Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Sporo tego drobiazgu, u mnie też już się zieleni.
U mnie zostały na oknie czosnki, też wysadzę je w donicę i zobaczymy.
Dzisiaj pierwszy dzień na sporym plusie, śnieg się topi, idzie wiosna.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on część 3

Post »

Fajny pomysł z cebulkami...w trochę większym kieliszku, podziwiałam...miniaturowe fiołki odmianowe.
Widać że wiosna już blisko ;:196
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Obrazek
Na stole kuchennym też wiosna :D
Jakoś ta wiosna w lutym mnie nie cieszy Grażynko ;:185 Póki śnieg otula wszystko czuję spokój,ale nie da się zahamować tego pędu,w przyrodzie i w nas.Dostałam dzisiaj nasionka pomidorów,arbuza i dyni chyba,nie pamietam.Pomidory zaraz wysieję,arbuza chyba też.Przybyła mi nowa podopieczna,mam ogromna tremę ;:202


Obrazek
Zadanie na dziś:poczytać o hodowli cytryn ;:108
Aniu,mam nadzieję,że zapach pozwoli wysiedzieć w tym pokoju z dwoma hiacyntami :? Takie naczynia przydają się,choć nie raz człowieka kusi wyrzucić.
Kiedy fiołki alpejskie,te ogrodowe zaczynają wegetację?Z duszą na ramieniu patrzyłam dzisiaj na moją kępkę posadzoną latem.To drugie podejście.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko, takie dzwonki posadziłam w tamtym roku na skalniaku...rewelacyjne odmiany, kwitną bardzo długo. Ziemia jest tylko nieodpowiednia, korzenie nie mogą pobrać wody. Najlepiej wymienić ziemię na lepszą.
Z fiołkami nie pomogę, nie uprawiałam tych roślin w ogrodzie. Cytryna nie jest taka delikatna, brat ma kilkuletnią wysianą z ziarnka...urosła do sufitu. W lecie wynosi pod chmurkę, kwitła tylko raz...owoc ułamał wróbel :;230 Trzyma ją chyba tylko ze względu na liście.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ja mam nadzieję pokazać wam za jakiś czas żółciutki owoc ;:173
Poczytałam sporo,ale zapamiętałam jedno.Za bardzo wkoło niej nie chodzić,bo nadopiekuńczość może ją zabić ;:204 I tego się trzymam :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko widzę, że zakupiłaś cytrynkę, gratuluje i życzę by zakwitła i owocowała. Koleżanka forumowa niedawno pisała, jak słodko pachnie kwiat cytryny. Gdyby nie to, że zupełnie nie mam talentu do egzotyków, to już bym sobie pokusiła :wink:
Jak się mają asariny? U mnie było kiepsko, z paczki nic nie wzeszło, ale dostałam nasionka, też od koleżanki z forum, i z jej nasion wyrosło mi kilkanaście asarin. Na ilość, jaką siałam, to mało co wzrasta, czyżby one były takie kapryśne? Minęło kilka dni i środkiem duże kółko wycięła mi zgorzel siewek ;:124 Może tak ma być, że mam ich nie mieć? Jeszcze trochę zostało, no ciekawe, czy coś z nich będzie :roll:
Hiacynty w kielichu wyglądają bardzo elegancko ;:138 ale te ogrodowe też mogłyby niedługo zakwitnąć, nie pogniewałbym się :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Niech no tylko śnieg zginie,zobaczysz,jak wszystko nabierze galopu ;:215 Cytrynę sprezentował mi syn,ma po mnie zamiłowanie do grzebania w ziemi i od czasu do czasu sprawia mi przyjemność w postaci roślinki.Zobaczymy jak będzie z cytryną,bo z asariną jest źle.Nie wzeszło żadne nasionko ;:222
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Otarłam się dziś o sklepy,tak jakoś wyszło,i jestem bogatsza o trytomę(3-4 podejście),dwie dubeltowe malwy :D Posadziłam wszystko do doniczek,żeby nie przesychały dalej w torfie,tym bardziej,że już sadzoneczki zazieleniły się.

Obrazek



Obrazek
Oręż w walce o dobry sezon ;:215
Kupiłam jeszcze,nie wiem,czy powinnam pokazywać,bo to obraz nędzy i rozpaczy,prymulki ;:131 Taka doktor Ratuj czasami się we mnie odzywa.Dostały nową ziemię,nowe doniczki i stoją na powietrzu,liczę,że odżyją. ;:131

Obrazek
Na koniec mój nieustająco kwitnący dzwonek ;:oj


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on część 3

Post »

Super zakupy, trzymam kciuki za prymulki ;:215
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ja Cię rozumiem z tymi prymulkami, pewnie dobre serduszko masz i Ci było bidulek szkoda. Ja kiedyś jako dziecko zabierałam Mamie po przesadzaniu doniczkowców wszystkie kępki fiołków, które już pakowała do kubła i wszystkie bez wyjątku sadziłam potem na podwórku. Niestety bez sukcesu :;230
Mirko chowasz kłącza w torfie i już podlewasz, czy tylko tak czekają w ziemi? I gdzie je potem trzymasz?
Bo ja wyhaczyłam w L.M. kłącza ładnej jeżówki i mają malusie kiełki i nie wiem, czy czekać, czy sadzić w donicę? Mam nawet doniczki przygotowane z podsuszonym torfem. Tylko nie wiem, czy podlewać?
Jeden niedawno kupiony irys japoński już posadziłam, podlałam i na dzień wystawiam na dwór, bo już miał sporą trawkę.
Tylko raz sadziłam byliny z kłącza, ale to już był kwiecień i były mocno podeschnięte tylko je wymoczyłam i od razu poszły do ziemi.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Agnieszko,ponieważ kupione roślinki rozpoczęły wegetację,uznałam,że lepiej już im będzie w ziemi.Też dzisiaj wystawiłam na dwór,niech się hartują.Tylko trzeba być czujnym na mrozy ;:202 Prymulki jeszcze umęczone z wyglądu,ale w listkach jakby życie wracało :D Dam im jeszcze ze dwa dni i pokażę :D W sprzedaży widzę tylko tę pomarańczową trytomę,a czytałam u kogoś,że są inne.Widział ktoś.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój ci on część 3

Post »

Trytomy u mnie dobrze rosły na niewielkim pagórku od słonecznej strony. Natomiast drugie w cieniu i wilgotnym miejscu zgniły. Powodzenia w uprawie :wink:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

No właśnie,pagórek.Też wybiorę takie miejsce.Chętnie zobaczyłabym je u ciebie,kiedy ruszasz z wątkiem?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”