Ogród na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród na łące

Post »

Dario kaszę jaglaną w pewnym okresie (z racji stanu zdrowia) jadłam na przemian z ryżem i chyba swój "życiowy przydział" wyczerpałam bo ta kasza nie kusi mnie ale ryż nadal uwielbiam.
Wiem,że wiele osób odstręcza zapach kaszy gryczanej - gotuję na mleku z niewielkim dodatkiem oleju ( składniki w odpowiednich proporcjach) wychodzi prawie sypka. Glazuruję na suchej patelni i jak już widać efekt dodaję masło i troszkę solę. Taka pychota pasuje prawie do każdego II-daniowego obiadu, smaczna, bez tego specyficznego zapachu i zjadam do ostatniego ziarnka na talerzu :D
Zdjęcie z przycupniętym gołębiem przywołało wspomnienia z dzieciństwa i gołębnik dziadka.
Dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród na łące

Post »

A ja bardzo bym chciała wybrać się do Wojsławic na kwitnienie liliowców . Wybieram się co roku i zawsze mi coś przeszkodzi bo trzeba tam jechać samochodem a ja niestety nie jestem mobilna .
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród na łące

Post »

Tych Wojsławic koło Niemczy Elu?
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Witajcie! :wit
Trochę unikałam pisania, co by o mój kręgosłup nie zahaczać, ale? wkurzyłam się, że teraz się to stało. Jak wreszcie raz na ileś lat mam okazję wyjechać na biegówki w góry (wieki nie jeździłam), to akurat mi się musiało to przytrafić, nie mogło wytrzymać do stycznia? Wiem, głupoty piszę, ale? grrrrrr ;:110

Przechodząc do tematów roślinno-ogrodowych:

Marysiu - ambo19, jak napisałaś, że lubisz zdjęcia, gdzie widać przestrzeń, to takiego właśnie szukałam dla Ciebie. :) Podczas kilku moich wycieczek do ogrodu botanicznego zdążyłam go bardzo polubić. Jak już się tam wybiorę to siedzę długo, bo dużo zdjęć zawsze robię, a chcę też możliwie wszystkie kąty odwiedzić.

Marysiu ? Masko, czy podgrzewałaś ten woreczek z gorczycą jakoś, czy tak po prostu przykładałaś? Dzięki za podpowiedź w tej sprawie.
Byłam w ogrodzie botanicznym we wrześniu, parę dni po przylocie do Polski. Właśnie jakiś czas temu postanowiłam sobie, że jak tylko będę mogła, to będę go odwiedzać w różnych miesiącach, bo zawsze mam tam co oglądać i fotografować. ;:173 A ta stara szkółka ma niesamowitą atmosferę właśnie przez to, że nie jest nowa i odpicowana, tylko wszystko nosi wyraźne oznaki upływającego czasu ? ja bardzo lubię takie klimaty. ;:108 Jak tam byłam, to normalnie jakbym się w miejscu i czasie przeniosła. W takich miejscach mam wrażenie, że różne zakamarki skrywają swoje małe tajemnice, cokolwiek by to nie było.

Michale, widziałam Twój młody ambrowiec. A? odpiszę Ci już bezpośrednio u Ciebie. Aloes miałam kiedyś w doniczce, ale już nie mam, poza tym, niestety nie mam ogrodu za progiem, więc od momentu ugryzienia do momentu zastosowania jakiegoś remedium zawsze upływa sporo godzin. Jestem pewna, że wśród ziół na naszej łące też by się coś skutecznego znalazło, ale jeszcze nie wiem, co.

Krysiu, ja też zdecydowanie wolę bardziej ryż od kaszy jaglanej. Ciekawy sposób podałaś z tą gryczaną. Chyba wypróbuję. A gołąbek sobie przycupnął na pustej ścieżce i zamierzał chyba drzemkę sobie wtedy uciąć. Nie chciało mu się nigdzie odlatywać i pozwolił mi parę zdjęć zrobić.

Elu, może znajdziesz jakąś mobilną forumkę ze swojej okolicy i razem się wybierzecie do Wojsławic? Życzę Ci tego bardzo, bo ja byłam na Dniach Liliowców i jeszcze kiedyś mam zamiar znowu się w tamte okolice wybrać.

Bożenko, pozwolę sobie odpowiedzieć za Elę: tak to te Wojsławice, na Dolnym Śląsku. Mają tam piękne arboretum i bardzo dbają o to miejsce.

Jak już wspomnieliśmy o Wojsławicach, to kiedyś chyba wrzucę fotki z urlopu spędzonego we Wrocławiu i Wojsławicach właśnie. We wrocławskim ogrodzie botanicznym też mi się bardzo podobało. Więc tak na zachętę:

Wrocław, ogród botaniczny
Obrazek

Obrazek

Wojsławice, Dni Liliowców
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Ale najpierw zapowiadany wrześniowy spacer po Ogrodzie Botanicznym w Krakowie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Ogród Botaniczny UJ we wrześniu, c.d.:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Spacer po Ogrodzie Botaniczny UJ we wrześniu, cz. III, ostatnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na łące

Post »

Cześć Dario :)

Super taki wirtualny spacer po ogrodzie botanicznym, piękne widoki i rośliny takie bujne ;:108 Szczególnie trawy mi się spodobały ;:167

Ja do tej pory tylko raz byłam w ogrodzie botanicznym, w Powsinie pod Warszawą. Byłam tam na randce z moim przyszłym wtedy mężem, i powiem Ci, że taka byłam zakochana w nim i zapatrzona, że nic w ogóle z tego ogrodu nie zapamiętałam :lol:


Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6332
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród na łące

Post »

Miło obejrzeć piękne zdjęcia z ogrodów botanicznych. Dziękuję.
Gratuluję ;:167
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

O łał! ;:oj Ale miła niespodzianka! ;:oj
Wróciłam do domu, loguję się na forum, a tu Lidzia pisze o serduszku! Lidziu, dziękuję! ;:4

Dominiko, ale to dobrze świadczy o Twoim eM, że pomyślał i w takie ładne miejsce Cie zabrał. A że Ty nic nie zapamiętałaś, to się wcale nie dziwię. :D Nadrobisz może innym razem. :wink: Widzę właśnie, że wątek masz swój, zaraz udam się z rewizytą.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród na łące

Post »

Witaj :wit . Cudny ten ogród w Krakowie a ja głupia nigdy nie wstąpiłam jak tam mieszkałam ;:223 . No cóż, wtedy miałam co innego w głowie ;:306 . Może kiedyś się wybiorę . Zdjęcia przepiękne i oby zima szybko zleciała bo brakuje mi już kolorów. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ogród na łące

Post »

Dario :wit

Gratuluję ;:167 .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród na łące

Post »

Dario - i ja gratuluję ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”