Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ja uwielbiam dżem z winogron ;:224 Inne jem dopiero wtedy, gdy tego zabraknie :D I również nie pasteryzuję, a jeszcze nigdy mi się nie zepsuł. U mnie też już królują astry.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, ja często zbierałam nasiona uczepu. Wschodzi dość dobrze. Świetnie nadaje się też do gruntu jako jednoroczny. To ten żółty. A tego co Ty masz na pewno warto wypróbować, bo śliczny jest ;:172
Na zdjęciach kolor barbuli masz rzeczywiście inny od mojej. Twoja faktycznie jakby bardziej niebieska. Moja i z rana i z wieczora fioletowa.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewciu,ja tez robię dżem winogronowy ,ale przecieram surowe owoce z pestek na przecieraku i z miazgi z żelfixem robię dżem ,bardzo szybciutko to się robi,nigdy nie pasteryzuję ,jest pyszny do kanapeczki z białym serkiem ,to największy przysmak amerykanów,ale oprócz dżemu to muszę powiedzieć ,ze śliczności masz jeszcze w ogródku i bardzo zieloniutko aksamitki to wdzięczne kwiatuszki ,turkuci i ja nie mam chyba w swoim ogrodzie ,ale mam krety to pewnie nie mają szans się zagospodarzyć to obrzydliwe stworzona i bardzo szkodliwe,dobrze ,że masz na nie złoty środek,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu może lepiej kupić sadzonkę uczepu na wiosnę tylko jak piszesz kolor niespotykany! Za barbulę trzymam kciuki, bo mnie nie wyszło chyba 2 razy a może nawet 3. Czy to liliowiec szykuje się do kwitnienia? u mnie też widzę jakieś pąki ale czy zdążą nie wiem :D Michałki radują! Zdrówka Ewciu, bo znowu wilgoć w powietrzu ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu piękne michałki ;:333 barbula też ma śliczny kolor .
Uczep ten żółty wysadziłam z doniczki do ziemi bo też nie wiedziałam jak zebrać nasionka , teraz sam się wysiewa i mam go co roku , może wysadź swój do ziemi i na pewno się wysieje ;:180
Ile trzeba czekać żeby winogron owocował ? posadziłam i czekam niecierpliwie :D
U Ciebie jeszcze pięknie .
Pozdrawiam cieplutko ;:196 bo u mnie pada .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Dziękuję ;:4 za odwiedziny.
Lucynko cieszę się, że ci się podobają moje kwiatuchy, a w przyszłym roku jak podrosną te sadzonki od Ciebie to dopiero będzie raj ;:168

Basiu oby ci się udało z dżemikiem, no jak nie teraz to za rok też będą winogrona :)

Małgosiu no to dobrze, że jesteś amatorką dżemiku , mój bez pasteryzacji też się dobrze trzyma... dopóki nie zniknie :;230

Beatko z uczepem poeksperymentuje, a z barbulą to może jak z hortensjami... kolor zależy od podłoża :)

Marcia to nie wiedziałam , że ja lubię po amerykańsku ... dżemik oczywiście ;:306 robiony tak czy siak jest pyszny ;:173 W moim ogródku faktycznie jeszcze kolor zielony z rzadkimi akcentami innego koloru :lol:

Marysiu Dzięki wilgoć to mój wróg Nr 1, a Nr 2 to skoki ciśnienia.... teraz urodzaj na jedno i drugie :oops: O barbulę zawalczę zobaczymy, z uczepem zobaczymy mam chyba nasionka, trochę wysiało się do ziemi pod donicą, a całą resztę wsadzę do gruntu i troszkę okryję słomą ... zobaczymy co pokaże wiosną ;:333 Tak,tak liliowiec sobie przypomniał że jeszcze można by zakwitnąć. :)

