Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Ogród przy domu

Post »

Witam! w nowym sezonie 2016 :D W poprzednich wątkach widać jakie były początki. Dzięki Wam poznałam rośliny o których wcześniej nawet nie słyszałam. Ogród usytuowany jest przy domu, w każdej chwili można wyjść i pospacerować. Uwielbiam zajmować się roślinami, skutek jest niestety różny...metodą prób i błędów powstają mieszane rabaty. Liczę też na Waszą pomoc i porady ;:167

Aktualności z ogrodu...
Szachownica Lutea...

Obrazek

Obrazek

Miodunka...
Obrazek

Obrazek

Szachownica...
Obrazek

Tulipany botaniczne...
Obrazek

Epimedium, będzie kwitło...
Obrazek
Sasanka...
Obrazek

Pierwiosnek omszony...
Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu ale śliczności pokazujesz ;:167 Nigdy nie widziałam różowej sasanki ;:oj czy to taki docelowy kolor (blady róż)?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Witaj Anuś wiosennie :wit
Śliczna korona.Moja jeszcze w pączkach, przynajmniej tak rano widziałam idąc do pracy :)
Śliczna ta czerwona Miodunka.Jeszcze takiej nie widziałam :oops:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu jestem koniecznie:)
Różowa sasanka cudna,długo ją masz?
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu jestem i ja. :D
Roślinki ładnie wyglądają po zimie, a różowa sasanka przecudnej urody, po raz pierwszy taką widzę. ;:167
No i szachownica taka dorodna o niebanalnym kolorku. Ja mam pomarańczowe, ale i tak się cieszę, gdyż podarowane przez Forumkę kwitną co roku. :)
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

nowapasja kolor sasanki jest o ton ciemniejszy...oryginalny kolor bardzo trudno uchwycić.

Aniu ;:196 odmian miodunek jest więcej, różnią się kolorem kwiatów i liści. Ta miodunka z tego co zauważyłam z trudnością znosi zimy...prawie się nie rozrasta. Myślałam o zmianie miejsca, coś jej nie pasuje.

Annes 77 sasanka rośnie od kilku lat, była niedawno przesadzona...dlatego kępka jest niewielka. Na jej miejscu rośnie hortensja bukietowa.

Witaj! Taju szachownica to zakup z biedrony, kwitła w pierwszym roku po zakupie...następny rok był bez kwiatowy, została przesadzona na jesieni na nowe miejsce...w tym roku kwitnie. Na jesieni zostanie znowu przesadzona kawałek dalej...wychodzi na to że szybko wykorzystuje składniki pokarmowe zawarte w ziemi.

Dzisiaj za oknem mgła, chyba zacznie padać...na razie jest przerwa w pracach ogrodowych....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze koszenie trawy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Anuś, cudnie na Twoich rabatach.Wszędzie idealny porządek.
Kępy sasankowe, duże piękne.To nie to co moje :cry:
O to ta czerwona miodunka, piękna i kapryśna.
Ja tez chyba w sobotę przelecę z kosiareczką.wyrówna się , zbierze śmieci, listki z trawy,Będzie już ładniej ;:108 ;:108
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu witaj.
Ale masz ślicznie koło domu,nie ma to jak ma sie koło niego dużo miejsca,pole do popisu.Ja tak przegladam wątki ogrodowe z myślą że może coś niecos podpatrze.Ale ja mam mało miesca jedynie mogę coś nad płotem wykombinować jakś rabate,potem trawa no i koło domu.Czymś to otoczyć bo innej rady nie ma.
Jak widzę Wasze ogrody na FO,to normalnie jestem w szoku,jak Wy potraficie takie cudności zrobić,takie piekne rabaty,tak wszystko razem ładnie wyglada.A ja nie wiem od czego sie zacząć :oops: .
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu ;:167 koszenie oczyści drobniejsze pozostałości po zimie, od razu wygląda wszystko ładniej. Sasanki dalej zdobią, tylko kwiaty się nie rozwijają w pełni...brakuje słonecznych dni.

Witaj! Monika79 :D mogę Ci tylko podpowiedzieć, zrób listę roślin które Ci się podobają...poczytaj na jakim stanowisku powinny rosnąć, słoneczne czy cienistym...do jakiej wielkości, wysokości dorastają. Nastaw się na konkretne kolory. W sezonie co tydzień coś kwitnie, najlepiej podglądać w szkółkach co w danym czasie ładnie wygląda. Do małych ogrodów też można dobrać coś fajnego. Szybko zapełnisz rabaty, przeróbki będą na pewno konieczne...każdy na początku eksperymentuje. Żeby rabatki nie były na początku puste, najlepiej posadzić rośliny jednoroczne. Powodzenia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzew NN kupiony z wyprzedaży...zakwitł, kwiaty są maleńkie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu ten krzew NN na wyprzedaży to przypadkiem nie jagoda kamczacka?, moja ma takie kwiaty.
Piękna wiosenka u Ciebie, sasanki cudowne i ogólne widoczki już się ładnie zielono, kolorowo prezentują.
Zazdraszczam pierwszego koszenia, uwielbiam zapach tej soczystej trawy. Pewnie za tydzień też będę kosić, na razie z Julą musiałyśmy zadowolić się zapachami koszonej trawy pod blokiem, a wiesz jaka to czasami może być mieszanka zapachowa :;230
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: OGRÓD PRZY DOMU

Post »

Aniu piekne okazy rh :D
Czy dalej chcesz żywokost?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Dorotko :D możliwe że to jagoda, nigdy na oczy nie widziałam jak kwitnie...wiem tylko jak wyglądają dojrzałe owoce. Przeczytałam że potrzebna jest jeszcze jedna, zapylacz. Wtedy lepiej owocują.

PEPSI :wit oczywiście, pamiętam o wymianie...tylko mam mały problem jak go zabezpieczyć żeby liście się nie uszkodziły...

Obrazek

Migdałowiec karłowy, niedługo zakwitnie...
Obrazek

Kalina angielska, obsypała się pączkami kwiatowymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu,
toż to już wiosna pełną gębą u Ciebie - ja pierwsze koszenie zrobię dopiero w maju - ma razie trawa dopiero zaczęła rosnąć.
Niezmiennie podziwiam idealnie utrzymany skalniak :)
A ten krzew NN to borówka kamczacka, niebawem obrodzi smaczne owoce.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”