Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu o końcu nie będę pisać, bo nie lubię :wink: ale różyce ślicznie kwitną a rdest obrósł Ci jabłonkę. Ja dostałam kawałek rdestu chyba dwa razy i co i nic! To samo z hortensją pnącą kupiłam, dostałam i nie pnie się ;:185
Ewciu co roku roślin będzie przybywać i tak masz dobrze, bo ja jak wpisałam się na FO miałam kilka zdjęć na krzyż i tyleż roślin a teraz nie wiem co pokazać, bo jak chciałabym wszystkie to miałabym nie kończące się posty ;:306

Wybacz powiem słówko do Ewy Gajowej wracaj do nas i koniecznie pokaż ogród :wit :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

A to osy paskudy, udzielasz im gościny w swoim pięknym ogrodzie, a one tak się "odwdzięczają"...
Kobea przepiękna, szkoda że jednoroczna. Róże pięknie kwitną, moje dopiero zabierają się do powtórki...
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ładnie wszystko kwitnie, choć masz rację, coraz bardziej jesiennie się robi. u nas zboże już pozbierane, pola w większości poorane, wieczory i poranki zimne, a dzieci niebawem znów do szkoły... ;:14 Jak ten czas ucieka...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Soniu Ta moja Kobea to jakiś wybryk natury :roll: miałam kilka siewek i tam gdzie chciałam żeby rosła to jej nie ma ...uschła, a tam gdzie wsadziłam tą najsłabszą sadzonkę to nawet zakwitła :)
Daysy kochana ja nie mam galiardy :oops: to co podobnie wygląda z daleka to rudbekia 'Cherry Brandy' ... mam ją z nasionek zobaczymy czy powtórzy kolor za rok :)
Basiu twoje zadnie przypomniało mi starą zapomnianą piosenkę ...
Bo mnie jest szkoda lata
I letnich złotych wspomnień,
Niech mówią "głupi" o mnie,
A mnie jest żal...
Dorotko Rdest mam pierwszy rok i to są jego roczne dokonania... najpierw poszedł w masę (liście) a teraz zabiera sie za pokazanie kwiatuszków... pojedyncze wyglądają skromnie, ale jak ich jest dużo to ... jest efekt ... podobno jest to roślina bujna i wymaga mocnej podstawy... u mnie pnie się po starej jabłonce, która już nie owocuje ;:173 ,a żal było mi jej wycinać.
Ewka miło cię gościć ... zapraszam oczywiście jak najczęściej i wracaj do nas jak mówi Marysia w grupie zawsze raźniej i łatwiej nawet w trudnych chwilach ;:168
Małgosiu nawet nie wiedziałam że ugryzienie osy jest takie paskudne... dawno temu użądliła mnie pszczoła, ale nie było to tak dokuczliwe jak teraz... ,ślady mam do dziś :oops: i jeszcze swędzi ;:222
Mariolka jak już pisałam Basi ... mnie też jest szkoda lata, choć to w tym roku było ;:3 u mnie, aż za bardzo i jak przyjdzie rachunek za wodę to ;:oj

U mnie na rabatkach oprócz róż królują ...aksamitki ... ja je lubie choć wiem że nie wszyscy darzą je sympatią :)

