Moje spełnione marzenie - początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu przykro się czyta takie wpisy. ;:168 Mogłaś pokazać te powojnikowe liście...Zrób im zdjęcie w najbliższym czasie.
Jaka to nazwa tego powojnika. Mój Kakio rośnie w górę , kwiatki miał tylko dwa i od dołu robią mu się suche liście jakby się ogałacał ale to nie uwiąd...Trzeba kupować powojniki włoskie tak jak radzi Aneczka...
Wszystkie które teraz zakupiłam pięknie rosną i mają coraz więcej pąków
A róże kiedy kupowałaś? Moje wszystkie z jesieni też nie grzeszą wielkością. I coś pomału przyrastają...
A co do nasadzeń to może sąsiad czymś pryskał u siebie i zniszczyło ci roślinki...
Ale jak mówisz że ziemia przekopana? Dziwne...
My wszyscy się nadal uczymy... Pomału i twój ogród będzie piękny...
Miłego wieczoru życzę i głowa do góry. ;:196
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu, już takich pól makowo - chabrowych nie widuje się zbyt wiele. Kiedyś takich pól było zatrzęsienie a teraz jak zobaczę łany maków to przystaję i wspominam dzieciństwo. :wink:
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu odezwij się do nas... :lol:
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Witajcie Kochani :wit . Sporo mnie nie było ;:180 , ale też miałam zawirowania , zmiana pracy poszukiwania nowej, w wolnych chwilach trzeba było działać na działeczce tyle ile się dało potem urlop i wyjazd jednym słowem zupełnie brakowało mi czasu zaglądać tu na FO i pisać - czytałam pobieżnie wpisy i to tylko tyle co robiłam. Od wiosny sporo się zmieniło - część roślinek już przekwitła a kolejne rozpoczęły swój pokaz :tan . Wykończenie domku cały czas czeka - ale pomału dojdzie do skutku. Wykończyliśmy taras, gres położyliśmy już na całości , mój mąż sam wykonał stół a ja go tylko pomalowałam bo to robię lubić . Ale po kolei. Moje pierwsze róże w w większości zakupione w markecie :tan

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Udało mi się zrobić skalniak - może nie jest zbyt duży ale jest i strasznie podobało mi się umieszczenie na nim naczynia z którego miały by wyrastać rośliny - podpatrzyłam taki pomysł tu na FO u jednej z koleżanek ;:224 i efekt wyszedł taki oto

Obrazek

Brakuje na nim więcej roślin a niektóre z nich może nie powinny tam się znaleźć - ale będę to zmieniać ;:215 .
Teraz może trochę mojej architektury, która dopiero powstaje ale zmiany tak jak pisałam już są. Taras i stół ;:306

Obrazek


Obrazek

Nie była bym sobą gdybym nie pochwaliła się chociaż troszkę również tym co bardzo lubię robić a mianowicie dekupage i odnową moich starych szafek kuchennych tą właśnie metodą i umieszczenia ich na działeczce - myślę że zyskały sporo na wyglądzie i jeszcze długo nam posłużą :tan


Obrazek

i efekt końcowy :D

Obrazek

Jednak jak ma się taką możliwość i zrobi się coś samemu to jednak stwierdzam, że o wiele bardziej cieszy i się to docenia tylko że czasu zabiera potwornie dużo i strasznie go brakuje ;:145

Ponieważ strasznie kocham Grecję a dokładnie jej wyspy ;:138 , staram się spędzać urlop tam właśnie , więc przywiozłam w zeszłym roku nasiona dziwaczka - na wiosnę posiałam do doniczek potem przeniosłam na rabatę i to jak duży wyrósł to nie sądziłam nawet że taki będzie.

Obrazek

Czytałam trochę o nim i w niektórych rejonach w naszych warunkach udaje się go przezimować w ziemi więc i ja będę próbować - a jak nie posieje kolejne - strasznie mi się podoba , sięga prawie do pasa i jest obsypany kwiatami :tan

Dalie i cynie te mniejsze wysiewane z nasion na wiosnę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilie na rabacie i mniejsze w gazonie

Obrazek

Obrazek

Kupiłam drugiego powojnika ;:219 , są takie piękne wsadziłam zgodnie z instrukcją ale wczoraj wróciłam z urlopu i niestety widzę że 80% z niego jest suche - nie wiem czy mi odbije - tak jak cała działka zarosła , strat jako tako nie mamy to on jeden mnie zmartwił - fotka po posadzeniu

Obrazek

teraz przyjdzie mi poczekać czy odbije i będzie rósł ;:145 .
Na koniec trochę zieleni i wspomnień z urlopu - wyspa Corfu i raj na ziemi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście pozbierałam trochę nasion różnych jakie mi wpadły w oko - niektóre w ciemno - będę robić próby na wiosnę - zobaczymy co wyrośnie i co się utrzyma - taki to mój mały bzik ;:306 - część z nich uwieczniłam na zdjęciu zaraz na początku jak zaczęłam zbierać

Obrazek

W końcu działka na RODOS - misi mieć coś wspólnego z Grecją która uwielbiam :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

