Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:


Obrazek

;:4
Wygląda na Queen Elizabeth. Ten niezapomniany kolor różowych majtek ;:306
Moja oberwała tej zimy i bardzo słabo rośnie.
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu bardzo spodobał mi się Twój ogród całkiem spory kawałek ziemi .Spacer po Twoim ogrodzie zaczęłam od końca ale myślę że czasem obejrzę go całego lubię takie budowane od zera . Najbardziej urzekła mnie pergola z powojnikami , szkoda że u mnie nie chcą rosnąć :(a może coś źle robię .
Z tą otwartą przestrzenią nie jest tak źle widzę sporo drzew w kolo działki . Ta biel w ogrodzie w każdym miejscu ;:180 ;:180
Chciałabym tez podziękować ...pewno będziesz wiedziała ;:196
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Cześć Soniu. Zaniepokoiłam się że hortensje i jeżówki zaczynają u mnie kwitną ale widzę że i u ciebie coś się pomyliło Pani Przyrodzie ;:306
Mam nadzieję że nie oznacza to jakiegoś kataklizmu w postaci suszy przez dalszą część lata.
Lilie masz dorodne, u mnie jakieś wypierdki w tym roku. Pewnie dlatego że w zeszłym nie rozsadzałam..
No i ta ściana powojników bajeczna. Jej to ci szczerze zazdroszczę, bo z powojnikami mam pod górkę, poza Summer Snow.
Pogratuluj M wykonania poidełka. Świetny pomysł. Już pokazałam swojemu :;230
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Soniu moja gipsówka zjadła po drodze swoja sąsiadke kalinę Watanabe i jak piszesz zajmuje spokojnie m2, tez mam trzy kępy. Jeżówki zaczynaja i u mnie kwitnać. Czekam na deszcz ;:204
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wandziu z gipsówką, to taki owczy pęd. Zobaczy człowiek piękną kompozycję i już chce ją mieć u siebie, a wyrośnie potwór i nawet zdjęcie trudno zrobić. ;:222 Musimy się przyzwyczaić, że pory roku dziwnie się przenikają i w lecie mogą kwitnąć jesienne rośliny.

Obrazek

Paulii stos gipsówki nadal leży, nie było chętnych. ;:306 Kilka gałązek suszę dla siebie i znajomych.

Obrazek

Agnieszko rabaty bez gipsówki dużo lepiej wyglądają. Zapach ma wyjątkowo nieciekawy. :) Hortensje już wszystkie zapączkowane, ale w różnym stadium, więc dłużej będziemy się nimi cieszyć. Trawy jakoś mało pokazuję, bo w tym roku niezbyt sobie radzą. Dokupiłam ptasie łapki.

Obrazek

Aneczko skoro już biały kolor przeważa w ogrodzie, to jakoś go pokazać trzeba, choć jakość słaba. ;:174 Twoim aparatem na pewno łatwiej. Najlepiej robić wieczorem, wtedy zdjęcia nie prześwietlone. Ja gipsówce zostawiłam po jednym pędzie, zobaczę, jak się sprawdzi z drugim kwitnieniem róż, bo z pierwszym nie miała kwiatów. Zapach paskudny, ale i tak róże go przebiły. :) Poidełko stoi, ale ptaków jeszcze nie widziałam.

Obrazek

Zuza będziemy biegać po szkółkach i szukać kwitnących roślin. Ja przesadziłam malutkie cynie i 5 cm samosiejki żeniszka, może zakwitną przed zimą. ;:306 Moje obie Anabelki leżą na ziemi, nawet ich nie pokazuję. Może w przyszłym roku wyżej przytnę, jeśli do tego czasu nie wywalę. Limelight ledwo zapączkowane, pewnie będą kwitły w normalnym czasie.

Obrazek

Olu u mnie wszystkie jeżówki zaczęły, ale dopiero się rozkręcają. Bukietowa Polar Bear lekko ocieniona klonem nawet pąków jeszcze nie ma. Tylko na słonecznych stanowiskach hortensje się spieszą. Może twoja Grandiflora ma mniej światła. :?:

Obrazek

Iwonko juk jest dużo, trudno je pokazać, bo zlewają się w jedno. Jednak na rabacie wyglądają pięknie. Powojniki cały czas rozwijają kwiaty, więc cały czas jednakowo wyglądają na stelażu. ;:215

Obrazek

Aniu mam trzy majtkowe rododendrony i teraz trzy takie róże. ;:306 Róże stoją wyprostowane i maja pełno pąków, od miesiąca kwitną nieprzerwanie. Polubiłam więc ten kolor. Moje kupione w markecie, wyjątkowo żywotne.

Obrazek

Ewuniu twoje oba ogrody podglądałam, masz tyle niecodziennych roślin. :uszy U mnie pospolite, bo mam małe doświadczenie i dużo muszę się jeszcze nauczyć. Drzewa za płotem duże, mam ładny zapożyczony krajobraz. Gorszą stroną jest całoroczne śmiecenie. ;:108 Tamta działka zaniedbana i niedługo będziemy się denerwować, czy wichury nie połamią brzóz, które są blisko naszego domu. ;:202 Powojniki włoskie są niekłopotliwe, mam je dopiero drugi rok. Nawet w ubiegłym roku kwitły ładnie, choć dopiero wiosną sadziłam. Pozdrawiam :D

Obrazek

Jolu deszcz co kilka dni pada, może suszy, jak ubiegłoroczna nie będzie. Zapamiętałam prognozę którejś amerykańskiej instytucji, która prognozowała bardziej deszczowy rok, niż ubiegły. ;:131 Lilie posadzone w doniczkach, są dużo niższe i mają mniejsze kwiaty. Te w gruncie zdecydowanie ładniejsze. Powojniki włoskie są drugi rok niezawodne. Wielkokwiatowe dopiero w tym roku sadziłam, może w przyszłym zakwitną. Dzięki w imieniu M, już pytał, czy instrukcja potrzebna. :) Ja pokazuję ciągle coś M, ale on stale, że nie muszę mieć wszystkiego co mają inni. :wink: Jednak po paru tygodniach pyta, jak to ma wyglądać. Teraz zamówiłam skrzynie na warzywa, bo gryzonie buszują w warzywniku.

