Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aniu :wit
Napiszę po mojemu,czyli kto się połapie ten się połapie,kto nie-temu i ja nie wytłumaczę.Bez składu i ładu,więc lecę:

Nie do pomyślenia,że w 3 lata zrobiłaś taki raj ;:oj
Teraz dopiero zobaczyłem,jak mało masz miejsca a ile nasadzone.
Jestem pełen podziwu,jak dobierasz rośliny i robisz rabaty ;:215
W sumie trochę aż podupadłem na duchu,bo u mnie to chyba nigdy nie będzie tak wyglądać ;:131
Jesteś (w 80%) zdecydowana na styl ogrodowy a ja się zdaję na to,co intuicja przyniesie.
Także z drobnobylionwych i cebulowych takiego ogrodu nie wyczaruję :oops:

Przydały się bardzo te zdjęcia. Mam dzisiaj głęboką depresję z braku słońca i ciepła ;:218

Płotek drewniany to majstersztyk ;:215
Groszek na nim dopełnił dzieła zniszczenia moich paczałów,to jest przepiękne,swojskie i słodkie ;:114

Lawenda i trawa na skalniaku,taki efekt dla mnie jest nieosiągalny ;:167

A i zapomniałem,ta irysowa fala działa pobudzająco i uspokajająco jednocześnie ;:180
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aniu, pięknie pokazałaś jak zmienił się Twój ogródek ;:oj Myślę, że koniecznie powinnaś dążyć do posiadania większego ogrodu ;:224 Nowa ławeczka pięknie się wpasuje w te śliczne kwiatowe kompozycje ;:215 ;:303
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aniu zupełnie nie wiem jak Ci się udało poupychać te wszystkie rośliny na tak małej powierzchni ;:oj
Te małe iryski sa cudne - posadziłam takie na jesieni, ale jak na razie ich nie widać. U mnie tylko 3 kępki krokusów zakwitły.
Aniu czy ja tam u Ciebie dziwaczki widziałam? Wysiewasz czy przechowujesz kłącza?
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Jestem kapitanie :;230 mnie zabraknąć nie może w twoim wątku ;:167
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Witam i ja w nowym wątku :) muszę przyznać, że masz dar rozciągania ogrodu jak gumy :)
Całokształt ogrodu imponujący, lubie zdjęcia z dalszej perspektywy gdzie widać całość.
Iryski cudne ;:167 Róż mam kilka zamówionych takich samych i liczę na tak samo piękne widoki jak u Ciebie
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Ale pędzisz z tymi wątkami. ;:oj Ale to dobrze, bo oglądania Twojego ogródka nigdy za dużo ;:138
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

