Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

FLORIANIE dzisiaj nie robiłam fotek jakoś miałam inne zajęcia i lenia, a także zajęcie z prawnusią ,która mnie wymęczyła na jamen :;230 Kwiaty Cafe są coraz większe lecz to jeszcze nie pełnia .Tak przypuszczałam ,ze to może być ten liliowiec kiedy go ujrzałam u Ciebie i Marysi . ;:180
BASIU mój ogródek nie jest duży ma 16 m szerokości i tyle samo długości lecz na sporej części stoi kawałek domu.No cóż jakoś to wszystko mieszczę :wink: Dalie mam w różnych miejscach rosną pojedynczo, bo w grupie tego bym nie pomieściła.
GABI Flore Pleno to śliczna lilia to samo Henryi czy Lady Alice.W ogóle te turbankowe są fikuśne.Scheherezady mam die wielkie cebulki i dwie małe które juz zakwitły lecz w innym miejscu.Jedna wielka dałam w dobre ręce bo po co mi aż tyle takich samych lilii jak są do wyboru coraz piękniejsze
TERENIU nie ma co robić to trzeba sie pobawić w wysiewy :;230 może wtedy Dębik się u mnie zaaklimatyzuje jak go sobie sama wyhoduję.Wiesz ,ze Muscadety zakwitły mi nawet w paru innych miejscach nie tylko te w donicy czyli dobrze zimują i mają po więcej kwiatów niż te doniczkowe ;:196
IWONKO już kiedyś ukorzeniałam tę hortensję i zbyt szybko posadziłam ja na rabatkę i padła.Mam nadzieję ,ze teraz będzie lepiej bo jestem mądrzejsza


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ladys
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 4 maja 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, jesteś niesamowita, jeszcze nie słyszałam żeby ktoś wysiewał delospermę albo dębika. Przyjedź, dam ci tych roślin "do ampra" 8-) :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - dziękuję za Amistad. Jest śliczna. Ma ładne kwiaty i kolor liści.
Powiedz jak pobierasz z niej sadzonki, może uda mi się podobnie postąpić z tą niebieską otwartą szałwią, bo też nie chce zimować w gruncie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu na razie patyczki żywe zaglądam podlewam i chucham!
Jakie śmieszne jajowate liście wyszły temu żywokostu.
Wilczełyko trzymam na razie w domu i nie wiem czy go przesadzić i zostawić w ogrodzie?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ja w tym roku posadziłam w grupie dalie, bo wymyśliłam, że będę maiła taki "kącik daliowo - dziwaczkowy" i wyszedł busz ;:306
Chyba przez to stłoczenie kwitną leniwie... ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu lilia Muscadety jest śliczna ;:333 u mnie też zaczyna rozwijać pączki ;:138
Cóż to jest dębik ?? idę poczytać .
Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Mały masz ten ogród , a tyle w nim mieścisz roślin jedynym słowem masz wszystko to co chcesz ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

TERENIU-inka52 no nie mam wielkiego terenu lecz wszystko w nim mieszczę no nie wszystko jednak co bym chciała .Niestety muszę wybierać .Tereniu i zrobiłaś już różane sadzonki ????
TERENIU w tym roku namnożyło mi się Muscadetów nigdy ich tyle nie miałam, a jeszcze wiosną w OBI dokupiłam 2 szt bo chciałam mieć chociaż 4 szt.Teraz mam 6 szt i wcale się nie gniewam :;230 .Przesadzę jednego lub 2 pod Munstead Wood.Dębik ośmiopłatkowy to płożąca bylinka lecz już 2 razy brałam od brata ,Marysi i za każdym razem mi padają więc teraz wzięłam sobie nasionka .Wysieję w doniczkę i pozostawię w ogródku na zimę zadołowane. Muszę Ci wysłać tego Wawrzynka białego tylko powiedz Tereniu kiedy.Zakwitła mi już biała chryzantema chyba od Ciebie spójrz

Obrazek

BASIU u mnie parę też jeszcze nie kwitnie, a czekam na cudne prawie czarne kwiaty Black Jacka i dalii Lemon orange to niziutka dalia .Masz ślicznie taki kolorowy busz ;:333
MARYSIU ładne są listki Żywokostu Allgold tego drugiego również tylko zapomniałam nazwy ;:124 Wilczełyko daj do ogródka zadołuj doniczkę i niech rośnie .Moje siewki są wciąż na ogródku
BEATKO zrobiłam fotkę, bo nie wiem czy bym dobrze wytłumaczyła.Z międzywęźli odrywasz i z tego robisz sadzonkę

Obrazek

WŁADZIU jak miło ,ze mnie również znalazłaś .Próbowałam już parę razy ,żeby zadomowił się u mnie Dębik lecz niestety ;:174 może z siewu się zaaklimatyzuje .Delospermy mam lecz z ciekawości chcę wysiać nasionka tylko ,że one muszą być przez 6 tygodni w temp 5*potem dopiero wysiać

dla Floriana Cafe au lait

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a dla wszystkich parę dzisiejszych fotek już mniej kolorowych niż te z czerwca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, no w sumie dopiero czas dalii nadchodzi, zimny maj troszkę spowolnił ich wychodzenie z ziemi... ;:224
Zachwycająca ta dalia F. Illusion ;:oj Lubię takie dwukoloraki :tan :tan
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu.
Już zbieramy ogórki krzaczaste, z nasion otrzymanych od Ciebie. I tak sobie myślę - na krzak nie wyglądają, bo płożą się jak i inne, ale za to ogórki są takie .... no właśnie krzaczaste ;:306 krótkie i pękate.
Pewnie to miał na myśli producent wymyślając nazwę ;:224
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jaki oryginalny powojnik rurkowaty ;:138 śliczne dalie już zaczynają i lilie i róze ;:138 ślicznie, kolorowo :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Schwarze Madonna ,ciągle zwracam uwagę na tą różyczkę. Austinek cudny. Mrs.Loncoln jakie piękne ubarwienie płatków, wyglądają jak aksamit. Piwonia 'Cora Louise' piękna! Jadziu jak oceniasz róże zakupione w naszych szkółkach a zagranicznych?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

No śliczna ta szałwia, śliczna, a lilie moje nadal w pączkach, no teraz to niech czekają jak mój Adaś zdecyduje się mnie zawieźć na działkę, tak sobie planuję może zanim do pracy pojedzie to mógł by mnie zawieźć chyba ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”