Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

W związku z dużym zainteresowaniem wskazówkami kalendarza biodynamicznego na luty 2016 r. , zamieszczam poniżej szczegółowy przekład obrazków na tekst pisany.

Kalendarz biodynamiczny na miesiąc luty 2016 r.

- 1. Dni ogólnie raczej dobre dla siania, sadzenia, pikowania, przesadzania, ukorzeniania wszystkich roślin: od 16 do 29 lutego.

- 2. Dni najbardziej korzystne dla siania, sadzenia, pikowania, przesadzania i ukorzeniania kwiatów i ziół kwitnących: 15lutego od godz.15:35, 16 lutego oraz 17 lutego do godz. 20:24.

- 3. Dni najbardziej korzystne dla siania, sadzenia, przesadzania, pikowania, ukorzeniania roślin wydających owoce: 11 i 12 lutego oraz 20, 21 i 22 lutego do godz.12:04.

- 4. Dni najbardziej korzystne dla siania, sadzenia, przesadzania, pikowania roślin korzeniowych: 5 i 6 lutego oraz 23 i 24 lutego.

- 5. Dni najbardziej korzystne dla siania, sadzenia, przesadzania, pikowania roślin, których częścią jadalną są liście lub łodygi: 9 i 10 lutego oraz 18 i 19 lutego.

- 6. Dni dość dobre dla siania, sadzenia, pikowania, przesadzania kwiatów i ziół kwitnących: 24, 25, 26 i 27 lutego do godz. 12:26.

- 7. Dni dość dobre dla siania, sadzenia, pikowania, przesadzania roślin, których jadalną częścią są liście lub łodygi: 27, 28 i 29 lutego.

Jeśli coś jeszcze nie do końca jasno opisałam, to bardzo proszę o dodatkowe pytania. Z przyjemnością odpowiem.


Alicjo - skoro drzewko jest dość duże, to bardzo szybko będzie owocowało.
Cieszę się. :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Lucynko ja też wczoraj zmagałam się z bólem głowy, ale na szczęście tabletki złagodziły ból bo przecież miałam gości :wink: Dzisiaj zdecydowanie lepiej nawet przez parę godzin huśtałam się na lampie, bo wszyscy wybyli i nawet psa młodzi wzięli. W Krakowie (pewnie jak wszędzie) są takie wybiegi dla psów gdzie puszcza się psa bez smyczy i młodzi zabierają tam Lolę żeby pobyła z innymi psami, na uwięzi jak nieraz widzi psa z przeciwka to przyjmuje pozę polującej ;:oj
Zrobiłam Ci małą konkurencję i też znalazłam inne ujęcie opisu kalendarza. Na tej podstawie zrobiłam swój opis na luty.
Miłego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

No i super ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Marysiu [Maska] - pohuśtałaś się i już Ci lepiej. :tan :tan
Ja ciągle jeszcze każdego dnia od rana do wieczora się tak bujam. Lubię ten czas. Należy on wyłącznie do mnie i bardzo mi się to podoba. ;:303
Zapoznałam się z tymi księżycami, ale i tak nie bardzo wiem, o co chodzi. No bo jestem tępa baba i nic tego nie zmieni. :;230 :;230

Iwonko [00..] - powodzenia. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Jestem już na czasie mam kalendarz, dzięki - nigdy nie stosowałam się do zaleceń taka jestem niezorganizowana.
To jest Papageno.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Witaj Lucynko ;:180 Przyszłam od Marysi Maski poczytać o kalendarzu biodynamicznym ma luty a właściwie mnie by interesował na marzec bo dopiero w marcu zacznę wysiewać ;:108
Dziękuję za piękne i przejrzyste przedstawienie .
Jeśli pozwolisz pospaceruję po Twojej działeczce ;:65
Pozdrawiam Teresa
justysia138
50p
50p
Posty: 94
Od: 19 wrz 2015, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Lucynko czy Ty sadzisz w swoim ogrodzie kany? Mam zamiar sobie kupić ale nie wiem czy kupić po 1 szt z każdego koloru i one się rozrosną czy lepiej po 3 szt i posadzić obok siebie?
Miłego dnia życzę!
Pozdrawiam Justyna
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

:wit ujawniam się po cichu zwiedzałam Twój ogródek he, he a do wpisu sprowokował mnie Twój kalendarz i mam zamiar spróbować pracować według niego.
A ptaszki masz cudowne a jakie mają świetne nóżki w butkach he, he.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Dzień dobry.
Toś mi dała tłustą informację :;230 :;230
Nie o to mi chodziło a mnianowicie :jeśli już zrobisz ten eliksir ukorzeniajacy
czy będziesz go rozcieńczać do podlewania.