:wit
Aneczko i ja jestem,chociaż jak zwykle nieco spóźniona :oops: Jak zawsze będę podziwiać Twoją działeczkę ale nie wiem czy nadążę bo idziesz z pracami jak burza :lol:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aniu, przybiegłam i ja jak zobaczyłam linka z nowym wątkiem ;:65
Dokonaliście z eMem po prostu cudów ;:138 Zdaję sobie sprawę ile pracy to kosztuje, ale jak widać takie efekty, to o trudzie szybko się zapomina. Wszystkie kompozycje ;:215 , a jak jeszcze dojdą kolejne róże, to już będzie zupełne szaleństwo. Przypomnij mi coś tam zamówiła z kolczastych piękności...
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aneczko, melduję się i ja z wielką przyjemnością :wit
Fajnie pokazałaś całe zmiany w ogrodzie ;:215 A wiesz że ja mam ciut więcej metrów od Ciebie i jakoś nie bardzo mogę uwierzyć, że mogłabym tam zmieścić takie dziesiątki róż i powojników. No ale jak widzę Twoje upchane rabaty to popadam w deprechę. Jeszcze daleko mi do takiego poziomu. Majstersztyk ;:138
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aneczka, kogo jak kogo, ale mnie nie mogło zabraknąć ;:183 Kilka dni się przyczaiłaś a tu bomba - świetny wstęp ;:oj i kapitalne ilustracje. Męża masz niesamowitego i doskonale o tym wiesz.. Już widzę jak mój dziury pod róże kopie ;:306 swoją drogą bałabym się go wpuścić w rabatę, bo to jak słoń w składzie porcelany i pewnie więcej miałabym strat niż pożytku z tego tytułu ;:224 A wiesz, że dotarło do mnie, że mamy ogrody w tym samym wieku ;:224 Wg moich zapisków pierwsze roślinki wsadzałam w 2013 roku ;:173
Szepnę ci jeszcze na ucho jak ten kuszący "złoczek".. Przed skalniakiem powstało fajne rondo z kamiennej ścieżki, ty wiesz, że ta zielona trawka na środku aż prosi się o zastąpienie jakimś krzewem, różami, trawami.. czymś fajnym i z charakterkiem.. To tak na przyszłość, jakbyś szukała nowych miejsc do nasadzeń ;:204
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Witam i ja :D Już tak wszyscy Cię nachwalili że mi już tylko zostaje pogratulować pięknej działeczki.
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Aniu i ja jestem. Kobietko - to co zrobiliście przez dwa lata to ja tylko mogę pomarzyć. Cudeńka - ale Ty masz smak i talent w organizowaniu i upiększaniu ogrodu. ;:180 ;:180 ;:180 A ten skalniak i DZBAN wmontowany - ;:oj - rany coś pięknego.
Powiem tylko tyle ze jestem zauroczona i tak to pięknie przedstawiłaś że chyba będę niektóre Twoje pomysły zapożyczać - POZWOLISZ ;:131 , te pergole przy wejściu - moje dotychczasowe marzenie - też chcę kupić, i jak podpatrzyłam jej obsadzenie - róża, powojnik i wiciokrzew ;:138 , coś pięknego. Ogrom pracy zrobiliście i za to się chwali i podziwia. A mnie przyjdzie tylko czekać cierpliwie i podziwiać - na prawdę jestem osobiście zauroczona ;:168
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki -czyli czwarty sezon ogródkowania. Cz. 6

Post »

Witajcie. :wit
I już mamy niedzielę, a dopiero był piątek. ;:224 Jak ten czas szybko leci! ;:224 W planach na dziś mam słodkie lenistwo. ;:131 Zobaczymy czy się uda. ;:224
Pozwólcie, że teraz Wam odpowiem i okraszę te moje wypociny zdjęciami nadchodzącej wiosny.
Na początek chciałabym jednak zbiorowo podziękować za pochwałę i słowa uznania. Jesteście Kochani! A dzięki Waszym pisanym słowom mam jeszcze więcej chęciObrazek do dalszego doskonalenia ogródka, bo niestety wiele jest jeszcze do zrobienia i poprawy. Dziękuję! Obrazek

Elu muszę przyznać, że wylałaś hektolitry balsamu dla mej dusz i serca. Bardzo Ci dziękuję. Obrazek Chyba każdemu z nas miło czyta się słowa uznania dla naszej włożonej, niejednokrotnie ciężkiej, pracy. Jeśli tylko masz ochotę zapożyczyć pomysł -to proszę bardzo! Nie mam absolutnie z tym problemu. Jeśli coś trzeba będzie wyjaśnić, dopowiedzieć, to pytaj śmiało.
I koniecznie więcej wiary w siebie! skoro mnie się udało, to czemu Tobie miałoby się nie udać..? Wszystko jest możliwe!!! Obrazek

Obrazek

Mariusz dzięki. Ty pewnie właśnie biegasz po giełdzie. Ja po dorwaniu wczorajszych łupów, dziś sobie odpuściłam. ;:333

