Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Witaj Marysiu, nie chcę Was i siebie straszyć, ale przeczytałam dziś takie coś http://pogoda.wp.pl/gid,18147849,kat,10 ... leria.html , oby to się nie sprawdziło ;:185 wolę myśleć, że idzie wiosna :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Witaj Marysiu ;:196 Piękny zachód słońca - dzięki ;:168
Liliowce też śliczne masz ;:333 Wiosna się zbliża ale niech ona przyjdzie o normalnej porze ;:108
Zdrówka i miłego tygodnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Kocham liliowce, mam około 10 odmian. I myślę jeszcze o kilku :wink:
Marysiu, karczochy wychyliły główki :D
Pogoda była dzisiaj piękna, popracowałam w ogródku dwie godziny i to z jakim efektem !
Tak się dotleniłam że zaliczyłam3 godzinną drzemkę ;:306
Agata
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Bea! Nasturcja już przetestowana w zeszłe lato, a w piątek miałam okazję spróbować ...begonii. Okazuje się, że w knajpce wegetariańskiej też idzie się podszkolić. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Witam wieczorem :wit

Renatko jakoś nie skubię roślinek w ogródku, jak już coś to raczej owoce. Lubiłam pojadać szczaw, ale nie ma go u mnie, a ten posiany zanikł, gleba mu nie odpowiada :wink:
Moja koleżanka dodaje do wiosennych sałat liście mlecza, tylko te młode.

Asiu jeść jak Renatka nie jem, ale próbuję więc i ogórecznika spróbowałam ;:215 liście są ostre przez włoski, ale kwiatki mogą być ;:215
Do wody dodaje różne rośliny sok z czarnego bzu, mięta i cytryna to podstawa :D

Bea dziękuję ;:180 dzisiaj było słońce ale takie rozmyte, a ja zabrałam się za przycinanie winorośli, bo ogrodnicy gadają że to ostatni moment :uszy Przed zachodem musiałam wrócić do domu, bo koty głodne czekały. Darły się wniebogłosy jak weszłam ;:303
Do wtorku ma być ładnie więc trzeba to wykorzystać, miłego tygodnia ;:3

Iwonko wszystko jeszcze może się zdarzyć, niestety!
Jednak już tyle razy Amerykanie puszczali bąka o pogodzie, że nawet już ich prognozy nie oglądam ;:185 Wolę te krótkoterminowe ;:333 Jak coś to okryjemy roślinki jak nasza Marta kożuchami i swetrami ;:306

Tereniu witaj! ;:196 jasna sprawa ! ja też wolałabym wszystko w terminie, ale wiesz jak to z naszym woleniem :;230 Dziękuję i życzę dobrego i pogodnego tygodnia, bo to już ostatnie dni przed wyjazdem. Szybciutko dochodź do formy bo wnuczek potrzebuje sprawnej babci ;:167

Agatko ja też dzisiaj przepadłam w ogrodzie, ubrana stosownie do wiatru z sekatorem w ręce sporo wycięłam. Na koniec zajrzałam do przechowywanych róż w tunelu i wszystkie wyglądają obiecująco. Natomiast znalazłam na grządce odgryzioną sasankę przez nornicę, co prawda wcisnęłam w glinę, ale nie obiecuję sobie ją zobaczyć ;:185
Karczochy jeszcze siedzą w ziemi , ale papryka kiełkowana na wacikach nie chciała skiełkować położona na ziemi już kiełkuje ;:333 Drzemka była potrzebna ;:215

Renatko dziewczyny robią herbatkę z begonii ponoć jest rewelacyjna ;:215
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

O tak! Bergeniówka jest pyszna ;:333
Ja mam dzisiaj dobry humor mimo ze cały dzień w kuchni stoję, pół butelki Caberneta poszło mi do zupy cebulowej, a drugie pół :wink:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

