Ogród różą malowany - część II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

I kiedy dokładnie obcinasz liście piwonii? Też tak zrobię skoro to ma pomóc ;:108
Festiwal różany przecudny, ale że ci jeszcze irysy kwitną? ;:oj Moja Sarah już niestety przekwitła, z piwonii cieszę się już tylko świeżo posadzoną Bowl of Beauty ;:173 Szersza perspektywa cudna, zwłaszcza to zdjęcie mnie zauroczyło
Obrazek

Coraz bardziej ostatnio gustuję w takich klimatach ;:173
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Witaj Elwi!

Dziękuję za zdjęcie przepięknego irysa, wyobraź sobie, że nie dość, że go mam, to jeszcze w tym roku Chasing Rainbows był moim numerem jeden, jeśli chodzi o urodę kwiatów. Jak można dostać takiej sklerozy i go nie poznać to ja nie wiem ;:124
Niemniej jednak, trafiłaś z dedykacją w dziesiątkę :D

Dwa dni temu byliśmy u Kapiasa, rzeczywiście czarna włóknina prawie zniknęła, dojrzałam ją tylko w jednym miejscu.
Cudny był ogród angielski. Pachniało już z daleka. Wyobraziłam sobie, że tak musi pachnieć w ogrodach naszych forumowych różomaniaczek ;:173 Zachwyciłam się tam piękną różą, w budyniowym kolorze, przepięknie pachnącą, na oko angielka. Niestety tabliczki brak. Nie mogę odżałować, że nie zamęczyłam kogoś, by powiedział mi, jaka to odmiana... teraz nie daje mi to spokoju, bo koniecznie chciałabym ją kupić ;:145 Widziałam też (przekwitnięte już) czosnki ozdobne, z dużymi główkami, ok 60 cm wysokości. Takich szukam, ale nie wiem jak im na imię...

Twój ogród pięknieje z każdym dniem, teraz kolej na jego królowe ;:333 Szersze ujęcia to coś, co tygrysy lubią najbardziej ;:oj
Różyczki przepiękne, każda zachwyca swoją urodą. Na jesień szykuję duże zamówienie, będę bacznie obserwować Twoje ślicznotki ;:65
Czy wytypowałaś już iryski, które zaprosisz do ogrodu?

Za cynka do sprawdzonych szkółek będę bardzo wdzięczna ;:196

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

I jak z iryskami, masz już swoje typy?
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Aniu - Minnie napisałam do Ciebie na pw :D Zerknij ;:224
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi, jak ja Cię rozumiem z tymi irysami :wink: Ja też w tym roku wpadłam. Jakoś nigdy szczególnie nie zwracałam na nie uwagi, podobały mi się, owszem, ale w tym roku coś się zmieniło :lol: Nagle stały się dla mnie oszałamiająco piękne ;:226 Nakupowałam tyle odmian, że sama nie wiem co to się będzie działo w przyszłości :D Ale nie żałuję :wink:

Róże masz obłędne, Munstead Wood mi się strasznie podoba, na początku w ogóle mi się nie podobała, wydawało mi się, że jest ciemno czerwona, albo nawet bordowa, ale w zależności od światła, to jej taki fiolet miga po płatkach, że oko mi zaczyna mrugać :D No i nie ma zmiłuj, wyląduje przy najbliższej okazji w koszyku :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi czy pergolkę masz tylko do ozdoby czy pnie sie coś po niej Tegoroczne róże są jakieś takie nie wiem jak to okreslić nie mają swojego starego koloru .Np moja LL niektóre kwiaty są jakby nie jej, to samo Austinek zamiast różowić to bieleje, czyżby mu zimno było :;230 .Wolę jednak jak jest wstydliwy :wink: Aphrodite produkuje coraz więcej pąków a czosnek Szuberta miałam tylko 1 szt wyglądał zjawiskowo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Bardzo dobrze rozumiem chorobę irysową
Złapałam ją 2 lata temu
I kto by przypuszczał, że w ogóle ona nastąpi.
Nie cierpiałam irysów
Pierwszego, którego dostałam od sąsiadki wyrzuciłam. Ja która nigdy niczego nie wyrzucała (teraz już się to zdarza)
Tak samo miałam z różami. Miała być tylko jedna
Bardzo dziękuję za perspektywy
Na zdjęciu z Conicą wygląda jakbys miała kilometrowy ogród
Pieknie to wygląda
x-ja-a

