Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu piękna ta odętka ;:333 ja też mam taką muszę zajrzeć czy zakwitła bo strasznie marnie wyglądała przez tą suszę .
Dynie ;:215 ja tez w tym roku wyhodowałam pierwszy raz :heja
Hortensje śliczne -gratuluje że się udał ukorzenić i pięknie zakwitły ;:63
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Mam taką samą odętkę i też dopiero teraz kwitnie. Hortensjowe patyczki bardzo szybko Ci zakwitły, będziesz miała pięknie jak już podrosną ;:63
Ogród już się na pewno nie mógł doczekać Twojej uwagi, nadrabiaj teraz, naciesz się nim.
Szkoda, że Leosia nie masz na co dzień, dni spędzone razem bardzo szybko mijają. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, cieszę się, że jesteś! :tan
Hortensje fantastycznie odpłacają Ci się za troskę. ;:333 A w ogóle, to masz do nich (jak to mówią) rękę! ;:63 ;:63
Odętka wirginijska variegata , z tego co zdołałam się doczytać, kwitnie znacznie później niż te zwyczajne i ma nieco inny odcień różu. ;:108
Dynie masz dorodne ;:215 , a marcinki rzeczywiście wprowadzają jesienny nastrój. ;:108
U nas już liście na drzewach zaczęły zmieniać barwy. Będzie kolorowo, ale też nostalgicznie, bo gdy liście spadną, to już tylko oznaczać będzie rychłą zimę.... Niestety. ;:174
Zdrówka życzę. ;:167 ;:167 Dużo! ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu mam nadzieję, że różyczka odbije, bo za Twoje serducho wsadzone w ogród powinna się odwdzięczyć! ;:196
Jesteś hortensjową królową i już widzę za parę lat jak ogród będzie pięknie wyglądał! hortensje się rozrosną, a nowe na pewno przybędą ;:63 Jesień musi nastać, ale niech będzie złota polska i cieplutka...a potem znowu będziemy planować siać i szaleć :D Czy Twoja szklarenka zostaje na zimę czy ją zlikwidujesz?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Kochane dziewczynki dziękuję za odwiedzinki ;:168 bardzo mi miło gdy do mnie zaglądacie, a jak słyszę pochwały to coś mi się zdaje że są na wyrost :oops:
Dzisiaj podzielę się z Wami przepisem na zwalczanie turkucia podjadka dzisiaj go właśnie częstowałam miksturą ... wyprowadziłam 9 kolesi, ale jeszcze ponowię akcje jak przestanie padać ... oto sposób :
do konewki 6l rozkruszyłam 1 kulkę lawendowej naftaliny, 50 mil oleju jadalnego, do pełna nalałam wodę i to wlewałam do dziurek , wychodziły turkucie po około 5 min..... ;:215 działa!!! ;:215 Oczywiście potem

A teraz zrobiłam domowy ukorzeniacz ... wiem, że są gotowe, ale pogoda brzydka, wierzba za darmo to czemu nie spróbować :) Robiłam w/g przepisu
Utnij kilka gałązek wierzby (wszystkie gatunki produkują naturalny hormon ukorzeniający), potnij je na 5-10 cm odcinki (przygotuj ich tyle, żeby zapełnić wybrany garnek). Zalej ciepłą wodą tak, aby były całkowicie zakryte, przykryj pokrywką, postaw na małym ogniu i podgrzewaj (nie gotuj) przez 2 godziny. Odstaw z ognia i zostaw na 12 godzin.
Po 12 godzinach odcedź płyn do pojemnika, wyrzuć gałęzie. Płyn powinien mieć ciemnobrązowy kolor.
Odpowiednią ilość wlej do słoika lub uciętej plastikowej butelki, włóż patyczki roślin, które chcesz ukorzeniać i zostaw na 12 godzin, co pozwoli im w pełni zaabsorbować hormon ukorzeniający, a następnie wsadź do ziemi. Zużyty płyn wylej.

Natomiast resztę przygotowanego płynu można przechowywać w lodówce nawet kilka lat i zawsze jest ukorzeniacz pod ręką.

