Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

:wit :wit :wit
Witam wszystkich ogrodowo zakręconych w tegorocznych zmaganiach na moim pagórku ;:4
Skąd taki tytuł kolejnej części?
Z angielską nutą, bo ... po kilku latach nieco dojrzał, stał się klasyczny, formalny, z dodatkiem cegieł i kamienia. W ogrodzie dominują trejaże, pergole, mnóstwo bylin, róż, obwódki i formy strzyżone z bukszpanów i cisów, co wielu osobom kojarzy się z angielskimi ogrodami.
Ogród osiągnął ostateczną formę ogólną i już wiele nie zmienię w architekturze. W tym sezonie chciałabym solidnie skupić się na tym, co rośnie, zwalczyć perz i podagrycznik, które są tutaj zmorą ze względu na otoczenie dziko zarastającego otoczenia działki. W planach mam również dalszą korektę nasadzeń na rabatach, co nie jest takie proste i co zmieniam każdego roku, a jednak wciąż nie osiągnęłam w pełni satysfakcjonującego efektu ;:218 Wciąż czeka na dalsze kompozycje teren przedogródka i bliższe okolice domu, ale musi być wcześniej wykonana elewacja. Zatem ... jeszcze wiele do zrobienia ;:333

Z niecierpliwością oczekuję wiosny, ale jak na razie za oknami wciąż mnóstwo śniegu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pomyśleć, że rok temu o tej porze miałam już przycięte obrzeża rabat i zaczęte pielenie ;:224
Póki co przygotowuję się w domu na powitanie wiosny, więc zdjęłam wszelkie zimowe akcenty, ozdoby i dekoracje, a zaczęłam układać bukiet z bardziej wiosenno - letnich kwiatów. Może dzięki temu szybciej czas zimowy minie i niepostrzeżenie nadejdzie wiosna?
;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wspomnieniowo - skrót lata w moim ogrodzie :wit
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Witaj Moniko :wit . Wspaniale rozpoczęłaś wątek ;:138 . "Z angielską nutą" , to bardzo pasuje do Twojego ogrodu ;:108 . Jest piękny na prawdę podziwiam za każdym razem . Architektura ogrodowa stanowi z roślinami piękną całość ;:333 . Bukiet bardzo ładny ;:333 . Rzeczywiście w tamtym roku o tej porze można już było podłubać w ziemi ;:224 . Zobaczymy kiedy w tym roku będziemy mogli ruszyć do pracy , oby jak najszybciej. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Witaj Moni czas szybko biegnie i wiosna też zawita niedługo , pięknie są dobrane u Ciebie
zawsze dekoracje i kompozycje z natury jak i ta na "przywołanie wiosny" pozdrawiam Teresa ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Ewelinko, Tereniu - dziękuję, że jesteście ;:4 ;:162 To póki co takie moje przymiarki do wiosny - przygotowuję w wolnych chwilach dekoracje na kolejne święta - będzie w tej kolorystyce, co bukiet ;:333 (pod wazonem widać fragment ozdobnych jajek wielkanocnych, które już wykonałam na dekorację świąteczną :lol: :oops: )
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moniko cudne te jajeczka wielkanocne ;:108 . Przepiękne wykonanie ;:138 . Piszesz u mnie, że nie masz ręki do wysiewów ale za to jaka masz rękę do tworzenia dekoracji ;:180 .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Monika, nowy wątek ;:oj ależ ten czas i stronki lecą do przodu. Dla mnie jesteś kochana wzorem doskonałości, czym dajesz wyraz również w ozdobach. Z niecierpliwością czekam aż Twój ogród stanie się w pełni dojrzały. Teraz już jest prawie dojrzały. Już teraz nie chce się z niego wychodzić. Dobrze, ze masz ławeczki i stołeczki bo ja nawet na zaśnieżonych siadam i podziwiam. ;:196 Cudnie, że jesteś z nami i dzielisz się swoim ogrodem ;:138
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Widzę, że też jesteś w mniejszościowej grupie "niesiejących", więc odczarowujesz wiosnę na razie dodatkami. pozdrawiam i wciąż zamierzam pilnie podglądać Twój ogród i czerpać z niego inspiracje.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Monika, mnie też nie mogło tu zabraknąć. Dobrze, że ogród masz duży, to wszyscy się zmieścimy ;:162 Mimo, że nie lubię zimy, to w twoim ogrodzie wygląda przepięknie, więc przyłączę się na tej ławeczce do Ewy - Pashminy, tylko zabiorę jakąś nalewkę, żebyśmy nie zmarzły ;:136
Ozdoby świąteczne piękne ;:167
Ula
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Czy tej naleweczki to i dla mnie starczy? ;:183 ...bo myślę, że dupkę na ławeczce dam jeszcze radę do Was dziewczyny wcisnąć. ;:215

Monia za cokolwiek się złapiesz, to wyczarujesz z tego prawdziwe dzieło sztuki, czy to w ogrodzie, czy w domu. Masz artystyczną duszę.
Pięknie jest u Ciebie i nie mogłabym odmówić sobie przyjemności bycia tutaj. ;:168
Edyta Maria
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 paź 2015, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Witaj, Moniu. Przyszłam i ja przywitać się w nowym wątku Twojego cudnego ogrodu. W zimowej szacie również jest uroczy :)
Odwiedzam Twój ogród systematycznie, aczkolwiek po cichutku.
Rośliny, które mam od Ciebie, rosną znakomicie i myślę, ze w tym roku będą już dorodne.
Wiosenny bukiet róż ma piękną kolorystykę. Moniu, mogłabyś powiedzieć, jak ozdabiasz te wielkanocne jajeczka i z czego one są?

Pozdrawiam i życzę dużo radości i nadziei wraz z nadchodzącą wiosną!
Edyta
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Ależ piękna zima u Ciebie - moja nieco poszarzałą.
Chyba również i mój ogród osiągnął fazę dojrzałości.
Jednak widzę, ze niektóre miejsca straciły na atrakcyjności i nadchodzi czas na ich odmłodzenie.
Tak więc roboty nie zabraknie, Tobie też na pewno nie :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

aneczka1979 pisze:Czy tej naleweczki to i dla mnie starczy? ;:183 ...bo myślę, że dupkę na ławeczce dam jeszcze radę do Was dziewczyny wcisnąć. ;:215
Aniu, oczywiście naleweczki nie zabraknie, a jeśli się postaramy, to może uda nam się namówić Monikę na warsztaty artystyczne ;:162
Ula
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Ulu ja to już nawet miejsce noclegowe w "domku ogrodnika" mam zaklepane. ;:215
Ach być na żywo u Moni w jej bajkowym ogrodzie... ;:224 Marzenie niejednej z nas. ;:131
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”