Na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na łące

Post »

Witaj Asiu :wit . Dobrze, że zwierzyna postanowiła podzielić się z Tobą Twoimi roślinami ;:173 . Bardzo pomysłowe szklarenki masz ;:333 . Spełniają doskonale swoją funkcję jak widać ;:215 . Jak zwykle zapowiada się u Ciebie paprykowy szał :heja . Słoneczka życzę i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Marysiu, u Ciebie juz miechunki wykiełkowały, to może ja tez posieję wczesniej niż planowałam.

Marta, bakłażany będę siala w połowie marca. Chyba tylko fioletowe zwykłe. W zeszłym sezonie miałam większość białych.

Ewelina, słoneczko się przyda oj przyda ;:3 . Papryczki czekają na słoneczko. Wczoraj wreszcie pikowałam Scorpiony.
Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na łące

Post »

Ale piękne ;:138 Te super ostre maja całkiem inne liście, niż annumy. Te podobne do oberżyny :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Agnieszka, rzeczywiscie inaczej wyglądają i mają krótkie międzywęźla czy jak to się nazywa. Nie wybiegają tak jak annumy.
Ciekawe jak Aji będą wyglądać. Na razie liścienie mają sporo większe niż chinense. Aji White Fantasy.

Wczoraj posiałam astry książęce i krzaczaste. Oraz pora i kalarepkę. Dzisiaj jak zdążę to miechunek peruwiańskich trochę posieję.

Obrazek

-- 24 lut 2017, o 10:55 --

Kupiłam też różowe lilie. Ale nie wiem kiedy będę na działce. Może teraz posadzić je do doniczek na balkonie? Albo może w lodowce trzymać?
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na łące

Post »

Wow ale fajne roślinki ;:138 . Takie to można pikować a nie lobeliowy las ;:306 . Ja jeszcze nic nie posiałam z uwagi na ten mój przeciągający się remont ale początkiem marca ruszam ;:108 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Fajne maluchy - chociaż w sumie to już nie takie maluchy ;:224 ładnie rosną ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu ciekawa jestem jak Ci astry wykiełkują, bo ostatnio Marta mówiła nam żeby nie siać do lekkiej ziemi astrów tylko do gliny bezpośrednio i coś w tym jest, bo rok temu na trzy pojemniki nie wzeszła żadna roślina, a na rozsadniku w polu dwa lata temu wykiełkowały :D
Lilie w chłodzie (tylko nie w woreczku) powinny przetrwać jakiś czas, a w razie czego możesz posadzić do donicy. Ja kiedyś dostałam na początku marca i spadł śnieg, leżał długo i sadziłam pod koniec kwietnia...przetrwały w chłodnej piwniczce.

p.s.
Asiu dostaję taki Poradnik na emaila http://poradnikogrodniczy.pl/kwiaty-ceb ... o_window=1 i według nich już w marcu możesz lilie posadzić oczywiście jak ziemia pozwoli!
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

Asia, widzę, że będziesz się bawić w rozsadę porów - trzeba mieć cierpliwość, jak do cebuli z nasion, :) ale dasz radę. My raz dostaliśmy młodą rozsadę po znajomości. Tylko chyba coś źle je obsypywałam, bo nie wyrosły mi zbyt długie te białe części. Kiedyś pewnie znowu spróbuję.

Cebule lilii nie powinny wyschnąć, jak najszybciej do ziemi z nimi. W chłodzie też trochę wytrzymają. Czy one mają już świeże korzonki, czy tylko stare suche? Bo na te młode też trzeba bardzo uważać, żeby nie uszkodzić. W kolejnym sezonie nie spiesz się z zakupem lilii, bo nie ma sensu. Ja nawet jak zamawiam przez internet to jeśli się da, proszę o późniejsza przesyłkę - żeby móc je jak najszybciej posadzić.
Jeśli to nie są lilie orientalne, to i przymrozki im po posadzeniu nie zaszkodzą, tylko muszą mieć drenaż zrobiony.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na łące

Post »

Ja też nie wiem do końca, co z tymi liliami zrobić, na razie przysypałam je w kastrze torfem i czekają, ale niektóre od ciepełka zaczęły puszczać kieł. Chyba niedługo przygotuję im miejsca i posadzę.
Dario a mogę zapytać (mam nadzieję, że Asia pozwoli), o co chodzi w obsypywaniu porów? To się na rozsadzie robi czy w gruncie? Myślałam, ze to jak długa jest łodyga zależy od odmiany i nic z nimi nie robiłam, może w tym roku mogę coś poprawić.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

Aguś, ja nie jestem ekspertem od porów, ale obsypuje się po to, żeby mieć jak najdłuższą białą łodygę - ma delikatniejszy smak niż "wiecheć" z liśćmi.
Robi się to już w gruncie, stopniowo, po posadzeniu młodej rozsady. Trzeba mieć chyba odpowiednio przygotowane rzędy. ;:218
Znalazłam u nas wątek o uprawie porów:
część 1.: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=19838
część 2.: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &hilit=por
(Jeszcze go nie czytałam.)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Tak! tak dziewczynki pory sadzę w głębokim rowku i znaczną część zasypuję. Jak podrośnie i przytyje można jeszcze parę razy okopczykować. Właściwie do wszystkich sałatek daje się głównie białą część :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na łące

Post »

Kurcze, szkoda, że nie wczytałam się w ten wątek (a byłam tam! Ale widać mało uważnie) i swojego nie posypywałam. Był gruby i miał kawałek tej białej łodygi, ale może miał potencjał być jeszcze lepszy? To nic, mogę w tym sezonie poprawić pory :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

Asia, jak tam, byliście w ostatni weekend na działce? Jakieś fotki są?

Marysiu, dzięki za potwierdzenie. :)

Aguś, no właśnie, masz jeszcze trochę czasu, żeby się wszystkiego dowiedzieć i poprawić. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”