Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

RENIU :wit To coś kupiłaś jednak w tej Nawojowej. Ja kupiłam jabłek i śliwek.Śliwki marne. Zbiory grzybków okazałe - ja na razie nie mam nic.Na targu drogie bardzo - może póżniej będzie przystępniej. Pewnie robisz do słoików i trochę suszysz :?:
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Ewiczka52..no coś tam kupiłam ale z roku na rok coraz mniej tam jest sadzonek.. ;:222
Grzyby susze i mrożę..nie robiłam słoików..
Jesienna pogoda dzisiaj ...ale wczoraj jeszcze było ciepło..jak to jest w ogrodzie ciągle praca jakaś się znajdzie,..a teraz jest jej znowu więcej..
trochę pocięłam..

Obrazek

Cienia zrobiło się dużo ..drzewa porosły więc wczoraj trochę prześwietliłam...i skróciłam lipą koronki;)..
Na dolny więcej światła będzie.. ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek
A i produkt uboczny powstał:))) ;:333

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Wrzesień na dolnym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Piękny ogród. Ładne hortensje ;:215
Mam taki sam hibiskus z tymi ciemnymi listkami ładnie kwitnie na czerwono.:)
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Dziękuję Aniu ;:167 Hortensje bukietowe zagościł w moim ogrodzie i bardzo się z tego cieszę;))Bo sa Cudowne..

Obrazek
Pinky Winky
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ale najbardziej podoba mi si e jedna;)))Hortensja bukietowa Pinky Winky

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

1. Soda oczyszczona do zwalczania szkodników

Roztwór z sody oczyszczonej ma zastosowanie do zwalczanie szkodników. Jest skuteczny na mszyce, roztocza i mączliki. Mszyce, jako owady roślinożerne żerują na roślinach uprawnych i ozdobnych, w tym kwiatach uprawianych w ogrodach oraz w domu. Można je łatwo rozpoznać, ponieważ zawsze występują w koloniach. Owady te, w zależności od gatunku mogą mieć czarne, zielone, żółte lub pomarańczowe barwy. Roztocza są pajęczakami, należą do nich m. in. przędziorki, w tym często spotykany na roślinach przędziorek chmielowiec. Żerują na roślinach uprawianych w gruncie oraz pod osłonami. Mączliki należące do pluskwiaków przypominają z wyglądu małe muchy z białymi skrzydłami. Atakują rośliny uprawne na polu i pod osłonami. Najbardziej znanym jest mączlik szklarniowy.
Sporządzenie roztworów z sody przeciwko szkodnikom:

1/4 łyżeczki sody oczyszczonej dodać do 1 litra ciepłej wody. Następnie dodać 1/2 łyżeczki oleju jadalnego. Roztwór wymieszać i wstrząsnąć.
1 łyżeczkę sody oczyszczonej dodać do 2 l ciepłej wody. Do uzyskanego roztworu dodać parę kropli płynu do mycia naczyń lub 2 ml szarego mydła. Roztwór wymieszać i wstrząsnąć.
2 łyżki stołowe sody oczyszczonej dodać do 4 litrów wody. Roztwór wymieszać i wstrząsnąć.
Opryski sodą przeciwko szkodnikom wykonuje się za pomocą opryskiwacza ręcznego lub na większych powierzchniach za pomocą opryskiwacza plecakowego. Roztworami sody można również przecierać liście roślin doniczkowych. Zabiegi powinny być powtarzane kilkakrotnie w odstępach co 3-4 dni.
2. Soda oczyszczona do zwalczania chorób roślin

Roztwory z sody oczyszczonej pomagają zwalczać choroby grzybowe roślin. Mają zastosowanie w zwalczaniu takich chorób jak: mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, plamistości liści.

Sporządzenie roztworu z sody do zwalczania chorób roślin:

1/2 łyżeczki sody oczyszczonej i 5 ml szarego mydła dodać do 1 litra ciepłej wody. Zamieszać i wstrząsnąć.
Pierwszą oznaką działania preparatu na bazie sody przeciwko mączniakom jest ściemnienie jasnego wcześniej nalotu. Proces ten zachodzi na drugi dzień po zastosowaniu oprysku.

