Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witajcie Grażynko i Grażynko.
Powoli wychodzę na prostą. Ogród odchwaszczony z największych chwastów, podsypane świeżej kory gdzie trzeba i trawnik skoszony.
Porobiłam nawet trochę nowych zdjęć, ale zanim do nich dojdę to chciała bym pokazać jeszcze zaległe z lipca.
Ogólnie to bardzo mało zdjęć w lipcu zrobiłam, ale coś tam jest

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest z grubsza to, co chciałam pokazać jeszcze w lipcu. Jeszcze tylko troszkę zdjęć z początku sierpnia i będę w miarę na bieżąco :D
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Wiolu :wit
U mnie większość róż też słabo powtarza, w ogóle to ten sezon jest do d...y. Jak nie popalone kwiaty, to pogniłe :evil:
Pięknie kwitnie Twój Novalis, jest na czym oko zawiesić. Mój od początku lata wydał tylko 4 kwiatki, ale może w przyszłym roku się ogarnie.
Cudowne masz jeżówki ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu czy Wasza rodzinka spędzała wakacje na wyspie Brać? ;:oj
Poznaję te widoczki ;:215 Plaża Zlatni Rat na Bolu ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Czy to kosmos o tych marchewkowych liściach na pierwszych fotkach z jeżówkami ?
Całkiem fajnie to wygląda, nadaje lekkości takie zestawienie.
Róże jak widzę dość bogato kwitły, czy teraz też powtarzają ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu ta różyczka fioletowa z 6 foteczki ....piękna.....możesz mi powiedzieć jak się nazywa?
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Pokazałaś ładny krzaczek Polki. Powiedz jeszcze jak wygląda kwitnienie. Czy jest obfite a przede wszystkim czy kwitnie cały krzew czy tylko u góry?
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, czekamy na następne zdjęcia... :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Miałam już pisać regularnie, ale nie wyszło :oops: Niewiele mam na swoje usprawiedliwienie. Dopadło mnie jakieś przesilenie letnie i nie mogłam się zebrać aby w ogrodzie coś działać, czy na forum zaglądać.
Dopiero teraz zgrywam zdjęcia z aparatu z całego miesiąca, więc za chwilę coś wstawię. W porównaniu z czerwcem tych zdjęć jest naprawdę malutko. Wcześniej cykałam ponad setkę w dzień a teraz przez miesiąc uzbierało się 150.
Dobrą oznaką tego że powoli ta niechęć mi przechodzi jest fakt, że zaczęłam przeglądać oferty sklepów z cebulami i szkółek różanych. Zakupiłam właśnie trochę tulipanów i dumam nad różami. Ciężki to wybór, bo ilość miejsca ograniczona a chciała bym jeszcze tak dużo :roll:
A Wy, kupujecie już coś ?

Postaram się teraz odpowiedzieć na zaległe posty, a gdy ogarnę zdjęcia, to coś pokaże :wink:


Weroniko, jeżówki bardzo lubię i co roku coś dosadzałam. Uzbierałam ich już troszkę i teraz czekam żeby się porozrastały. Przepiękne to kwiatuszki i tak długo kwitną ;:167
Różyczki początkiem września jakby chciały się zrehabilitować i trochę lepiej zaczęły pokazywać nowe kwiaty.

Aniu, przepraszam ze tak późno odpowiadam.
Na wyspie Brać byliśmy na wycieczce statkiem. Stacjonowaliśmy w Baśka Voda ;:167 Ależ było cudownie :D I zgadnij kto mnie zainspirował do tego wyjazdu :lol:

Grażynko, chyba chodzi Ci o aminka. Też śliczna roślinka jednoroczna, ale źle posadzona. Wyrósł mi ogromny, zaczął się pokładać i zgłuszył w końcu jeżówki.
W przyszłym roku też posieję, bo zdecydowanie warto, ale nie na przodzie rabaty lecz na drugim lanie.

Grażynko, to Novalis :wink:

Ewko, Polka, przynajmniej ta moja ma zdecydowanie lepsze drugie kwitnienie na przełomie sierpnia/września. Wtedy jest zdecydowanie więcej kwiatów i róża o wiele ładniej się prezentuje. Mam ją już chyba trzeci sezon i od początku tak z nią jest.

