Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie kochani!:)
Po mojej dłuższej nieobecności na FO mam mocne postanowienie poprawy i powolne, ale systematyczne nadrabianie zaległości w Waszych wątkach i u siebie...
Witam Was moją ulubienicą NN kupioną w markecie Napoleona;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko :wit . Trzymam Cię za słowo ;:196 . Już czekam na Twoje wspominki ;:108 . Pozdrawiam :wit .
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Nareszcie :D ;:138
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

No właśnie, nareszcie. A NN wygląda jak Nostalgia. Jest piękna.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie wieczorową porą :)

ewelkacha88 będę się starać, trzymaj mnie za słowo i poganiaj w razie opóźnień! ;) Nie ma to jak kopniak do działania...
Wspominki kwiatowe..letnie ..właśnie przeglądałam fotki i tak się rozmarzyłam o cieple i pięknych kolorach..cudownie pachnących kwiatach.. nasycenie zieleni...a za oknem..szara rzeczywistość ;:131 ta pogoda potrafi człowiekowi wejść na psyche... nawet szoping nie zawsze pomaga ;/

Tak sobie patrzyłam na te zdjęcia i w sumie wybrałam kilka tematów, które kojarzą mi się z pobytem na działce w tym roku..a muszę Wam powiedzieć, że to był pierwszy sezon gdzie pomieszkiwaliśmy sobie na działeczce :heja

Pierwsza sprawa to nowy lokator..kocica Chrupcia, która przyjechała do nas na postrach wszelkim szkodnikom ;:215
Lubi ogród jak domownicy ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

gloff Mariusz witaj :) dzięki za wpis!
Widziałam, że u Ciebie działeczka nabiera charakteru! ;:63

Kolejną rzeczą jaką bardzo miło wspominam, to wieczory i noce na tarasie..choć noce tego lata pozostawiały wiele do życzenia, jeśli chodzi o temp..ale nawet to mnie nie zniechęcało żeby siedzieć i chłonąć to miejsce... najczęstsze widoki...

Obrazek

Obrazek

klarag Kasiu witaj! Miałam nadzieję, że w końcu się poznamy u Tadzia i Tereski latem.. albo w minioną niedzielę na spotkaniu;).. i niestety nie udało się ... :?
Dziękuję Ci za odwiedziny w wątku i liczę, że w końcu się zobaczymy ;)

Dla Ciebie NN która mnie zachwyciła!

Obrazek

New Dawn na którą czekałam i czekałam i czekałam... w końcu..

Obrazek

Obrazek

Liczę na nią bardziej w przyszłym roku.. wielkie nadzieje, a kwitnienie na otarcie łez..

Kolejny temat to moje Jarzębiny ..... posadzone wzdłuż ogrodzenia od drogi..całe 11 szt.. rosną sobie 2 lata..przywiezione z lasu.. i proszę! 6 szt pokazało w tym roku korale! Cudowności ;:173

Obrazek

Obrazek

Oczywiście miniony sezon to nie tylko takie sprawy.. jest nowa rabata, którą Wam oczywiście pokażę (jak tylko zgram fotki)...

Kolejne nasadzenia i roślinne przeprowadzki...

No i grilowanie..ogniska.. objadanie się smakołykami pachnącymi dymem.. świeżymi owocami i warzywami prosto z krzaczków... mmmmm cudowne wspomnienia :)

Kochani.. dobrej nocki :wit
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Piękna jarzębina,też myślę na działce posadzić ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko. Fajna ta Chrupcia ;:215 . Jakie ma nakrapiane futerko ;:333 . Zdjęcia wspominkowe bardzo fajne i miło wrócić do nich w taką pogodę. Jarzębina bardzo ładna i kiedyś też o niej mhslalam ale poczytałam, że lubi chorować i jakoś jej temat zamknęłam. Czekam na więcej i pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :)

gloff/ Mariusz, Ewelinko koniecznie posadźcie jarzębinę! Jest piękna 3/4 roku..wiosną ma piękne zielone liście i cudownie kwitnie..latem daje delikatny cień i łagodnie szumi na wietrze.. a jesienią zachwyca kolorami korali i fantastycznymi przebarwiającymi się listkami.. a gdy opadną korale jeszcze długo są widoczne w szarzejącej rzeczywistości ;:215

Od dziecka kojarzyła mi się z drzewem, które jest obowiązkowe przy domu..w ogrodzie. Pszczoły..ptaki i ludzie..wszyscy korzystają z jej dobrodziejstwa.

