Moja działka 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu współczuję ;:196
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 7

Post »

U mnie też był śnieg, ale leżał krótko i nie zdążyłam cyknąć fotki. Szkód nie narobił, jest tylko dosyć mokro na grządkach.
Z zazdrością patrzę na Twoje białe i inne niż zwykłe odmiany szafirków. ;:215 U mnie nie chcą kwitnąc, za to tych zwykłych mam całe morze. Zdawało mi się, że usunęłam wszystkie z miejsca pod skalniak, a one i tak wyłażą między kamieniami.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu mój widok wczorajszy niczym się nie różni od Twojego ;:174
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moja działka 7

Post »

Białe tulipany i kolor groszku wiosennego są piękne :D U mnie śnieg padał w Poniedziałek Wielkanocny, całkiem sporo ale szybko zniknął.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu nie cierpię tej zimy, zasłoniła mi takie cudne widoki twoich pięknych kwiatów :twisted: Iryska kupiłam od Bożenki, niestety nazwy też nie znam ;:185
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

U mnie tez bylo biało .W szklarni cynie zmarzły na dworze tulipany i serduszka podmarzly.Ale musze przyznać ze to zdjęcie szafirkow niebieskich w śniegu wyglada super
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Z sasankami popełniłem błąd, wiem... Mówi się trudno i żyje się dalej... Cieszę się, że Ci się moja historia z kosem spodobała... U mnie na potęgę sieją się pierwiosnki bezłodygowe... Pojawiają się w takich rejonach ogrodu, że aż mi szczęka opada...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja działka 7

Post »

Nie oceniając aury tylko Twoje zdjęcia, to bardzo ładne jest to z szafirkami pod śniegiem ;:333
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu mam nadzieje, że strat nie masz.
U mnie pokot śnieżny był, trochę roślin się postawiło, ale sporo leży nadal na ziemi.
Aura zawsze górą a my tylko liczymy straty.
Ale dobrze że już cieplej i niech tak zostanie.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu szkoda kwiatów zwłaszcza, że u Ciebie okazy rzadkie. Czyli wiosnę mamy w plecy bo chyba drugi raz wiosenne nie zakwitną :(
;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu u mnie już po śniegu i mam nadzieję, że u Ciebie też. Niestety liście żonkilowe leżą pokotem i już nie wstaną i co wrażliwsze kwiaty zmarzły, a co dalej będziemy pewnie jeszcze jakiś czas odkrywać :wink: Już chyba nie będzie więcej takich nawrotów zimy, bo sprawdzałam prognozę to i ogrodnicy nie tacy zimni. Zdrowia dla Ciebie i zmarzniętych roślin ;:168
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Alu - Biedronka641 ja też zdecydowanie wolę zieleń i kolorowe kwiaty. Dzisiaj rano, na szczęście, już nie nie było śladu po śniegu, ale dokuczał deszcz i zimno. Mam nadzieję, że zima poszła wreszcie do morza.

Lucynko - płocczanka czapy śniegowe już się stopiły, ale zostawiły po sobie nieciekawy widok. Wiele roślin jest połamanych, zmarzniętych, a niektóre leżą i na razie nie mają zamiaru podnieść się. Nie wiem jeszcze co z liliami, bo wydają się jakieś nijakie. Dopiero najbliższe dni pokażą, co tak naprawdę przetrwało bez uszczerbku.

Tereniu - TerDob dziękuję bardzo, ale moje straty są niepomiernie mniejsze od Twoich. Mam nadzieję, że Twój śnieg już powoli znika, a teraz będzie już tylko cieplej.

Marysiu - delosperma u mnie śnieg leżał dość długo, bo w międzyczasie przymroziło, a zlodowaciały śnieg już tak szybko się nie topi. Najzimniejszą noc miałam z czwartku na piątek.
Szafirków odmianowych trochę mam, a armeńskiego - gatunek od kilku lat staram się wyprosić z działki, ale na razie przegrywam.

Marysiu - mar33 oby podobne widoki nie przytrafiły się już w tym sezonie naszym ogrodom.
Byłam dzisiaj na targu i kupiłam dwa karłowe orliki, bo już w zeszłym roku zniknęły i pierwiosnka. Trzeba się jakoś pocieszyć.

Olu - Bufo-bufo dziękuję w imieniu roślinek.
No to miałaś szczęście z tym śniegiem, bo na pewno nie zdążył narobić szkód wśród roślin.

Małgosiu - clem3 śniegu już nie ma, ale rośliny na razie nie są na tyle fotogeniczne, aby je uwiecznić. Trzeba poczekać na lepszą pogodę, to pąki pozostałych tulipanów zaczną się rozwijać i znów będziemy cieszyć się kolorami.
Tego iryska ma sporo osób z forum, ale nikt nie zna jego nazwy, to jest prawdopodobnie jakaś stara odmiana.

Marzenko - Marzena77 to u Ciebie pewnie mocno przymroziło, skoro nawet w szklarni masz straty.
Moje serduszki wyglądają jak omdlałe, ale mam nadzieję, że jeszcze coś z nich będzie, bo to przecież początek ich kwitnienia.
Kolor szafirków ładnie kontrastuje z bielą śniegu, ale ja już nie chcę takich widoków.

Jurku - Locutus starsze okazy sasanek stanowczo nie lubią przesadzania, ale może znajdziesz ich siewki i posadzisz w słonecznym miejscu.
Ciekawa jestem co roznosi nasiona pierwiosnków, może wiatr? Dzisiaj kupiłam na targu nowego pierwiosnka wyniosłego o kremowych kwiatach i lekko podbarwionych na bordowo liściach. Pewnie to jakaś siewka.

Florianie - Florian Silesia dziękuję. Zdjęcie może udane ale, tak jak napisałam powyżej, tego widoku wolałabym już w tym sezonie uniknąć.

Grażynko - kogra rośliny nadal leżą, część połamana. Najlepiej wyglądają tulipany, które były jeszcze w fazie pąka. Serduszki są podmrożone, a lilie też wydają się jakieś dziwne, ale może ja już jestem przewrażliwiona. Do wszystkich roślin jeszcze nie dotarłam, bo jest bardzo grząsko.
Tak, niech już wreszcie będzie ciepło, wszyscy na to czekamy, rośliny też, a najbardziej chyba moja kotka.

Ewuniu - ewa w tak, każdego kwiatka szkoda, ale czy zmarniały okazy rzadkie? No wiesz, niewiele ich już u mnie rośnie.

Marysiu - Maska dziękuję. Śnieg wreszcie się roztopił. W najgorszym stanie są hiacynty, narcyzy i serduszki. Tulipany jakoś sobie radzą. Nie wiem co będzie z liliami. Poza tym nie wszędzie jeszcze udało mi się dojść, bo straszne błoto.
Z utęsknieniem czekam na poprawę pogody.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
amalia
500p
500p
Posty: 753
Od: 15 lut 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moja działka 7

Post »

Widzę że wszędzie śnieg i mróz zniszczył wiele wychodzących z ziemi roślinek. U mnie też wszystko leży takie bez życia bo były dwie noce mroźne a śniegu było mało w porównaniu do Twoich Lidziu fotek.
Marusia.
Pozdrawiam miłego dnia wszystkim..
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=81576" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”