Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Piękna rabata z iglakami :wink:
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Z planowaniem mam podobnie, ale w tym roku muszę przystopować z zakupami bo mi się miejsce w ogródku skończyło. Kulkowanie w ubiegłym roku wyszło mi fantastycznie w przypadku mojej NN rosnącej przed domem- wypuściła dwa długaśne pędy o które zahaczaliśmy się przy wysiadaniu z samochodu więc ją zakulkowałam i efekt burzy kwiatów był powalający. W tym roku do grona zakulkowanych dołączą więc Sibelius i Loiuse Odier. A jakie będą efekty- na pewno się pochwalę. Dorotka twierdzi, że zakulkowana LO da spektakularny efekt, a ona się zna, to mój guru.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Psy w starciu z kotem nie mają szans, więc muszą się zaprzyjaźnić :wink:
Niestety mój wielki pies reaguje na każdego kota agresją.
Nawet takie małego.
Juz próbowałam. Musiałam kociaka oddać
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :)

Od trzech dni mamy absolutnie fantastyczną zimę! Piękna, biała, mróz do zniesienia -6...no i cudowna szadź na wszystkim!
Drzewa..rośliny..ogrodzenia..wszystko w bajkowych odsłonach! Taka zima to mi się podoba! :)

Mariusz dzięki za miłe słowo o rabacie iglakowej ;:196...jesienią stuknął jej roczek od pierwszych nasadzeń.

klarag/Kasiu widziałam efekty kulkowania tylko na fotkach. Jakoś nigdy nie odważyłam się tego zrobić u siebie.
W tym sezonie może spróbuję jednej mojej NN zrobić taki zabieg;) muszę tylko coś wymyślić pod nią, żeby mi tam trawa nie przyrastała..

Margo2/Gosiu wszystko zależy od charakteru zwierzaka. U mojej mamy jest owczarek niemiecki - suka- wychowała się od szczeniaka ze starym kundelkiem - też suczką- jednak w zabawach młoda szybko zaczęła brać górę nad staruszką, a do tego weszła zazdrość o uwagę pani... i co? Tak ją terroryzowała, że obie nie mogły razem chodzić.. do czasu.. w końcu ją gdzieś dopadła i niestety zagryzła... kocicę też ganiała..psów sąsiada w ogóle nie ruszała.:/ to jest dopiero zryty beret!!

ok! pokaże Wam dzisiaj ostatnie przedsięwzięcie w minionym sezonie.. mam nadzieję, że w tym roku dokończę to po całości...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocki ;:79
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko :wit . Piękne obrzeże tylko ja się zastanawiam czy nie będziesz chciała tego za jakiś czas poszerzać ;:306 . Ja tam bym jeszcze sporo trawnika uszczknęła ;:224 . Ja moją cegłę co chwilkę przesuwam ;:306 . Bardzo ładna rabata powstała a kora jednak dodaje uroku. Ja kory nie mam prawie nigdzie jakoś to dla mnie zbędny wydatek, wolę za te pieniądze rośliny kupić :oops: . Ślicznie rozrasta się Twój ogród ;:138 . Pozdrawiam :wit .
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Pięknie z tą kostką rabata wygląda :D Kostkę kładliście na piasek z cementem ?
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Piękne rabatki, takie obrzeża ułatwiają życie. Ja też lubię korę, a z kamienia nie jestem zadowolona. Mądry Polak po szkodzie, trzeba było wcześniej FO czytać zanim się kamieniołom z rabatki zrobiło....
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aga, ślicznie Wam to wyszło. No to teraz masz rabatę jak się patrzy.
Też chciałam spytać czy suchą zaprawę stosowaliście pod spód kostki?
Ja też stosuję korę gdzieniegdzie, po to żeby nie trzeba było tak często pielić. Poza tym struktura gliny mi się poprawia dzięki temu na bardziej przepuszczalną i łatwiej mi potem np. perz wyciągać. :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko róże tylko podziwiam. :) Nie wypowiadam się, bo jestem zielona. ;:306 Ładne kształty rabat i włączanie w nie roślin, zdecydowanie uporządkowało obraz ogrodu. ;:215 Panowie koszący trawnik pewnie też zadowoleni. :D Jak już zamieszkasz będziesz mieć wspaniałe widoki. ;:108
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, wspaniała robota z tą kostką ;:215

Tez myslę o czymś takim do swojego ogrodu. Miałam te plastikowe obrzeza faliste, ale się nie sprawdziły, Twoja kostka wygląda bardzo gustownie i jak widać na załączonych zdjeciach, jest to całkiem prosta sprawa :D Napiszesz ciut więcej o tym? Czy cementem pod kostkę sypałaś? Też bym sobie coś takiego zrobiła ;:173

Wszystkiego dobrego! ;:3
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aguś, na tym zdjęciu w tle po prawej cudnie Ci zakwitła róża. Pamiętasz odmianę? Jest trochę w stylu jednej z tych, które kupowałam jesienią. I tak się zastanawiam, czy też będę miała taką ładną? :wink: :)
http://images77.fotosik.pl/715/e26cd5335893d1d3.jpg
Czy to ta sama co poniżej?
http://images78.fotosik.pl/717/cdf07f86d15f495f.jpg
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko porównując zdjęcia z pierwszych postów, a te teraz i całą tą ewaluacje ogrodu to ogromne brawa ;:138 pięknie to wygląda i efekty zachwycają :) oby tak dalej ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Robisz to co ja. Ja też zaczęłam w zeszłym roku kładzenie kostki, ale Ty to robisz bardziej profesjonalnie. U mnie nie da się wykopać takich ładnych rowków, bo ziemia jest sypka. Zaraz dołek się zasypuje. Więc kładę partiami.
Jeśli pies zagryza słabszego od siebie psa z którym się wychował, to faktycznie ma coś nie tak z głową. Trzeba uważać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”