No to tyle z serii powiedział co wiedział ;:306
A to kilka fotek z wczoraj... nie padało :)
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zapraszam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu nie mam turkucia i obym nigdy nie musiała stosować takiej mikstury! Mam za to masę różnych gryzoni, a co za tym idzie różnej wielkości kopce ;:134 ;:124 Deszcz u mnie przestał padać, ale ponuro okropnie! ;:oj
U Ciebie jeszcze całkiem letnio...tzn zielono po tych deszczach się zrobiło, aż miło ;:333
Miłej niedzieli Ewciu ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, dzięki za podanie sposobu na walkę z turkuciem podjadkiem. ;:180 ;:180 U mnie te potwory siedzą w ziemi i podgryzają korzonki. ;:145 Wypowiem im wojnę. ;:134
Ukorzeniacz wg takiego przepisu już robiłam i potwierdzam: spełnia swoją rolę. ;:108

Zieloniutko w Twoim ogródeczku i kolorowo, ;:333 widać że słoneczko świeciło. ;:63

U mnie też świeciło, ale tylko do południa, :( wobec tego pojechałam na działkę i nawet trochę popracowałam. ;:303 Teraz już od trzech godzin leje deszcz. ;:145 Cóż, nie padało od wczoraj. ;:306

Dobrej, cieplutkiej i zdrowej niedzieli, Ewuś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Turkucia podjadka jeszcze na oczy nie widziałam, po prostu ich u nas nie ma. Natomiast z przepisu na wykonanie ukorzeniacza domowej roboty chętnie skorzystam. Dziękuję.
W prognozie pogody do 25 września mam opady deszczu o różnym natężeniu, a robota na działce czeka. Jeżeli październik będzie taki sam jak wrzesień, to może być nieciekawie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Jak to dobrze, ze ja takiego dziadostwa nie mam w ogrodzie, za to opuchlaki mi dziurkują trzmieliny.
Cytrynowe aksamitki są piękne, czy to wysokie.
Ależ ogromne dynie wyrosły.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu dzięki za przypomnienie przepisu na ukorzeniasz ;:196 muszę sobie zrobić .
Też mam takie aksamitki - są śliczne tylko posadziłam nie tam gdzie trzeba y teraz mi przeszkadzają .
Obok aksamitek to gaura ?? takie duże kępy ??
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewcia ;:196
A jak poznać, że mamy takie turkucie ? :shock:
Przepis wydaje się prosty.
Czy czekałaś na nie w okolicy wylania płynu ?
Tylko jak je wyłapałaś, to co dalej ?
Jak widzisz nic, tylko pytam. :;230

Mam nadzieję, że Ci ta róża odrośnie. Takie dzikuski są nie do zdarcia.
I czasami kuracja, jaką zastosowałaś przynosi doskonałe rezultaty.
Miłego dzionka i ;:3 ;:3 ;:3 .
:wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Kochane dziewczynki fajnie, że większość z was nie ma turkucia... u mnie nie ma ślimaków... tak więc każdy ma soją paskudę ;:306
Dorotko te aksamitki są wysokie 70 - 80 cm widać je z daleka ;:333
Tereniu Gaurę mam na dwóch fotkach ... pierwsza od góry po prawej to Gaura różowa a na zbiorczej fotce z wysokimi aksamitkami to Gaura biała ... mam dwie kępy i to sadzone na wiosnę (z sadzonek) rosną w pełnym słońcu (na patelni) :)
Krysiu dziurki w ziemi zwłaszcza po deszczu pokazują na obecność tego nieproszonego gościa... czasem mozna go spotkać przy przekopywaniu grządki... :oops: paskudny jegomość. Po zalaniu ich miksturą wychodzą za kilka minut, a ze wychodzą tyłem to łatwo je złapać i do słoika... trzeba je unicestwić ;:222 ... Ja oddaję wędkarzom... podobno jakieś ryby je lubią ;:306 ... W ubiegłym roku nie było ich prawie wcale, w tym roku miałam kilku gości i mam nadzieje ze zalałam ich schowanka ... zobacz jak dalej będę przekopywać grządki ;:173
Jakiś ten rok pokręcony... róże nadal pączkują, ale chyba nie zdąża zakwitnąć... ;:218
A to moje słoneczka ... jak widać nie tylko ja je lubię :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Czekam więc na ;:3 może zdążę wreszcie posadzić do końca te cebulki :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Bardzo ładne jasne aksamitki :)
Róża powinna odbić. Dzikuski to twardzielki.
To skutecznej walki życzę z tym turkuciem.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”