Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Piękny ten wilec - i ja posiałam 2 tyg temu do skrzynki na próbę - planuje wystawić na balkon zamontowałam tez kratkę w tym celu - tak szybko nasiona wzeszły że teraz obawiam się jak ja je utrzymam do konca kwietnia w domu ? Przepiękne kwiaty tego wilca ;:138
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Cześć Ela!
Faktycznie kwiaty wilca robią wrażenie, ale u mnie w warunkach domowych kwitną tylko kilkanaście godzin. Ja też posiałam drugi rzut jakieś dwa tygodnie temu i rosną jak na drożdżach :) Za miesiąc wysadzam je pod siatką :)
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Nareszcie zajrzało do mnie trochę słońca :)
Krokusy mu podziękowały :) Jestem zachwycona tymi kolorami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skalniak

Obrazek


Tulipany i śnieżniki a obok hibiskusy z maleńkimi pąkami :)

Obrazek


Banan też już by chciał na dwór, bo w domu zaczyna się męczyć.. jeszcze trochę... :)

Obrazek


Karpobrot - roślinka przytaszczona z Grecji, przezimowała na wschodnim parapecie. Zobaczymy jak sobie poradzi na południowych rabatach. Mam nadzieję, że zobaczę kwiaty :)

Obrazek


Trawa cytrynowa, coś nie chce mi rosnąć. Oby było więcej słońca to może w końcu ruszy. Siałam ją w styczniu i jest malutka!

Obrazek

Obrazek


Wilce purpurowe i jedna nieszczęsna cynia, która się wyciągnęła do słońca.

Obrazek


Aksamitki białe i cynie. Eh przydałoby dla nich więcej światła, a miejsca na południowych parapetach brak.

Obrazek



Za to bakłażanom jest dobrze na zachodnim oknie :)

Obrazek


Asariny. Nie wiem czy coś z tego będzie...

Obrazek


Petunia Grandiflora. Ciekawe, że niektóre siewki ładnie wyrosły a inne od miesiąca dosłownie stoją w miejscu. Widać to na pierwszym zdjęciu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Petunia żyłkowana. Wysiałam chyba z 30 nasion, a uchowały się 3 siewki.. Mam nadzieję, że dadzą radę :)

Obrazek


Już wkrótce na dworze wszystko się zazieleni :) Nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Bakłażanki fajne, ja jeszcze nie posiałam, będę trzymać na wschodnim parapecie, na zachodnim papryki i pomidory.
Bardzo mi się podoba Twoja rabata z kamyczkami.
Miałam kiedyś cynie taką małą odmianę ale w tym roku postanowiłam wypróbować astry książęce :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Dzięki Asia. Jestem zdziwiona, że bakłażanki tak dobrze rosną, bo jeszcze parę tygodni temu wyglądały marnie i już myślałam, że nic z tego nie będzie. Ponoć źle znoszą przesadzanie, więc jeszcze się nie cieszę, bo za 1,5 miesiąca trza będzie je przeprowadzić na zewnątrz :)
Błędem było wsadzenie cebulek na rabatę z kamyczkami, bo są jakieś biednie w porównaniu z tymi co rosną na trawniku. Także jak tylko przekwitną będą wykopane.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

O! Szkoda bo wyglądają ładnie. Ale jak mus to mus :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Martusia ale wypasiony wilec ;:oj W życiu nie widziałam jego kwiatów o tej porze ;:138
Pięknie jest u Ciebie, już tyle kwiatów kwitnie! Lawendy wspaniale przezimowały, takie wielkie poduchy się z nich zrobiły, jak zakwitną to chyba takie fioletowe chmurki będziesz miała ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Asia zobaczymy jeszcze, może dam im jeszcze szansę :)
Aguś dziękuję :) Kwiaty kwitną i już sporo owadów się obudziło. Dziś widziałam olbrzymiego trzmiela i kilkanaście motyli :D Niestety mrówki już się też uaktywniły a z nimi to ja się nie przyjaźnię hehe ;]
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Trochę dzisiejszych fotek:


W zeszłym roku świdośliwa nie kwitła. Teraz obserwuję od kilkunastu dni pąki i się zastanawiam czy to będą liście czy kwiaty (pierwsze zawsze są kwiaty):

Obrazek

Obrazek


Wierzba Iwa Pendula
Na dole dojrzałe kotki przyciągają trzmiele a te na górze się dopiero rozwijają.

