Jest już wiosna!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witam w ostatnią sobotę kwietnia!
Lucynko akurat słońce tu nie zawiniło tylko moja niesubordynacja ;:223
Taż ja prę do przodu, bo to taki czas :;230
Tobie samego dobrego życzę i dobrej soboty! ;:196

Elu to wspaniała wiadomość i pewnie już się pakujesz albo i jedziesz, więc pogody życzę i wracaj ze zdjęciami i dobrymi wrażeniami. Czytałam żurawki nie odnawiane przepadają ;:174

Dzisiaj dzień zaczął się pochmurno, ale mam nadzieję na rozpogodzenie, jak nie to sadzę pomidory w tunelu, a bałagan tam niemały! ;:131
Takie słodkie maleństwo ;:167

Obrazek

a tu drugie maleństwo z siewu klonik tatarski


Obrazek


a takich maleństw mam tysiące ...no może setki


Obrazek

Lubię wilczomlecze o tej porze


Obrazek

Obrazek

jeszcze dwie żurawki

Obrazek

Obrazek

i konkurencja dla niezapominajek


Obrazek

Przyjemnej soboty :wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Metro w "Małopolsce". To Ci nowina. Dlaczego mali architekci polubili konwalnik?
Zdjęcia słońca jak zwykle niezwykłe ;:oj Tak to słoneczko pięknie portretujesz, że musi Ci się odwdzięczyć.
Żurawki i ja uwielbiam, niestety u mnie lubią je opuchlaki. Co roku wiosną gdy je ruszę wychodzą bez korzonków. Wygrzebuje pod nimi kilka białych opuchlaków i wsadzam, podzielone, z powrotem do gruntu. Najczęściej wypuszczą nowe korzonki. Tylko dzięki ich takiemu wigorowi trochę ich mam.
Wilczomlecze też są wdzięczne, taka różnorodność kolorów w ulistnieniu prawie jak u żurawek, a na dokładkę intensywnie kwitną. ;:215
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu...takich słodkich maleństw u mnie kilka, najsłodsze teraz wiosną. ;:128 . Widać je z daleka, a ja takie lubię. ;:oj . Bardzo ładnie po zimie odrosły twoje żuraweczki. Dziś mam obiecane i sama też sobie obiecałam pojechać na działkę, niech się dzieje co chce..dość tej abstynencji ogrodowej. :;230 . Cieszę się jak dziecko, słonko pięknie świeci a ciekawość co tam na działce odpiera wszelkie wątpliwości...jechać czy nie jechać. Jadę. :heja . Tobie także życzę aby się rozpogodziło i wyszło piękne ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu ,a co Ty robisz z tymi tysiącami siewek i z kąd masz takie ilości ,siejesz cz one tak same z siebie ?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jest już wiosna!

Post »

No jakie śliczne te maleństwa ;:215 , witaj Marysiu ;:196 , piękny dzień u nas, oby tak było nadal, no tylko nie przesadnie, deszcz czasem potrzebny :wit
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jest już wiosna!

Post »

:wit
U mnie jedyne siewki to młode jesiony, a o ile szybko się ich nie wyrwie, to później trudnawo... :twisted:
Z żurawkami różnie, ale większość odrosła już po zimie, a trzy czy cztery rokują pozytywnie. Mam za to jedną z tych cytrynowych, która mnoży się na potęgę i z jednego krzaczka obsadziłam już kawał rabatki i obdarowałam kilka osób.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jest już wiosna!

Post »

U mnie same, to się sieją tylko chwasty ;:306 Ale nareszcie zrobiło się ciepło, to mogę zacząć niekończącą się nigdy walkę z nimi ;:134
Słoneczko jak zwykle niezwykłe ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jest już wiosna!

Post »

Dobry wieczór, Marysiu.
Śliczne 'maleństwa' w Twoim ogrodzie. ;:63 ;:63
Bardzo mi się podoba to 'maleństwo' z pierwszego zdjęcia. ;:215 CO TO?
Domyślam się, że pomykałaś dzisiaj po ogrodzie jak mały zajączek ;:48 i zapewne wykonałaś multum prac.
Ja też. Dzisiaj wyjątkowo wiem, że posiadam jakieś mięśnie i kości ;:108 ;:108 , ale to dlatego, że za łopatę chwyciłam. :;230
Do jutra się zapomni.....
Miłego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witajcie musiałam skończyć pyszną kolację micha rukoli (wysiała się w tunelu) sałaty, rzodkiewek z suszonymi pomidorami z ubiegłego sezonu...pycha! Do tego chlebek orkiszowy na zakwasie, własny produkt Obrazek

