Zaczarowany Ogród IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16558
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Cudne te Twoje skalniaczki, Dorotko. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Rojniki śliczne, moje tez kwitną, ale chyba mam inne? Popadało - zazdroszczę, u mnie znowu sucho. Pikowałaś żuraki a ja jeżówki ;:306 też się zastanawiam jaki kolorek będzie, bo nasiona to kuny mix.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Jakie śliczne rojniki, rozchodniki , śliczne, rosną wprost z kamienia, to U Ciebie tak ? Zdjęcia z imprezy super, Ty jak zwykle roześmiana. Zazdroszczę kurek , och :( no ale w Lubuskim co jest :?: -grzyby :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Witaj Dorotko. :wit
Ogród Ci w oczach pięknieje, ale nic dziwnego, skoro właścicielka ma wiele pomysłów na upiększanie go. ;:138
Ja też czasem mam ochotę na zmniejszenie ogrodu, ale ochota szybko mija. W naszych ogrodach zmieści się sporo, ale i pracy też nie brakuje.
Tawlina jarzębolistna jest jeszcze inna.
Odmiana SEM jest mniejsza i ciut mniej ekspansywna, a do tego ma ciekawszy kolor ulistnienia. :wink:
Pozdrawiam serdecznie. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Dorota71 pisze:Wszyscy chcą krętą drogę do domu i tak sobie projektują. A ja chciałam najbardziej prostą jak się da.
Zawirowań w życiu mam dość. Moja droga ma być prosta. ;:333
Witam Cię serdecznie w Twoim wątku ;:138 Wpadam z rewizytą. Jeszcze wszystkiego nie obejrzałam. Ale to co widziłam to jest cudne:)))
Z tą drogą, to masz dobry pomysł, Ja uległam swego czasu modzie i jak większość zrobiłam falę a teraz żałuję, bo bardziej podobaja mi się proste drogi od furtki do domu. I krótsza i ładniej wyglada.

A przy okazji zapytam, widziałam, że masz w wątku dom, monsterę. Przecudna. Jak o nią dbasz? Bo ja tez mam monsterę ale kiepsko się ma . A od zeszłego roku nie wypuściła żadnego liścia, tylko same liany, które muszę zawijać bo się kręca po podłodze.
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

plocczanka pisze:Cudne te Twoje skalniaczki, Dorotko. ;:138 ;:138
Lucynko, coraz bardziej i ja je lubię. ;:138
wielkakulka pisze:Rojniki śliczne, moje tez kwitną, ale chyba mam inne? Popadało - zazdroszczę, u mnie znowu sucho. Pikowałaś żuraki a ja jeżówki ;:306 też się zastanawiam jaki kolorek będzie, bo nasiona to kuny mix.
Aniu, troszkę popadało ale wiadomo, dużo za mało. Ruszy się ziemię i sucho. A w dzień słoneczko wszystko wysusza. Żurawki popikowałam. Ale chyba wszystko będę zimować w doniczkach i dopiero wiosną do ogrodu. One takie tycie, że zginą w ogrodzie.
karolacha pisze:Jakie śliczne rojniki, rozchodniki , śliczne, rosną wprost z kamienia, to U Ciebie tak ? Zdjęcia z imprezy super, Ty jak zwykle roześmiana. Zazdroszczę kurek , och :( no ale w Lubuskim co jest :?: -grzyby :wink:
Karolcia, tak to zdjęcia z mojego ogrodu. Okazuje się, że jeszcze troszkę mam do przesadzenia w te moje kamienie. Co do imprez, to dopiero się zaczynają. Wczoraj była kolejna. Mieliśmy drugie spotkanie integracyjne nad jeziorem w Lipach. Oczywiście spotkanie moich cudownych seniorów. Był gril i biesiada. Super!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewakora pisze:Witaj Dorotko. :wit
Ogród Ci w oczach pięknieje, ale nic dziwnego, skoro właścicielka ma wiele pomysłów na upiększanie go. ;:138
Ja też czasem mam ochotę na zmniejszenie ogrodu, ale ochota szybko mija. W naszych ogrodach zmieści się sporo, ale i pracy też nie brakuje.
Tawlina jarzębolistna jest jeszcze inna.
Odmiana SEM jest mniejsza i ciut mniej ekspansywna, a do tego ma ciekawszy kolor ulistnienia. :wink:
Pozdrawiam serdecznie. :wit
Ewcia , fajnie że zajrzałaś do mnie. :wit Ogród faktycznie pięknie się rozrasta. Byle sił starczyło. Muszę poczytać o tej tawlinie. Ja mam tylko tę zwykłą.
Agdula pisze:
Dorota71 pisze:Wszyscy chcą krętą drogę do domu i tak sobie projektują. A ja chciałam najbardziej prostą jak się da.
Zawirowań w życiu mam dość. Moja droga ma być prosta. ;:333
Witam Cię serdecznie w Twoim wątku ;:138 Wpadam z rewizytą. Jeszcze wszystkiego nie obejrzałam. Ale to co widziłam to jest cudne:)))
Z tą drogą, to masz dobry pomysł, Ja uległam swego czasu modzie i jak większość zrobiłam falę a teraz żałuję, bo bardziej podobaja mi się proste drogi od furtki do domu. I krótsza i ładniej wyglada.