Obrazek

Oj Sabinko no i uderzyłaś wprost w mój słaby punkt! :oops: Od dwóch lat czaję się na to rondo jak przyczajony tygrys na gazelę. :lol: Niestety Em strzeże tego miejsca, chyba najbardziej ze wszystkich skrawków. Na pewno będzie ono zagospodarowane ale, jeszcze nie teraz. Dzieciaki małe, muszą mieć gdzie biegać. A to rondo jest w centralnym punkcie działki. W pierwszej myśli miała tam rosnąć hortensja bukietowa, obsadzona bylinami. Teraz jednak widzę tam różę, ramblera z powojnikiem a nogach małą hortensję Bobo i lawendy. A co będzie za jakiś czas, to nie wiem nawet ja. ;:306

Obrazek

Zuzka bo teraz póki małe to wszystko się ładnie mieści. Później jak rośliny podrosną, będzie się robić busz. ;:131 Wtedy otworzę wątek sprzedażowy. ;:183
Skoro masz trochę więcej miejsca niż ja, to znak, że spokojnie możesz jeszcze sadzić.

Obrazek

Dorotko -dorotka350dziękuję za ciepłe słowa. Fakt, trochę nakładu sił i finansów w tę działeczkę poszło. ;:131 Ja to jednak bardzo lubię i mogę grzebać tam coś non stop.
Na koniec posta zrobię podsumowanie tego co zamówiłam tej zimy. :wink:

Obrazek

Aniu -ann_30 może nie idę jak burza, ale jednak regularnie coś tam grzebiemy i w ten sposób prace posuwają się do przodu. Obrazek

Obrazek

Dorfi dwa wątki na sezon to znów nie tak dużo... Obrazek

Obrazek

Paulina, bo mnie bardzo przypadło do gustu, powiedzenie Alphax'a który już tu nie bytuje: "Nie ma co się pieścić, to się musi zmieścić!" I tak też robię. Obrazek

Obrazek

Anitko witaj. Obrazek

Obrazek

Kasiu jak mi udało się poupychać te roślinki..? Przeczytaj odpowiedź, do Pauliny, powyżej. Obrazek
Dziwaczki i owszem, miałam. Zimowałam jak karpy dalii. Nie mam już, bo mnie wnerwiało, to, że kwiaty dopiero wieczorem otwierały. A i konieczność wykopywania nie zachęciła mnie do dalszego ich sadzenia. Obrazek
Krokusy u mnie dopiero wychyliły listowie. Także jeszcze kilka dni... ;:65



Moni dziękuję. Też tak myślę, że zdecydowanie potrzeba mi większego ogrodu. Obrazek

Obrazek

Mateuszu nie bądź wobec siebie aż tak krytycznym. Jesteś młodym człowiekiem i już tworzysz swój ogród. Większość z nas w Twoim wieku miała w głowie zapewne zupełnie inne rzeczy niż ogrodowanie. Ja na pewno. Do tego mamy pracę, więc i stałe dochody, to i łatwiej zawsze coś skubnąć dla ogrodu. A Ty masz to wszystko jeszcze przed sobą. I wierz mi: celebruj tę chwilę, bo ani się obejrzysz a życie przeleci Ci między palcami. Obrazek
Pomysł z groszkiem i mnie się podobał. Chyba go w tym roku powtórzę. Jak nie zapomnę. ;:224
Pytasz co to to czerwone ze zdjęcia... hmmm.. no ale o to właśnie chodzi, że tam nie ma nic czerwonego... Obrazek Jeśli chodzi Ci o tę roślinę przed pergolą, to jest firletka. Sieje się jak głupia i rośnie jak głupia. Mogę się z Tobą wiosną podzielić jej siewkami. Obrazek

Obrazek

Madziula ależ oczywiście, że się chwaliłam, tym co pozamawiałam. Na koniec postu przypomnę swoje nowe zakupy, bo nie tylko Ty pytasz.
Dziękuję za ciepłe słowa.Obrazek

