Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Przemku ..no czas najwyższy odpocząć..:)Dobranoc
Mariusz..chcę powiększyć skalniak:))) ;:333
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Mariusz mówiąc o zmianach mam na myśli poprawienie wyglądu w ogrodzie..tym razem naszło mnie na rozbudowę już istniejącego małego skalniak...zrobiłam jego renowację w tamtym roku ale jakoś mi się nie podobało ..dlatego teraz chcę zmienić troszkę:)))
Tak więc wzięłam się ostro od rana do roboty..wykopałam trzy wiadra dobrej zimie..tak sobie tam składałam odpadki z ogrodu..i się kompościk zrobił...bo szkoda ją było zostawić ..a chce zrobić podbudowę ze żwiru..aby woda tam czasem nie stała..

Obrazek

widok na stare miejsce..

mój plac zabaw dzisiaj.. ;:306
Obrazek

na miejsce wykopanej ziemi wsypałam żwiru..położyłam płytki betonowe na to belki z podkładów kolejowych ..odzysk..hihi i robię podbudowę pod większy skalniak..
Obrazek

na razie tyle bo sił mi brakło..powoli będę dorabiać kolejna pietra skalniakowi..tam gdzie czarne belki będzie końcowa ściana..tylko muszę żwiru nawieść aby poziom podnieść..później kamieni naukładać,i dopiero sadzić..

Obrazek

tak to na razie jest..oczywiście te roślinki częściowo wykopie..dopiero jak skończę będą nowe nasadzenia

Obrazek

jak już siadłam..na drugą kawę to usłyszałam że ma padać dzisiaj więc jeszcze posadziłam dwie bukietowe hortensje które czekały zadołowane..od jesieni..mam ich jeszcze cztery do posadzenia..miejsca szukam:)))
Tak że znowu wiem że żyję;)))
Obrazek
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Plac zabaw ;:306 Jakoś tobie wszystko łatwo idzie a ja mam cały czas pod górkę ;:306 Podkłady kolejowe z odzysku ;:oj
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Mariusz łatwo ..jak to pięknie brzmi..a dlaczego mnie wszystkie kosteczki bolą..??? ;:oj i ledwo się ruszam..choć dzisiaj miałam odpoczywać po deszczu ale jednak nie dało się usiedzieć na 4 literach spokojnie..i jak poszłam tak poszalałam.. :;230 oczywiście skalniak sobie leżakuje czeka aż mnie kręgosłup przestanie boleć..to znaczy do jutra :wink: wygoliłam potrójną tuję..wycięłam suche trawy..z bambusowej pościągałam łuski powiązałam ,niech sobie schnie będę miała swoje patyczki na podpórki ..
przycięłam wszystkie omarznięte kwiatostany na Pierisie..przesadziłam jednego liliowca..posprzątałam po sobie i tak mi zleciało ..do 17..teraz spóźniona kawa ;:304 i chwila relaksu.. ;:101
Podkłady mam z rozbiórki starego domku ..co róż do czegoś się przydają..choć większa połowę dałam kumpeli.. ;:108
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pieris ..pędy kwiatowe przymrozek załatwił ..

Obrazek
po przycięciu..

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

kiścienia podwiązałam..
Obrazek

Obrazek
Pod skarpa też się już zieleni...jeszcze całkiem porządki nie skończone ..ale jak tylko pogoda pozwoli to ja się tu pobawie ;:306

Obrazek
i jeszcze ta rabatka ..krokusy powoi przekwitają..ale za chwilę tam inne zajmą ich miejsce...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Czyli łączy nas ból wszystkich kosteczek i trudności z poruszaniem :D Ja przez szklarenkę od trzech dni nic nie tknąłem ;:223 Ale jak patrzę ile można zrobić w jeden dzień to wiem ze też dam radę u siebie ogarnąć :wink: Trawa bambusowa?Która to? :oops:
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Mariusz więc witaj w klubie.. ;:306 ta trawa z prawej strony za bordowym klonem ta wysoka:)Miskant olbrzym..ja na nia mówię bambusowa bo ma takie patyki jak bambus..
Obrazek
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Nie dalej jak w sobotę wykopałem sobie małą sadzonkę Miskanta olbrzymiego od znajomych,chętnie się podzielili ale...naszykowali mi szpadel i powiedzieli żebym ukopał sobie ile chcę samemu ;:306 Łatwo nie było.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Obrazek

-- Cz 30 mar 2017 23:50 --

wiem cos na ten temat..sama kopałam kilka lat temu u sąsiada..;)))
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Kolejny dzień..ciężkiej roboty za mną..skalniak powoli rosśnie w sile...cztery taki pospółki weszło w podbudowę..na razie jedno piętro....i kopa kamienia...no nie wspomnę o wiaderku wylanego potu... ;:108 bo pogoda była piękna..cieplutko..
fotki z telefonu i takie wielkie weszły..



Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Reni, jak wysokiego masz tego pierisa? Bo na zdjęciach wygląda ogromniasto.
Mój dał radę tej zimy, przetrwał bez osłony i pierwszy rok bez kopczykowania. Ale troszkę się o niego bałam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Reniu ale masz tych maluchów cebulowych. ;:215 Przepięknie wyglądają ich kolory na rabatach. ;:oj Widać, jak sobie dawkujesz prace. ;:306 Wysprzątane, darń zdjęta, róże posadzone i jeszcze skalniak się przerabia. :shock: Nic dziwnego, że kręgosłup boli. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”