Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Widzę, że koteczka nie próżnuje i prezenty swoim ludziom przynosi. Dba o Was w ten sposób. :) Lekko wytarmoszony ten zaskroniec. No, szkoda, że nie uszedł z życiem, bo może trochę szkodników by jeszcze wybił przed zimą. (On nie jest jadowity.)

Bardzo fajne mieliście ognisko. ;:333
Zastanawiam się, czy Twinkling Star Ci przezimuje, bo to orientalna hybryda, ale to zależy w dużej mierze od tego jaka zima nas czeka w tym roku.
Aguś, jakie to są róże:
1) https://images83.fotosik.pl/803/55598bd3c6b018fbmed.jpg
2) https://images83.fotosik.pl/803/84991f1382622f90med.jpg ?
Bardzo ładne Ci już te krzewy różane urosły.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

W sumie trawy w doniczkach można kupować, gorzej chyba z tymi przesadzanymi
Twój ogrod już jest prawie zagospodarowany, a co z domkiem?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aga jak widać tyle kwiatów, to nic dziwnego, że zauroczyłaś się różami. ;:173 Piękna kępa zimowitów, a kula śliczna, niespotykana. ;:138 Red Baron cudny, jaki wysoki. ;:oj Hortensja z dłonią to magical Moonlight, czy Vanilka? Nie boję się zwierząt, ale taki potwór jednak by mnie nie ucieszył przed drzwiami. ;:185 Ciepłego weekendu. ;:3
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

:wit

Mnóstwo włożonej pracy i widać efekty .Rewelacja aż miło spędzić czas w takim ogrodzie . ;:138
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Drodzy Forumowicze.
Wszystkiego najlepszego na każdy dzień Nowego Roku. Niech w nim nie zabraknie zdrowia, pomyślności i ludzkiej życzliwości :-)


A kwiatuszek z dzisiaj:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj. Siedzę i drżę, i ściska mnie w dołku. Jak tu pięknie! Czy ten ogród naprawdę powstał w tak krótkim czasie? Mam pytanie:jak nazywają się te rozczochrane tuje przy płocie, które tak błyskawicznie rosną? Ślicznie tu. Pochodzę sobie jeszcze. Gratulacje.Ten ogród to miłość odwzajemniona. ;:167
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Kasiu :)
Bardzo dziękuję za miłe słowa :oops: ;:196
Te tuje to Brabanty. Kupiliśmy je z gołym korzeniem ze względu na niską cenę. . więc są sezon późniejsze jeśli chodzi o adaptację i wzrost. Uwielbiają cięcie! Niestety brązoweją na zimę. .ale wzrostem i bujnością wynagradzają. :)
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Kasiuwszystkiego najlepszego w Nowym Roku! spełnienia najskrytszych marzeń, tych ogrodowych również :wink: !!!
Piekny ogród stworzyłaś, róże ;:333 ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

A gdzie kupiłaś tanie tuje? Będę potrzebowała większej ilości na wiosnę i zaczynam się rozglądać.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko dla Ciebie również wszystkiego dobrego w nowym roku :wit przeglądałem jeszcze raz Twoje zdjęcia i się tak zastanawiam czy hortensje jakoś specjalnie nawozisz lub pielęgnujesz? bo nie ukrywam ich ogromne kwiaty robią wrażenie :) a może zdradzisz gdzie kupujesz, jeśli nabywasz je przez internet :wink: ;:173
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko.
Przejrzałem Twój wątek strona po stronie i jestem zauroczony tempem przeobrażenia dziewiczego terenu w wspaniały już ogród. Lubię obserwować jak niemal z każdym dniem zmienia się otoczenie. Wyobrażam sobie jak długo kumulowało się w Twojej duszy marzenie o ogrodzie, a gdy stworzyła się taka możliwość wybuchło to jak wulkan, bo przecież inaczej nie można porównać. Ileż determinacji i na pewno innych wyrzeczeń kosztowało Cię, by stworzyć już taki ogród. To nie koniec ale niekończący się ciąg dalszy tego co już osiągnęłaś. Będę Ci kibicował, bo widzę,że robisz to z pasja i z wielką miłością.
Życzę Ci by ten Nowy Rok 2018 był rokiem spełnionych marzeń. Ogród bierze ale i daje ..uspokojenie wzbudza wyobraźnię i niech tej wyobraźni nie zabraknie Ci na następne lata.
Zdrowia Tobie i Rodzinie i jak najmniej kłopotów - życzę. Janusz
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witam Was w nareszcie mroźny, styczniowy dzień :)
Nie wiem jak Wy, ale mi od razu milej wychodzi się na zewnątrz kiedy powietrze suchsze i świeższe od mrozu.
Te ciapy chlapy kompletnie mnie rozstroiły i pozbawiły jakichkolwiek chęci do funkcjonowania. Do tego ciągłe chmury i ciemności...
Ale co by już nie zrzędzić powiem, że postanowieniem noworocznym zamierzam bardziej kłaść nacisk na sprawy, w których jestem za mało systematyczna i tu własnie zaliczam FO. Bardzo mi miło, że tu do mnie zaglądacie!! ;:108 Wszystkim odwiedzającym wątek dziękuję!

