Moja działka 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Piękne kolory irysów i tak dużo.Piwonie i pigwowiec ;:333 Ale kotek z myszą najlepszy
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6326
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Madziu - Madziagos dziękuje za pochwałę irysów.
Trafiony tytuł dla zdjęć Daszy. Ten błysk w oczach pokazuje jej prawdziwą naturę łowcy.
Mnie też przyciągają kwiaty o bardzo ciemnych barwach. Właśnie zakwitł drugi, prawie czarny irys, niestety też nn.

Jurku - semper dziękuję w imieniu irysów.
Tak, masz rację jeden z tych rojników, to na pewno 'Oddity', nie wiem tylko który, bo jeden ma zielone rurki, a drugi z czerwonymi przebarwieniami.

Jurku - Lokutus podziwiam Twój zapał i determinację, żeby od rana, bez śniadania i prawie do utraty przytomności ... no nie.
Ja dopiero dzisiaj trochę popieliłam, wykorzystując rześkość poranka i wilgotność gleby po wczorajszej burzy. Nawet nieźle mi to szło, ale jak słońce zaczęło przypiekać, znalazłam sobie robotę w cieniu.

Ewuniu - ewarost obecną działkę mam od 1987 roku i roślin trochę się nazbierało.
Tak się złożyło, że wszystkie koty, jakie dotychczas miałam i te domowe i działkowe były czarne.

Marysiu - delosperma wiem, wiem, jesteś bardzo cierpliwą ogrodniczką i cieszą Cię roślinki hodowane od nasionka. Życzę Ci żeby w przyszłym roku arizema wreszcie zakwitła.
Lilia pumila rzeczywiście pachnie, chociaż inaczej niż pozostałe.

Lucynko - płocczanka dziękuję bardzo w imieniu roślinek. Irysy wysokie rzeczywiście zajmują trochę miejsca, którego i u mnie już zaczyna brakować.
Dasza codziennie poluje w ruinach, które są za płotem działkowym i przynosi stamtąd prezenty dla mnie. Teraz już ich nie zjada, ale jak wychowywała Pioruna, to pokazywała mu jak zjadać upolowaną zdobycz.
No i dostałam po głowie, ale jestem już w takim wieku, w dodatku schorowana, że doprawdy nie wiem jak długo uda mi się jeszcze zajmować działką.

Małgosiu - clem3 rośliny dziękują za pochwały. Piwonia majowa przekwitła już dawno, a teraz zaczynają kwitnąć pozostałe.
Lilię pumila, jak tylko przyjechała z L. zaraz posadziłam w doniczce, bo miała już duży kiełek. Chłodne, kwietniowe noce spędziła pod plastikową osłoną i teraz jest w pełni kwitnienia.

Marzenko - Marzena77 dziękuję za pochwałę kotki, irysów, piwonii i pigwowca.
Zapraszam Cię do dalszych spacerów po mojej działce.

Do obejrzenia zdjęć zapraszam jutro.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6326
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Zakwitły następne irysy TB
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

irysy syberyjskie, niestety niektóre dość mocno zniszczone przez ślimaki i deszcz
Obrazek Obrazek

'Cambridge' i 'Butter and Sugar'
Obrazek Obrazek

'Silver Edge'
Obrazek Obrazek

'Rigamarole'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

irys trawiasty
Obrazek Obrazek

ostrożeń japoński
Obrazek Obrazek

powojnik wielkokwiatowy 'Ernest Markham'
Obrazek Obrazek

piwonia chińska 'Karl Rosenfield'
Obrazek Obrazek

piwonia chińska nn
Obrazek Obrazek

piwonia nn
Obrazek Obrazek

czyściec wielkokwiatowy
Obrazek Obrazek

aster alpejski 'Sabine'
Obrazek Obrazek

miecznica wąskolistna 'Alba'
Obrazek Obrazek

czosnek południowy
Obrazek Obrazek

dzwonek rozpierzchły
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu z tej serii zdjęć wybieram czyściec wielkokwiatowy ;:173 ... piękny - nie widziałam na żywo :oops: , aż poczytam o nim więcej ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 7

Post »

Liduś i znowu piękne irysy, ;:333 ale nie tylko, bo widzę mnogość innych ślicznotek. ;:63
Na szczególną uwagę - moim zdaniem - zasługuje aster alpejski 'Sabine'. ;:215
Czy kwiatki tego astra są takie duże, czy zdjęcie pokazuje je w dużym zbliżeniu?
Urzeka nie tylko barwa, ale też budowa kwiatów. ;:138
Życzę dużo ciepłych słonecznych promieni Tobie ;:196 i Twoim roślinkom. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu a to białe to nie jest miecznica wąskolistna? ;:108
Piękne kwitnienia irysów i nie tylko . U mnie syberyjskie nie wszystkie zakwitły. A i wysokie zastrajkowały.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja działka 7

Post »

U mnie z kolei sporo SDB nie kwitło,irys trawiasty prześliczny a aster Sabine ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu kocham te twoje serie zdjęć ;:167 Tak wszystko pięknie ci już kwitnie ;:173 Nie wiem dlaczego do tej pory gustowałam raczej w pełnych piwoniach, bo ta różowa przepiękna jest ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu nie widzę u Ciebie zarośniętego ogródka, wszystkie rośliny dumnie prezentują swoją urodę, szczególnie kolekcja irysów, ja swoim muszę stworzyć inne warunki bo kwitną marnie ale i tak dwa od Ciebie zakwitły :D One wolą lekką glebę a nie zwięzłą glinę. Aster alpejski 'Sabine' prześliczny i o tej porze :D Masz jedną myszkę mniej w ogrodzie ;:306 Zdrówka życzę! ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Jutro pewnie będzie taka sama determinacja... Bo znowu przypada mi ?niedziela pracująca? (czy może ?niedziela pieląca?), a 29°C w cieniu zapowiadają... A szybki rzut oka na ogród dziś rano podpowiada mi, że będzie co pielić, oj będzie... Zwłaszcza mendowatą rdestówkę oraz równie mendowatą koniczynę...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6326
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Ewuniu - ewarost tak, ten czyściec ma stosunkowo duże kwiaty i obficie kwitnie.