Opryski sodą przeciwko chorobom grzybowym wykonuje się, podobnie jak w przypadku oprysków na szkodniki, za pomocą opryskiwaczy i powtarza kilkakrotnie.

Warto wiedzieć! Dodatek tłuszczu (oleju, mydła, płynu do naczyń) do roztworów na bazie sody zwiększa przyczepność (przyleganie) preparatu do rośliny.

3. Soda oczyszczona do zwalczania chwastów

Sodę oczyszczoną stosuje się jako środek zapobiegający rozwojowi chwastów w takich miejscach jak szczeliny między kamieniami lub między płytkami np. na ścieżce ogrodowej. Po wyplewieniu chwastów wybrane miejsca zasypuje się sodą oczyszczoną. Zabieg ten w znacznym stopniu ogranicza ich dalszy rozwój.

Opryski sodą na szkodniki, choroby grzybowe i przeciwko chwastom mogą być powtarzane kilkukrotnie. Preparaty naturalne, takie jak soda oczyszczona nie działają tak szybko jak środki chemiczne, są mniej inwazyjne, dlatego celowe jest kilkukrotne, w miarę potrzeby zastosowanie środka. Najlepiej opryski wykonywać wczesnym wieczorem, ponieważ o tej porze zmniejsza się nasłonecznienie, obniża temperatura powietrza oraz często ustaje silny wiatr.

4. Soda oczyszczona na mrówki

Mrówki pełnią pożyteczną rolę w ogrodzie, ale gdy jest ich zbyt dużo, tworzone przez nie kopce utrudniają ukorzenienie się roślinom uprawnym, a mrówki dostają się też do pomieszczeń. Należy wówczas ograniczyć ich populację. Jak się okazuje soda oczyszczona to doskonały naturalny preparat na mrówki w ogrodzie. Należy nią posypywać miejsca, gdzie w nadmiarze gromadzą się mrówki.

5. Soda do przedłużania świeżości kwiatów ciętych

Kolejne zastosowanie sody oczyszczonej to przedłużanie trwałości kwiatów ciętych. Około 1/2 łyżeczki sody należy wsypać do wazonu i wymieszać. Preparat ogranicza więdnięcie kwiatów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Reniu, wielkie dzięki za te wszystkie informacje i przepisy o sodzie.
Aż cały tekst sobie skopiowałam do swoich notatek, żeby mi nie umknęło z pamięci to wszystko, co przeczytałam.
Dzięki ;:196
Jeszcze raz pochwalę piękne hortensję.
Troche pracy z tym przycinaniem miałaś.
ale tak, jest ładniej ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Reniu choroba hortensjowa się rozprzestrzenia. ;:215 Twoja Pinki Vinki rzeczywiście śliczna, ;:oj w lekkim cieniu pięknie się przebarwia. Jedną mam w pełnym słońcu, to ją przypala, ale to jeszcze młodziak, może z czasem też będzie ładna. Jak traktujesz hosty, że tak ładnie pod drzewami rosną? Moje pod klonem strasznie marne. Wnusio słodki i u babci najlepiej się bawi, nawet jak chory. ;:167 Ciepłej soboty.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

anabuko1.. Aniu dzięki.. ;:167
Soniu..hosty sadze..wiosną sypie nawóz wszystkim jak :baba siała mak:czyli po całym ogrodzie i tyle...dziękuję ;:167
U mnie leje kolejny dzień..więc odczucie jesieni wzrasta :( Choć mogę powiedzieć że więcej koloru w tym roku u mnie..o tej prze roku:) ;:333


Obrazek
niska naparstnica
Obrazek

zimowity
Obrazek
ślaz
Obrazek

odętka
Obrazek

sudbekie
Obrazek

floksy
Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

Jesienne Brunery...bardzo brakuje mi słońca...mam już dość deszczu..wszędzie mokradła.. ;:222

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moje kwiaty od A do Ż cz.6

Post »

koniec września..na dolnym...jeszcze trochę kolorowo.. ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ZNOWU MUSIAŁAM TROCHĘ DOROBIĆ..
bo się tego nowego nazbierało :wink:

Obrazek

Obrazek
kwitną pełną parą..zimowity..


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”