Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Dzisiaj mi w łapki wpadła Casanova i muszę się zgodzić, że ona jest brzoskwiniowa. Kwiaty ma piękne, ogromne. Miałam ją kupić, ale zepsuł nam się samochód i się zestresowałam. A potem trafiła mi się okazja powrotu do domu i już jej nie wzięłam. I teraz nie wiem, żałować czy nie żałować ;:306 ?
Śliczne iryski Ci wyrosły ;:63 Moje cebulowe irysy w tym roku poniosły sromotną klęskę. Nawet nie wiem czy coś z nich wyrosło. Muszę poszukać śladów ich bytności i może przenieść cebulki w inne miejsce, to może w następnym sezonie zakwitną.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, o firletkę pytałam tak ogólnie, jak się prezentuje biała na rabacie. Bo tę Twoją na zdjęciu widziałam, i stąd ten mój wpis.
Jak długo trzyma kwiat, czy tak samo się rozsiewwa jak ta ciemna? Czy jest tak samo wysoka?
Ja też w tym roku okryję hortensję. Nigdy tego nie robiłam, ale sobie obiecałam, że jak moja przetrwa minioną zimę to już będzie miała ubranka na kolejne chłody. Ta Twoja kolorowa (różowa) bardzo mi się podoba. Ja mam tylko białą.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewuniu ;:196
Zaległości nareszcie nadrobiłam ;:108
Pięknie masz a tak narzekałaś że pusto :) Przepięknie Ci kwitną różyczki i jaka kolekcja ;:oj ;:oj
Iryski też śliczne ;:333
Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, śliczne kwiaty.
Musze bliżej poznać ten ślaz piżmowy, będę rozglądać się za nasionkami! ;:333
Balerina ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu czy Ślaz piżmowy to jednoroczna roślina? ładny jest! ja posiałam jakiś ślaz ale malutki jeszcze i nie wiem czy w ogóle zdąży zakwitnąć ;:oj Jak będą nasionka to może pozbieraj?
Róże ładnie się prezentują! Ballerina powtarza kwitnienie? a ta MF bardzo ładna i nie ważne jak się nazywa :wink:
Dobrze że iryski są różnokolorowe co ja trafiłam tylko na szafirowe :D Życzę mokrej chmurki w nocy, u mnie się zachmurzyło wieczorem i może coś pokropi?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewko Ballerina jest niezawodna...na nią zawsze możemy liczyć. ;:215
Widzę, że Nostalgia już u Ciebie kwitnie...moja dopiero się zbiera tak samo jak hortensje.
Iryski też fajne, tym bardziej, że prawie bezobsługowe a takie lubimy najbardziej.
:D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Kochane dziewczynki odpowiem hurtowo, bo zaczynam odpisywać po raz trzeci :oops: Za każdym razem odpowiedź mi znika ;:222
Zacznę od firletki czy to ona czy nie zobaczysz jak zakwitnie... bo jest jeszcze kilka roślinek np. czyściec co też mają takie mięciutkie włochate liście ;:173 ... sama się rozsiewa ... siewki łatwo się przenosi w inne miejsce :) Mam białą i biskupią ta się odmładza więc nie kwitnie zbyt bujnie :wink:

Obrazek Obrazek

Dziękuję za wieści o iryskach... naprawdę są urocze , a do tego bezobsługowe to super ;:333 Mam też inne fioletowe, ale to nie ten sam gatunek ( to są terminatory :lol: )

Obrazek Obrazek

A teraz o mojej nowej roślince... Ślaz piżmowy ... mam pierwszy rok ... to co o niej wiem ... Ślaz piżmowy (Malva moschata) to roślina wieloletnia. Pachnące (delikatnie) kwiaty pojawiają się przez całe lato i jesień. Jest rośliną niewybredną co do podłoża, Ja mam biały ale jest jeszcze różowy... lubi suche podłoże więc i ja go lubię ;:306 ... postaram się zebrać nasionka ;:108

Obrazek Obrazek

Ballerina Jest młoda ,ale faktycznie pokazuje co umie kwitnie dzielnie i rośnie zdrowo... oby tak dalej ;:333 Kwiatuszki urocze jak z porcelany ... ;:215

Obrazek Obrazek

Na koniec pokażę wam dzielne hortensje z patyczków ... niektóre maluchy już chcą kwitnąć, ale chyba usunę im te kwiateczki, bo niech się nie wysilają ;:108

Obrazek Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu ślazy mam już kilka lat, nie dość, że ładnie obficie kwitną, to jeszcze naprawdę długo i bardzo je za to lubię :D Irysy bardzo ciekawe ;:333 Brawo za ukorzenione hortensje ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, nie będę oryginalna, bo mnie też zauroczył ten bielutki ślaz. ;:63 ;:63 Kwiatuszki jak z cieniutkiej bibułki. ;:333
Miałam kiedyś tę roślinkę, ale kwitnącą różowymi kwiatuszkami, tylko u mnie chyba miała za dobrą ziemię, bo urosła wysoka i natychmiast zaczęła się pokładać. ;:222 Z tego powodu nigdy więcej jej nie siałam. Moja była jednoroczna. ;:108

Pozdrawiam cieplutko i dużo zdrówka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu no to masz zapewnione zbieranie nasionek co do jednego, bo chętnych będziesz miała trochę :;230
Hortensje z patyczków żywotne i też nieraz tak miałam ze kwitły ukorzenione ale to tylko niektóre odmiany. Są też takie co nie chcą się ukorzenić :wink: Do mnie biała firletka przeszła z północy, a u mnie wysiałam się rok temu biało różowa i ciekawa jestem czy będzie w tym roku lub za rok? Deszczyku życzę ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Małgosiu, Lucynko. Marysiu ;:168 Dzięki że zaglądacie do mnie. W oczekiwaniu na deszcz, robimy z M ogrodowe posiadówki pod parasolami ... M pracuje , a ja podglądam co u was.... i czekam na deszcz ;:306

Obrazek

Dzisiaj pokropiło przez 15 min i... przestało się kurzyć... bo o podlaniu tylko można pomarzyć ;:222

Floksy zaczynają się rozwijać i wabić brzęczki ;:173

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

I to jest właśnie to: "Rajsko, wiejsko, sielsko", Ewuniu! ;:138 ;:138 ;:138
Pani i Pan w ogrodowej scenerii, pod parasolem. ;:333
Czego chcieć więcej? ;:303
Zdrówka! Dla Was obojga. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Mnie też ten widoczek spodobał się niezmiernie. Fantastycznie wyglądacie - spokojnie i szczęśliwie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”