Ogród Marii III część

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ladys
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 4 maja 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Marii III część

Post »

Maju, piękny storczyk sobie kupiłaś, tak bogato kwitnie. I pomyśleć, że jeszcze przed niedawnymi laty strorczyki były bardzo trudne w uprawie i hodowali je tylko specjaliści a teraz te nowe hybrydy widać za każdym oknem.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Marii III część

Post »

Marysiu wróciłam z Krynicy z nowymi siłami witalnymi ale za ogród się nie wzięłam bo zimnica u mnie.
Wiele rzeczy by trzeba zrobić i nie ma jak, ale ja jednak jeszcze liczę, że błyśnie sloneczko i coś tam grzebniemy w glebie.

pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród Marii III część

Post »

Witaj Marysiu :wit
Przez dwa dni przeczytałam Twoje wszystkie wątki i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego pięknego ogrodu. Najbardziej urzekły mnie dwa miejsca: ten nowy zakątek z niebieską pergolą, białym stoliczkiem i krzesełkami. Bardzo klimatyczne miejsce - super, że posadziłaś tam Ghislane, będzie bardzo romantycznie ;:167 . Tym drugim zakątkiem, który mnie złapał za serce to kącik pod bluszczem z wiklinowym leżaczkiem - dla mnie, mola książkowego to raj na ziemi. Już sobie wyobrażam, jak tam leżę i czytam ukochane książeczki ;:167. No strasznie ci zazdroszczę, przyznaję bez bicia :D . Już nawet rozmyślam namiętnie gdzie by takie cóś u siebie zrobić, no ale brak miejsca , cóż począć? Oczywiście reszta ogrodu także mi się bardzo podoba, wszystko dopracowane i pięknie skomponowane. Uwielbiam takie ogrody z duszą ;:108
Zauważyłam, że kupujemy róże z tej samej szkółki - Magic Rose, jestem w Kłodawie dwa razy w sezonie po różyczki. Mieszkasz może gdzieś niedaleko? Bo ja mieszkam w okolicach Kalisza Pomorskiego.
Aha, widziałam u Ciebie różę Kurfurstin sophie - to prawdopodobnie Lovely Pink, ja też dostałam taką zamiast właściwej, kilka osób z forum miało takie same pomyłki. Ja już zamówiłam właściwą, może teraz się uda.
Pozdrawiam serdecznie
Werka
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród Marii III część

Post »

Werka witam ;:168
Widzę ,że jesteśmy z jednego województwa -serdecznie witam rodaczkę :D
Zakątki powstawały, po inspiracjach z przebywaniu na forum i zwiedzaniu ogrodów.
Teraz tworzę rabatkę skalną w cienistym zakątku i praca nad nią pochłania całą moja energię.
Różę Kurfurstin Sophie mam z naszego centrum.
Kupiłam ją w donicy i była dobrze opisana myślę,że nie powinno być pomyłki nawet nie sprawdzałam.
Róże zamawiam ze szkółek tylko z gołym korzeniem a resztę kupuję w naszych centrach które są, bardzo dobrze zaopatrzone.

Oto kilka zdjęć przedstawiające ogród widziany moimi oczami .
Pierwsze zdjęcie pokazuje różankę wczesną wiosna właśnie w tym okresie najbardziej widoczna jest obwódka z bukszpanu.
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krysiu i Jadziu ja nie odpoczęłam po lecie i nie mam werwy :;230
Witam Was kochane i przesyłam pachnące różyczki.

Obrazek Obrazek


Ladys
Władziu spójrz jakie mam piękne kwiaty :tan

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Cię ;:196

JagiS Jaguś różyczka La Perla u mnie jest bardzo zdrowa i buduje piękny krzaczek.
Zawsze kojarzę ją z różą Chopin i jakoś nie spieszyłam się żeby zaprosić ją do siebie wydawało mi się że będę miała dwie róże takie same.
Jednak w tym roku w naszym centrum były tak piękne krzaczyska Chopina ,że jednak jakimś cudem znalazła się u mnie .
Teraz ma porównanie każda z nich jest inna obie piękne i warte zaproszenia do ogrodu.
La Perla ma mniejsze kwiaty ale pokrojem krzewu nadal kojarzy mi się Chopinem.
Jaguś chyba wiesz jak to bywa ze stresem sam przychodzi i sam musi odejść. ;:65
Teraz mam trochę pracy w ogrodzie wszystko byłoby już zrobione gdyby nie ten deszcz.

