Przydomowy ogródek Eweliny .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko rabaty tak ładnie wyglądają, ;:215 tylko ten widok za płotem. ;:222 Hosty z przodu rabaty, jako obwódki, świetnie się prezentują, ;:63 lubię taki układ. Deszcz dzisiaj wcale nie był już potrzebny, wypędził mnie z ogrodu. ;:223
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Mnie tam nawet ten widok za płotem nie przeraża... to tak sielsko, wiejsko... chciałabym mieć swój dom i taki widok... przypomina mi to moje dzieciństwo na wsi...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko dobrze, że już jesteś z córcią w domu. Ogród poczekał na Ciebie, a roślinki pomimo Twojej nieobecności wyglądają pięknie ;:333 . Coraz więcej kolorów w ogrodzie. Żeby jeszcze ta wiosna trochę cieplejsza była, bo jak na razie to nas nie rozpieszcza ;:222
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Rabatki całkiem dobrze się prezentują,musisz jesienią po prostu zapchać je tulipanami i będzie gites ;:108
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko rośliny rosną u ciebie jak szalone, musisz im mocno dogadzać :wink:
A powiedz mi czy ta obwodka rabaty to z normalnych cegieł jest? Czy trawnik nie przełazi przez nią?
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witaj Ewelinko :wit . Super ,że już jesteście w domu .Dużo zdrówka dla całej rodzinki życzę.
Mam pytanko do ciebie ,bardzo mi się podobają twoje obrzeża z cegieł .Czy mogłabyś zdradzić jak je układałaś.Chodzi mi czy na zaprawę ,piasek.
Pozdrawiam Małgosia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko śliczny ten ciemny tulipan! u mnie dopiero pierwszy irysek ma pączka, inne się zbuntowały czy co?
Z migdałka zrezygnowałam, bo po pierwszym roku poszedł w dziczkę i tylko musiałam długo tępić resztki. W zamian posadziłam głóg dwuszyjkowy i czekam jak zakwitnie :D Miłego weekendu! ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko mój migdałek też rośnie od południa i nie zauważyłam nigdy aby narzekał na nadmiar słonka. ;:3 Chociaż teraz już jest kilkuletnim krzaczkiem , u ciebie jeszcze młody . sadziłaś go kiedy?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiejszy dzień zapowiadał się nieciekawie ale po południu wyszło słoneczko i zrobiło się całkiem przyjemnie ;:108 . Mój eM dzisiaj wędkuje więc na poprawę nastroju wybrałam się z dziewczynkami na zakupy i przywlokłam z ogrodniczego dwie hortensje - Pink Diamond i Unique oraz Lilaka Mayera Palibin. Wszystkie nabytki zostały dzisiaj posadzone ;:224 . Miałam tez czas żeby wysiać kolejne warzywa i ogarnąć nieco warzywnik. Chwasty panoszą mi się na rabatach ale wolę poczekać aż ziemia lekko wyschnie. Możliwe, że w tym tygodniu przyjadą kamienie od Teściów z działki :tan . Oni ich nie chcieli ale ja z chęcią tym bardziej ,że są spore ;:oj . Niektóre z nich to nawet głazy mogłabym powiedzieć . Myślę gdzie je ładnie wyeksponować na rabatach ;:224 .

Zeniu dziękuję za miłe słowa. Ach ta piękna zieleń ;:173 .



Obrazek


Soniu widok faktycznie nieciekawy ale mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej ;:108 . Rabaty robią się coraz bardziej ciekawe ale widać ,że mam jeszcze sporo luk do uzupełnienia ;:306 ., Myślałam ,że za gęsto sadzę a jednak jest łyso . Może jak rośliny lekko się rozrosną będzie lepiej ;:131 .


Lilak Mayera Palibin .

Obrazek

Gabrysiu zabudowa jest u nas trochę za wąska i o ile budynek mogę przeżyć to ten nieporządek już mi się nie podoba. Ta blacha i ten dobudowany kawałek z oknami ;:222 . Chcę je szybko zasłonić iglakami bo to są takie dwa najbardziej denerwujące mnie punkty . Reszta jest do przyjęcia :wink: .


Warzywnik . Chwastowisko za płotem woła o pomstę do nieba ..... będę miała sporo plewienia ;:222 .