Alicjo może dlatego, że konwalnik dostał sporo kompostu i gleba jest tu luźniejsza?
Opuchlaki? nie mam ;:185 może dlatego, że żywią się nimi ci z metra Obrazek Poza tym mam mnóstwo szpaków i kosów, które przemierzają ogród na piechotę i co chwilę coś wyciągają dzióbkami. Tak się śmiesznie spieszą jak nadchodzę Obrazek
Dziękuje za odwiedziny i pochwały Obrazek skoro jesteś to znaczy że sezon się zaczął!

Zeniu słońce wyszło i świeciło caluteńki dzień, było dość ciepło (13 st), a ja większość czasu spędziłam w tunelu, a tam było cieplej ;:333 Ciekawa jestem czy pojechałaś na działeczkę, bo jak tak to będą zdjęcia Obrazek Klonik pierwszy to siewka od Marysi z Będzina a drugi wysiany z nasion z akcji wyszły dwa ale jeden przetrwał :uszy

Elu mam drzewa dorosłe! mój klon co parę lat obdarza ogród tysiącem siewek na przemian z jesionem sąsiada. Czasami przyleci od sąsiada z drugiej strony ulicy dąbek Obrazek

Iwonko szczec. dopiero co miałaś deszcz, a u mnie jeszcze ziemia porządnie zmoczona. na grządkach mam teraz bielusieńko bo lecą płatki z drzew owocowych :D Zaraz sprawdzę jak spędziłaś dzień ;:196

Renatko jesteś Obrazek już myślałam co z Tobą :?:
Mam sporo siewek jesionów tak co parę lat i masz rację lepiej je szybko wyrwać bo korzeń ma toto długi Obrazek Żurawki pięknieją w oczach! taką jasną miałam i też dzieliłam ale przyszedł czas że pewnie w złym czasie podzieliłam i odeszła ;:65


Iwonko 1 oj nie tylko u Ciebie u mnie na pewno jest ich więcej niż innych siewek i dlatego łatwo te chciane wyplewić Obrazek Dzięki ;:168

Lucynko pierwsze maleństwo to klonik siewka od koleżanki od której piszę wyżej Obrazek sporo roślin przywiozła i wsadziła do mojego bagażnika :D
Pomykałam ale w sumie nie zrobiłam wiele, bo za dużo czasu zabrało mi przygotowanie miejsca pod pierwsze wsadzone pomidory. Zrobiłam też w tunelu trochę porządku, bo jest tam niezły bajzelek ;:306
Nie kopałam ale też czuję lekkie zmęczenie. Najważniejsze że 28 sadzonek pomidorów już pracuje na owocowanie Obrazek
Zatem odpoczywaj i nabieraj sił na następne dni ;:196

A ogród tętni życiem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu na znaczniku zostało tylko Tri i nie wiem czy to nazwa czy kawałek nazwy

Obrazek

Obrazek

Prawie przegapiłam kwitnienie bzu koralowego'




Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tą muszę utrzymać przy życiu


Obrazek

A ta najmniejsza obok jest dąbrówka


Obrazek

Już za chwilę!

Obrazek


Obrazek


I jeszcze takie inne!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Radość wielka kłokoczka wreszcie zakwitnie!

Obrazek

I na dobranoc!



Obrazek

Dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Powiedziałabym, że ogród BARDZO tętni życiem. Jest tak kolorowo, kwitnąco, pięknie, Marysiu!
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jest już wiosna!

Post »

Co to jest z tymi dużymi liśćmi wariegata? Pisałaś,że masz własne suszone pomidory.Czy mogłabyś od A do Z napisać mi jak to robisz:).Pomidory swoje czy kupione,czy Lima faktycznie najlepsze do tego celu?
Ilość tulipanów imponująca,cudne:)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witaj Marysiu. Rzeczywiście ogród tętni życiem, jest cudownie i kolorowo ;:138 . Dobrze, że uporałaś się z pomidorkami i życzę obfitego owocowania ;:224 . Widoki zachodu słońca w Twoim fotograficznym wykonaniu są obłędne. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jest już wiosna!

Post »

Ale pięknie, ale cudnie, kolorowo, bajecznie, jestem Marysiu zmęczona ale zadowolona ;:196 pięknie dzień spędziłam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”