Pod Puszczą cz-1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Grażynko , naprawdę jak dobrze posadzisz to potem już nie ma roboty .Kup nowe lub przesadz to co zostało ze starych , choćby był jeden badyl na krzaku . Wykop długi korytarz na szer 50 cm i taką mniej więcej głęgokość . Rozmieść krzewy w odstępach 70 cm.i zasyp kwaśnym torfem ,kupnym w workach , na wierzch przysyp swoją ziemią z ogrodu ,cienko 5 cm i na to ewentualnie korę . Ponieważ torf szybko schnie ,rośliny wymagaja dobrego podlewania . Ja jestem w ogrodzie raz w tygodniu i naprawdę dobrze je podlewam ,ale spokojnie wystarcza im to na cały czasem upalny tydzień bo są cały dzień w pełnym słońcu . Jesienią jak już nie mają liści podsypuję im niewielką ilość sierczanu amonu i taką samą dawkę wczesną wiosną siarczanu potasu . Co 3,4 lata trzeba dosypać świeżego torfu pod krzaki .Jak zapomnisz jesienią o nawozie to też Ci będą owocowały . Jest nawóz do borówek ,ale ja stosuję go do rododendronów i azalii .W zasadzie nawozy stosuję co drugi rok bo też zapominam ;:306 . Nie święci garnki lepią .Posadz i pytaj . ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu zagapiłam się na Twoje borówki i kupiłam sobie Patriot! :D Życzę Ci dobrego wypoczynku na urlopie ;:168
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Świetny wybór Marysiu , ta odmiana wcześnie i obficie owocuje .Mam 3 krzewy i jestem z tej odmiany zadowolona .Jurto pod wieczór będę już w ogrodzie.Kompa zabieram ze sobą .Pozdrawiam serdecznie ;:167

Obrazek



Obrazek
Novalis





Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Jej jaki cudny floks ;:167 a już miałam pytać co to bo połączył się z innymi listkami!
No to do zobaczenia w ogrodzie :wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witaj Elu no to cudnego pobytu na działeczce życzę :wit
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Iwonko witam Cię z całego serca ,ale odpoczywaj i dobrzej i nic więcej masz nie robić !!!!!!!!!!!!!!
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu teraz widzę i doczytałam , że masz dużą tą działeczkę. Lubię takie szersze perspektywy, wtedy widzę którędy mam iść ;:306 i jak się poruszać po ogrodzie. Ogórki już też zbieramy, ale borówki Twoje mnie powaliły. Świetne krzaki, poczytałam Twoim nawożeniu, siarczanie amonowym i potasowym na wiosnę, ale pierwsze słyszę o tym od Ciebie, ja sypałam taki pod borówki . Muszę spróbować, lekcja sadzenia też się przyda, muszę dokupić, bo co się borówka przebarwi, to jej nie ma, ptaszki nie czekają aż będzie bardziej dojrzała. ;:306 A która odmiana u Ciebie najlepiej rośnie, ja mam dwie, nazwy mam spisane u siebie w kompie, więc nie pamiętam. Na przepis też poczekaj, bo też mam u siebie. Dziś mam użyczony komputer.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Dorotko , siedzę sobie na tarasie w ogrodzie i sobie piszę , :heja mam urlop, :heja mam urlop.Cisza ,księżyc w pełni świeci jak żarówa , świerszcze grają i cisza , o rany! jak mi dobrze !Jutro zrobię zdjęcia borówek i spróbuję wstawić . Jeżeli Twoje borówki objadają ptaki to przykrywaj je starymi , gęstymi firankami i problem z głowy . Ja robię tak od kilku lat i się doskonale sprawdza. Poczytaj w necie , które odmiany są wczesne , średnie a które owocują najpóżniej i wybierz co Ci pasuje . Ja kupuję po 2-3 szt. z odmiany co roku i dosadzam . Sprawdz co masz i kup inną odmianę .Posadz wedle mojego przepisu , czyli prawie jeden worek torfu kwaśnego na jeden krzew, no i w słońcu . Sadz w rzędach bo wygodniej dosadzać następne . Jutro przywiozą mi ziemię w workach o ósmej rano ,a po południu mają wyciągać korzeń ,więc będę mogła nareszcie obsadzić przód ogrodu , Martwię się o róże bo złapały jakieś czarne plamy i nie wiem czy to teraz mogę opryskać i czym .Jutro mam pracowity dzień ,bo i koszenie mnie czeka , o zielsku nie wspomnę , ale z tym zdążę do niedzieli . Pozdrawiam Cię cieplutko . ;:167 Nawet komary nie gryzą :tan

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witaj szczęśliwa urlopowiczko!
Moje róże (niektóre) też mają czarne kropki, ale nie pryskam! zaparłam się i nie chcę chemii ;:185 Te chore liście trzeba oberwać a jak chcesz pryskać to dopiero nowe będą zdrowe. To życzę Ci jutro szczęśliwego końca korzeniowego! ;:168
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Marysiu ,witaj . Właśnie skończyłam śniadanko na tarasie i sobie czekam na transport ziemi . Wtę i nazad lata mi dudek , lilie pachną niesamowicie , pozbierałam wielkie ogóry,ale dzieciarnia sąsiadki uwielbia takie giganty,więc szybko się ich pozbędę.Raniutko opieliłam już zagonek i sprawdziłam czy da się wziąść sadzonkę wiązówki dla Ciebie . Da się bez problema.Do miasta wracam za tydzień,więc czwartek to termin ewentualnej wysyłki ,jeżeli oczywiście Ci pasuje . Wyślę chyba w dużej bąbelkowej kopercie priorytetem to w piątek powinnaś dostać .Wyślij na pw namiary na siebie .Po południu odwiedzę zaprzyjażnione wątki i pojadę rowerem na spacer , boć przecie mam urlop .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

No jaka przeszczęśliwa nasza Ela, super, spędzaj cudnie czas, oby pogoda dopisywała ;:196
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Wiem jak to fajnie odpoczywać na działeczce ;:109 , też uwielbiam ten ranny świergot ptaków, świerszcze, klekot boćków, darcie żurawi i inne odgłosy. Poranna kawka, nie mam ganku, ale kiedyś zrobimy taki przy domu fajny kącik na kawę. Kiedyś siądę. Na razie spaceruję z poranną kawą i zazwyczaj piję zimną :;230 . Elu miałaś odpoczywać, a tu słyszę kolejne prace korzeniowe i nasadzeniowe. Taki nasz odpoczynek. Borówki koniecznie dokupię, bo jagoda kamczacka , niby wcześniej owocuje, ale owoc taki sobie, a borówka co innego. Firanami przykrywałam w zeszłym roku, ale wtedy woniej dojrzewają, druga sprawa, że nie za bardzo potrafię wiązać, podwiązywać, coś się zawsze przewróci, odczepi, nie mam ręki do takich spraw. U mnie do tego silne wiatry robią swoje.
W piątek po pracy i ja jadę będę do czwartku, a w kolejny piątek wypad z dzieciakami nad morze. Szczerze powiem , że gdyby nie dzieci, to całe 2 tygodnie bym na działce siedziała ;:306 .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

No cóż, odkąd mam jako taki ogródek, nienawidzę gdziekolwiek wyjeżdżać. Cztery dni to góra. A i tak nawet po tych czterech dniach nieobecności, widzę po powrocie, że rośliny zmarniały.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”