Gabi, jeszcze dziś postaram się coś wstawić :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Wiolu. Lipcowy ogród bardzo ładnie wygląda. Masz całą zimę na zdjęcia więc będzie co pokazywać ;:108. O tak różane zakupy zrobione , może nie jakieś bardzo wyszukane odmiany ale do nich też kiedyś dojdę ;:224. Szkoda , że te ogrody nie są z gumy ;:306 chociaż ja w sumie jeszcze nie narzekam. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Ewelinko, ja większego ogrodu to już bym chyba nie chciała, bo nie wyrabiam z pracami w tym co mam, ale wiele w obecnym bym zmieniła, przeorganizowała, tak aby zmieścić jeszcze dużo ... róż. Niestety nie da się już zbyt wiele pokombinować :roll:

Obiecane fotki...

Uwielbiam werbenę patagońską. Mam już jej sporo w róznych miejscach ogrodu, ale liczę że będzie jej jeszcze więcej w kolejnych latach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aminek egipski też jest cudny, ale pokłada się. W przyszłym roku też posieję, ale inaczej zaaranżuję :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przyszłym roku będzie też dmuszek ;:167 Sprawdził się doskonale

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udany debiut miały też jednoroczne floksiki

Obrazek

Tak więc wiosną czeka mnie duuuużo siania :lol:

Ulubione jeżówki ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilce

Obrazek

Rudbekie

Obrazek

I oczywiście róże

Cottage Rose

Obrazek

Angela i Parky

Obrazek

Parky

Obrazek

Eden Rose nawet nieżle powtarza

Obrazek

Obrazek

O ile dobrze pamiętam, to chyba jest Granny

Obrazek

Susan Wiliam - Ellis bardzo malutka. Niewiele urosła przez sezon :roll:

Obrazek

Aspirynki

Obrazek

Bouqet Parfait

Obrazek

Delikatna piękność ale kolosalny krzak - Heritage

Obrazek

Desdemona

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

O jesteś! :tan
Kochana na początek jeszcze przemyślenie do poprzedniego z postów... Piękna kompozycja Novalisa z szałwią trójbarwną. ;:215
Susan Wiliam - Ellis wygląda jak powojnik wielkokwiatowy nie sądzisz? ;:224
Angela świetna prawda? Moja co prawda nie miała jeszcze tak okwieconych mioteł ale spodziewam się tego w przyszłym sezonie. Fascynuje mnie ta róża kolorem i kształtem kwiatów. ;:333
Aminka i ja chciałabym mieć tak samo jak dmuszka. Muszę wiosną posiać. Choć mnie siewy na rozsadę nie udają się wcale. Można wprost do gruntu?
Wollerton Old Hall... jesteś z niego zadowolona? Masz może też Jude the Obscure? Jeśli masz to jak je ze sobą porównasz?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Aniu.
Bardzo lubię szałwię tri i sieję ją już kilka lat. Pasuje do wszystkiego :lol: Najbardziej podoba mi sie ta fioletowa i jak na złość najmniej jej sie trafiło.
Susan W-E ma bardzo nietypowe kwiaty jak na angielkę. Można je porównać do powojnika wielkokwiatowego.
Aminek i dmuszek nie nadają sie aby posiać od razu do gruntu. Próbowałam i jest to po prostu już za późno. Dmuszka można posiać w połowie marca do doniczek, a potem bez żadnego pikowania do gruntu posadzić. Aminka myślę posiać na początku marca.
Zarówno Wolerton jak i Jude mam pierwszy rok i słabo jeszcze kwitły. Ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć bo nawet jeszcze wcale ich nie zimowałam. Na pierwszy rzut oka są bardzo podobne i jak ktoś nie ma zbyt dużo miejsca to rozsądniej wybrać jedną z nich. :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

A widzisz czyli jednak wielka działka to nie tylko same plusy. Poza tym , że zmieści masę róż to trzeba przy niej robić a z czasem krucho bywa. Rozumiem to ;:108 . Werbena jest piękna i mimo , żeby mam jej tylko trochę to bardzo ją lubię. Świetny ten dmuszek i floksy jednoroczne ;:333. Widzę, że masz róże Haritage , ja właśnie ją zamówiłam i głowie się gdzie ją posadzić. Opinie na jej temat są podzielone a jakie Ty masz zdanie o tej pani ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”