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Dlaczego mnie jeszcze nie było w Ogrodziu? Obrazek A, pewnie dlatego, że rzadko wychodzę z wątku różanego. No a tu cuda u Ciebie! Irysami się nie zaraziłam, troszkę przestraszyła mnie Gosia powyżej, że nie jest powiedziane, że mnie to choróbsko nie dopadnie, ale na tę chwilę jest bezpiecznie. Róże masz cudne i mi również spodobała się kompozycja Munstead z Boscobel ;:167 Po raz kolejny przekonuję się, że Eglantyne tylko u mnie źle się czuje, u Ciebie, tak jak u Dorotki - jest zdrowa i piękna Obrazek Ogrodzio rządzi. Jest cuuudnie! ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Piękny, zadbany, wymuskany ogród.Z wielką przyjemnością zawsze go oglądam i podziwiam. ;:63 ;:63
Róże śliczne. Heidi cudna.Miałam na nią kiedyś wielka ochotę.Ale jak zamawiałam róze, ta akurat była niedostępna.I już dałam sobie z nią spokój.
A teraz chcę mi się jeszcze ze 2 pnące na siatkę dać i ze 3 okrywówki,które kwitły by ciągle.
Czy coś Eluś możesz polecić ???
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwiczku, szersze perspektywy jak najbardziej... bardzo lubię oglądać takie zdjęcia...
Tak je oglądam i dochodzę do wniosku, że u mnie brakuje wyższych drzewek... choć mam brzozę i kilka szmaragdów, ale i tak przeogromna patelnia...
no ale działka to działka, nie ogród przy domu...
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Asiu - JLG dziękuję ;:196 Ogrodzio wciąż nie zaspokaja moich potrzeb w zakresie kompozycji i ogólnego wyglądu. Trzeba cierpliwości i czasu, i pracy Obrazek. Brakuje mi najbardziej żywopłotów bukszpanowych. Trochę posadziłam, ale są malusie Obrazek. Szersze plany w nadmiarze robią się po prostu nudne, od czasu do czasu będę je pokazywać, ale nie za często Obrazek. Tymczasem dla Ciebie portrecik Deep Impression
Obrazek

Basiu - apus dziękuję ObrazekJest mi ogromnie miło, chociaż ogród to jeszcze nie do końca to, co bym chciała... Obrazek Dla Ciebie Mariatheresia
Obrazek

Jadziu - Jakuch tak, wiele kwiatów różanych w tym roku jest innych, albo kwitną nie o tej porze co zwykle... Zawsze jedną z pierwszych był Old Port, a w tym roku dopiero zaczyna ;:oj
Mnie juz raczej żadne szaleństwa nie grozą chyba ,ze wymianą róż na płodniejsze gatunki

No właśnie, gleba chyba u nas podobna i chyba nie najlepsza dla róż Obrazek Dlatego przeniosłam zapały na irysy. Co dalej, zobaczymy... Obrazek
Dla Ciebie Jadziu Angie
Obrazek

Tolinko irysy są niesamowite Obrazek To, co mnie w nich ujęło najbardziej, to ich malowniczość - jeden kwiat może mieć wiele kolorów,delikatnie przechodzących jeden w drugi. Bajka Obrazek Dla Ciebie puchata Schone Maid
Obrazek

Dorotko - dorotka 350 dziękuję Obrazek Jakoś na razie nie podzielam zachwytów nad Boscobel ;:185 może to się jeszcze zmieni? To jej pierwszy rok u mnie, kwiaty rzeczywiście trzyma prosto i są ogromne. Natomiast jej krzykliwe kolory w pierwszej fazie kompletnie mnie rozstroiły. Nie lubię takich i już :oops: Augustę Luise trzymam tylko z litości, bo jak kiedyś napisałam na FO, że chcę ją wyautować, to się podniosło larum protestów. Mam ją już 3 lata i ani trochę nie lubię Obrazek. Miłość do róż pozostała, ale jest to już miłość dojrzała, jak w starym dobrym małżeństwie Obrazek. Natomiast irysy to nowa miłość, ze wszystkimi jej uniesieniami i egzaltacjami. Co z niej będzie, zobaczymy... Dla Ciebie Dorotko Dieter Muller Obrazek
Obrazek

