Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Mariusz. U mnie w tej studzience jest wystająca z ziemi rura od st. rewizyjnej... no nie bylo sposobu żeby ją sensownie ukryć bez większego nakladu pracy..
Mój synio tak to wymyślił i zrobił ;)
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

I efekt końcowy bardzo ładny ;:333
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :)

Ostatnio okupuję stronę Floribundy..i za każdym razem kiedy wchodzę, żeby coś uszczuplić z wybranek..to efekt jest odwrotny!

Może ktoś mi skutecznie ;:124 z głowy którąś z wybranych śliczności ;:219

Jeśli macie jakieś słówko krytyki dla którejś z nich PISZCIE proszę...

Eden Rose

Bouquet Parafait

Chippendale

Golden Celebration

Lady of Shalott

Alchymist

Lemon Parody

Crocus Rose

Lacre

Pashmina

Piano

Sibelius

Ballerina

Waterloo


z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :wit

Na Was to można liczyć! Widzę, że budżet na różane zakupy chyba mi się nie uszczupli... nikt niczego mi nie che ;:14

W ubiegłym roku część mojego zamówienia z Floribundy niestety musiała przetrwać zadołowana przy kompostowniku.

Zdążyłam posadzić tylko kanadyjki w wąwozie, natomiast reszta zaliczyła obóz przetrwania.....

... i tak oto sobie poradziła....

Obrazek

Pastella...wspaniała wg mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Artemis, niesamowity kolor, jak lody waniliowe ;)

Obrazek

Aspiryn Rose mega delikatna..

Obrazek

Obrazek

Soul, piękna..ale nie na bezpośrednie słońce..

Obrazek

Swany obłędna! Zważywszy na warunki jakie miała...niesamowita terminatorka!

Obrazek

Obrazek

TOWAR WARTY SWOJEJ CENY! :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko. Ja dzisiaj zrobiłam zakupy różane w tejże szkółce jednak miałam zupełnie inne typy niż Twoje. Niczego Ci nie mogę napisać bo sama jestem początkująca. Mam tylko Ballerinę i ją koniecznie musisz mieć, świetna i niezawodna ;:333 . Reszty nie znam bo ich nie mam ;:224 .Z róż , które posiadasz to mam od jesieni Pastellę i Artemisa a wiosną przyjedzie do mnie Aspiryna ;:138 . Sądząc po Twoich zdjęciach to wspaniałe róże i oby u mnie tak kwitły ;:108 . Pozdrawiam i życzę udanych wyborów bo one są trudne ;:306 .
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Ewelinko właśnie wyczytałam o Ballerinie, że jest niezawodna i kwitnie cały sezon, jako mieszaniec piżmowy to cecha przewodnia. Lepiej nie trzeba! Każdy marzy o takich roślinach w swoim ogrodzie! Idąc tym tropem wybrałam jeszcze Waterloo, Sibelius, Bouquet Parafait. Liczę na całosezonowe kwitnienie ;:224

Masz absolutną rację, że to trudne wybory...zawsze coś nas ogranicza, czy to finanse, czy miejsce,,,,, a przecież dążymy do doskonałości ;:173

Artemis..Pastella..Aspirynka.. no co mogę powiedzieć... "będzie Pani zadowolona"! ;)
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, ja też zamawiałam z F., ale jesienią i tez nie mogłam wybrać ;:185 Ciężko mi było :D

Z Twoich zauroczyła mnie Swany, widziałam ją na zdjęciach, ale nie wyglądała tak atrakcyjnie jak u Ciebie.

Artemisa posadziłam jesienią, nie wiem jeszcze jaki da popis w pierwszym roku, ale na zdjęciach była przepiękna ;:167
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Amanita witaj :)

Swany zauroczyła mnie w ogrodzie u Aneczki i tak mi weszła w głowę, że w ciemno ją zamawiałam :)
Trzeba jednak posadzić ją tam, gdzie będzie miała dużo miejsca wokoło... bo wypuszcza poziome gałęzie 1-1,5m już w pierwszym roku. Przynajmniej u mnie tak było. Ale te kwiaty...mmmmm.... ;:167
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko ja mam Pashminę, Sibeliusa i Ballerina. Żadnej Ci nie odradzę, wszystkie cudne. Nie wierz tylko opisowi Sibeliusa- mój wypuszcza pędy na zdecydowanie więcej niż deklarowane na stronie F. 0.7-1m. Mam plan by go zakulkować na wiosnę o ile te długasy nie przemarzną. Ale jest piękny, zdrowy, kwitnie obficie i ładnie powtarza. Ma ciekawe liście- podobne do jarzębiny. A Pashmina i Ballerina kradną serce ;:167
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

J też nie pomogę Ci zredukować listy
Z tych co ja mam jestem zadowolona, innych nie mam więc nie wypowiadam się
Niestety przed nami trudne wybory
Ty jeszcze możesz mieć kilkanaście panienek, a ja jeśli w ogóle to pojedyncze sztuki
I co tu wybrać?
Kącik imprezowy super wygląda
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko :wit cudownie oglada się zeszłoroczne wspominki ;:oj
Kącik imprezowy niezle sie zapowiada ;:65 , fajne miejsce w ogrodzie.
Kicia przecudna, ja od nastu lat mam koty, zrządził to przypadek,los taki. Babcia moja zmarła i nie wyobrażałam sobie oddać kotkę do schroniska i z eM zdecydowaliśmy, że zamieszka z nami. W tym czasie był już psiak dorosły w domu i kotka babci też mocno dojrzała. Dziewczyny jakoś się dogadały. Nie było wojen, obchodziły się z daleka i w domu był spokój.Od tamtej pory, nie wyobrażam sobie życia bez kota w domu.
Bardzo podoba mi się powiedzonko
" Dom bez kota, to głupota " i tego sie trzymam :D
Suni i kotki już nie ma z nami, za to sa nowi domownicy, pies i 2 koty - wszystko przybłędy. Taka moja karma :| Dom pełen zwierzaków

