Moja działka 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16579
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 7

Post »

Cudne lilie, liliowce tudzież wszystkie inne kwiaty na Twojej działeczce, Liduś! ;:63 ;:63 ;:63
Mam identyczną dziewannę, a siałam z torebeczki, na której napisano: "Dziewanna fioletowa." :;230 :;230
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Małgosiu - clem3 na szczęście nie spotkałam się na razie z żadna pomyłką przy zakupie lilii. Musi to być rzeczywiście przykre, gdy czeka się na zakwitnięcie określonej odmiany, a tu...niespodzianka.
Moje liliowce już zbyt mocno się rozrosły i miejsca na następne brak.
Co roku czekam na czosnkowe kapturki. Niektóre czosnki potrafią je rozbierać nawet przez kilka dni i mogą naprawdę rozbawić swoim wyglądem.

Jurku - Locutus niestety lilie co jakiś czas znikają, szczególnie gdy zaleje je woda. Myślę, że w tym roku oprócz wiosennych przymrozków również podtopienia były przyczyną ich zniknięcia.
Dziękuję za potwierdzenie nazwy mojej dziewanny. Mam nadzieję, że rozrośnie się i zostanie na dłużej.

Danusiu - danuta z dziękuję. Podziwiam za zapylanie i wysiew liliowców, to przecież mozolna praca. Chętnie zobaczyłbym jak kwitną Twoje siewki. Oprócz liliowców też miałabyś się czym pochwalić. Jedynym sposobem na to jest otwarcie wątku, co Ty na to?
Dziewannę można uzyskać z nasion. Moja przywędrowała jako gratis przy okazji innych zakupów. Bardzo mnie takie gratisy cieszą.
Szkarłatka, rzadko wymarza, no chyba że jet to odmiana 'Silberstein'. Częściej, przyczyną zamierania roślin, jest podmakanie gleby zimą. Tak właśnie stało się u mnie, gdy kilka lat temu straciłam ogromną, prawie 20-letnią roślinę. Na szczęście pozostawiła po sobie wiele siewek, które rosną w siłę pod płotem.
Trójsklepki są u mnie tak nękane przez ślimaki, że przez całą wiosnę, a czasem i dłużej, trzymam je pod plastikowymi osłonami. Trzy z nich, których nie zdążyłam okryć, zostały skonsumowane po poziomu gruntu i już raczej nie odbiją.

Lucynko - płocczanka lilie i inne kwiatuszki kłaniają się w podzięce. Czekam jeszcze na rozkwitniecie trzech lilii.
Teraz nastał czas rudbekii, a że ładnie się rozsiewają, na działce zrobiło się żółto.
Tak to z nasionami bywa, często zdarzają się niespodzianki.

Lilia 'Ercolano'
Obrazek Obrazek

lilia 'Forza Red'
Obrazek Obrazek

lilia 'Night Flyer'
Obrazek Obrazek

liliowiec 'Kwanso variegata'
Obrazek Obrazek

języczka wąskogłówkowa
Obrazek Obrazek

krwawnica
Obrazek Obrazek

głowaczek tatarski
Obrazek Obrazek

powojnik tangucki
Obrazek Obrazek

powojnik prosty
Obrazek Obrazek

wiesiołek missouryjski
Obrazek Obrazek

forsycja koreańska 'Kumsum'
Obrazek Obrazek

jeżówka purpurowa i Daszeńka
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

Nie , nie ja aż tak się nie bawiłam, po prostu wzięłam pyłek z jednego kwiatka i przeniosłam na drugi.Zaznaczyłam tylko łodygę i czekałam,a potem wysiałam jak wyrosły posadziłam do gruntu z innymi sianymi i teraz nie wiem które to które ;:124 . Dałam sobie spokój z wysiewaniem,
bo już tyle mi się rozmnożyło,że nie mam co z nimi robić.
Wątku nie chcę otwierać bo nie będę miała czasu pisać i nie umiem tak ładnie opisywać.Działkę 3arową w ROD uprawiam sama,gdyż mąż
nie jest zainteresowany. Kwiatków mam sporo,ale nie są tak ładne i ciekawe jak Twoje.Moja ziemia jest gliniasto-piaszczysta na górce
więc nie podmokła,a jednak szkarłatkę sadziłam dwa razy i zawsze po zimie już jej nie było.
Najfajniejsza kicia!
Nadmieniam,że mieszkam w północno-wschodniej Polsce.Zimy mamy ostrzejsze, a w tym roku śnieg był w maju (20 cm.)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu Zdjęcia super, ale te ostatnie dwa to jak robione u mnie ;:306 Rudbekie purpurową mam i czarnego kota też tyle że mój to kocur o imieniu Kola ;:173 Głaski dla Daszeńki :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6343
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu najpiękniejszy kwiatek jest na ostatnim zdjęciu, ślepska i ten koniuszek języka ;:oj
Lilie i liliowce to moje faworytki, wszystkie są śliczne i mimo warunków jakie im wiosna zgotowała to wyglądają cudownie. Ich kwitnienie to dzięki Twojemu uporowi z jakim walczysz aby woda nie zalewała działki ;:215 Powodzenia ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja działka 7