Czytałam też o jej pozytywnym wpływie na "aurę" otoczenia http://www.cudownezdrowie.pl/encykloped ... cze-drzew/ .
Oczywiście daleko mi jeszcze do stanów "rozmów z drzewami", ale te o pozytywnym znaczeniu dobrze mieć w sąsiedztwie!

Czy lubią ją choroby? Nie jestem znawcą, ale u mnie, chyba nie bardziej niż inne rośliny. W pierwszym roku po posadzeniu, były bardzo mizerne, a sąsiedztwo plantacji porzeczki, leszczyny, czy aronii nie sprzyjało by się wzmocniły. Za to już w drugim roku pokazały siłę.

Jarzębina to dość pospolite drzewo i rośnie wszędzie.. lasy..rowy... bez opieki, podlewania, nawożenia....i ROŚNIE, więc z chorobami jakoś sobie radzi :)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszka, świetnie że wróciłaś ;:168
Na jarzębinę choruję już od baardzo dawna i nie mam pojęcia gdzie ją zmieścić.. to znaczy, mam pojęcie, ale mój eM totalnie tego nie widzi. Mamy na osiedlu taką ulicę obsadzoną starymi już jarzębinami i niestety nie przejdzie w domu argument, że to takie małe ozdobne drzewko ;:306 Chociaż przypuszczam, że są już odmiany karłowate dostępne w szkółkach ;:224
New Dawn - królowa forumowych dram i przepychanek :lol: Piękna w fazie pączków i pół-rozkwitu, ale podobno okropna śmieciara i nie potrafi się starzeć z godnością (piszę o kwiatach) ;:218 Jaka jest twoja opinia?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

A ja w tym roku zakupiłam sobie jarzębinę szczepioną na 2 metrowym pniu. Mam nadzieje, że stworzy ładną koronę, a pod spodem mam miejsce na inne rosliny.
Masz przepiękną kicię.
Do tej pory m. nie chciał słyszeć o kocie. Ostatnio zaczął się łamać, ale mój pies niestety nie zmienił zdania.
Ciekawa jestem tej nowej rabatki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko żółta róża z rumieńcem śliczna. ;:oj Umiesz stworzyć klimat na tarasie. ;:138 Jarzębiny też kojarzą mi się z ogrodami i zagajnikami na wsi. Twoje szybko pokazały piękno. ;:215 Mam za płotem dwie. Niestety słabo sobie radzą wśród brzóz. ;:174 Niech rok będzie łaskawy i spełnią się marzenia, szczególnie te o zamieszkaniu w nowym domu i codziennym doglądaniu ogrodu. ;:196
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko ja mam nieustającego pecha jeżeli chodzi o forumowe spotkania, zawsze coś mi wypada ważnego i nie mogę dojechać. Może na następne się uda. A kicia urocza, ja mam 2 mruczki, ale tylko kocurek łowi dzielnie szkodniki. Kocica to hrabina i nie kala się ganianiem za gryzoniami.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witam Was kochani bardzo serdecznie w Nowym Roku
przyjmijcie życzenia pomyślności i zdrowia,moc pięknych, zielonych skarbów w ogrodzie, które
cieszą oczy i nasze serca


Ci, którzy byli przezorni i pozabezpieczali swoje wrażliwsze rośliny mogą spać spokojnie w tym tygodniu... ale ja NIE!
Niestety nie zdążyłam jesienią wszystkiego przygotować :/

Oczywiście pierwszy i najważniejszy powód to, krótkie popołudnia jesienią, a właściwie ich brak..dojeżdżając na ok 15:30 niezbyt wiele można zdziałać...
Drugi, to zdobyte doświadczenie w ubiegłym roku... gdzie okryłam wszystkie swoje róże i powojniki i te wrażliwsze inne rośliny zbyt wcześnie. Zima była łagodna i musiałam je odkrywać żeby mi się nie popsuły..podwójna robota!