Różyczka dla Ciebie w kolorze ......... ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Ogród Marii III część

Post »

Marysiu cudnie, jestem zakochana w tych Twoich rzeźbach, ile lat rośnie ta obwódka bukszpanowa, mam olbrzymią ochotę na taką, mam też prośbę, czy mogłabyś zerknąć do wątku identyfikującego róże, dałam tam opis róży nn, którą podejrzewam że może być to Penny Lane, Ty zdaje się ją masz, czy możesz potwierdzić lub zaprzeczyć?
Bardzo będę wdzięczna ;:196
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=826

-- Pt 14 paź 2016 23:39 --

Marysiu czy to weigela taka dwukolorowa? Co to za odmiana?, wygląda zjawiskowo.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marii III część

Post »

Marysiu nie przepadam za storczykami, ale ten jest wyjątkowo piękny. ;:108 Zrobiłaś sobie doskonały prezent. ;:138 Bukszpany podziwiam cały czas, ale taka wiosenna rabata z nim w roli głównej jest piękna. ;:oj Mnie chandra ogrodowa dopada cztery razy w roku. ;:306 Jednak gdy pozaglądam do ładnych ogrodów, od razu planuję rewolucje u siebie i po melancholii. ;:173
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marii III część

Post »

Wow! Jak Ty masz ślicznie w tym ogródku! Wcale nie jest on taki mały ;:oj Obwódki z bukszpanu masz niesamowite ;:303 ;:215 ;:215 ;:138 ;:138 Przepięknie i imponująco wszystko się prezentuje ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród Marii III część

Post »

Marysiu kim jest ta piękność pod Chopinem https://lh3.googleusercontent.com/-6ety ... 190679.JPG .Twój ogród nawet wiosną wygląda jak park z krętymi alejkami i bukszpanowymi obwódkami ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Marii III część

Post »

I ja nieśmiało zajrzałam do twego ogródka..pięknie, jednak co pierwsze rzuciło mi się w oczy to bukszpanowe obwódki. ;:333 Podepnę się do pytania poprzedniczek. :D Czy długo trzeba czekać na takie obwódki bukszpanowe :?: Chętnie bym odgapiła. ;:131 . Pozdrawiam serdecznie. ;:128
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród Marii III część

Post »

Bardzo lubię bukszpan. Twoje bukszpany są piękne. Zresztą cały ogród mi się podoba. Bardzo chętnie będę tu wracała zimą :)
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Marii III część

Post »

Maryś czy swoje bukszpany podkarmiasz, pytam bo mam zrobiny szpaler bukszpanowy odgradzający warzywniak od podwórz i chciała bym aby śmignął ;:306
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Marii III część

Post »

Marysiu ;:196
przepadłam na trochę a Twój wątek nieco popędził do przodu.
Już nadrobiłam zaległości w czytaniu, to teraz popiszę.
Czy sama osobiście przycinasz wszystkie te żywopłoty i obwódki bukszpanowe ?
Ile razy w sezonie ?
Bardzo mi się to podoba, to znaczy te bukszpanowe cudeńka. Przycinanie już chyba mniej.
To męczy chyba nieźle kręgosłup.
Sama , jak się biorę za strzyżenie czy przycinanie krzewów to później odczuwam to w kościach.
Jesień nas nie oszczędza a tak chciałoby się dużo zrobić w ogrodzie.
Życzę Ci miłego weekendu i dobrej pogody ;:3
:wit
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Marii III część

Post »

Zainspirowały mnie Twoje cudne obwódki z bukszpanu. Mam podrośnięte sadzonki i wiosną obsadzę nimi ławeczkę, nie wiem tylko czy poradzę sobie z przycinaniem, bo nigdy tego nie robiłam.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”