierniki też w tym roku kiepsko wyglądają, jedna kępa została przesadzona w bardziej słoneczne miejsce. W cieniu ten ciemiernik słabo rósł, liście łapały brązowe plamy. Prawdopodobnie miał za mokro i za zimno.
W tym roku warunki będzie miał lepsze, chyba ;:173

Bufo-bufo :wit kwiatów cebulkowych trochę widać, czy zakwitną nie wiem. W ubiegłym roku, różności naprzynosiłam...teraz widać zielone liście. Co w ażurowych koszyczkach rośnie, dopiero jak zakwitnie...będzie można zidentyfikować. No i najważniejsze, dzisiaj odkryłam dwa kopce kreta, już jest plaga w ogrodzie. Kupiłam jakiś preparat odstraszający krety i myszy, tylko jak go polać...cuchnie okropnie. Pojemnik jest jakiś dziwny, dostać się do płynu trzeba coś wyciągnąć...fetor jest straszny :? nikt nie chce się podjąć tego zadania.

kogra :D wrzucę foto, tak mniej więcej wyglądają te,,rurki''. Wyciąć uszkodzone, przy samej ziemi?

Obrazek

Te pędy są bardzo delikatne, łamią się przy najmniejszym porządkowaniu, przy ziemi.

Obrazek
Nie wiem co to, końcówka zakończona zgrubieniem...kwitł już, lub dopiero będzie?
Obrazek

IMPERIALIS LUTEA-SZACHOWNICA...kupiona w markecie. Trzy cebule będą kwitły...widać pączki w środku. Obok rośnie pięć cebulek oddzielonych w ubiegłym roku. Większe cebule zostały wykopane posadzone kilka cm dalej. Chyba ten zabieg pomógł, wywiązała się kwiaty. Znalazłam wzmiankę że to bardzo żarłoczne rośliny, potrzebują dużo składników pokarmowych żeby zakwitnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu maluchy kolorowe śliczne, ale szachownica wyjątkowo pięknie wystartowała. ;:215 Ciemiernikom też kilka dni słońca by się przydało. ;:108 Pozbyłam się jałowców płożących, bo po trzech latach już miały ponad 2 m szerokości. ;:202 To olbrzymy nie na moja małą działkę.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu...miejmy nadzieję że od soboty będzie ;:3 tak zapowiadają, jak będzie to się okaże. Jakie duże już twoje szachownice , moich jeszcze nie zauważyłam przy obchodzie działeczki. :( . A może nie zauważyłam. ;:224 . Moje ciemierniki dość ładnie przezimowały, jedne kwitną inne jeszcze w pąkach..słonka prawie wcale. Co do liści brązowych, to normalka po zimie. Usuwam i szybko urosną nowe. Podwójnemu w zeszłym roku zmieniałam miejsce i padł. ;:223 . Bardzo nie lubią przesadzania.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Coraz ładniej u Ciebie się robi ;:333 niedługo będzie więcej kwitnień ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

cyma2704 :)szachownicami jestem zaskoczona, kwiatów powinno być kilkanaście. Na jesieni cebule będą wykopane i podzielone. Posadzone w niewielkiej odległości od siebie, kwitnące będą ładnie wyglądać. Może po kilku sezonach będzie ich tyle że powstanie kilka miejsc z tymi roślinami. Jak na razie gryzonie ich nie zjadają, przechodząc czuć charakterystyczny zapach który wydzielają.

Zuzia111 :D ciemiernik został przesadzony z dużą bryłą korzeniową, nie jest naruszony. Glina chroni korzenie, ziemia się nie obsypuje. Jeszcze dobra wiadomość, na jesieni gdzieś po pikowałam siewki ciemiernika...tylko nie wiem w którym miejscu rosną :roll: jedna siewka została, nie wykopana. Ma się dobrze, pozostałe się na pewno znajdą ;:108
Kupiłam też nowy Ciemiernik, na razie żyje...posadzony do gruntu. W tym roku raczej nie zakwitnie, tylko w następnym. Widać dwa nie rozwinięte listki. Fajnie by wyglądało poletko z takimi roślinami.
Zrobiłam dzisiaj inspekcję epimediów, Wypuszczają pędy kwiatowe, przetrwały zimę. Nożyczkami tylko uschnięte liście zostały usunięte.

Blueberry kwitną na razie drobne cebulki, szafirki pchają się do góry. Trawa zrobiła się ciemniejsza. Zrobiło się bardzo wiosennie. Nadają dużo cieplejsze dni, na razie nic nie działam w ogrodzie. Czekam żeby zabrać otulinę z róż, na razie jeszcze pogoda jest niepewna. Kilka roślin czeka na posadzenie w gruncie.
Nadchodzi też pora wysiania nasion, papryki, pomidorów...pozostałych roślin jednorocznych...w nowym miesiącu będą na pewno wysiane ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”