Większość z Was pisała, że rośliny muszą się zahartować i należy je okryć po kilku dniach mrozu do -5C.
No więc w tym roku czekałam na taki rozwój wydarzeń... i co? Dzisiaj na szybko poprosiłam eMa żeby pookrywał co się da, bo ja dopiero w piątek pojadę na działkę... ojjj czarno to widzę ;:218

Sabina dzięki za miłe słowa :)
Jarzębina jaka urośnie to chyba zależy od tego, jak się ją prowadzi...choć wiedza o tym pewnie przyjdzie mi z czasem i zobaczymy co z moich wyrośnie.. na tą chwilę staram się formować w smukłe drzewka ze zgrabną koroną.. dla kontrastu pomiędzy nimi dałam Berberysy

Obrazek

Z pewnością są odmiany kompaktowe w szkółkach i formy płaczące"...nic tylko przebierać i kupować :heja
Jeśli chodzi o New Dawn to widzisz... nie odniosę się z pełnym doświadczeniem do tematu, bo w tym roku zakwitły mi tylko 3 małe gałązki.
Oczywiście podzielam opinię, że szybko przekwitają i są w pełnym rozkwicie "rozlezione".
Kupiłam ją zafascynowana zdjęciami z FO burzy kwiatów wyglądających jak sztuczne, wręcz idealne...niestety u siebie takich jeszcze nie widziałam. Nie uprzedzam się bo to dopiero pierwszy rok ;:333

Rosarium U. tez zakwitła trzema gałązkami (posadzona dopiero wiosną)..ale jakie to były gałązki!!! :) Bardzo obiecująca!

Obrazek

Margo2 - Małgosiu zastosowałaś świetne rozwiązanie na naszą przypadłość forumową "upychanie" ..doskonały patent! Teraz tylko pozostaje kwestia, jakie rośliny wybierzesz na sąsiedztwo dla koralowej...
Jeśli chodzi o kociaki, to przyznaję, że sama byłam zawsze sceptyczna i raczej niechętna do zabierania ich do domu..jednak w tym przypadku dałam się podejść dzieciakom, które oszalały jak zobaczyły gromadkę maluchów i mnie też wzięło do tego stopnia, że żadne argumenty nie trafiały ze strony eM ;:14
Na zimę Chrupcia pojechała do moich dziadków i tu też był problem..bo piesek, który tam jest będzie ją pewnie ganiał... no i ganiał niecałe 2 dni..teraz kocica śpi na miejscówce psa i rządzi ;)

Tą nową rabatę pokażę jak zgram ostatnie zdjęcia, natomiast teraz wrzucę kilka fotek z życia wąwozu, a konkretnie kącika imprezowego ;:209

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu z lewej strony w rogu stanie w przyszłości zadaszona wiata..stół..ławy... muszę tylko zmotywować niektórych do działania :twisted:
Obrazek

Soniu dziękuję za życzenia ;:196 ;:196
Te dodatki..klimaty tarasowe, ogrodowe podglądam u Was ;)
Sielsko wsiowe widoki to poza jarzębinami również słoneczniki... w tym roku wyrosły mi olbrzymy...
Soniu, dla Ciebie te słońca!!

Obrazek

Obrazek

klarag, Kasiu no mam nadzieję, że w tym roku uda nam się spotkać i poznać!
Kocica sprytna..jak ma jej kto myszki znosić..;)
moja uwielbiała buszować między roślinami

Obrazek

Jeszcze kilka letnich fotek i dobrej nocki dla wszystkich :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”