Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj. Wspaniałe masz liliowce ;:108 takie dorodne kępy. Lilie teraz mają swój czas i można je podziwiać i wąchać ;:224 . Jeżówki masz piękne a ja kupiłam kilka i czekam aż zakwitną. Tylko te moje jakies takie niskie są czy to normalne ? Wydawało mi się, że te rośliny są wyższe. Kupiłam sobie "Tomato Soup" i " Secret Romance " i mają ze 30 cm tylko :shock:. Jestem ciekawa jak będą zachowywały się u mnie. Wracając do wysiewow to życzę Ci żebyś jednak miała w przyszłym sezonie chęci bo pięknie Ci te rośliny wyszły. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Aniu, ja już nawet nie liczyłam ile wywiozłam już ścinków z róz. Było tego naprawdę bardzo dużo. Mam nadzieję, ze cięcie im sie przysłuży i zachwycą kolejnym kwitnieniem.
Z poskrzypką i ja mam problem, ale zaczęłam pryskać je środkiem owadobójczym przy okazji oprysku róż i powiem Ci że pomaga. Gdzieś tam się pojawiła, ale jest jej dużo mniej niż w poprzednich latach.

Basiu, z hortensji będziesz zadowolona. One są dużo mniej kłopotliwe i kapryśne niż róże. Skoro z różami dajesz radę to i z hortensjami sobie poradzisz. :wink:

Alu, moje jeżówki purpurowe bardzo ucierpiały w ubiegłym roku, ale przetrwały, chociaż w sierpniu to był obraz nędzy i rozpaczy.
W tym roku kwitną jakby nigdy nic i nawet się rozrosły.
Lilie uwielbiam, ale nie panuję nad ich nazewnictwem tak jak ty :D

Ewuś daj szansę swojej Jasminie. Może już w przyszłym roku ładnie się zadomowi, zakorzeni i zacznie puszczać długie pędy tak jak przystało na różę pnącą.
Już dokładnie nie pamiętam jak to było z moją, ale chyba w pierwszym roku osiągnęła z 80 - 100 cm.
Moje róże też chorują. Najbardziej porażone pędy powycinałam w całości.
Ja lilii nie wykopuję. Ogławiam je po przekwitnieniu tak jak robi się to z tulipanami, a całe pędy wycinam dopiero gdy zaczynają podsychać.

Ewelinko, jeżówki mają różne wysokości. Moje zaczynają się od 30 cm (Meringue). Nie wiem jakie wysokie powinny być te Twoje odmiany. Może poczytaj gdzieś na temat tych odmian. Nawet na stronie sklepów internetowych podają wysokości poszczególnych odmian.
Ale skoro to młodziaczki, to z pewnością potrzebują też czasu. Oby ładnie Ci rosły, bo to naprawde świetne kwiatuszki :wink:

Wedding Piano - jedna z niewielu jeszcze róż w miarę obficie kwitnąca

Obrazek

Długo wyczekiwany debiut prosto od Austina - Comte de Champagne.
Nie miala jak dotąd ta róża szczęścia z kwiatami. Pierwsze rozwinęła w upały i nie zdążyłam zrobić zdjęcia tak szybko oklapły. Kolejne kwiaty rozwinęła w deszcz i również długo się nimi nie nacieszyłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wreszcie jakieś zdjęcie zrobiłam Novalisowi chociaż szału nie ma

Obrazek

A to Polka - wielki krzak, mało kwiatów :roll:

Obrazek

Obrazek
Floksy

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, dziękuję! Na pewno sobie poradzę, i na pewno jeszcze kilka odmian hortensji zaproszę do siebie!
To takie wdzięczne rośliny! ;:167
A Polkę jak długo masz u siebie? Kawał krzaka!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu u nie również różyczki mają przestój,po czerwcowym jakże bujnym kwitnieniu odpoczywają i nabierają sił.
Ładny kolorek ma Comte de Champagne,podobny do Jude the Obscure ;:333
Novalis całkiem ładnie wyszedł,w środku ciemniejsze płatki,a na zewnątrz jaśniejsze ,śliczna:)
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, zapomniałam poprzednio napisać ochy i achy nad hortensją dębolistną ;:138 wiele lat temu chorowałam na hortensję tego typu i nadal nie nabyłam. Ale jak fajnie, że u Ciebie zakwitła.
Nowość austina ładnie wygląda, lubię jak wystają różom pręciki, dodaje im takie subtelnego uroku.Ja z pogoda nie moge trafić w moją Jacqueline, co rozwinie nowy kwiat, to cały czas pada wówczas.
A ta Polka bez polotu ma nawet ładny kwiat :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Mam tę austinkę Comte de Champaign już trzeci rok i niestety nadal jest straszliwie delikatna. Te jej kwieciny ledwo rozkwitną, to już są oklapnięte. To chyba niezbyt udana odmiana. Ciekawa jestem, jak będzie się rozwijać u Ciebie, bo może tylko ja mam o niej takie mało pochlebne zdanie. Moja cierpliwość co do niej już się kończy.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Trochę się zagapiłam, ale już nadrobiłam zaległości.
Jak widzę to wszystko jest OK i bujnie rośnie.
Cudnie kwitną róże i nie tylko.
A te podkłady zostaw, bo jeszcze długo wytrzymają.
Jasmina też jak u mnie buja do nieba, śliczna, ale kolczura straszna.
Przydałaby się odzież pancerna, zawsze wychodzę spod niej cała skrwawiona od zadrapań.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj. Cudne masz floksy ;:138 mają niesamowity kolorek ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Kochani przepraszam ze dawno się nie odzywałam. Nie mam na nic czasu.
Całymi dniami praca, praca, praca ....
Pod koniec tygodnia wyjeżdżam na upragnione wakacje, więc jeszcze chwilę mnie nie będzie.
Po powrocie, gdy wszystko ogarnę, mam nadzieję częściej wpadać na forum.