Obrazek

Dorotko wiosna jest faktycznie taka dziwna w tym roku . Niestety na to nie ma rady, musimy przyjąć ją i już. Koloru coraz więcej ale już widzę, że muszę dosadzić sporo wiosennych roślin ;:224 . A w domu zawsze jest najlepiej i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.


Obrazek

Tulap sporo mam luk i będę musiała to zmienić ;:306 . Chwasty mają pole do popisu i zaczynają mnie drażnić ;:223 .

Małgosiu- clem3 obwódki mam z normalnych cegieł z rozbiórki. Po prostu wkopywałam je w ziemię. Jeśli zrobię kanty i przytnę brzegi trawnika to trawa nie przerasta, jednak w tym roku nie miałam jeszcze czasu, żeby zrobić to wszędzie . Wiem, że ta cegła nie będzie wieczna no ale cóż.

Małgosiu- gosiak132 dziękuję ;:196 . Tak jak pisałam wyżej, cegły wkopywałam po prostu w ziemię. Nie robiłam żadnej podsypki ani zaprawy. Niestety to rozwiązanie nie jest długowieczne i za jakiś czas cegła zacznie się kruszyć i w końcu nie mam pojęcia jak to będzie się zachowywało i wyglądało. Miałam sporo cegieł i chciałam je jakoś wykorzystać ;:224 .

Marysiu głogi są piękne i też się nad jednym zastanawiam. Migdałka mam na pniu i póki co nie sprawiał mi kłopotu, zobaczymy co będzie dalej bo mnie zaczyna martwić. Jak tylko zakwitnie ciemny tulipan to pokażę zdjęcie ;:108 .

Olu mój migdałek jest na pniu i sadziłam go w zeszłym roku . Pień ma mocny, gruby i sadzonka była bardzo ładna. Normalnie mi rósł i kwitł a teraz kilka gałązek jakby klapło ;:222 . No sama nie wiem w czym rzecz . Liście ma normalne i nie widać na nich objawów żadnej choroby.


Uciekam położyć moje dziewczynki spać a potem wybieram się do Waszych ogrodów. Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko, piękne zakupy ;:215 Zazdroszczę warzywnych rabatek - ja wciąż odciągam to w czasie. Miałam w tym roku zrobić już na 100%, a jednak nie udało się ;:222
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Super masz te bzy!
A wiesz,jakbyś na siatkę rzuciła powojniki,po jednym na odstęp między palikami ;:152
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko ale te cegły naprawdę fajnie wyglądają ;:108 Szukam też dla siebie jakiegoś pomysłu na rabatkę różaną, bo zwykłe plastikowe obrzeże nie do końca spełnia swoje zadanie, zwłaszcza po tym jak mi em przejechał po nim kosiarką :twisted: , stąd moje pytanie.Ja co prawda cegieł nie mam, ale zostało trochę kostki...
Nie wiem gdzie ty widzisz te panoszące się chwasty ;:224 Zakupy bardzo fajne, bzy wprost uwielbiam ;:167 Maj dla mnie nie byłby bez nich majem.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Moniko ja miałam warzywnik w innym miejscu ale przeniosłam go tutaj bo właściwie zabierał mi cenną, płaską ziemię . Tutaj ma też przewagę słońca tylko te nieszczęsne chwasty sąsiadki ;:223 .

Tulap Ty to masz łeb ;:215 . Ty wiesz, że ja durna nie pomyślałam o tym ?? Właściwie to całkiem świetny pomysł ;:224 .

Małgosiu jak dobrze się przyjrzysz to tam widać chwasty ;:306 . Niestety moja działka nie jest jeszcze taka wypieszczona i wymuskana no ale na wszystko potrzeba czasu. Poza tym z pola sąsiadki sieje się wszystko co tylko możliwe. Wszyscy sąsiedzi wkoło narzekają ;:222 . Ja mam najgorzej bo graniczę bezpośrednio z tym ugorem i czasami mam już dość bo chwasty ciągle przełażą przez siatkę. Muszę koniecznie jakoś się od tego odgrodzić bo sąsiadka póki co nie planuje ziemi nikomu sprzedawać. A tak strasznie chcieliśmy ją kupić ;:145 . Kostka na obrzeże to świetny pomysł, jak tylko masz to nie zastanawiałabym się nawet. Tylko taka kostka to chyba lepiej na zaprawie mi się zdaje . Lilaki też uwielbiam ;:173 . W sumie to mam trzy ale tylko jeden taki większy bo został w spadku po poprzednich właścicielach.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”