Tereniu ja mam stare winogrono, ale posadziłam dwa młodziaki na wiosnę ... jeszcze nie owocowały, ale w przyszłym roku już powinny pokazać owocki... ważne jest cięcie ponieważ się nie znam za bardzo to posiłkuję się http://niepodlewam.blogspot.com/2013/04 ... orosl.html ... Wczoraj u mnie też lało , ale dzisiaj już było ;:3 ...Taka huśtawka ... ;:168

A teraz wieści z ostatniej chwili... szpaki przejrzały na oczy ;:306 ... wyczyściły wszystko na winorośli co do kuleczki ;:oj chyb wczoraj jak był (z powodu pogody) mały ruch w ogrodzie. Ale dżemy i sok już są to niech tam i one mają trochę radości... Ostatnio nawiedzają mnie sójki, ale czego szukają nie wiem ;:204
Jeszcze sporo jest do zrobienia, ale mam chyba trochę czasu nim zacznie mrozić :) Kupiłam w markecie za całe 7 zł doniczkę z chryzantemami... były 3 w jednej doniczce... pisało ogrodowe no to posadziłam w ogrodzie :lol:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Rudbekie jeszcze się trzymają ...

Obrazek Obrazek

No i gruzownik (skalniak) też sie zieleni i gdzie niegdzie kwitnie np. kuklik

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, sójki pewnie znowu wybierają się za morze, tylko wybrać się nie mogą. :uszy
Śliczne chryzantemy kupiłaś. ;:215 Niech się zaaklimatyzują i przezimują. ;:303
Na Twoim skalniaczku wiosnę widzę! ;:63 ;:63 Może zimy nie będzie? ;:306
Trzymaj się zdrowo w tym wilgotnym powietrzu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu jakie ładne chryzantemy kupiłaś ;:215 , niech tylko się im spodoba u Ciebie ;:108 , bo te marketowe to różnie mają ;:108 a skalniak jeszcze całkiem zielony i jakies kwitnienie się zapowiada ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu u Ciebie sezon od nowa! kuklik, pierwiosnki ;:63 Skalniaczek śliczny i rośliny się rozrosły :D Bardzo ładne chryzantemy kupiłaś i mam nadzieję, że za rok będzie ich więcej ;:333
U mnie tez są sójki to rozbójniki wyjadają jajka i młode ptaszki mniejszym ptakom. Są ładne ale ja nie bardzo je lubię. Jak krążą na kurami to kury strasznie się denerwują więc pewnie też je uważają za przeciwnika.
Czytałam o szkodach wiatrowych, dzisiaj na szczęście cicho ale wody stoi u mnie w ogrodzie znowu pełno no i liście zasłały trawę! Poprawy pogody Ewuniu, czyli zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo Ty już posadziłaś cebulki, a moje jeszcze czekają w koszyku.
Proszę napisz jak robisz dżem z winogron, nigdy takiego nie jadłam. Z jakich winogron go robisz.
Marcinki w większości naszych ogrodów teraz maja swój czas, bardzo je lubię.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Jaką masz ładną tę czerwoną rudbekię ;:215
Ja też sobie taką kupiłam na wiosnę, ale nic nie wyszło. Przereklamowana szkółka i tyle.
Masz ją z roku na rok, czy trzeba ją wysiewać?
A te nowe chryzantemki masz zimujące w gruncie?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu chryzantemy śliczne. ;:oj Uwielbiam je i nie rozumiem ludzi, którzy nie chcą ich w ogrodzie, bo to cmentarne kwiaty. ;:131 Życzę, żeby zadomowiły się w gruncie. ;:108 U mnie trzy lata prób skończyły się niepowodzeniami, więc traktuję, jak jednoroczne. Ciepłej niedzieli. ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Chryzantemy cudne - zrobiłaś świetny interes ;:108 Skalniaczek pięknie się prezentuje. U mnie ptasie złodziejaszki niestety miały dobry wzrok i wcięły mi wszystkie winne grona zanim dojrzały :twisted: Dobrze że dostałam wiadro od brata, to mogłam zrobić choć kilka słoiczków tego przysmaku ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”