Post »

Podobają mi się Twoje lilie, bo ich prawie nie mam, podobają mi się Twoje liliowce, bo sam jestem ich wielkim fanem i w końcu - podoba mi się różnorodność kwiatów, jakie pokazujesz. Niebywały przegląd gatunków i odmian! ;:180
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, a na posty odpowiem wieczorem.

Goryczka krzyżowa
Obrazek Obrazek

dzwonek nn
Obrazek Obrazek

gailardia
Obrazek Obrazek

groszek szerokolistny
Obrazek Obrazek

przegorzan
Obrazek Obrazek

miecznica kalifornijska
Obrazek Obrazek

wiązówka czerwona
Obrazek Obrazek

tojeść orszelinowa
Obrazek Obrazek

róża pomarszczona
Obrazek Obrazek

sadziec konopiasty
Obrazek Obrazek

trojeść bulwiasta
Obrazek Obrazek

czosnek główkowy
Obrazek Obrazek

jeżówka purpurowa
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Danusiu - danuta z wielka szkoda, że nie chcesz otworzyć wątku, na pewno miałabyś się czym pochwalić.
Ja też całkiem sama zmagam się z działką, ale lubię to i bez działki nie umiałabym żyć.
Klimat rzeczywiście możesz mieć ostrzejszy, chociaż nasz też czasem daje nieźle popalić.
Kicia jest wspaniała, bardzo pojętna, można z nią pogadać i pobawić się. Dzięki niej, nie jest mi na działce smutno.

Ewuniu - ewarost dzięki Tobie zauważyłam, że mylnie podpisałam zdjęcie, to oczywiście jeżówka, a nie rudbekia.
Gdy zakwitły jeżówki, to nagle pojawiło się sporo motyli. Są tak zauroczone kwiatami, że nie boją się aparatu.
Kolę znam bardzo dobrze, bo staram się na bieżąco odwiedzać Twoje włości, tylko z pisaniem nie nadążam, jak zresztą w wielu innych wątkach.
Daszeńka podziękowała mruczeniem.

Marysiu - mar33 dziękuję za tyle miłych słów, staram się jak mogę, jednakże sił ciągle mi ubywa.
Zdjęcie Daszy zrobiłam przypadkiem i dopiero przy wgrywaniu do komputera okazało się, że tak ładnie wyszła.

Florianie - Florian Silesia taka pochwała z ust wspaniałego kolekcjonera i znawcy roślin wszelakich, to dla mnie wielka radość. Bardzo dziękuję w imieniu swoich roślin.

Motyle
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

trojeść krwista i trojeść krwista 'Ice Ballet'
Obrazek Obrazek

przetacznik kłosowy 'Alba'
Obrazek Obrazek

rudbekia trójklapowa
Obrazek Obrazek

rudbekia owłosiona
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

iksjolirion tatarski
Obrazek Obrazek

Powiększcie to zdjęcie, a zobaczycie potwora.
Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

Wszystko piękne, ale najbardziej podobają mi się zdjęcia jeżówek z gośćmi :D
Świetną kolekcję rudbekii zebrałaś ;:215 Bardzo lubię te kwiaty. A co tam za potworek się kryje?
Lidziu powiesz mi na jakim stanowisku rośnie u ciebie ten żywokost variegata, co mam od ciebie? Bo w necie spotkałam się z tak różnymi opiniami, że już sama nie wiem czy mu krzywdy nie zrobię...
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moja działka 7

Post »

Gdy zobaczyłam Twoją Lidziu werbenę hastata poszłam zobaczyć moje i jest, biała już kwitnie :) Jeżówka w przeszłości nazywała się rudbekia, więc za bardzo to się nie pomyliłaś :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu imponująca kolekcja Rudbekii ... ja do swojego ogrody przytargałam je z przydrożnego rowu w sąsiedniej wsi :) Skąd tam się wzięły nie mam pojęcia ;:131
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