Aniu - Ann_85
Eglantyne to jedna z moich ulubionych róż Obrazek ma cudownie zmienne kwiaty - czasem porcelanowo różowe, czasem z domieszką moreli, czasem lekko potargane, jak bibułkowe. Jako jedna z nielicznych nie przemarzła za bardzo tej zimy. Będziesz z niej zadowolona ;:108 Dla Ciebie Galaxy
Obrazek

Mariolu - kropelka pergolę zamontowałam w ubiegłym roku, więc wielu doświadczeń z nią nie mam.Kupiłam jedną z droższych, zbudowaną z dosyć grubych prętów o średnicy 1 cm. Ponieważ u nas wieją silne wiatry halne, pergola jest dosyć mocno wkopana w ziemię, obłożona ciężkimi kamieniami i zasypana suchym betonem. Jak na razie trzyma się mocno. Z jednej strony oplata ją Rosarium, ale jest to jeszcze młoda róża i pędów nie ma zbyt długich. W tym roku wymarzło mi wiele róż, które wcale nie miały kontaktu
z metalem, Rosarium natomiast dosyć dobrze zniosła zimę. Dla Ciebie Champagne Celebration
Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Ewcia - ewka36jj Abraham nie należy do moich ulubieńców ;:185 głównie z powodu bardzo lichej sadzonki, jaka mi się trafiła. Kupiony 4 lata temu, wydał w tym roku 3 kwiaty :evil: Ta róża miała przez te lata mączniaka, czarną plamistość, rdzę róży i na dodatek co roku przemarza. W efekcie po 4 latach wygląda gorzej niż inne róże sadzone w tym roku Obrazek.
Natomiast złego słowa nie powiem na Aphrodite ;:167 Super róża i kolor niespotykany, szczególnie w początkowej fazie, bo potem jaśnieje. Będziesz z niej zadowolona ;:108 Dla Ciebie Aphrodite w towarzystwie Heidi
Obrazek

Małgosiu - clem3 dziękuję Obrazek. Irysy i piwonie to już tylko wspomnienie... Fala upałów spowodowała bardzo szybkie przekwitanie :( Irysy są w odmianach wczesnych, średnich, późnych i bardzo późnych, dlatego ich kwiatami można się bardzo długo cieszyć Obrazek. U mnie wszystkie kwitnienia były mocno spóźnione - oceniam, że jakieś 2 tygodnie... Dla Ciebie Ambridge Rose
Obrazek

Aniu - Minnie próbowałam dwa razy wysłać Ci wiadomość na pw i nie przeszła... Obrazek Kompletnie nie wiem dlaczego? :roll: Teraz wysłałam jeszcze maila, może on dojdzie?
Czosnki u Kapiasa to Globemaster, kilka dziewczyn na forum je ma. Mnie się też bardzo spodobały więc pewnie kupię jesienią. Iryski zamówione :heja Zaszalałam, co tu dużo gadać, ze 40 odmian weszło do koszyka Obrazek. Wiem, że pewnie jeszcze w przyszłym roku nie zakwitną, ale mam cichą nadzieję, że może choć jeden... Obrazek Dla Ciebie Aniu Bouquet Parfait
Obrazek

Asiu - JLG no, ba... 40 odmian ;:306 Istne szaleństwo, muszę skopać następny kawał trawnika i poprzesadzać liliowce, żeby móc je gdzieś upchnąć. Już jestem przerażona Obrazek Dla Ciebie Ascot Obrazek
Obrazek

Jadziu - Jakuch pergola ma być podporą dla RU z jednej strony i powojnika Huldine z drugiej strony. Ponieważ była stawiana dopiero rok temu, to pnącza są jeszcze małe i ich na niej nie widać... Obrazek Czosnki Szuberta są super, szczególnie w realu Obrazek
Dla Ciebie English Garden
Obrazek