Obrazek

Grażynko no mam nadzieję że w najbliższych latach całkiem ugruntuje mi się, jakie rośliny chcę mieć. Pozbędę się reszty i gąszcz zmaleje. Obrazek
Warzywnik niestety się nie zmieści. Mam troszkę owoców i pomidorki koktajlowe też zawsze mam. Musi starczyć. Niestety żaden z sąsiadów nie chce odsprzedać swojej działki. Obrazek

Obrazek

Dorciu witaj. ;:168

Obrazek

Marta- hosta rozgość się na dobre. Zapraszam. Powojniczka koniecznie sobie zapodaj. Na początek mniej kłopotliwego a potem ani się obejrzysz a rozkręci się romans. Obrazek

Obrazek

Aniu -Annes77 płot na naszych działkach, póki co jedyny taki, bo królują różne typy siatek lub tradycyjne sztachety.
Weszłam w róże i aż się boję. Ciągle mi mało. A miejsca powoli zaczyna brakować. Obiecuję sobie, że teraz to już tylko wymiany mi pozostaną. Ciekawe czy dam radę. Obrazek

Obrazek

Aga -witch ciesz się, bo moje irysy przekwitną a wtedy Ty będziesz się cieszyć ze swoich. Dziękuję za miłe słowa.

Obrazek

Kasiu100780 dziękuję za ciepłe słowa. Staramy się jak możemy. ;:215

Obrazek

Obrazek

W sezonie wyrwałam wielgaśną kępę maku, bo nie dość, że czerwony, to jeszcze zajmował "tonę" miejsca! Zobaczcie! Znów wyłazi i to w zwiększonej ofensywie Obrazek :

Obrazek

Ktoś z Was ma pomysł co to może być? Wygląda trochę jak piwoniowy kieł, ale to nie może być:

Obrazek

A teraz podsumuję moje zimowe zamówienia, które będę sadzić tej wiosny Obrazek :

Z powojników przyjadą:

Clematis Pink Swing PBR
Clematis Maidwell Hall
Clematis Bagatelle ('Dorothy Walton')
Clematis Semu
Clematis Betty Corning -na balkon
Clematis recta - powojnik prosty
Clematis Romantika


I różane krzaczki:

Mariatheresia 2 szt
Granny (Pouloma)
Baronesse 2 szt
La Rose de Molinard (Delgrarose)
Dolce Vita (DELcentoran) 2 szt.
Abraham Darby
Lady of shalott
Spirit of Freedom (Ausbite)
Brother Cadfael (Ausglobe)
Artemis
Sir John Betjeman (Ausvivid) -na balkon
Jubilee Celebration
Crocus Rose (Ausquest)
Angelica (KORday)
Our last summer
-na balkon

I chyba domówię Munstead Wood, bo wczoraj dorwałam idealną donicę. Postawiłabym w moim tajemnym kąciku z nową ławeczką. ;:131

A z lilii czekam na:

3 x Lilia Orienpet PRETTY WOMAN 2 szt.
3 x Lilia Orienpet GARDEN AFFAIRE 2 szt.
3 x Lilia Orienpet BEIJING MOON 2 szt.
3 x Lilia Orienpet BOOGIE WOOGIE 2 szt.
1 x Lilia trąbkowa WHITE PLANET 2 szt.
3 x Lilia LO WHITE TRIUMPHATOR 2 szt.
1 x Lilia azjatycka COGOLETO 1 szt.
1 x Lilia Orientalna pełna SOFT MUSIC 1 szt.


I trawy:

Briza media (Drżączka średnia)
Carex caryophyllea 'The Beatles'
Hakonechloa macra Aureola
Sesleria sadlerana
Stipa brachytricha
Uniola latifolia (Obiedka szerokolistna)
Carex dolichostachya 'Gold Fountains'
Milium effusum ?Aureum?
Lawenda wąskolistna Hidcote Blue Strein


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”