Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Beatko, ale zakupy poczyniłaś ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj Super ;:333
A z drzewek, co tam ciekawego zakupiłaś ? nic nie widać, to może owocowe drzewka ?
Chyba w internecie zamawiałaś ? mozna wiedzieć u kogo ? Dorodne te drzewka ;:333
Brzózek i ja szukam. Jakoś marnie, nie ma w czym wybrać, a ja chciałam jakieś fajne odmiany z białą korą.

Zazdroszczę Ci, że już bylinki mogłaś sobie posadzić, też u tego samego sprzedawcy, co drzewka kupowałaś ? Widzę różne różności . Oj, będzie się działo :)
Beatko widzę , że zakupy bardzo udane , roślinki porządne. Oby się wszystko przyjeło i zdrowo rosło !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

kasia100780 Kasiu jak byś coś znalazła to daj znać :)Ja póki co nic ciekawego nie znalazłam .

iwwa Asiu drzewka ,które kupiłam to morwa biała i czarna,jabłoń rajska czerwona ROYALITY oraz wiśnia japońska ozdobna AMANOGAWA .Wszystko kupiłam na all ,drzewka u Jakub Zapart a róże u Botanika .
Byliny kupowałam część w małym centrum ogrodniczym ,znalazłam na facebooku a drugą część u nas w Kielcach ,jest jarmark do jutra i tam na stoisku.

Kochani nie wiem czy uda mi się wstawić pewien filmik,nie jest on związany z ogrodem,ale ta osoba tak mnie wzruszyła,że dla mnie to jest najpiękniejszą różą na świecie

https://www.facebook.com/haios/videos/7 ... nref=story

Mam nadzieję,że nie będę miała problemów przez to na forum,ale chciałabym pokazać małą a zarazem wielką osobę ,która dla mnie jest wyjątkową postacią .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Witaj Beatko,ale zakupów zrobiłaś dużo ,wiec ogród się powiększy ,ale widzę ,że masz duże możliwości ,bo działka wielka ,będzie pięknie ,ja brzozę siewki przywiozłam z takich brzegów gdzie rosła dziko ,brzoza szybko rośnie i bardzo się sieje ,trochę przywiozłam z mojej działki grzybowej ze świętokrzyskiego ,tam mam pełno siewek brzozowych ,bo za ogrodzeniem rosną olbrzymie brzozy i sieja się wszędzie ,życzę powodzenia w budowaniu tego pięknego ogrodu,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Beatko widzialam ta dziewczynke, niesamowita jest ! Dobrze ze sa takie programy to jest szansa dla wspanialych ludzi na pokazanie sie swiatu.

Dziekuje Ci kochana za sprzedawcow. Myslalam ze to jedna przesylka a to zsumowane zakupy :)
R?że i ja kupilam u Botanika. Ale jeszcze nie mam. Kupilam tez u niego drzewka : pigwe i sliwe ozdobna. Zobaczymy jakie przyjda. Twoje dorodne sa drzewka a pewnie tez w ofercie byly do 150 cm wysokości.

Milej niedzieli Beatko :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

koziorozec Marto zakupów robię,oj robię i czasem się zastanawiam,czy nie przeginam.Ale mam tyle pomysłów i planów,że aż sama jestem ciekawe, ile z tego uda mi się wykonać .Ogródek koło domu czyli przed i za już kończę obsadzać ,oczywiście czekam jeszcze na kilka roślin ,które mają przyjść i są jeszcze na tę część działki przeznaczone,natomiast zamówiłam już też 10 paulowni oraz 15 brzózek na tylne działki.Teraz szukam świerków serbskich bo chciałabym nimi obsadzić jedną stronę od sąsiada w szpalerze ,tworząc żywopłot z nich.Jeśli to uda mi się zrobić i roślinki będą rosły to będę dalej obsadzać tamte części działki,ale muszę mieć pewność,że coś tam zacznie tak na prawdę rosnąć,bo z tego co mi życzliwi mówią to ,że marne szanse.Ja oczywiście muszę to sama sprawdzić więc robię taki test .
Dziękuję za miłe słowa i mam nadzieję,że jakoś podołam z tymi moimi zamiarami :)

iwwa Asiu ja z zakupami to latam po internecie,po forum i po szkółkach jak jakaś stuknięta .Najchętniej to kupowałabym wszystko od wszystkich bo czasem mam problem na co się zdecydować ,bo tak wiele roślin mi się podoba ,tylko fizycznie póki co brakuje mi miejsca.Tył tak na prawdę to zacznę chyba dopiero obsadzać na przyszły rok,chyba ,że się coś zmieni w między czasie,ale najpierw muszę się upewnić,że tam będzie coś rosło .Róże od botanika są super ,warte polecenia .Te drzewka zresztą też :)

krokusiki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

narcyzy i żonkile

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tulipanki

Obrazek

Obrazek

iryski

Obrazek

Obrazek

hiacynty (w zeszłym roku był jeden a teraz wychodzi tyle :tan )

