Na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Anieszka, to fiołki, nawet nie wiedziałam, że na moim osiedlu jest takie fajne fiołkowe miejsce, chciałabym mieć takie na działce.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Znalazłam ciekawe zastosowanie kulinarne bakłażanów. Zupa krem. Papryka, bakłażany, marchew, seler, cebula czerwona, ugotować i zblendować. Nawet córka jadła :).
Pikowałam dziś paprykę Ramiro, na razie 20 szt., będzie drugie tyle ale nie mam już kubeczków, na działce są. W sobotę może pojedziemy, na razie nie ma konkurencyjnych planów, pogoda ma być wspaniała, ciepło, słoneczko ;:3 . Oby.
O pikowanie prosi się jeszcze Roberta, Mini Bell Red i Sheep Nose, rosną jak szalone. Strasznie gęsto posiane. A kubeczków brak.

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu u mnie w całym mieście fiołki wonne się rozpanoszyły, mam taką fioletową "łatkę" tuż pod oknami ;:108 fiołki z powodzeniem można wysiewać, bardzo lubią trawniki i miejsca pod krzewami. Jeśli masz mrówki to dość szybko będziesz mieć fiołki w całym ogrodzie, te owady roznoszą ich nasiona :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na łące

Post »

Po Twoim zdjęciu zrobiłam rekonesans w ogrodzie i przesadzane jesienią jeszcze są w pączkach, ale sadzone zesżłej wiosny zaczęły kwitnąć ;:138
Ciekawe, czemu mrówki to robią? Mylą je ze swoimi jajeczkami?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Na łące

Post »

Super przepis na zupkę z bakłażanów :) Mam nadzieję, że doczekam swoich i będę się delektować. Moja córka jest fanką zupek, więc jej pewnie też posmakuje. Szkoda, że teraz taka lipa, ze świeżymi warzywami. Trzeba się zadowolić mrożonkami. Już niedługo... :D
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Na łące

Post »

Mnie też zaciekawił wątek z mrówkami roznoszącymi nasiona. Wydawało mi się, że nasiona same, pod wpływem energii wytworzonej w momencie pękania torebki nasiennej zostają wyrzucone na pewna odległosc od rosliny matecznej ;)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na łące

Post »

Asia ja miechunki pomidorowej też już od 2 lat nie sieję, a i tak wyrywam jak chwasty :D Strasznie sama się rozsiewa. J w tym roku chciałam więcej gatunków papryk, więc posiałam każdej tylko po kilka nasionek - a raczej starannie poukładałam, więc ma luźno :lol: Może jeszcze coś wyjdzie.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Natalia, mrówek sporo mam, nawet wczoraj mnie pogryzły :shock: gdy robiłam grządkę dla groszku cukrowego. Mogły by mi fiołki rozsiewać. Nie wiem czy można nasiona fiołków kupić? Fajnie by było je mieć.

Agnieszka, ja się dzisiaj rozglądałam po działce, pomyślała, że może gdzieś mi się wysiały, ale nie mam fiołków, kupię nasiona albo wykopię na osiedlu :wink: .

Marta, przepis ok akurat pod moje warzywa, papryki popikowane już w większości, pomidorki i bakłażany czas siać. Cebula, seler i marchewka to nie wiem, jeszcze nigdy nie próbowałam uprawiać i chyba w tym roku jeszcze nie będę próbować.

Jurku, nie wiem jak to jest z fiołkami, ale fajnie by było gdyby człowieka jakiś zwierzak wyręczył. Na razie to tylko mi jakieś ptaszyska sieją dęby. I mi szkoda kosiarką jeździć ale jakby muszę :).

Kasiu, miechunka pomidorowa też mi nie podeszła ale pewnie kwestia odpowiedniego przepisu, w tym roku posiałam tylko peruwiańskie ale kiepsko wschodziły. Już miałam dosiewać ale jakoś w piątek się wreszcie zabrały za hurtowe kiełkowanie. Z paprykami powinnam zrobić tak jak Ty ale mnie poniosło...

Sobota na działce:
groszek cukrowy posiany na grządce po karczochach (które zimy jednak nie przeżyły),
róże wykopane i zadołowane (czekają na inne miejsce bezpieczne od zębów saren),
agro pod papryki rozwinięta (ale papryk jakby o wiele więcej czeka niż miejsc na agro...),
borówki amerykanckie uwolnione z siatek przeciwsarnowych i lekko opielone,
piaskownica przeprogramowana ale nie zrobiłam zdjęcia!?

i się sobota skończyła.

Grusza azjatycka Chojuro
Obrazek
Jeżyna Triple Crown
Obrazek
Kamczatka Wojtek
Obrazek
Rokitnik, który nie chce owocować, może samiec...
Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Dzisiaj posiałam pomidory:
Aztec
Tiny Tim
San Marzano Mini
Stripes Of Yore
Pink Furry Boar

I bakłażany:
Black Beauty
Striped Toga

Oraz:
Komosę Rózgową,
Rzeżuchę na Święta :)

Jeszcze myślałam, żeby coś na balkonie wysiać w paletkach ale zbliża się ochłodzenie i poczekam aż przejdzie.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

;:3 Przed chwilą byłam po bułki...

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Ale dziś zimno, wiatr, deszcz, brr, jutro nad ranem może być przymrozek. Zabieram papryki z balkonu, te zeszłoroczne, sadzonek nie wystawiałam jeszcze. Chyba spędzę dzień w kuchni, ciepło będzie przy garach i włączonym piekarniku :).

Obrazek

Zachodni parapet :)
Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na łące

Post »

Witaj Asiu :wit . Fajne bułki kupiłaś ;:306 . Zamierzasz je zjeść z czymś konkretnym ?? :;230 Ja też ostatnio posiałam pomidorki koktajlowe odmiany Kapturek i Maskotka . Wyszły już na wierzch i czekam na dalszy ciąg ;:224 . Ty jak zwykle pracowicie spędzasz czas przy pikowaniu ;:108 . Mi ostatnio przyszło pikować lobelię i niecierpka wallerina ale jakoś dałam radę ;:131 . Cudne sadzonki masz już u siebie, oj będzie co podjeść ;:138 . U mnie też dzisiaj zimnica a szkoda bo miałam plany :( . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Na łące

Post »

Asia masz bardzo pojemne parapety :uszy Będziesz sadzić te papryki na działce czy zostawisz sobie taki busz na balkonie? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”