Obrazek


Kocimiętki się obudziły, a okoliczne koty interesowały się nawet ich zeschniętymi pędami :D

Obrazek

Obrazek


Aktinidie już też się obudziły. Oby były kwiaty i owoce w tym roku. Zastanawiam się czy ich nie przyciąć..

Obrazek


No i tak jak w zeszłym roku mam pełno siewek lawendy. Tym razem rozsiały mi się prawie w całym ogrodzie. Takie efekty nieprzycinania przekwitniętych kwiatostanów :D

Obrazek


W temacie samosiejek... Mam wszędzie pełno nagietków lekarskich. To jedynie mały urywek, bo tych siewek jest od groma :heja Nie spodziewałam się aż takiej ilości. A miałam inne plany co do tej rabatki :)

Obrazek


Fioletowe hiacynty już tuż tuż...

Obrazek


Fioletowe barwinki jak co roku pierwsze zakwitają :D

Obrazek


Pigwa ma już maleńkie listki. Czekam na pierwsze kwitnienie i owoce.

Obrazek


Tak się bałam o narcyzy a one rosną jak na drożdżach. Jeszcze parę dni i będę cieszyła się kwiatami ;:63

Obrazek
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Ale dziś wspaniale i cieplutko :D Wczoraj ogródek zaliczył porządne podlewanie, które się pewnie przydało roślinkom, bo dziś słońce mocno przygrzewa ;:138

Narcyzy pięknie pachną :D Udało im się rozkwitnąć ostatniego dnia marca, a na początku miesiąca ledwo wylazły z ziemi ;]

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Barwinki rozwijają już kolejne kolorowe kwiaty. Już za parę dni będę miała wielobarwny dywanik..

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A na świdośliwach będą na pewno kwiaty ;:138 Oby tylko zostały zapylone i będzie trochę jagód :)
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Wrzucam parę przedwiosennych fotek :)

Hiacynty rozkwitają ;:138

Obrazek
Obrazek


Pierwszy tulipan. Miał być fioletowy.. Większość cebul jakie kupiłam mają inne kolory niż miały mieć :/

Obrazek



Kwitnąca jagoda kamczacka. Na szczęście widziałam kręcące się wokół niej trzmiele - liczę na zapylenie wszystkich kwiatów!

Obrazek


Jeżówki już się pokazały :D

Obrazek


Koperek obficie wykiełkował :)

Obrazek


Szałwia lekarska przezimowała i ma dużo świeżych listków;]

Obrazek


Hebe troszkę ucierpiało, ale nie jest jakoś źle :)

Obrazek



No i najważniejsze na koniec - ogłaszam wszem i wobec, że bananowiec zimowany w gruncie kolejny raz przetrwał i właśnie zaszczycił mnie pierwszym pędem ;:172

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Martusia, protestuję! Protestuję o nazywanie tej pory przedwiośniem, to już całkiem pełnoprawna wiosna! :D Zwłaszcza, jak się patrzy na Twoje kwiaty.
Gdzie kupowałaś tulipany, że kolorki się nie zgadzają? Bo ja po pąkiach i lisciach (mało co już kwitnie) widzę, że u mnie też chyba nie będzie to, co zamawiałam :| Patrzę tak i patrzę i wiem już, ze bardzo późno posadziłam moje cebule, bo nie mam ani narcyzów, ani hiacyntów póki co i mogę najwyżej pooglądać pączki albo kwiaty u Was :wink:
Cieszę się, że wszystko przezimowało Ci ładnie, nawet szałwia, którą ponoć trzeba traktować jak jednoroczną :) Twoja wygląda bardzo zdrowo, jakby zima nic ją nie obeszła i rośnie sobie dalej ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Aga też mnie zdziwiło, że ta szałwia przetrwała tak bez niczego.. Cebule kupowałam na all. i krokusy i hiacynty są takie jakie miały być, ale cała reszta to co innego.. Narcyzy miały być pomarańczowe, tulipany fioletowe i łososiowe. Trochę jestem zła, bo te odmiany, które zamówiłam są droższe od tych najbardziej popularnych, a tu się okazuje, że dostałam właśnie takie.. No chyba, że tulipany w magiczny sposób zmienią nagle kolor z czerwonego na fioletowy (tak jak Twoja magnolia ;:306 )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”