Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko wpadam z rewizytą i podgladam poczynania ogrodowe.
Będę trzymać kciuki żeby roślinki kupowane przez ciebie odwdzięczały się pięknym wyglądem. Wyczytałam o problemach z powojnikami .Okropnie kapryśne rośliny .Też mam kilka i doszłam do wniosku ze żadnej reguły na nie nie ma.Posadził nie jeden wg szczegółowych sposobów i zdechł a parę rośnie na przekór wszystkiemu.Ale tak w ogrodzie jest ze wszystkimi roślinami. Albo nas pokochają, albo nie.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Pięknie kwitnie Ci dzwonek. Widzę je w markecie ale bałam się kupować , bo myślałam ,ze zaraz klapnie. Prymulki odżyją , ale już w tym roku chyba ni9e zakwitną, chyba ,ze jesienią po raz drugi. Ja też swoje zmarnowane wystawiłam na dwór, w domu szybko giną , za ciepło :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Prymulki odżyły,listki pięknie wstały,ale wiekszość kwiatów nadal jest smutna.

Obrazek
Tymi suchymi liśćmi udekorowane jest wszystko wkoło,z ogrodu wygoniła mnie pierwsza wiosenna burza,której towarzyszył silny wiatr.Jak grzmotnęło znienacka,to o mało sekator nie wypadł mi z rąk ;:202

Obrazek
Na tym zdjęciu widać połowiczne kwitnienie oczaru.I nadal nie wiem,czy cieszyć się,że mam dwa w jednym,czy nie ;:131
Ucieszyłam się też dzisiaj,bo odnalazłam żywego po zimie fiołka alpejskiego ;:oj To też było już kolejne podejście.

Obrazek
Hypeastra zaczynają kwitnienie,szkoda,że jest krótkie :(


Obrazek
Taką paletę zyskałam kupując drzwi do kabiny prysznicowej ;:oj Już w momencie zdejmowania widziałam w niej kwietnik,ale bałam się,że pan ją zabierze,ale nie,została :D A może ktoś dojrzy w niej inne przeznaczenie?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko parę roślin niskich i średnich, jakieś pnącze doskonale będą wyglądać w nowym nabytku. Nawet w większych donicach okrągłych, albo jakichś skrzynkach z odzysku, ładnie zamaskowanych.
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

MIRKO,na kwietnik się bardzo nadawa ;:108
Czerwone ładniutkie :!:
Pozdrowienia :wit
Sławek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj Miruś. :wit
Fajna dekoracja z tego będzie, może przesłona przy kąciku wypoczynkowym.
Można też rozebrać na deski i zrobić z nich jakiś inny kwietnik.
Albo dorobić kilka półek, nakryć folią i postawić pod ścianą, będzie mini namiocik do produkcji rozsady. :uszy
A co tam na ogrodzie kwitnie ?
Grażyna.
kogro-linki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

A byłam dzisiaj,byłam,taczkę śmieci wywiozłam,przejaśniało na niektórych rabatach ;:oj .Kwitnie oczar,przebiśniegi,fiołki alpejskie,ale tylko ja o tym wiem,bo wcale ich jeszcze nie widać(fiołków).No cóż tam jeszcze,tulipany rwą się do góry,właściwie w każdej kępie widać życie.O,powiedzcie ,proszę,jak się postępuje z posłonkiem.Mam zaniedbaną mocno kępę,rozłazi się,a chciałabym mieć zwartą ;:131 Goły od dołu,nie wiem czy przycięcie coś da,chyba go przysypię do połowy :roll:
Obrazek
To był dobry dzień,efektywny.Wspomniałam mężowi,że musimy zrobić nową podporę dla kiwi,bo silnie rosnące pnącze załamało drewnianą belkę,za godzinę z hakiem nowa,metalowa podpora już była zamocowana ;:oj

Obrazek
Ten pomysł Grażynko z rozsadnikiem rozważę ;:108
Sławku miło cię widzieć :D
Soniu bardzo się ciesze,że skręciłaś ;:196
Pisałam już,że moimi zdjęciami robię krzywdę moim roślinom,na usprawiedliwienie powiem,że szybka jest porysowana i zastanawiam się,czy można ją wymienić ;:131


Obrazek
Po wczorajszej burzy wyszła piękna tęcza ;:oj


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ależ cudny oczar, musi nieżle pachnieć wokół niego.
Z posłonkiem nie doradzę, bo mój z tego właśnie względu wywaliłam.
Był nie do okiełzania i rósł jak chciał mimo przycinania.
Poza tym lubił wymarzać, co wyglądało potem bardzo brzydko, takie łyse placki się robiły. ;:222
Grażyna.
kogro-linki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Oczar obwąchany,nie pachnie ;:185 Posłonek mocno przycięłam,nie wiem,czy odbije,ale był tak brzydki,że trudno,kupię nowy.Bardzo dużo dzisiaj zrobiłam,przycinałam,czyściłam rabaty z zaschniętych badyli i liści.Te budzące się do życia kocimiętki,orliki,nabrzmiałe lilaki, odbierałam jako obietnicę udanego sezonu.Dzień się skończył za wcześnie ;:131 Wyjeżdżam na tydzień i chciałam podgonić,może dlatego miałam powera,ale dzień był piękny,to też wpływało na chęć do pracy.
Obrazek
Dereń wnosi dużo kolorytu o tej porze.

Obrazek


Obrazek
Przejrzało wszystko,teraz na spokojnie będę wyskubywać trawę i chwasty,dopóki wszystko nie ruszy.Grabiąc rabaty,puste o tej porze przypominałam sobie,ile to trzeba się nalatać w sezonie z doniczką,żeby znaleźć miejsce do wsadzenia ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko to pierwsza tęcza, jaką widziałam w tym sezonie ;:138 U mnie też przed weekendem przechodziły burze, ale nie miałam czasu szukać tęczy na niebie, raczej biegałam po ogrodzie sprzątając bałagan :wink: Moje "chochoły" słomiane, które okrywały niektóre roślinki rozdmuchały się po całej działce, a kora leży cienką warstwą na trawnikach, za to na rabatach została goła ziemia :wink:
Często się zastanawiałam co to za piękne czerwone krzewy rosną po sąsiedzku w ogrodach, no to już wiem- derenie! :D Kojarzę tylko, jak kwitną na żółto, ale nie wiedziałam, że zimą też są takie eleganckie.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Na żółto kwitnie dereń jadalny,ten na biało :D A zimą czerwone bocianie nóżki na tle śniegu wyglądają przeuroczo ;:173
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Jestem ;:306
Na początek-ten oczar całkiem ładnie się prezentuje ;:108
A z palety, jeśli postawisz na podwyższeniu np. kamieniach-możesz mieć ławkę z pergolą :wink:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

No popatrz, a wszędzie piszą że pachnie.
Nie mam oczaru stąd moja refleksja pod wpływem artykułów.
Ale wygląda przecudnie taki obsypany złotkiem.
Oby tylko pogoda dopisała to niedługo się zazieleni.
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”