Nie wiem co masz za kalendarz biodynamiczny ale przeglądałam na rok 2016 i dzisiejszy dzień tam widnieje,że tylko korzeniowe
wysiewamy 6.02.2016r juz sama nie wiem.......
Ela
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Podziwiam wszystkich uporządkowanych, ja zawsze po najmniejszej linii oporu ;:224, codziennie rano przy kawce siedzę przy kompie, to zawsze sobie zerkam do tego kalendarza http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ogrodnika-luty-2016
Miłego weekendu Lucynko :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Witaj. A ja chciałam zapytać jak ten kalendarz ma się w praktyce ? Nigdy nie stosowałam go i zastanawiam się czy faktycznie daje to rezultaty :roll: .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Witam wszystkich gorąco w tę chłodną (u mnie) sobotę.
Szczególnie cieplutko witam moich nowych Gości. Mnóstwo radości sprawiła mi Wasza wizyta w moich skromnych progach.
Życzę wszystkim wspaniałego weekendu w ciepłych promieniach słońca. ;:4

Aniu [tara] - o, mam potwierdzenie imienia mojej łaciatej róży! ;:180
W początkach mojej działkowej przygody też nie stosowałam kalendarza bio....., jednak od chwili, gdy zaczęłam się podporządkowywać jego zaleceniom, widzę zmianę na lepsze. ;:108

Tereniu - bardzo proszę, spaceruj do woli, furtka zawsze otwarta.
Marcowe zalecenia kalendarza również przełożę z pisma obrazkowego na tekstowe, ale dopiero bliżej marca, żeby się te dwa nie pomyliły nam podczas siewów czy pikowań. :)

Justynko - jeden raz miałam kanny, które dostałam od sąsiada, ale potem źle mi się przechowały i zrezygnowałam.
Wiem, że są kanny wysokie i niskie. Ja miałam wysokie. One się rozrastają i jeśli chcesz posadzić je w grupie, to w rozsądnych odstępach, dość dużych - myślę że ok. 0,5 m. Taka grupa może się nawet ładnie prezentować. Do Ciebie należy decyzja. ;:218

Misiu - bardzo proszę, korzystaj do woli. ;:333
Bardzo dziękuję w imieniu gołąbków. Gdyby one wiedziały, ile pochwał zbierają..... ;:303 ;:303

Elu - oczywiście do podlewania ukorzeniacz rozcieńczam w dwojaki sposób. Do podlewania świeżo przepikowanych młodziutkich roślinek rozcieńczam bardzo mocno, tzn. do litrowej butelki wlewam 100ml 'eliksiru' i uzupełniam do pełna wodą. No i podlewam tym tylko kilka roślinek, bo to w ramach eksperymentu.
Natomiast jeszcze nie ukorzeniałam żadnych roślin, więc nie miałam ich do podlewania, ale wkrótce ukorzenię chryzantemy, bo się mocno rozrosły. Myślę, że po wymoczeniu w 100% ukorzeniaczu, wsadzeniu do ziemi, będę podlewać 'eliksirem' rozcieńczonym pół na pół na pół z wodą.
Dobrze zrozumiałaś. 5 i 6 lutego wysiewamy tylko korzeniowe. ;:108

Iwonko [zielonajagoda] - dawniej też korzystałam z kalendarza ogrodnika, sprawdzałam też - tak dla siebie - inne kalendarze bio..., ostatecznie stanęło na tym, z którego teraz korzystam i który uważam za najlepszy. Jest to 'Kalendarz rolnika i ogrodnika'.
Uporządkowana ...hmm.... staram się być, ale nie zawsze mi się to udaje. ;:224

Ewelinko - przekonałam się w praktyce, że podawane w biokalendarzu informacje naprawdę pomagają w uprawie roślinek, dlatego go stosuję.
Dawniej praktykowałam z innymi kalendarzami, ale ten wydał mi się najlepszy. Początkowo w ramach eksperymentu stosowałam kalendarz tylko dla części roślin i to dało mi pewność jego dobrych rad. Były różnice zarówno we wschodach i wzroście roślinek. Na korzyść tych uprawianych zgodnie z kalendarzem. ;:32
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 3

Post »

Lucynko przypomniałaś, że róże chrustowe tak ładnie wyglądają. ;:180 Zapomniałam, że kiedyś je umiałam robić. ;:306 Zawilce śliczne, ;:oj mam tylko białe, ale w tym roku zagoszczą też różowe. Kalendarz skopiowałam, tylko czas na odpowiednią porę siania znaleźć. ;:131
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”