Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wioletko - śnieg różom nie powinien zaszkodzić. Miejmy tylko nadzieję, że pod wpływem ciężaru pędy się nie połamia, ale chyba nie powinny. Jeśli nawet mróz przymrozi młode listki, to wypuszczą nowe, róże to twarde sztuki.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witajcie.
Zimnica nadal trwa. Przestał już padać śnieg, ale deszcz pojawia się przelotnie i w dalszym ciągu wieje zimny wiatr.
Nic przyjemnego w przebywaniu w ogrodzie. A miałam zaraz po świętach posiać część warzywek, pomalować krateczki pod pnącza i podporę, którą zamontowaliśmy pod wielgaśną Long John Silver.
JAk na razie wszystkie moje plany czekają na poprawę pogody.
Na poprawę humoru poszwendałam się po sklepach internetowych i zrobiłam zakupy.
No bo jak tu nie skorzystać z takich fajnych przecen w F :lol: Kupiłam więc trzy Circusy - Lavender, Parfum i jeszcze jedną Pompon, William Christie i angielkę W&C.
U Hyżych skusiłam się na wymarzoną Sweet Lagunę i Rose de Tolbiak a na deser jeszcze dokupiłam klematisów, bo samym różom przy tych moich nowych krateczkach było by smutno. Wzięłam więc Lagoon, Sophie, Kagura i Hendersonii :lol:
To takie moje małe pocieszenie na tą paskudną pogodę :roll:

Aniu, trzymam mocno kciuki aby klemki chciały Ci rosnąć. One są takie piękne a lubią kaprysić i czasami już nie wiadomo co robić, jak dogadzać.
Zyczę Tobie i sobie szybkiego nadejścia upragnionego ciepełka ;:3

Jolu, nie znam nazwy tych tulipanów. Przejrzałam nawet zdjęcia, bo czasami robię fotki zakupionych cebulowych, ale nie mogę odnaleźć. To jakaś popularna odmiana, więc z pewnością ktoś będzie je jeszcze miał na forum i może będzie znał nazwę :D
Niespodzianki w postaci mrozu bardzo nieprzyjemne :(

Gabi, wiadomo, co będzie, to będzie. Natura jakoś się obroni. Może kwitnienia będą mniej obfite, ale coś tam powinno się uchować. Trzeba mieć nadzieję że nie będzie tak źle.

Małgosia, zawilce rosną pod różnymi drzewami i krzewami, a że nie mają one jeszcze liści, to słonka mają dość sporo. Próbowałam stworzyć im warunki podobne jak w lesie. Liście, które spadają jesienią na tą rabatę zostają. Na zimę tworzą warstwę zabezpieczającą a potem się rozkładają tworząc próchnicę.

Basiu, ja teraz więcej palę w kominku niż zimą. Ogrzewanie z CO już przykręcone, a tu zimnica nastała. Dobrze, że mam alternatywę i mogę dogrzać dom. :wink:

Ewuś oby było tak jak piszesz. Myślę że w tym roku róże u mnie dużo później zakwitną. Ciężki mają start tej wiosny i niektóre dopiero się budzą. :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj :wit . Nie ma to jak zakupy na pocieszenie :tan . Poszalałaś i dobrze ;:108 . Tych powojników w ogóle nie znam jestem bardzo ciekawa jak wyglądają ;:108 . Muszę poszukać w sieci a potem będę podziwiała u Ciebie ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu super zakupy poczyniłaś na poprawę nastroju :D
Ja warzyw też jeszcze nie siałam, czekam na odrobinę ocieplenia :)
U mnie cały czas zimowo, wczoraj stopniało troszkę śniegu, w nocy był przymrozek, sporo śniegu jeszcze leży
Moja magnolia(rózowa)ledwo co wychyliła kwiaty i wszystkie przemarzły, nie nacieszyłam się nią w tym roku
Fajnie,że masz kominek ja muszę w CO przepalać :)
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu to samo u mnie - siąść i płakać z ta pogodą. Tez miałam wiele planów i co...tak jak Ty swoje w miejscu. Ale co zrobić...
Życzę szybkiego powrotu ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, ja wczoraj na dwa jechałam - centralne i kominek, zrobiłam w domu saunę. Ale było mi strasznie zimno... chyba tez takie wychłodzenie wewnętrzne. Ale cóż... koniec biadolenia, bo tylko się nakręcamy tym.
Jeszcze zakupy robisz? ;:215 A może zajrzę na jakieś sklepy, przecież jak są przeceny, to trzeba kupować, bo to oszczędność... ;:306
I powojniki kupiłaś.... ;:167 Będzie ślicznie!
Może na pergolę coś trzeba by i mnie dorzucić?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Szkoda magnoli.Ale cóz z naturą jest różnie.
U mnie kilka owocowych kwitnących przymrozek uszkodził ;:145
Tulipanki masz piękne . ;:215
U mnie tyle jeszcze nie kwitnie :roll:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Dzięki za starania w sprawie tulipanów ;:196
Też mam jakieś purpurowe ale słabo powtarzają. Szukam ciągle odmiany, która byłaby wieloletnia. Tulipan bylinowy - oksymoron ;:306 Te nowe odmiany są generalnie do niczego, jednorazowe...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu to może i u mnie rosłyby zawilce? Mam pod szeregiem żylistków sporo miejsca i tylko chwasty tam rosną ;:222 Muszę spróbować...
Poszalałaś na tych zakupach :D mnie pogoda tak zdołowała, że nawet zakupów mi się odechciało... Ale jak tu kupować nowe rośliny, skoro skrzynka ostatnich czeka na miejsca i nie ma jak wsadzić je do ziemi, bo jak nie śnieg to deszcz i zimnica :twisted:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Oczywiście, że czymś trzeba się pocieszyć i uzupełnić straty w ogrodzie.
Niezłe zakupy zrobiłaś. ;:333
Żeby teraz tylko pogoda szybko poprawiła się na stałe.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu przepiękne masz te poletka zawilców, na pewno mają już kilka lat, długo czekałaś na taki efekt :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witajcie niedzielnie :D
Pogoda w dalszym ciągu kiepska i tak ma być jeszcze przez tydzień. Nie wiem jak ja o wytrzymam :roll: Cały czas wieje zimny wiatr a dziś to chyba już wszystko było- słońce, deszcz, śnieg i grad :twisted:

Ewelinko, sama jestem bardzo ciekawa powojników. Nie mogę się doczekać kiedy przyjdą :wink:

Bożenko, ja również w dalszym ciągu warzyw nie posiałam. Częś na podniesionych grządkach już mam, ale to takie na nowalijki. Dobre i to ;:108
U nas w okolicy, kto miał magnolie to wszystko czarne. Dawno nie było tak paskudnej wiosny :?

Karolinko, oby poprawa pogody nadeszła i to szybko, bo oszaleć można.

Basiu, mi jak bardzo zimno, to dogrzewam się od środka :lol: Tylko, zeby w nałóg nie popaść przez tą pogodę :;230
Zakupy takie nieplanowane. Jak tu nie skorzystać z przeceny... potem bym żałowała :lol:
Niech ta pogoda się wreszcie poprawi, bo zbankrutuję :roll:

Aniu u nas przemarzły wszystkie owocowe, które kwitły. Sprawdzałam i czarne. Płakać się chce :(

Jolu, też ma podobne zdanie odnośnie tulipanów. Pamiętam jak kilka lat temu nasadziłam ich bardzo dużo. To było z 7 lat temu. Dziś nie ma nawet jednego z tych nasadzeń. Piękne te odmiany, ale bardzo nietrwałe. W większości trzeba je traktować jak jednoroczne, góra dwuletnie :roll:

Małgosiu, ja nie mam póki co zaległych roślin do sadzenia, więc mi się zatęskniło i nakupowałam :;230 Dwie różyczki od Hyżych już przyszły. Już posadzone, ale szybciutko to zrobiłam, bo tylko dwie sztuki było. Nawet nie zmarzłam bardzo.

Grażynko, niech się ta pogoda w końcu poprawi, bo od tego pocieszania zakupami, to zbankrutować można ;:224

daysy, zawilce chyba sadziłam w 2012 roku, więc kilka lat już mają. Początkowo wyglądały nieciekawie. Takie pojedyncze kwiatuszki nie robią jednak efektu.

W ogrodzie niewiele się dzieje. Roślinki pokulone, nic nowego nie kwitnie. Zrobiłam inspekcję po przymrozkach ... Judaszowiec przemarzł w 90 %. Był tak pięknie zapączkowany, nie mogłam doczekać się na kwitnienie. Niestety ocalało kilka kwiatków. :( Trafiło serduszki okazałe, wszystkie epimedia, niektóre lilie. Na dobre chyba przyjdzie pożegnać się też z grujecznikiem :cry:

Dziś wyszła z aparatem, ale ciężko cokolwiek sfotografować. Nie dość ze nic nowego nie zakwita, to jeszcze okrutnie wieje. Udało mi się dosłownie na siłę cyknąć kilka fotek żeby cokolwiek wstawić do postu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anemonella, ma chyba tendencję zanikającą. W poprzednich latach bywała dużo, dużo większa :?

Obrazek

Obrazek

Myślalam, że większa ta szachownica będzie, a to taki kurdupel w dodatku powywracany we wszystkie strony :roll:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, po zdjęciach wydawać mogłoby się, że taka łądna, ciepła i słoneczna wiosna nastała, a tu taka kicha jednym słowem. Jak zobaczyłam Twoją boską magnolię starganą mrozem, to aż złość się wzmaga na to wszystko. Ale co to da, pomarudzimy, ponarzekamy i do przodu. Wiesz, już ostatnio straciłam wiarę w poprawę pogody, lata też nie będzie, zimna jesień cały rok?
Widziałam, że zrobiłaś kolejne zakupy ;)
A jak przygotowania do komunii? Kiedy finał?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”