A przy okazji zapytam, widziałam, że masz w wątku dom, monsterę. Przecudna. Jak o nią dbasz? Bo ja tez mam monsterę ale kiepsko się ma . A od zeszłego roku nie wypuściła żadnego liścia, tylko same liany, które muszę zawijać bo się kręca po podłodze.
Madziu, witaj w moim ogrodzie. :wit
Prosta droga i mnie się podoba. A co do monstery to nie poradzę. Ja raczej nie robię nic. Tylko podlewam i nawożę. Tylko że u mnie chyba wszystkie kwiaty rosną jak szalone. Mają zimą dość chłodno. Może dlatego latem starają się nadgonić.

Dziś od rana piękne słoneczko.
Wczoraj udało mi się poobcinać moje iglaczkowe chmurki. Później biesiada z seniorami. Dzisiaj i jutro kolejne dni biwaku a ja niestety na służbie. ;:145
Ale mają mi zdawać relację.

Chcecie zdjęcia z ogrodu?
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Doroto,
cóż to za pytanie.
Oczywiście, że chcemy:)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Dorotko,napisz coś więcej o spotkaniach z seniorami.Przecież Ty jesteś młodą osobą,skąd ta znajomość ?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Dorotko wszelkie okazje integrujące społeczeństwo są bardzo cenne.
Gratuluję wysokiej lokaty !!! Współzawodnictwo zawsze dodaje skrzydeł .
Dorota71 pisze:Jadziu, ja zawsze coś muszę bo inaczej się uduszę. ;:306 Teraz robię decu na kamieniach. Wairatka jestem. Wiem. ;:333
Dekupaż na kamieniach ... ???
Na taki pomysł to ja bym nie wpadła choć mąż mówi, że w tej materii jestem nieprzewidywalna.
Czekam na efekty tego szalonego pomysłu - ciekawi mnie na jaki motyw wpadłaś ?
Ogród kipi od barw i zapachów - to Twoje miejsce na ziemi ,które stworzyłaś własnymi rękami.
Powinnaś być z tego dumna ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16558
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

:wit Dorotko!
Czy jest coś, czego Ty nie potrafisz zrobić? ;:111
Bardzo jestem ciekawa dekupażu na kamieniach i trzymam kciuki, by Ci się udało. ;:63

W moim ROD właśnie zaczął się turnus wczasowy dla seniorów. ;:63 Co rok w lipcu gościmy w naszych ogrodach sympatycznych podopiecznych MOPsu, z którymi często dzielimy się owocami i warzywami. Także obdarowujemy ich kwiatami, by uprzyjemnić im powrót na nocleg do domu. Wczasy dla seniorów u nas polegają na tym, że każdy dzień zaczynają śniadaniem, kończą kolacją, a na noc opuszczają ROD.
Oczywiście przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji, dobrą muzykę i wspólną zabawę. ;:215