Zaległe odpowiedzi.

Basiu, Polkę mam trzeci rok i widzę ze z roku na rok ładniejsza z niej panna. Wchodzi już w drugie kwitnienie i widzż że jest ładniejsze niż to pierwsze.
To jedna z nielicznych róż rosnących u mnie, która tak ma.

Aniu zarówno Comte jak i Jude mam pierwszy rok, więc mają naprawdę delikatne kwiatuszki. Trochę są podobne, ale w bliższym porównaniu różnią się i to bardzo.
Novalis trochę się zrehabilitował, po pierwsze kwiaty to była porażka :roll: Teraz nawet mi się podoba. Ma ładny kolor i śliczny zapach.

Aluś, z wiesz że micoraz bardziej podobają się róże z pustymi środkami i widocznym środkiem i pręcikami :lol:
A jeszcze niedawno tolerowałam tylko pełne i najlepiej aby były to angielki :lol:

Wandziu, zmartwiłaś mnie tą informacją o Comte :(
Z ciekawości zapytam, gdzie ją nabyłaś, bo ja jej u nas nigdzie nie widziałam w sprzedaży

Grażynko, ja też mam straszne zaległaści na forum, ale to z powodu braku czasu.
Może w drugiej połowie sierpnia będę już bardziej regularnie zaglądać na forum :wink:

Ewelinko, floksy bardzo lubię, choć początkowo ich nie lubiłam.
To wdzięczne kwiaty. Długo kwitną i jest tyle fajnych kolorów, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, floksy jednoroczne słodziutkie. Muszę w przyszłym roku koniecznie wysiać. Czy one duże rosną?

Podziwiam Twoją Jasminę. Toż to cudo ;:oj Tyle się naczytałam na jej temat niepochlebnych opinii, a u Ciebie to całkowite zaprzeczenie. Niesamowite kwitnienie.

Aspirynki ślicznie się prezentują na rabacie. Ile ich tam posadziłaś?

Kolekcja lilii, jeżówek i liliowców bajeczna ;:138 Jest pięknie, kolorowo.

Udanego wypoczynku :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu udanego urlopowania. :wit
Tak sobie obejrzałam raz któryś dwie ostanie strony u Ciebie i wzdycham... Cudownie u Ciebie.

Aha...mam First Lady pierwszy sezon. Kwiaty naprawdę bardzo mi się podobały. Wyobraź sobie, że nadal jest zdrowiuteńka. Czego niestety nie można powiedzieć o innych. :roll: Może moja po prostu nie słyszała, że powinna chorować..? :lol:
Niestety nie słyszała też, że należałoby powtórzyć kwitnienie. Miesiąc temu skończyła kwitnienie i stoi jak zaklęta. Nawet jednego tyci przyrostu nie wypuściła! :oops: A gdzie tu mówić o pączkach..? O co jej chodzi?!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witajcie :D
Wróciłam już do codzienności. Wakacje szybciutko minęły. Niestety to co dobre szybko się kończy.
Odpoczęłam, wygrzałam się w słońcu i naładowałam akumulatory.
Po powrocie pierwsze co, to pobiegłam do ogrodu. Doznałam szoku gdy zobaczyłam ile chwastów urosło i jakie są wielkie :twisted: Oj będę miała co teraz robić. Zanim pokażę zdjęcia z ogrodu muszę go troszkę ogarnąć, bo naprawdę jest strasznie. Nie wiem kiedy to nastąpi bo pogoda nie sprzyja ogrodowaniu. W kolejce na szybko czekają też pomidory do zrobienia, brzoskwinie, maliny .... Ale nic, jakoś dam radę, codziennie po toszeczku ... :wink:
W ogrodzie róże słabiutko powtarzają :( Nie wszystkie mają kwiaty, a te co mają to po kilka sztuk. U Was też tak słabo z tym powtarzaniem ?
Teraz główną rolę wiodą hortensje. Kwitną naprawdę przepięknie.

Zanim wstawię zdjęcia z ogrodu pokażę kilka widoków w miejsca w którym spędziłam wakacje. Może ktoś odgadnie :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My prawie w komplecie :D Starsza latorośl pstrykała fotkę :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Wiolu ;:196
Cieszę się że wakacje się udały.Odpoczełaś,akumulatorki naładowałaś to teraz zaległości w ogrodzie bez trudu ogarniesz :wink:
Czekam na foteczki Twoich cudnych hortensji ;:65
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”