Gosiu - Margo2 wyrzuciłaś irysa? ;:oj No, ja też ;:306 I to nie jednego. To były tzw. buraski i kolory kompletnie mi nie pasowały. Teraz kupuję bardziej przemyślanie i od kolekcjonerów, to i odmiany powinny być zgodne Obrazek. Kupiłam 40 odmian, szaleństwo... Obrazek
Ostatnie zdjęcie jest robione z miejsca, gdzie schodzi się do sadu. To dosyć długi odcinek - pewnie ma na oko ze 12-15 metrów. Lubię widok z tamtej strony, szczególnie jak światło i cień grają w berka Obrazek Dla Ciebie
Heidi Klum, jedna z moich ulubionych róż
Obrazek

Jagna - jajagna
witaj koleżanko rosomanes Obrazek Dziękuję za ciepłe słowa i zapraszam do ogrodzia, który jeszcze nie do końca opierzony... Eglantyne mnie zachwyca, natomiast Abraham Darby to porażka Obrazek. Zobacz powyżej, pisałam do Ewy o perypetiach z nim... Zaraz pędzę do Ciebie, pooglądać różane panny Obrazek W prezencie dla Ciebie Cream Abundance
Obrazek

Aniu - anabuko1 dziękuję Obrazek. Bardzo mi miło, chociaż nie zasłużyłam... Ogród wciąż nie jest taki jak sobie wymarzyłam, no ale na to potrzeba czasu, cierpliwości, kasy i pracy, pracy, pracy... Pnących róż, które mam nie polecam ;:185 Tej zimy cięłam prawie wszystkie do zera, oprócz Flammentanz, Rosarium Uetersen i Jasminy. Jasminy nie polecam ze względu na niesamowicie kolczaste i niewdzięczne pędy, a także zwieszanie główek do dołu. Zadebiutowała u mnie Bienvenue i ona prawie wcale nie zmarzła, no ale to dopiero jedna zima. Jeżeli miałabym jakąś polecić to właśnie ją ;:108 Z okrywowych mam Larissę i Heidetraum. Larissę wywaliłam za płot, a Heidetraum jest fajna, tylko mocno żarówiasta. Dziewczyny chwalą Fairy, ja jej nie mam, ponieważ generalnie nie lubię małych kwiatków Obrazek. Dla Ciebie Aniu Jasmina, nareszcie mogę ją normalnie oglądać, bo wybujała prawie pod niebo Obrazek
Obrazek

Gabi - Gabriela dziękuję Obrazek Przypominam sobie, że na początku też nie miałam żadnych drzewek i nie mogłam się doczekać chociaż kawałka cienia ;:65 Teraz mam nadmiar i kombinuję, że część drzew wytnę, a część zdecydowanie zmniejszę... Jak będzie kasa, bo to wymaga już profesjonalnego sprzętu Obrazek Dla Ciebie Tahiti
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi, ciekawa jestem co sądzisz o Galaxy? Coś mało osób ją ma na forum ;:131 Chyba tylko my dwie, bo dotychczas u nikogo jej nie spotkałam.

Poważnie tak źle z Twoim Abrahamem? :roll: Szkoda, że trafiłaś na tak kiepski egzemplarz, bo to naprawdę wartościowa i niezwykła róża. Sama mam trzy, każda z innego źródła i jak do tej pory tylko ta trzecia, najmłodsza nie spełniła moich oczekiwań. Pozostałe dwie są ;:215
A co się tyczy Boscobel, to fakt, że ma dość zdecydowaną barwę. Mnie jej wyrazisty kolor nie razi, ale to oczywiście kwestia gustu. Poza tym ona ma różne fazy. Czasami łapie odcienie pomarańczu, by potem znów świecić czystym, łagodnie jaśniejącym różem. Przy okwitaniu nie blednie, nie wygląda jak brudna ściera. Po prostu przekwita a płatki osypują się nie tracąc koloru. W tym sezonie moje krzaczki rzeczywiście jakby jaśniejsze. Nie mam pojęcia od czego to zależy? Stanowisko mają to samo... ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”