Dorotko, czy Ty pracujesz z seniorami zawodowo, czy na zasadzie wolontariatu?
Duża ;:79 dla Ciebie.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Coś ostatnio stanowczo za mało czasu mam. Albo za dużo obowiązków. Do tego okres wakacyjny więc w pracy urwanie głowy i więcej w pracy niż w domu.
Madziagos pisze:Doroto,
cóż to za pytanie.
Oczywiście, że chcemy:)
Madziu, już wklejam. ;:108
lanceta pisze:Dorotko,napisz coś więcej o spotkaniach z seniorami.Przecież Ty jesteś młodą osobą,skąd ta znajomość ?
Lodziu, do seniorki jeszcze troszkę mi brakuje. :;230 Ja jestem tylko przewodniczącą seniorów naszej wsi.
christinkrysia pisze: Dorotko wszelkie okazje integrujące społeczeństwo są bardzo cenne.
Gratuluję wysokiej lokaty !!! Współzawodnictwo zawsze dodaje skrzydeł .
Dorota71 pisze:Jadziu, ja zawsze coś muszę bo inaczej się uduszę. ;:306 Teraz robię decu na kamieniach. Wairatka jestem. Wiem. ;:333
Dekupaż na kamieniach ... ???
Na taki pomysł to ja bym nie wpadła choć mąż mówi, że w tej materii jestem nieprzewidywalna.
Czekam na efekty tego szalonego pomysłu - ciekawi mnie na jaki motyw wpadłaś ?
Ogród kipi od barw i zapachów - to Twoje miejsce na ziemi ,które stworzyłaś własnymi rękami.
Powinnaś być z tego dumna ;:196
Krysiu, na decu na kamieniach wpadłam po tym jak robiłam kamienne biedronki. Najpierw zrobiłam trzy do ogrodu. Okazało się, że się podobają i poproszono mnie żebym zrobiła więcej na festyn, który będzie pod koniec lipca. Pomalowałam kamienie i stwierdziłam, że czemu nie zrobić na nich decu? I wyszło. Zdjęcia później bo na służbie jestem.
Oczywiście zapomniałam kupić barwnik. Jednak za dużo mam na głowie. Może po drodze do domu kupię. Byłaby okazja zrobić jutro kilka kolorowych liści. :tan
plocczanka pisze::wit Dorotko!
Czy jest coś, czego Ty nie potrafisz zrobić? ;:111
Bardzo jestem ciekawa dekupażu na kamieniach i trzymam kciuki, by Ci się udało. ;:63

W moim ROD właśnie zaczął się turnus wczasowy dla seniorów. ;:63 Co rok w lipcu gościmy w naszych ogrodach sympatycznych podopiecznych MOPsu, z którymi często dzielimy się owocami i warzywami. Także obdarowujemy ich kwiatami, by uprzyjemnić im powrót na nocleg do domu. Wczasy dla seniorów u nas polegają na tym, że każdy dzień zaczynają śniadaniem, kończą kolacją, a na noc opuszczają ROD.
Oczywiście przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji, dobrą muzykę i wspólną zabawę. ;:215

Dorotko, czy Ty pracujesz z seniorami zawodowo, czy na zasadzie wolontariatu?
Duża ;:79 dla Ciebie.
Lucynko, jest wiele żeczy, których nie potrafię. :;230 Kamienie, jak już wspominałam, obfocę póżniej.
Że tak powiem, tyłka efekt nie urywa ale zawsze to coś innego. :twisted:
Moi seniorzy mają właśnie weekend nad jeziorem. W poniedziałek nad jezioro jadą dzieciaczki. Mój też. Będzie troszkę spokoju. :;230
Kochana ja nie pracuję z seniorami. To tylko wolontariat. Zawsze jak tylko mogłam to we wszystkim pomagałam. I niby mnie tak docenili. Ale to dużo więcej obowiązków. Nawet się zdenerwowałam. Nie chciałam być przewodniczącą. Mnie do tego żeby pomagać żadne funkcje i stanowiska nie potrzebne.

Teraz znowu muszę wymyślać jakieś konkurencje i zabawy dla starszych osób na festyn.
Może Wy macie jakieś fajne pomysły?
Na pewno będzie hula-hop. :;230
Coś takiego żeby było dużo śmiechu a niezbyt trudne do wykonania.

No dobra. Kilka zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Zapraszam do wątku hobby. Jest tam moja dzisiejsza praca.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zaczarowany Ogród IV

Post »

Dorciu juz lecę pod wskazany adres a Ty mi tu spowiadaj się z nazwy tego cudaka bo wyjątkowo mnie zaintrygował :D
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”