Odpowiem na baaaaardzo zaległe posty i postaram się wstawić trochę zdjęć z rzeczy, które udało mi się zrobić w minionym sezonie.
Bo o ile wstawiałam zdjęcia samych roślin to zaniedbałam procesy powstawania nowych rabat ;:224

Olu, Dario odnośnie koteczki to w dalszym ciągu jest mega łowna i znosi po kilka szt różności dziennie gospodarzom.. za to jeden z kociaków czerwcowych pozostawiony jako drugi do towarzystwa (wszyscy znawcy zgodnie twierdzili, że to ONA) okazał się KOCUREM.. do tego na tą chwilę 8 miesięczny jest olbrzymi i wygląda jak sobowtór Garfielda! Do tego zupełnie nie podobny z charakterem do mamuśki.. pilnuje tylko miski i łóżka ;:191 dwa koty, dwa charaktery!
Liczę, że Twinkling Star jednak poradzi sobie zimą /zrobiłam jej kopczyk z grubej warstwy kory/.
Róże o które pytasz to biała Artemis i różowa Granny obie z Flori..

Margo2 zamierzam iść w te trawy! Wiosną będę chciała poprosić Was o sugestie dotyczące zagospodarowania skrzyń przy samym wejściu do domu /powstały późną jesienią/. Liczę na ukierunkowanie, bo mam kompletną pustkę pomysłową!
A domek moja droga powoli powoli się wykańcza.. w minionym sezonie doszło ocieplenie i elewacja.. murki tarasowe.
Z rzeczy wewnątrz najbliższe plany dotyczą tynków :) Do zamieszkania jednak na stałe jeszcze trochę :/
....co nie znaczy, że nie pomieszkujemy weekendowo, czy letnio ;:215 tylko przygnębiają mnie te ściany.. choć niektórzy twierdzą, że niewykończone to teraz trendy :/ no nie wiem... mnie to nie przekonuje.

Soniu zazdroszczę Ci samodyscypliny i systematyczności w prowadzeniu Twojego wątku! Jesteś pewniakiem na tym FO! :)
Ta hortensja z dłonią to Phantom kupiona w pobliskim centrum ogr. Podoba mi się bo utrzymuje długo biały kolor. A zachwycona Twoimi pięknościami próbuję robić podobne u siebie. Dzięki widokom u Ciebie łatwiej mi zaplanować swoje nasadzenia ;:196

Jatra witaj :) dziękuję za miłe słowa. Racja, że dużo trzeba włożyć wysiłku, żeby rośliny chciały rosnąć.. ale później ten widok.... mmm nieoceniony :)

iwwa dziękuję :)

Kasiu, klarag wypatrzyłam w 2013 roku jesienią w gazecie Anonse. Kupiłam 250 szt po 3,50 tylko, że kopane jak leci , więc były takie 50-120 cm z gołym korzeniem.

maniolek dziękuję ;:168
Jeśli chodzi o hortensje to pod dyktando naszej Soni przycinam krótko i nawożę dedykowanym nawozem granulowanym za każdym razem inna firma. Czasami jeszcze zdarza mi się podlać rozpuszczonym w wodzie. Kupuję je w szkółkach i na targach u siebie w okolicy i te najlepiej mi rosną. Nie udało mi się jeszcze samodzielnie wyhodować.
Wysyłkowo zamówiłam we Florexpolu tylko raz, ale mała była sadzonka i trzeci rok będzie wiosną jak rośnie, a nie kwitła jeszcze.

drozd/ Janusz witaj ! Bardzo Ci dziękuję za przemiłe słowa ;:168
To miód na moje serce :) No i oczywiście "kopniak" do dalszego działania. Twój ogród lubię oglądać bo sadzisz w nim grupami! Jeszcze tego nie umiem.. mam "głód" różności.
Nie pomyliłeś się.. od lat uwielbiam te tematy i pracę.. a jak tylko nadarzyła się okazja to dałam temu upust!
Wiele pracy.. jak to bywa kiedy się pracuje zawodowo..prowadzi dom i są dzieci.. to zawsze coś kosztem czegoś.. ale wysiłek się opłaca, a najbliżsi doceniają :)
A głowa pracuje nawet w zimę... i lista chciejstw ogrodowych rośnie :)
Naparstnice od Ciebie otrzymane na spotkaniu u Tereski i Tadzia mają się świetnie i wszystkie pięknie kwitły do późnej jesieni ;:167
Dziękuję Ci za życzenia i również składam dla Ciebie i rodziny życzenia zdrowia, optymizmu i siły by pokonywać codzienne zmagania.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Pod koniec kwietnia wzięłam się za usystematyzowanie ostatniego slalomu podczas koszenia trawy i wyłączyłam całą część toru przeszkód :)

Oprócz już istniejących nasadzeń w głównej mierze dodałam tam róże z wiosennego zamówienia z Flori.. oraz lilie Lilyp.. reszta to sukcesywne dosadzanie jednorocznych i bylin.

Na przestrzeni sezonu krajobraz zmieniał się nie do poznania...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W pewnym momencie zauważyłam takie oto twory na nowej rabacie

Obrazek

na początku uznałam je za "psiebetki" i wyrzucałam daleko w chaszcze.. aż ktoś mnie uświadomił, że to SMARDZE .:) :lol: ups...... :lol:

Miłego wieczoru :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”