Obrazek

śniedki i hiacynt

Obrazek

a to chyba świecznica (mam nadzieję )

Obrazek

Obrazek

serduszka różowa i biała

Obrazek

Obrazek

korony cesarskie

Obrazek

Obrazek

czosnki

Obrazek

Obrazek

sasanka

Obrazek

szafirki

Obrazek

orliki

Obrazek

hosty wychylają się

Obrazek

rozchodnik

Obrazek

ostróżka

Obrazek

floksy

Obrazek

rdest wężownik

Obrazek

łubin

Obrazek

naparstnica rdzawa

Obrazek

pigwowiec

Obrazek

tawuła szara

Obrazek

Obrazek

berberys

Obrazek

baziule

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze stokrotki

Obrazek

?

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Beatko ale u Ciebie już dorodne roślinki ;:oj
Chyba cieplej masz bo u mnie jeszcze maleństwa
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

kasia100780 Kasiu za ciepło to może nie jest,ale na pewno nie ma póki co na minusie i oby tak zostało :)Mam nadzieje,że będzie jeszcze cieplej .
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Beatko, widzę, ze masz tak jak ja. Do każdej rośliny muszę podejść i ocenić ile urosła i czy budzi się jak należy.
U mnie dzisiaj było na minusie. Jak na złość, bo wczoraj cięłam powojniki :roll: Mam nadzieję, że nic im nie będzie.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

nifredil Sabinko ja też tak mam,mało tego wstaję codziennie o 6 rano,jak już się ogarnę to pierwsze co wychodzę na podwórko i robię po kilka rundek oglądając każdą roślinkę,każdy krzew czy drzewo.Potem przed siódmą jem śniadanie ,szykuję najmłodszego do szkoły i jak tylko go wydeleguję to znowu na podwórko.Mam ten plus ,że ogród mam i tworzę koło domu ,jest mi łatwiej .Pogoda póki co w miarę,nie mam a raczej nie miałam jak na razie na minusie w nocy,choć różnie jeszcze może być .Ale nastawiam się optymistycznie bo coś tam zapowiadają ,że będzie cieplej i oby tak było.

A oto moje brzózki ,które dziś dotarły a które zamówiłam wczoraj .


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Witam wszystkich mnie odwiedzających :wit
Kurcze ,jakoś tak schodzi na innych sprawach,że mało się udzielam na FO ,ale cóż czasem tak bywa.
Ważne,że coś powoli zaczynam działać w ogródku.Brzózki w końcu posadzone akurat przed tą burzą co była w sobotę ,więc na pewno je podlało,bo ulewa była straszna.Ja oczywiście w ten największy huragan wracałam do domu ,ledwo szłam ,przemokłam jak kura bo musiałam iść dwa kilometry z buta ;:223 ,ponieważ nie miałam autobusu do siebie.To było straszne.
Dziś rano najpierw leżał śnieg,który posypał w nocy,potem lał deszcz a jeszcze potem wyszło słoneczko i dopiekało nawet przez chwilę.Zwariowany dzień i pogoda.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

Beatko gdzie kupowałaś brzózki?
Śliczne iryski i krokusy ;:167
Jednak w dużych kępach wyglądają bosko
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

kasia100780 Kasiu kupowałam na olx .Tam kobietka sprzedaje hurtowo,ale wysyła też po kilka sztuk jak ktoś chce.Ja kupiłam 15 a 1 dostałam w gratisie.Są po 80 gr i mają od 1.2-1.5 m wysokości i są to 4 letnie sadzonki.
Iryski domówiłam już inne kolory i myślę o dokupieniu krokusików jeszcze.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane cz.3

Post »

A gdzie irysy domówiłaś o tej porze roku? no chyba że ukorzenione w doniczkach
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”