W końcu jesteś kochana... :tan Wiem jak to jest , też 3 tyg. temu zmieniłam pracę. Oj ,różni się ona od mojej poprzedniej bardzo...
Wakacje miałaś udane a to najważniejsze. Działeczka zmienia się na plus. Mebelki kuchenne przepięknie odnowiłaś. ;:180
czy na pierwszym zdjęciu różanym to Eden Rose? U mnie przy zakupach wkradł się błąd i w zamian niej otrzymałam inną , ale też piękną panienkę...
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Olu :wit pierwsza z róż została zakupiona w Biedrze pt,, Róża rabatowa,, odnalazłam opakowanie bo jak na razie zostawiam wszystkie ponieważ nie pamiętam nazw i nic poza tym na opakowaniu nie ma. ;:185 zdjęcie robiłam w lipcu, teraz po powrocie z urlopu nie ma kwiatów ;:185 .
Pogoda piękna - można by posiedzieć na powietrzu i popracować w grządkach - tyle mam do pielenia ;:145 to niestety biegam z kartą obiegowa i załatwiam wszystkie formalności, żeby móc rozpocząć pracę od 1 września ;:131 . Ale po 1 już będę wolna więc nadrobię zaległości byle by pogoda była Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

To co to za praca jak już będziesz miała więcej czasu po jej zaczęciu?...
Ja nie ogarniam się kompletnie odkąd pierwszego poszłam do nowej pracy...A nerwowa jestem , że lepiej nie podchodzić...
Ogród czeka, dom czeka , zaraz dojdzie szkoła do tego wszystkiego....O matko jedyna!
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

;:306 No tak - ładnie to zabrzmiało, praca lżejsza od leżenia - można by pomyśleć ;:306 , załatwiałam kartę obiegową przez 4 dni w tyg - i tak się zeszło, jestem co prawda do końca m-ca na urlopie jeszcze ale i zajęć sporo. Więc mogłabym jeździć na działkę to nie da rady. Masz rację Olu, potem zacznie się szkoła - dzieci mam już duże ale dopilnować trzeba - a praca zmianowa więc w dni wolne będę starała się jeździć na działkę. Co do stresu i nerw to zaczną się od 1 września i pierwszego dnia w nowym miejscu pracy ;:306 pewnie też tak będę się zachowywać. Na poprawę humoru kupiłam dziś sobie kwiatka w Leroy - ale fotkę zrobię jutro jak będzie widno. Jest ciekawy i jeszcze takiego nie widziałam. A jutro od rana - RODOS ;:3 i mile spędzony czas ;:138 . Już nie mogę się doczekać ;:65
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu zmiany w pracy i na działce. ;:215 Domek nabiera charakteru, pięknie meble przywrócone do życia. ;:138 Róże NN, ale kwitną i cieszą kolorem. Dzbanek na skalniaku klimatyczny. :uszy Powodzenia w nowej pracy. ;:196
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

:wit Soniu - dziękuję za miłe słowa , powoli powoli działka będzie wykończona ale jeszcze trochę czasu potrzeba.
Tak jak pisałam wczoraj w Leroy kupiłam kwiatek Aeschynanthus twister na poprawę humoru fajnie wygląda, juz poczytałam trochę o jego pielęgnacji - zobaczymy czy da radę w moich warunkach blokowych ;:131 .

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Jaka szczęśliwa jesteś że możesz dziś korzystać z uroków swojego Rodos... ;:108
Ja zaraz się zbieram do pracy. Jutro wolne, powiedziałam sobie że nic wymyślnego na obiad nie robię, aby móc trochę chociaż na ogrodzie posiedzieć...Ale już mam zapowiedziane przez córkę , że pojedziemy do marketu po sukienkę na rozpoczęcie roku szkolnego... To znów nam zejdzie ,a w tyg. nie mam kiedy skoczyć... ;:145
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16577
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Cieszę się, Eluś, że jesteś już wśród nas. :tan
Zawirowań życiowych nie zazdroszczę. Też miałam ich kilka w swoim życiu, za to teraz w miarę spokojnie spędzam emerycki czas i to głównie na działeczce. ;:333

Przepięknie odnowiłaś mebelki działkowe. Domek coraz to ładniejszy.
Ale i kwiatów nie brakuje.
Dziwaczek bardzo dobrze daje się uprawiać z nasion. ;:333 W naszym klimacie raczej nie przezimuje, ale doskonale sam się rozsiewa i nasionka łatwo zebrać. ;:108
Też lubię tę roślinkę. Mój jeszcze nie rozwinął pąków, ale są dość nabrzmiałe, więc lada dzień... Późno wysiałam, bo mi nasiona diabeł ogonem nakrył i długo nie mogłam ich znaleźć. ;:306 ;:306

Dobrej nocy i niedzieli. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

:wit Olu to przykre, że czasu masz tak mało a faktycznie przed rozpoczęciem szkoły jest sporo spraw do załatwiania Obrazek ale może pogoda będzie sprzyjać tej nadchodzącej jesieni i damy radę jeszcze nacieszyć się naszymi ogrodami i coś w nich podziałać Obrazek.
;:196 Lucynko co do hibiskusa muszę spróbować jeszcze raz i na zimę go faktycznie okryć może wówczas da radę. dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Wczoraj byliśmy cały dzień na działce, panowie budowali nową furtkę - a ja siedziałam cały czas w grządkach. Obrazek przez urlop tak strasznie zarosło wszystko chwastami że i tak nie dałam rady wszystkiego oczyścić przez te kilka godzin. Muszę koniecznie jeszcze wygospodarować jakiś dzień w tyg i jechać dokończyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś również zapowiada się piękny dzień ale niestety nie mogę jechać ;:145 . Może jutro ;:138 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”