Co do jarzębiny,super szpaler posadziłaś ! Duet z berberysem - świetny !
Ja mam jedną jarzębinę posadzoną z lasu. Dłuuugo się zaaklimatyzowała, zajęło jej to 4 lata. Masakra! Juz myślałam, że chyba sie pożegnamy, ale ruszyła w górę i wreszcie zaczeła wyglądać jak prawdziwa jarzębina. Trochę chce rosnąć mi krzakiem, bo takie mamy siewki w okolicy, ale bawię się w fryzjera i przykrócam to i owo ;:306
Chciałabym dosadzić sobie jarzębinę jakieś oryginalnej odmiany, bo jest ich trochę np. z bardzo czerwono-bordowymi owocami , nazywa się "Granatnaja"
Ponoć jarzębiny dosyć krótko żyją jak na drzewa, jakieś 10 lat, no zobaczymy. Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie ogrodu bez tego drzewa. Tak samo, jak bez brzozy, to również moja ulubienica ;:131

Róże przepiękne ! a ponoć dopiero się rozkręcają ! ;:oj
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, ale Swany nie pachnie, prawda? Ale podoba mi się bardzo, dokupię ją sobie ;:108
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :wit

Za mną bardzo pracowita sobota!...ufff...dobrze, że już wieczór i ten dzień się kończy!
Lubię takie chwile, kiedy dom się wycisza..nikt nic już nie potrzebuje, robota zrobiona..można na spokojnie zająć się swoimi sprawami:)

Krajobrazy u nas dzisiaj bajkowe ;:oj Padał gruby i mokry śnieg..oblepił wszystko! Drzewa wyglądają fantastycznie.
Temperatura bardzo przyjemna, bo zbliżona do zera w ciągu dnia...
Mam nadzieję, że jutro uda mi się nacieszyć oko takimi krajobrazami i odpocząć..

klarag/ Kasiu dobrze, że napisałaś mi o rozmiarach Sibeliusa! Już mam dla niej dzięki temu miejscówkę :)...no bo u mnie to nie jest tak prosto z tymi zakupami.. zazwyczaj kupujemy to, czego potrzebujemy i wiemy gdzie to ma rosnąć...a ja? Oczywiście wybieram to co mi się podoba, a jak przyjdzie przesyłka to będę biegać z badylami po ogrodzie i kombinować co i gdzie.. ;:219
Nawet kiedy robiłam sobie jakiś plan nasadzeń.. to w wykonaniu nigdy nie zdarzyło mi się ściśle się go trzymać ;:224 też tak macie?????

A ciekawi mnie Twoje kulkowanie. Pewnie masz ją posadzoną na włókninie albo na żwirku...
Przyznam, że w tym roku miałam kandydatkę do kulkowania, ale nie bardzo wiedziałam co robić z tą trawą która będzie rosła pod gałązkami.. trudno ją wykosić i wygląda przerośnięta nieestetycznie.. więc zarzuciłam pomysł ;:131

Obrazek

Margo2/Gosiu..z jednego się cieszę..ta moja różana lista chyba nie jest taka zła skoro nikt mi niczego z niej nie odradza ;)
Masz rację, że mogę jeszcze pozwolić sobie na większe zakupy. Wiosną chcę przedłużyć tą nową rabatę, tzn chyba bardziej pasuje tu słowo kontynuacja lub dokończenie.. wstawię w następnym poście fotki z tej najnowszej rabaty!
Kącik grilowy jutro mam nadzieję, że będziemy okupować ;) zaplanowaliśmy sanki i kociołek na ognisku ;:173

Tutaj mam NN..ale jak dla mnie może troszeczkę podobna do the Fairy, którą oglądałam u iwwy z zachwytem!!
Obrazek

iwwa witaj u mnie ;:196
Dziękuję za miłe słowa pochwał dla moich działań ogrodowych! Zerknęłam do Ciebie na chwilkę, jeszcze nie zdążyłam niczego wpisać, ale już mogę stwierdzić, że zapał i zmysł ogrodowy masz pierwsza klasa!! :)
Nie wiedziałam, że jarzębina jest tak nietrwała, a raczej nie dotrzymuje sędziwego wieku ;/

Temat zwierząt przy domu i w domu jest mi bardzo bliski. Zawsze u nas były zwierzaki. W domu rodzinnym..teraz w moim ciągle mamy coś na stanie ;:108

Kocica z naszą Tinką od razu jakoś pokojowo podeszły do siebie... nawet zdarzało im się spać przytulonym ;) ku naszemu zdziwieniu, bo Yorki to straszne egoistki i zazdrośniki.
Mamy też pekińczyka i ta jest charakterna.. jednak jakoś funkcjonują wspólnie z kocicą i bez żadnych ofiar ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amanita wg mnie Swany nie pachnie. Choć w opisach podają, że ma jakiś lekki zapach. Ja tam od swojej niczego nie czułam. :?
Po pierwszym sezonie jestem nią zachwycona! Teraz jesienią powędrowała już na właściwe miejsce na rabacie.. mam nadzieję, że krzywdy tym jej nie zrobiłam i w tym roku będzie jeszcze piękniejsza :lol:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Westerland
Obrazek

Bonfire
Obrazek

Chopin
Obrazek

Dziurawiec
Obrazek

Świerk Konika

Obrazek

Obrazek

A na dobranoc i piękny jutrzejszy dzień Jeżówki bardzo optymistyczne i lekkie... takie, jakiej niedzieli Wam życzę! ;:197

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”