Obrazek Obrazek

Obrazek

a w doniczkach niezawodne pelargonie ;:333

Obrazek Obrazek

Jesień też będzie piękna ;:4
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, to nie jest prawda, ;:185 że masz mało koloru w ogrodzie, ;:185 ;:185 bo wiele różnobarwnych roślinek Ci kwitnie i cieszy oczy. ;:333
A że jesień się zbliża to fakt. ;:108 Widzę to wyraźnie u siebie, ponieważ kwitną takie rośliny, które zwykle zakwitały pod koniec sierpnia bądź dopiero we wrześniu. ;:7
Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuś- mnie się wydaje, że jeszcze tego lata nacieszymy się kolorami, toż to dopiero połowa sierpnia. Jeszcze cały wrzesień przed nami. A dalie i róże kwitnąć będą aż do przymrozków. Nie myślmy jeszcze o przekwitaniu i szarzyźnie. U mnie drugie kwitnienie niemalże w pełni, choć naprzemienna susza i deszcz dokonały zniszczeń. Na krzewach obok siebie rozkwitają coraz to nowe kwiaty, inne zaś zasuszone i przekwitnięte szpecą. Nie były cięte przez dwa tygodnie, więc jest ich całe mnóstwo.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Kiedyś dobre parę lat temu też siałam Ewko Kobee i bardzo dobrze mi rosła a potem już jakoś zaprzestałam a może warto w przyszłym roku znowu się pokusić. A co do jesieni to jakoś mi się dziwnie wydaje, że wszystkie rośliny zbyt się spieszą żeby zakwitnąć a owocowe np. moje borówki amerykańskie już dawno pozbierane.
Oby jesień była dla nas wyrozumiała i dała się lubić. ;:3
Ewko i ja lubię aksamitki. :D
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Przychodzę pochwalić dorodną kobeę, którą sama wyhodowałaś, a nie jest to łatwe. Cukinia bardzo ciekawa, jeszcze takiej nie widziałam. Wszystkie aksamitki bardzo lubię, a te pełne są śliczne. Dawniej też je wysiewałam, ale teraz szkoda zachodu, bo ślimaki zjadłyby ich siewki na deser. Pokąsania przez osy współczuję. U mnie też sporo os się kręci, bo co roku gniazdują pod dachem altanki, ale nie przeszkadzamy sobie wzajemnie. Czerwone pelargonie są piękne i niezawodne, mam taką tylko jedną i co roku przynoszę ją na działkę, żeby zregenerowała się po zimie. Zwykle kwitnie potem w domu na parapecie aż do grudnia.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu śliczne aksamitki i ja w tym roku dochowałam się kilku :D a tak ostatnio nie chciały u mnie zostać. A może zostały zjedzone, bo ślimaki za nimi przepadają :D Pelargonie teraz są najładniejsze, bo w pełni kwitnienia :D
Kobeę miałam raz taką że do dzisiaj pamiętam, to było na samym początku jak się sprowadziłam i nie miałam za dużo kwiatków! posiałam nasiona i kobea zarosła mi całą siatkę a kwiatów miałam setki! Rdest Auberta wprowadzałam do ogrodu parę razy i nie chciał u mnie zostać :D Zdrówka Ewuniu i miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu aksamitki śliczne, ;:oj to takie bezproblemowe kwiaty. Rośliny same wybierają sobie najlepsze miejsca. ;:108 W jednych rosną, w innych nie. ;:131 Cały warzywnik miałam kiedyś obsadzony aksamitkami, ale jak przeniosłam go w inne miejsce zabrakło miejsca. Sadziłam jeszcze kremowe, ale ślimaki dały im radę, więc odpuściłam i od dwu lat już nie mam. Dobrze, że mogę podziwiać u innych. :) Miłych chwil w ogrodzie. ;:168
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo ja wychowana na wsi i stad takie skojarzenie, że jakiś budyneczek gospodarczy to obowiązkowo musi być a jednak bywa inaczej też.
Skoro plany są to i będziesz doniczkowce hodowała.
Ja też mam takie skojarzenia ze żniwami...skoro zboże znika z pól to nadchodzi jesień nieunikniona.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

A ja taka głupiam... bo szkoda mi bardzo....
No cóż. Przemijanie pór...
Spokojnej niedzieli ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu, aksamitki to bezproblemowe kwiatuszki, ;:333 oczywiście pod warunkiem, że powschodzą, i ślimaki ich nie ruszą. ;:108
Twoje są śliczne, ;:63 moje nie wzeszły, ;:224 więc po raz pierwszy nie mam ich na rabatach. ;:222

Dobrego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”