Obrazek

Basiu u mnie w nocy trochę popadało, rośliny odżyły. Upał jednak codziennie ponad 30 stopni, to gleba wysycha błyskawicznie. Gipsówkę wycięłam, ale nie wykopałam. Jednak wiosną pewnie to zrobię, jest zbyt ekspansywna. ;:222

Obrazek

Dzisiaj był babciowy dzień, więc do ogrodu szykuję się jutro. Wychodzę wcześnie rano, bo nie da się nic robić w taki upał. Cały czas odkładam przycinanie krzewów. Obwódkę bukszpanową ścięłam, ale musiałam cieniować, bo słońce ją przypalało. Innych prac właściwie nie ma, zetnę tylko trochę przekwitłych kwiatów. Już nudne pisanie o tym samym, ale kot przeniósł się z lawendy w szałwię niebieską. Dziś jedna poczochrana i ma połamane pędy. ;:145 Do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Próbuję założyć niebieską rabatę. Na razie pustawo. Przegorzany drugi rok wegetują, nie wiem dlaczego tak jest. ;:174 Jeszcze przetacznik do przesadzenia, ale za duże upały.

Obrazek

Obrazek

Coś podgryza jeżówkę.

Obrazek

Jeszcze parę obrazków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu. :wit
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Możesz handlować gipsówką ;:306 a ona w kwiaciarni jest dosyć droga.... magcal moonlight ma już u ciebie takie kwiaty no w szoku jestem :shock: u mnie dopiero zaczynają pokazywać pączki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Anitko u mnie drugi tydzień ponad 30 stopni. ;:202 Podlewam, więc warunki do kwitnienia idealne. Magical Moonlight cały dzień w pełnym słońcu, dlatego najszybciej. Gipsówka już uschła, niedługo wyląduje w kompostowniku.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i ja wycinałam gipsówkę dla sąsiadki. Dziesięć wielkich gałęzi. A na krzaku wcale nie widać, by było teraz mniej. :oops: Muszę znaczną część do utylizacji przeznaczyć.
Niebieska rabata będzie cudna! Uwielbiam ten kolor w ogrodzie.
Czosnki główkowate są śliczne prawda? Jesienią dosadzę. Bardzo mi się podobają.
Na jeżówkowe pokazy czekam z utęsknieniem. A Ty będziesz mieć co pokazywać. ;:215
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Moja Polar Bear też nie ma jeszcze pąków, one chyba trochę późniejsze od innych. A może dlatego że moją ocienia dom, dopiero po południu ma słońce.
A dlaczego Anabelle u ciebie leży? Moje wszystkie stoją na baczność, niezależnie czy mają 5 rok, trzeci czy sadzone tej wiosny. Może potrzebujesz mocniejsze sadzonki? mogę ci wysłać robione z moich krzewów. Niezawodne. Gwarantuję

Świetny pomysł na niebieską rabatę. Uwielbiam ten kolor. Choć myślę że kilku białych akcentów nie unikniesz, tak dla rozświetlenia i podkreślenia niebieskości. A przegorzany nie lubią przesadzania, może dlatego wegetują. Albo mają za dobrą ziemię. Nie rozpieszczaj ich. U mnie jeden zdechł bo go za bardzo podlewałam...
Mikołajka masz bajecznego, zazdroszczę. Posadziłam sobie, zobaczymy co wyrośnie.

Fajnie masz ze swoim M, że coś sobie zażyczysz i masz. Mój nie jest manualnie uzdolniony. Większość robię sama. Lub M służy tylko jako siła robocza :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu!
U mnie dzisiaj pogoda zgodna z moim oczekiwaniem. ;:108 Po dość ulewnym nocnym deszczu temperatura w granicach 22 - 24*C.
Niestety, spędzam dzień w domu, ale od jutra już nic nie przeszkodzi mi szaleć na działeczce. ;:303

Jeżówki już coraz ładniej Ci zakwitają. ;:63
Czosnki nieustająco zdobią ogród. ;:138
Jukki! ;:215 Te to dopiero dają popis, że klękajcie narody! ;:114
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, masz śliczne jeżówki ;:215 . Cynie Ci już kwitną, kiedy Ty je siałaś ? ;:167 ;:196
Pozdrawiam.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, niebieska rabatka urocza. Największe wrażenie w Twoim ogrodzie wywierają na mnie hortensje. Piękne dorodne krzaki i z głową wsadzone a nie tak jak u mnie hihi.
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu trochę mnie przestraszyłaś tą gipsówką... Ja posadziłam ją u siebie w tamtym roku, w tym tworzy już sporą kępę. Mam nadzieję, że to już jej wielkość docelowa ;:224 Czy ona ładnie się zasusza? Jeżówki dają u ciebie popis ;:333 Moje jeszcze się ociagają. Zawsze się u ciebie zachwycam perowskią :D Róże i powojniki równie piękne ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”