Ogród ciągle w budowie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Jak tak dalej pójdzie, to będę szukała dalii ;:306
Chyba nie mogę tu wchodzić
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu,Twój daliowy alfabet czyni cuda, nawet Gosia zaczyna wymiękać,nie mówiąc o mnie starej weterance :;230
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Marlenko też byłam zdziwiona, gdy po raz pierwszy znalazłam wiosną kępkę siewek dalii :D Co do nadwyżek, to okaże się na wiosnę.

Anida postaram się :D

Malwinko w sklepach dużo jest pomyłek wśród dalii. Lepiej rozglądaj się tu na forum wiosną, kiedy ludzie będą dzielić się nadwyżkami. oczywiście ze sklepu tez czasem można coś fajnego trafić :D

Dominiko dalie raczej nie powtarzają cech mamusi. Te proste o pojedyńczych płatkach mogą powtarzać, ale przy pozostałych marne szanse. Ale dzięki temu powstają ciągle nowe wspaniałe odmiany :D

Lucynko ja nigdy nie zbierałam nasion dalii. Siewki mam, jak same się rozsieją :D Zwykle pozwalam im rozsnąć, czasem tylko przepikuję w inne miejsce. Faktycznie w większości są żółte, ale trafiają się perełki jak ta moja ciemno różowa, którą wcześniej pokazywałam.

Tereniu to dlatego, że u tych dużych obcinamy przekwitłe kwiaty, zeby nie szpeciły rośliny, więc zwykle nie mają sie z czego wysiać. A wypielić małe siewki też łatwo. ;:108

Ewelinko to jest właśnie piękne w daliach - szeroka gama kolorów. Niestety brak niebieskiego.... Co do wysiewów, to wolę nie planować... Mam całe dwa koszyczki nasion, wiec parapetów na pewno by nie starczyło. Ale mam jeszcze szklarenkę o 4 półkach ;:306 No i szklarenka zabezpieczona przed futrzakiem, bo on też lubi grzebac się w ziemi :;230

Ewuniu a po co Ci piwnica? Trochę słomy, włókniny i można pięknie zakopcować karpy. Musiałyby być naprawdę duże mrozy, zeby głęboko ziemię zmrozić, zeby karpy przemarzły.

Gosiu ależ zaglądaj jak najczęściej :D A jedna malutka dalia w ogrodzie na początek nie zaszkodzi... ;:198

Lodziu Ciebie akurat do dalii nie trzeba przekonywać ;:306

Imperial Wine - wysoka dalia o dużych kwiatach.

Obrazek Obrazek

Inca - niziutka dalia o niewielkich kwiatach polecana do donic. Zakwitła jako pierwsza.

Obrazek Obrazek

Co do następnej trochę mam watpliwości - trafiła do mnie pod zupełnie inną nazwą. Zidentyfikowałam ją jako Jamaica, ale zastanawiam się też nad dalią Mariska. Krzaczek średniej wysokości, kwiaty też nie za wielkie.

Obrazek Obrazek

Jitterbug - niska dalia o niewielkich kwiatach, ale za to o bardzo ciekawym kolorze:

Obrazek Obrazek

Junkyard Dog - wysoka, sztywna, prosta dalia. Kwiaty średniej wielkości. Mimo prostoty świetnie się prezentowała w ogrodzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Cudna ta Inca. Miałam dalię cały sezon w donicy, nie wiem jaką odmianę, bo zakupiłam już kwitnącą, ale pięknie i długo kwitła. W tym roku tylko miniaturowe dalie będą królowały na moim tarasie. Są niezawodne.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Mnie też się spodobała Inca! ma ciekawy środek ale i wysoka Imperial Wine ładniutka! Raz kupiłam niziutka na targu ale widać pędzona sztucznie, bo szybko padła :wink:
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

:wit Kasiu

Lubię oglądać Twoje dalie, zawsze któras wpadnie mi w oko, czasem niejedna :D

Tym razem najbardziej podoba mi się Junkyard Dog i za mężną nazwę i za wygląd. Przepiękna!
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Będę się powtarzać, Inka skradła mi ;:167 . Zajrzałam dzisiaj do moich dalii i te, które w tym roku pozyskałam z sadzonek są kompletnie sflaczałe i miękkie, pozostałe są ok. Spróbuję znów zrobić z nich sadzonki, tylko to trochę za wcześnie, ale i tak mi się zmarnują. Ciekawe w czym problem, wszystkie były wykopanie w tym samym czasie i są przechowywane w tych samych warunkach?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu, wszystkie dalie są piękne, a już na pewno wszystkie Twoje. ;:63 ;:63
Najbardziej jednak podobała mi się 'Inca', która ma szczególnie ciekawą budowę kwiatu. ;:333
Śliczna jest. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu mnie też się podobają wszystkie Twoje dalie ale Inca jest cudna ;:333
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu, masz rację,że do dalii mnie akurat nie trzeba przekonywać,ale ja swoich domowników - muszę przekonywać co roku :D Obiecuję ograniczenie,a potem znów buszuję w katalogu Stanisława.
Problem ze zwożeniem z działki, poza tym robię bałagan w piwnicy.Systematycznie przeglądam, rozkładam, podsuszam, albo mocniej okrywam i tak w kółko..... Przecież wiesz jak to jest ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu kolejna Twoja wspaniała porcja kuszenia na dalie :D może się skuszę na eksperyment, choć tej zimy było przez kilka nocy po -24st brrr... Z Twoich zdjęć bije ciepło :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Też nie miałam pojęcia, że dalie się wysiewają... Może dlatego, że u mnie jeszcze nigdy tego nie zrobiły :lol: Czy masz dalie na każdą literę alfabetu? :D Możesz stworzyć encyklopedię dalii
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Zaglądam tu do Ciebie i obserwuję to daliowe szaleństwo i właśnie clem mi uświadomiła, że idziesz alfabetyczne :shock: Znaczy czeka nas piękna zima z mnóstwem dalii! ;:138
Kasiu, jeśli Twój ogród jest ciągle w budowie, jak to deklarujesz w tytule, to ile jeszcze planujesz dosadzić tych pięknotek? :D
Podziwiam pasję! ;:63
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”