Ja też mam trojeść krwistą białą już kilka lat i ciągle wytwarza tylko jeden pęd nie wiem dlaczego?
Kicia wspaniała a skoro można z nią pogadać to jeszcze fajniej.U mojej mamy były zawsze kotki,ale tylko jedna była mądra.
Czy sadziec bardzo się rozrasta bo to ciekawa bylina.Widziałam ją też u Lucynki. Czy można go rozmnożyć z nasion?
Mam trochę kwiatków,nie ma się z czym pokazać.Najwięcej mam chyba liliowców.,potem piwonie,róże.Mam też warzywa więc na kwiatki
nie ma za dużo miejsca.Trawnika też nie mam.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Małgosiu - clem3 jeżówki mają teraz powodzenie szczególnie u motyli.
Mój żywokost rośnie na glebie wapiennej, w półcieniu, obok jeżyny bezkolcowej i prawie dorównuje jej wysokością. Właśnie przekwitł, a więc czas na wycięcie przy samej ziemi, żeby do jesieni jeszcze ładnie odrósł. Z pociętych na kawałki łodyg i liści zrobię gnojówkę, a więc nic się nie zmarnuje. Nie przejmuj się tak bardzo swoim żywokostem, on nie ma wielkich wymagań i urośnie na każdej glebie i w słońcu i w półcieniu, ale potrzebuje trochę czasu, aby odtworzyć system korzeniowy uszkodzony przy dzieleniu rośliny. Mój też na początku rósł mizernie i myślałam, że będzie to roślina o niewielkich rozmiarach, a po dwóch latach nagle wyrósł olbrzymi. Mam nadzieję, że Twój po posadzeniu wypuścił chociaż kilka nowych liści.
Kolekcja rudbekii tworzy się sama. Wysiane przeze mnie wiele lat temu, teraz rozsiewają się same i krzyżują miedzy sobą. Do mnie należy tylko usuwanie nadmiaru siewek.
A potworek na kwiatku driakwi, to pająk pałaszujący upolowane śniadanie.

Olu - Bufo-bufo tak, werbeny hastata zakwitły jako pierwsze z werben. Przed kilkoma dniami rozpoczęła kwitnienie patagońska, a stricta jeszcze nie otworzyła pączków.
Rzeczywiście dawniej jeżówki nazywano rudbekiami. Jeszcze kilka lat temu można było spotkać napisy na torebkach z nasionami - "Rudbekia purpurowa".

Ewuniu - ewarost jak już napisałam powyżej, kolekcja rudbekii powstała bez mojej pomocy. Bardzo dobrze, że wprowadziłaś je do ogrodu, bo ich kwiaty, jak małe słoneczka rozświetlają rabaty, aż do przymrozków. A skąd wzięły się w rowie? Może ktoś je tam wyrzucił, a może nasiona trafiły na podatny grunt.

Danusiu - danuta z trojeść krwista i u mnie niezbyt się udaje. Miałam już sporą wielopędową roślinę, ale w zeszłym roku zaczęła marnieć i w końcu zanikła. Na szczęście znalazłam siewki. W tym roku z trojeścią 'Ice Ballet' dzieje się coś podobnego. Zaczęła podsychać, myślałam że to przez suszę i zaczęłam ją podlewać, ale nie odzyskała już dawnego wigoru. Teraz kończy kwitnienie, jeżeli zawiąże nasiona, to je zbiorę i przytnę ją nisko, może to coś da.
Bardzo szybko rozrasta się tylko sadziec konopiasty - to nasza rodzima roślina - i trzeba go dobrze pilnować, bo potrafi zagłuszyć sąsiednie rośliny. Sadźce odmianowe przyrastają raczej powoli, przynajmniej u mnie. Na temat rozmnażania znajdziesz informacje tutaj.
W dalszym ciągu namawiam Cię do założenia wątku. Jeżeli rosną u Ciebie liliowce, piwonie i róże, to bądź pewna, że wątek będzie miał powodzenie. A gdy kwiaty przekwitną, to zawsze jeszcze możesz pochwalić się warzywami.

Krótka historyjka ciemiężyka czarnego
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Kupidynek błękitny 'Alba'
Obrazek Obrazek

naparstnica żółta
Obrazek Obrazek

żywokost uplandzki 'Axminster Gold'
Obrazek Obrazek

powojnik brązowy 'Fusca'
Obrazek Obrazek

dziurawiec nn
Obrazek Obrazek

dziurawiec lekarski
Obrazek Obrazek

lwia paszcza
Obrazek Obrazek

prawoślaz lekarski
Obrazek Obrazek

starzec gajowy
Obrazek Obrazek

zawilec japoński
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”