Ogród ciągle w budowie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu "daliowy alfabet " wyjątkowo przypadł mi do gustu bo miłość do dalii odziedziczyłam w genach. Odmiana Hawaii urodziwa choć osobiście w ogrodzie wolę mniej różnobarwne ale na zdjęciach i owszem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Dalie niesamowite, cudnie ,że możemy je oglądać teraz i udawać ,że za oknem ciepło ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Chyba dopada mnie zimowa niemoc... Trzeba więc kilka ładnych zdjęć wrzucić :D
Dzisiaj odpowiem komunalnie :D Widzę, ze najbardziej z ostatnich przypadła do serca Inca. Słusznie, bo panna śliczna, a przy tym wytrzymała - trochę ją zaniedbałam i inne kwiatki ją zarosły, a mimo to trzymała się dzielnie. Na dodatek zakwitła jako pierwsza i kwitła nieprzerwanie do mrozów.
Na drugim miejscu wylądował Junkyard Dog - dla mnie akurat stoi wyżej w rankingu od Inci :lol: Zdecydowanie robi większe wrażenie, ale też jest od niej dużo większy i okazalszy ;:108
Anido może te bulwki z sadzonek nie zdążyły zmagazynować wszystkich składników odżywczych na zimę. Pewnie to też kwestia ilości zmagazynowanej wody.
Małgosiu alfabet daliowy już na forum jest :D http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=31&t=59345 Ja niestety na każdą literkę nie mam... brakuje mi na literę Ł - nawet nie wiem czy taka jest, na literę U - a jest jedna taka, którą bym bardzo chciała, oraz na literę X. Na pozostałe literki mam :tan
Aga kilka mam już zamówionych :D A dużo więcej niż kilka jeszcze do wiosny zamówię :;230 póki jest miejsce będą nowości :lol:
Krysiu Hawaii na żywo w ogóle nie jest wyzywająca. Mimo zestawienia kilku kolorów wszystko ładnie współgra.

To teraz trochę letniego ciepełka :D

Kasasagi - średniej wielkości krzaczek i średniej wielkości pompon. Ale za to piękne zestawienie żółtego i pomarańczowego.

Obrazek Obrazek

Lake Carey - średniej wielkości dalia, która pojawiła sie u mnie przez pomyłkę zamiast upragnionego Lake Ontario. Ale jest subtelna i bardzo wdzięczna.

Obrazek Obrazek

Little Scottie - krzaczek spory, za to kwiatki malutkie. Dodałam do bukietu na Marii i wszystkie kobitki na imprezie sprawdzały czy to sztuczne i nadziwić się nie mogły, że takie fajne pomponiki urosły.

Obrazek Obrazek

Magically Dun - kolejna "świetlista" dalia o średniej wielkości kwiatach i dość wysokim krzaku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Niektóre z nich są niesamowite Little Scottie na drugiej focie wygląda jak ręcznie robiona z papieru, jest idealnie okrągła ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42130
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

O tak Kasiu koniecznie wrzucaj to i nas obudzisz, ja coś niebezpiecznie chodzę po wątkach z daliami ;:oj
Jak byłam dzieckiem to zrywałyśmy takie dalie sąsiadkom i robiłyśmy sobie z nich poduszki w domkach dla lalek ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25132
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasia ja już jedną dalię mam. Boję się tylko, że nie przetrwa zimy w garażu
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu to prawda,że niektóre kwiaty w realu całkiem inaczej wyglądają niż na zdjęciach. Czasami kilka razy podchodzę do sesji i żadne ze zdjęć mi nie przypada do gustu ... cóż albo mam za duże wymagania albo za słaby aparat... :D
Przez wiele lat gdy rosło u mnie kilkadziesiąt odmian nie gustowałam w kulistych ani pomponowych i takich nie miałam... Od 2 lat chodzi za mną chęć stworzenia małej rabaty z kilkoma ciekawie dobranymi kolorystycznie daliami o kwiatach w takim kształcie jak Little Scottie, Sylvia, Junona itd
Lake Carey - kwiat dekoracyjny ale tez by uszła w tym towarzystwie - urzeka subtelnością koloru.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Niewiele ci w takim razie brakuje ;:oj Ja nie dość, że mam jedną, to jeszcze bez nazwy ;:306
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Podziwiam ogrodników, którzy sadzą dalie. Ja jednak jestem zbyt leniwa. ;:223
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16619
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu, niemoc zimowa już za Tobą, mam nadzieję. ;:108
Mnie opuściła dość szybko, a baśniowe widoczki dały mi porządnego kopa energetycznego. ;:63 Aż chce się żyć! :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Ja myślę, że Little Scottie to ma charakter podobny do Golden Scepter. Pewnie też ładnie karpy przyrastają?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Pashmina pisze:Podziwiam ogrodników, którzy sadzą dalie. Ja jednak jestem zbyt leniwa. ;:223
Mam to samo, zawsze sobie wmawiam , że nie mam zbytnio gdzie ich przechować, ale pewnie jakbym się uparł to jakoś by się dało. Co prawda mam chyba 5 różnych odmian, ale patrząc na tu prezentowane to nie ma się czym chwalić.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu... dalioza, różoza, lilioza i jeszcze wiele innych by się znalazło, ale jak tu chorować na tyle chorób. :;230 Ale te kuleczki są tak słodkie, że trudno im się oprzeć :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”