Lucynko - płocczanka dziękuje w imieniu irysów, które powoli przekwitają, ale niedługo zastąpią je inne kwitnące rośliny.
Kwiaty astra alpejskiego 'Sabine' mają około 3,5 cm średnicy i bardzo ciekawą budowę.

Alu - Biedronka641 dziękuję za wyłapanie mojej pomyłki, nazwa już poprawiona. Dziękuje za pochwałę kwitnących roślin. U mnie ten rok jest łaskawy dla irysów. Zakwitło dużo niskich, średnie i prawie wszystkie wysokie. Syberyjskie też starają się jak mogą, chociaż szczególnie upodobały je sobie ślimaki.

Dorotko - dorcia7 irysy wyjątkowo w tym roku stanęły na wysokości zadania, co bardzo mnie ucieszyło.

Małgosiu - clem3 dziękuję. Również zachwycałam się pełnymi kwiatami piwonii, dopóki nie nie zakwitły u mnie 3 odmiany o kwiatach pojedynczych. One są naprawdę zjawiskowe.

Marysiu - Maska dziękuję. Staram się robić zdjęcia w taki sposób, żeby chwastów nie było widać, chociaż nie zawsze mi to wychodzi.
Gleba do uprawy irysów powinna być przepuszczalna, chociaż moje rosną w dość ciężkiej glinie i zupełnie dobrze sobie radzą. Podstawowym warunkiem obfitego kwitnienia i rozrastania się kłączy jest słoneczne stanowisko.
Astry alpejskie kwitną na przełomie maja i czerwca. 'Sabine' jest piękny, a niedawno przybył kolejny aster alpejski, półpełny w kolorze różowym.
Na mojej, ani na sąsiednich działkach żadnych gryzoni już nie ma. Dasza poluje teraz w ruinach starego domostwa za płotem działkowym, a zdobycze przynosi mi w prezencie.

Jurku - Locutus rdestówka, na szczęście, u mnie nie występuje, a koniczyna owszem czasem się wysiewa, ale nie jest jej zbyt dużo. Mam natomiast sporo innego badziewia, które rozsiewa się z sąsiedniej, rzadko koszonej działki. U nas dzisiaj porządnie podlało i ochłodziło się. Może do Ciebie też dotrze chłodniejsze powietrze.
Życzę szybkiego uporania się z pieleniem tych mendowatych i oby upał zbytnio Ci w tym nie przeszkadzał. A potem będziesz miał pięknie i przejrzyście, oczywiście nie na długo.

A co aktualnie kwitnie na działce:

nowy, półpełny aster alpejski, prawdopodobnie odmiana 'Happy End'.
Obrazek Obrazek

kokorycz bladożółta
Obrazek Obrazek

irys holenderski
Obrazek Obrazek

macierzanka
Obrazek Obrazek

babtysja błękitna
Obrazek Obrazek

czarnuszka damasceńska
Obrazek Obrazek

czosnek osobliwy
Obrazek Obrazek

goździki
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

mak wschodni
Obrazek Obrazek

żmijowiec zwyczajny
Obrazek Obrazek

czosnek Szuberta i czosnek obliquum yellow
Obrazek Obrazek

pierwsze róże:
pomarszczona
Obrazek Obrazek

nn i nn
Obrazek Obrazek

ostatnie bratki
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

czosnek karatawski i pięciornik klonolistny
Obrazek Obrazek

orlik 'Black Barlow'
Obrazek Obrazek

najbardziej miododajna ze wszystkich moich roślin
ostrożeń japoński
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu masz dużo roślin dla pszczółek ale ta ostatnia fotka super ;:215 Fajnie, że podpisujesz swoje roślinki, bo taki laik jak ja może coś podpatrzyć. Kokorycz pięknie kwitnie ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

No u mnie niestety rdestówka występuje... Wredne to takie, że szkoda gadać... Podobnie jak koniczyna, bodajże drobnogłówkowa... Włazi toto tymi wiotkimi długimi pędami wszędzie, wszystko przykrywa, zadusza, kwitnie i się rozsiewa... Inne gatunki koniczyny też mam u siebie, ale nie są takie inwazyjne i w zasadzie pozwalam im żyć własnym życiem na obrzeżach rabat... Ale ta jest naprawdę straszna...

Tak czy siak dzisiaj powtórzyłem wyczyn sprzed dwóch tygodni ? czyli bieg do ogrodu zaraz po przebudzeniu i pielenie pokąd temperatura nie wygoniła mnie do chałupy...

Jakżeż ja Ci baptyzji zazdroszczę... Kiedyś siałem ? wegetowała przez dwa lata aż trzeciego zdechła... Rok temu kupiłem sadzonkę... Żyje, nawet rośnie, ale o kwitnieniu nie ma mowy...

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”