A łudziłam się, że tylko mnie powyjadały roślinki :( . Byłam dziś na działce i dosłownie norka na norce, cała działka jak ser szwajcarski.
To i ja poeksperymentuję w tym roku. Latem z begonią, a pojutrze z zupą cebulową. ;:170
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Marysiu dziękuję Ci bardzo ;:196 Mimo ładnej pogody ja nie nadaję się do życia , nie wiem co się dzieje :(
Piszesz że przycinałaś winorośl - może jakieś patyczki byś do ziemi wcisnęła ?? ;:180
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Ja strasznie nie terminowa jestem z cięciem winorośli :oops: Mam tę jedną którą pokazywałam, tnę ją bardzo późno. W w zeszłym roku w kwietniu.
U mnie w ogródku było zacisznie i słonecznie.
Masz ty z tymi nornicami :( szkoda roślinek i twojej pracy o nerwach nie wspomnę. Co tam z róż przechowujesz w tunelu ?
Dzisiaj raniutko zagoniłam eMa do O..i po ziemię, mam trzy worki po 50 l i w tygodniu poprzesadzam trochę kwiatków w domu i pewnie coś wysieję :wink:
Io dziwo tylko trzy torebki nasionek wpadły mi do koszyka.
Agata
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Marysiu, późno dzisiaj przywędrowałam na FO, ale ponoć lepiej późno niż wcale.
Czytam, że pracowitą niedzielą miałaś. Ja odwrotnie, nie licząc garów, ale za to bardzo towarzysko - wesołą. :tan
Jutro zamierzałam udać się na działkę, ale M pozwala mi się jeszcze trochę pohuśtać, to może we wtorek ... ;:131
Dzisiaj wcześniej wybieram się ;:19 , bo nadmiar wrażeń co nie co mnie przymulił. ;:131
Wobec tego już teraz życzę Ci dobrej nocy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Iwonko znam przepis kieliszek do zupy, a reszta ;:304 ale dobre i to :;230

Renatko masakra jak nie przepadnie roślina, bo glina jej nie pasuje to te france ściupią. Już widzę że karczochy przechowywane pewnie też zeżreją ;:14
Najgorsze to że pąki ciemierników kompletnie zmarznięte, nic z nich nie będzie. Jak nie wyjdą nowe to po kwiatkach ;:145
Begonia mi się nie udała, ale zupę polecam jest pyszna!

Tereniu a jakie chcesz winogrona? cięłam jedne takie co nie mogę z nimi dojść do ładu. W Krakowie zbierałam siatami pyszne winogrona, a tu za chiny nic nie chce owocować. Mam takie zielone po poprzednikach, ale żebym rozróżniła które to?
Mam też takie co mi obrastają taras to gdybyś chciała do obrośnięcia altanki polecam ;:333
Zbieraj się Kochana przecież wnusio czeka ;:196

Agatko nie można tak późno ciąć, bo winorośl płacze i faktycznie ta na tarasie musiała być przycięta, bo nie dało się przejść i rzeczywiście lało się jak z brzozy ;:oj W tunelu mam róże różniste, bo jak mnie odwiedzały dziewczyny jesienią to zwoziły patyki ;:219 Niech no tylko przeżyją do wiosny :tan
Agatko co Ci wpadło do koszyczka :D

Lucynko tak spędziłam bardzo miło niedzielę, bo udało mi się dotlenić ;:224 Miło że miałaś towarzyską niedzielę i jesteś z niej zadowolona więc teraz pełna wrażeń pewnie zasnąć nie będziesz mogła ;:306
Życzę spokojnych snów i jutro dobrego dnia ;:196 Ja niestety jadę znowu do K. wizyta u LPK!
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Z tym płaczem winorośli to sama już nie wiem jak jest. Zawsze tnę późno i mam ją już wiele lat. A sama na zdjęciu widziałaś jak pięknie owocowała i tak jest co roku.
Agata
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Niecierpliwie czekam na wiosnę cz. 29

Post »

Marysiu chciałam bym coś do schrupania i na winko nadające się - nazwa nie ważna byleby były jadalne :D
Mam na starej działce ale tamte mają chyba za sucho i nie owocują a jak już to paroma gronami :( Planuję tutaj , na nowej działce coś posadzić do podjadania ale zupełnie się na tym nie znam i nie wiem co kupić :oops:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”