Moje spełnione marzenie - początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Co tam wysiewasz Elu,pochwal się :wink:
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

:wit Witajcie kochani działkowicze - dziękuję za wpisy i odwiedziny ale tak strasznie brak mi czasu na pisanie że w zasadzie czytając powiadomienia na forum jestem w stanie wejść na wiadomości - odczytać i ewentualnie coś odpisać - ale dziś coś po sobie zostawię ;:138 . TAK STRASZNIE JEST MI TĘSKNO ZA WIOSNĄ i ta tęsknota ciągnie się za mną już od jesieni - okropny dla mnie czas, dopada mnie depresja - nic mi się nie chce, myślę tylko o tym żeby miesiące jak najszybciej mijały i nastała kolejna wiosenka :heja - wówczas zaczynam żyć.
Skoanna :wit witaj - dziękuję za rewizytę ;:306 co do dekupage - to faktycznie jest to trochę dłubanina :roll: ale dla efektu końcowego warto - tym bardziej jak można coś odnowić nie wyrzucając starych mebli i będą one mogły jeszcze trochę posłużyć :tan . A wiadomo przy takich renowacjach samemu można dokładnie dobrać wzory, kolory to co komu jest potrzebne i co komu pasuje ;:138 . Wyobraźni można dać upust ;:306
Miriam witaj :wit - faktycznie zrobiliśmy dość sporo chociaż i tak jeszcze dużo przed nami, koniecznie trzeba dokończyć wylewkę betonową pod szopkę narzędziową , żeby można było ją ustawić i wówczas dopiero weźmiemy się za pokój - bo jak do tej pory nie mamy gdzie przenocować bo pokój obecnie to warsztat ;:306 , tylko ten czas wolny a wiadomo, praca obowiązki poza nią - trudno będzie to wszystko połączyć ale jakoś trzeba będzie ;:oj
gloff :wit witaj - wyobraź sobie, że już na próbę wysiałam do dwóch doniczek nasiona przywiezione z wakacji - palmy i kuflika - ale jak na razie nic nie widać ;:145 więc nie wiem czy coś z tego będzie - czekam ;:173
A tak wygląda zima na mojej rajskiej ziemi

Obrazek


Obrazek
Co do nasion - zakupów w tym temacie to niebawem się chyba zacznie szaleństwo bo w sklepach już jest co wybrać i bardzo powstrzymuję się nad kupnem kwiatów które uwielbiam - i chęć oglądania własnych wysiewów jest o wiele fajniejsza niż kupno gotowych sadzonek . Jak na razie bardzo skromnie zakupiłam wilca którego obserwuję od zeszłego roku i w tym postanowiłam go przygarnąć do siebie - zobaczymy co z tego będzie :tan - część planuję wysiać i posadzić na działce a drugą część na próbę na balkonie na kratce :tan

Obrazek
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Zima widać nigdzie nie odpuszcza :evil: Szaleństwo z wysiewami już się zaczyna :D Jakieś pomidorki też planujesz mieć na działeczce ?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu, przepięknie się działka zmienia od początku, kiedy zaczynaliście prawie nic nie było, a z biegiem czasu jest coraz ładniej i kolorowo :) Gratuluję pomysłów, no i altanka w środku pięknie wygląda ;:138 oby tak dalej trzymam kciuki ;:215 i oczywiście będę zaglądał :)
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Twoja działka przeszła niesamowitą metamorfozę :) Gratuluję pomysłowości! Meble wymiatają!
Ja też bardzo lubię roślinność śródziemnomorską i również byłam w zeszłym roku na wakacjach w Grecji, z których przywiozłam szczepki skalniaków. Dwie rośliny przeżyły zimę w warunkach domowych. Jeszcze trochę i Aptenia sercolistna i Karpobrot będą na rabatach południowych :)
A jak Twoje przywiezione nasiona? Coś wykiełkowało?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Eluniu na pewno widać już wiosnę w Twoim ogrodzie. Pochwal się. ;:168
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

;:138 Witajcie kochani :wit , w końcu co nieco napisze bo dawno tu mnie nie było, a wiosna już w pełni - właśnie wróciłam z działki , trochę porządków trzeba było zrobić, pomalować drzewka, przywieźć materiałów budowlanych :tan , żeby móc się wziąć za prace jak tylko popłynie woda w kranie ;:oj .
Pierwsze oznaki wiosny prezentują się tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bardzo cieszę się z hortensji - w końcu po kilku próbach sadzenia nowych egzemplarzy - widać że w tym roku po zimie będę miała nowe pędy - zeszłoroczne nasadzenia przetrwały zimę ;:138 .
Martwiłam się też o róże - bo na jesieni żadnej nie okryłam, ale dziś jak przeszłam po rabatach to widać na wszystkich nowe mniejsze lub większe pąki, więc chyba strat jako tako nie będzie ;:215 .
Jednak to co mnie najbardziej martwi to fakt że na terenie naszego ogrodu był dotychczas plac=pole na które wszyscy działkowicze mogli wywozić kompost ze swoich działek - a od tego roku miejsce to jest zlikwidowane , plac oddany dla miasta i w tym wypadku będziemy musieli zrobić = zbudować własny kompost i żeby móc wyrzucać trawę i chwasty - mówiąc szczerze wcale mi się to nie uśmiecha ;:185 , nie mam pojęcia o kompostowaniu, wręcz moja wizja jest taka że jak będę dokładać i dokładać wszystkiego to wyrośnie mi tam nie wiem co :shock: - o rany nie wiem jak to rozwiązać. A przecież już niebawem trzeba będzie coś z tymi odpadami robić - już mam pełne wiadro do wyrzucenia liści i gałęzi. O rany co ja zrobię ;:145 ;:145 ;:145
Martusiu - dziękuję za miłe słowa, sprawdziłam w google kwiaty, które udało Ci się przywieźć - ja jeden z nich też któregoś roku próbowałam u siebie zasiedlić ale bez efektu ;:222 , z kolejnych prób niedawno sadziłam nasiona kuflika, którego przywiozłam - bardzo mi się podoba - ale nic nie wzeszło ;:185 , mam jeszcze kilkanaście nasion - różnych - ale czy coś z tego będzie to się okaże - będę próbować. ;:138 Jak na razie podziwiam wilca i czekam na ocieplenie i zmianę miejsca jego położenia :tan .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Eluś tą hortensję to nie masz czasem ogrodową?Ja je zabezpieczam na zimę agrowłókniną bo nie mogą pędy zmarznąć. Ona wypuszcza pąki na zeszłorocznych pędach. Jeszcze mam je okryte.
Inaczej jest z hortensjami bukietowymi. Tym nic nie zaszkodzi... ;:173
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Ela, koniecznie spróbuj z innymi greckimi nasionkami :) Dziś pstryknęłam fotkę mojemu karpobrotowi i wygląda, że przezimował bez strat. Nawet trochę urósł. Jeszcze zobaczymy jak mu się spodoba na dworze i przede wszystkim czy zakwitnie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu jak tam kwitnienia wiosenne? roślinki pną się w górę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”