Namiastka ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Iwonko, myślę, że jak im kwiatki poobcinam to się szybciej ukorzeniom. Zostawię po jednym żeby zobaczyć jak się zachowują. aloha faktycznie jest cudna.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewuś szpaler hortensjowy będzie cudny. ;:138 Sadź rośliny, nawet jak wokół bałagan, potem szybko będziesz mięć wyrośnięte krzewy. ;:215 Też ścinam młodym kwiatostany, zdecydowanie ładniej kwitną w kolejnym roku. ;:108
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Soniu, sadzę ;:196 właśnie o to mi chodzi, żeby szybko mieć ogród. Jestem pozytywnie zaskoczona bo roślinki szybko rosną. Dzisiaj córka mi rozplantowała ziemię to jutro jadę po resztę tujowych kulek i w sobotę będę je sadziła i hortensje. Brakuje mi jeszcze jednej, może dwóch hortek, ale nie wiem jaką chcę. Chyba się wstrzymam do przyszłego roku i zobaczę co przywiozą do mnie do sklepów. Po sadzeniu, plewienie reszty zaniedbanych rabat i kolejne przesadzanie roślin bo trzeba troszkę pozmieniać ;:306 Słaby ze mnie ogrodnik, dużo źle posadziłam ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Zgubiłam Twój wątek, Ewo, ale w końcu znalazłam i nadrobiłam zaległości. Dziękuję za odpowiedź w kwestii jeżówkowej.

Masz rękę do jeżówek i pięknie dobierasz im towarzystwo. Podziwiam :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ech, Ewo, każda z nas sadzi za gęsto, bo przecież te roślinki czasami są takie maleńkie... Ale szybko rosną i juz po 3-4 latach często jest za gęsto. w pierwszych latach miałam mnóstwo jednorocznych, aksamitki, cynie, bylin bardzo mało, ale z czasem proporcje się odwróciły, teraz trudno wcisnąć aksamitki. Jednak róże wspaniale Ci kwitną! A hortki to mój nr jeden i u mnie posadzone dwa metry od siebie zachodzą jedna na drugą...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewuniu tak się napatrzę na twoje jeżówkowo-różane duety, ;:215 że już zaplanowałam, które jeżówki powędrują na różankę na skarpie. ;:108 Ja beznadziejnie sadziłam rośliny na początku, ale jak już zamieszkałam, miałam więcej czasu na przesadzanie. ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Witaj. Piękne zdjęcia pokazałaś ;:108 . Róże i jeżówki masz fantastyczne ;:333 . Nie martw się, nie tylko Ty stale coś przesadzasz ;:306 . Ja też czekam na bardziej sprzyjającą i chłodniejszą aurę i zaczynam przesadzanie ;:108 . Mam nadzieję, że kiedyś będę chociaż w połowie zadowolona ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewa ogród uprawiam ponad 30lat i ciągle przesadzam ;:306 , jesteś świetnym ogrodnikiem, zobacz jak wszystko pięknie Ci rośnie, ja hortensji nie obcinałam kwiatów, one w donicach sa dobrze ukorzenione, nie odczują że je posadzilas, moja nowozakupiona hortensja Silver Dollar chyba jest pomyłką, jak mnie wkurza ze kupuję w dużej szkółce, niby renomowanej, a tu co i rusz pomylki
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Namiastka ogrodu

Post »

silvarerum, cieszę się, że mnie odnalazłaś ;:196 i mnie odwiedziaś i dziękuję za miłe słowa

Kropelko, dwa metry do sporo. Moje tyle nie mają, jak się rozrosną to będę musiała przycinać.

cyma2704, na pewno dużo więcej bym zrobiła gdybym była na miejscu. Cieszę się, że jestem dal Ciebie inspiracją ;:196 ;:196

ewelkacha88, po Twoich słowach zastanawiam się, czy kiedykolwiek będę zadowolona z nasadzeń. Kilka roślin już przesadziłam, w tym róże. Inne czekają w kolejce.

Reniak, dwie horti z nowych to Silver Dolary. Zobaczymy co z nich wyrośnie. Póki co maja sztywne pędy i dobrze trzymają kwiaty. Zrobię im dzisiaj zdjęcia


Obsadzam nową rabatkę










Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewcia, jestem pierwszy raz u ciebie i jestem pod wrażeniem.
Piękne róże o jeżówkach nie wspomnę! Super rozrośniete kępy :)
Pozdrawiam
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewo jeśli mogę coś doradzić , to ta róża będzie Ci z czasem przeszkadzać, hortensje ją Ci zasłonią , za dwa trzy lata będzie przyduszona,albo hortensja bo nie wiem czy to pnącą ta róża? Bo bardzo ładny duży krzew , trudno wtedy będzie ją przesadzić bez szkody dla róży, bo pójdzie głęboko korzeń, mówię to z własnego doświadczenia, daj może coś o płytkim systemie korzeniowym.Ale generalnie będzie super.Bardzo ładne sadzonki hortensji, kupowałaś w szkółce? Po ile płaciłaś, u mnie po 24zł- 36zł, kilkuletnie , ale widać że źle cięte, nie wiem czy uda mi się doprowadzić do ładu krzak na wiosnę
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Namiastka ogrodu

Post »

Ewuniu , Ty się tak mocno to nie spiesz bo co będziesz robiła za rok ? , no chyba że przesadzała .Hortensje i róże rządzą w Twoim ogrodzie więc będzie ślicznie i na bogato .Pozdrawiam ;:167
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Namiastka ogrodu

Post »

reniuniek, witaj w moich ogrodowych progach. ;:196 ;:196 dziękuję za miłe słowa ;:180 ;:180

Reniak, dziękuję za radę, ale póki co nie mam dal tej róży innego miejsca. Hortki planuję prowadzić w krzewy rozszerzające się na górze to nie powinny zastawić róż. Jak mi się nie uda to wtedy będę miała problem ;:223
Hortensje płaciłam po 24 zł, u mnie w centrum ogrodniczym.

pela11, u mnie pracy jeszcze na trzy lata. Widzisz ta hałdę ziemi. Trzeba ją przesiać i rozwieść po działce w celu równania terenu. Tam gdzie jest drewno na więźbę trzeba oplewić ręcznie. Oj, jak pomyślę to już mnie słabi ;:202 ;:202 ;:202


jesienne róże

jako pierwsza cudna amandine chanel, o owocowym zapachu.


Obrazek

Obrazek

Zaczyna Concerto



Obrazek

Obrazek

Róża James Galway



Obrazek

Edenka, ma duże kwiaty i buduje ładny krzaczek



Obrazek

Niezmordowana coral Palace



Obrazek


Mało znana White Queen, szkoda bo to piękna róża


Obrazek

Po ciężkiej chorobie powróciła do zywych Isla Palace, niestety już ma plamki na liściach. Kurcze, a taka jest łądna



Obrazek

Ciekawy kolorek ma Old Port, ale też łapie kropeczki



Obrazek

Lavender Ice też nie rozpieszcza mnie kwiatami, szkoda bo są ładne



Obrazek

Kwiatów nie żałuje mi charles de nervaux



Obrazek[/URL

Jak również cudna Romanze



[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/554cb2028ab284ea]Obrazek


Budzi się też Baronessa



Obrazek

I zapomniałam jej imienia



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”