Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

[quote="kogra"Twój ogródek ma swoje niepowtarzalne piękno i umiem go docenić. ;:168[/quote]

Oj, z Grażynką trzeba się zgodzić ;:108 Ja bym dodał, że to przez to, że to jeden z takich, gdzie najmniejsza roślinka ma udział w całym ogrodzie, tak jak te goździki w donicy ;:108 Włożony wysiłek niby niewidoczny, ale jednak efekt końcowy jest niepowtarzalny ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Mój ci on część 3

Post »

Przychodzę z rewizytą :wit
Niestety z braku czasu prześledziłam kilka ostatnich stron , ale po świętach pewnie nadrobię.
Zazdroszczę wyczyszczonego i zadbanego ogrodu. U mnie jeszcze multum pracy kwitnień niewiele ale chwaściorów pełno.
Wracając do spalonego czajnika.Myślę ,że ,,nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" , kuchnia odnowiona , firanki nówka , pewnie by tego nie było gdyby... ale najważniejsze nie stało się nic poważniejszego a przecież było o krok od nieszczęścia.Czytając wzmiankę o Twoim szwagrze jakbym o sobie czytała, wstawiłam rosół o którym przypomniałam sobie w kościele, mąż uspokajał mówiąc - wyłączyłaś, wyłączyłaś , po mszy pędziliśmy do domu , a syn nie martwił się o dom, o dobytek tylko o kota.A rosół dogorywał.
Twój rudzielec cudny.
Ja z Biedronki nie kupuje już praktycznie żadnych roślin. W ub roku kupiłam sporo powojników i chyba 1 był zgodny gatunkowo, a teraz jak widzę żaden chyba nie przeżył zimy.Tulipany sadzone jesienią w większości wyginęły.
Szafirek który podziwiałaś w moim wątku właśnie z biedr.kupione 2 lata wstecz, nie wzeszły dopiero po drugiej próbie się udało.
Korona cesarska z 3 cebul tylko jedna ma pąki pozostałe jak u Ciebie, czyli zielenina.
Kogra pisze uważaj na żółte, ja mam złoć która jest jak perz jednym się podoba i uznają jako kwiat u mnie jest to chwast z którym walczę bezskutecznie od lat podobnie jak z konwalią. Twoja jest w kępkach więc mam wrażenie ,że jakby łatwiej ja opanować moje jest porozsiewane w całym ogrodzie , na trawniku problem rozwiązuje kosiarka a w kwiaciarni me rączęta.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witam w zimny kwietniowy wieczór :D Kwiecień-plecień,niby nic nowego,ale człowiek się burzy na pogodę,bo zamiast po świątecznej wyżerce popracować w ogrodzie,patrzy na rabaty przez okno.No właśnie.Wyjrzałam w drugi dzień świąt na moją rabatę z tulipanami i...zamarłam.Zniknęła setka tulipanów ;:202 Po chwili dojrzałam czerwieniejące coś przy ziemi i zrozumiałam,że to mróz ;:202 Wybiegłam(bez aparatu,teraz żałuję) do ogrodu,widok był przygnębiający ;:174 Ale wstąpiła we mnie nadzieja,bo nie leżały całkiem klapnięte,tylko mocno przygięte.Dzisiaj już prezentowały się na 5 z minusem,bo lekki pochył niektórym został,ale znowu cieszą oko ;:oj Magnolia też kończy swój pokaz,kwiaty umęczone,już nie zdobią.Na szczęście druga,młoda ma nierozwinięte pąki i chyba zakwitnie.Chyba,bo nie śledzę pogody,co tam jeszcze planuje ;:204
Tulipany,które posadziłam na początku kwietnia są już sporo nad ziemią,liczę,że zakwitną.
Grażynko przyglądam się tym moim żółtym kępkom,rozrastają się,ale nie rozsiewają.Mam je w drugim miejscu,ale to ja je tam przeniosłam,więc może to o inny kwiat chodzi.Czy znasz ich nazwę ? Moje nie jest cebulowe ;:185
Madziu pielenie na jakiś czas oko cieszy,wystarczy jednak na krótko ;:209 Popadało,przyjdzie słoneczko,to i chwasty ruszą,ale może uda się na bieżąco pielić? Kupiłam jeszcze fikusa do domu i powojnik do ogrodu w Tesco.Jakoś tak lubię siebie nagradzać ostatnio :D
Te tulipany Agnieszko są wyjątkowe.Turkiestańskie i Tarda to te same? :oops: Skalniak za tydzień będzie nie do poznania,jedno wielkie żółte słońce,bo smagliczka już w pąkach,czeka tylko na słoneczko :D
Mateusz mam nadzieję,że wpadniesz zobaczyć donice,gdy zakwitną te goździki :D Na razie pięknie się wyprostowały i rosną.
Mireczko teraz możesz nie mieć czasu na cofanie się w wątku,zapraszam do śledzenia na bieżąco,będzie mi bardzo miło :D Biedronkowe zakupy w większości mnie zadowalają,powojniki są młodziutkie,kupiłam,ale rzeczywiście nie przeżywają zimy.Lepiej dać więcej i mieć porządną sadzonkę,ale człowieka tak skusi nieraz...Złoć sobie wygooglowałam,na grobie takie coś widziałam,chociaż nikt nie sadził ;:185
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Będę, będę, bo mam okres na podglądanie po cichu ;:131
Tulipanami nie masz się co przejmować. Tylko jak są pełne, ciężkie, to się prostować nie chcą.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Właśnie nie pamiętam jak się nazywają, ale mają na końcu długich łodyżek malutką cebulkę, jak nie wie się czego szukać to nawet trudno zauważyć.
U mnie to straszny chwast nie do wytępienia, walczę z tym już od kilku lat.
Ale może to twoje to całkiem inna roślina, tylko podobna bardzo do mojej. ;:24
Tak wygląda ta moja roślina.

Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko tulipany 'Tarda' i turkiestański to dwie różne odmiany. Ten pierwszy jest niski i ma większe kielichy a drugi rośnie do około 20-30 cm i na jednej łodyżce na kilka kwiatuszków.
To co Ci się wysiało to ziarnopłon wiosenny. Trudno się go pozbyć, bo po kwitnieniu szybko zasycha.
Ja walczę ze złocią żółtą i jak na razie przegrywam. Z roku na rok mam jej więcej.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko to różne odmiany, tak w skrócie Turiestański ma więcej białego, Tarda więcej żółtego. I Tarda ma większy kwiatek, mi się bardziej podoba :)
To ja czekam na tą złotą odsłonę skalniaczka ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Pogotowie tulipanowe :D
Tarda:
Obrazek
Turkietański:
Obrazek

Później usunę. Tarda fajniej wygląda i kwitnie przy mniejszej ilości słońca, turkietański ma parę kwiatków ale szybko przekwita.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Nie usuwaj,będzie ściągawka :D Zrobiłam zdjęcia w ogrodzie,ale nie dam rady dziś zgrać.Wyjeżdżam na tydzień do wnuczka,więc gotuję (mężowi),prasuję i nawet wam osobno nie odpiszę,ale dziękuję za wyjaśnienia.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

O, no to miłego pobytu ;:215
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój ci on część 3

Post »

Baw się dobrze Mirko a zwłaszcza aby pogoda dopisała bo z tą wiosenką jest różnie :wink:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Miejmy nadzieję ,że pobyt będzie udany a ogródek doczeka spokojnie do Twojego powrotu, że ominą go chłody :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Jestem :D Ale zimnica nadal,mimo,że słoneczko czasami wyjdzie :? Jednak podczas prac w ogrodzie,w ruchu,jest ciepło.
Jak to Halinko nazwałaś? Ziarnopłon wiosenny.Już nie dyskutuję,już wiem,że to chwast,bo spotkałam go nad rzeką Świder na spacerze z wnuczkiem.Całe polany ;:202 Aż dziw,że u mnie taki zdyscyplinowany ;:131 Będę miała na niego szczególne oko ;:108

Obrazek


Obrazek

Obrazek
40 tulipanów wczoraj ucięłam na 40 rocznicę ślubu,w ogrodzie" na oko" nic nie ubyło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”