Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, przychodzę prosto od Iwonki i po prostu nie mogę się powstrzymać przed zadaniem pytania: Jak Twój obojczyk był w Egipcie, to Ty gdzie wtedy byłaś :;230 Wybacz, proszę ;:306
Cafe au lait ma niezwykły kolor, piękna jest ;:108 Mój powojnik rurkowaty( ja go znam pod nazwą "hiacyntowy") jeszcze nie kwitnie. Ale już daje znać, że ma chęć :tan Jak obficie kwitną Ci różyczki ;:oj aż miło popatrzeć ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO lecz w egipcie napisałam z małej litery czyli obojczyk był w gipsie. Jakżeby inaczej on był razem ze mną ;:306 .Jedyna Magenta cudnie kwitnie w tej chwili no i Alibaba lecz na wysokościach .Teraz zbiera się pergolowy LO calutka pergola będzie w kwiatach .Niestety są o wiele mniejsze niż z pierwszego kwitnienia. Niesterudzony jest natomiast Munstead Wood jak tylko zakwitł wciąż produkuje nowe kwiaty ;:167 Tradescanta trochę przygniotła Convoitise zbyt się roszalała. Ładnie też kwitnie Heavenly Pink szkoda tylko ,ze nie pachnie.Zbiera sie też powoli Astrid grafin , Aphrodite Księciunio i Jacqueline du Pre
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:;230 :;230 :;230
Tylko pozazdrościć kwitnień ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu na trzecim zdjęciu na dole to lilia? bardzo fajny kwiatek ! czy jest duża. napisz coś o niej ;:180
No to muszę WŁ wsadzić w ogrodzie, ale najpierw muszę znaleźć miejsce żeby go nie ;:14
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dziękuję za wspólnie z Tobą i Tosią spędzony dzisiaj czas ;:196
Ogród masz niesamowity, aby go ocenić trzeba go naocznie zobaczyć ;:138 ile może rosnąć dorodnych roślin w stosunku do mojego małym ogrodzie ;:333 jesteś MISTRZYNIĄ ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARYSIU -mar to ja się cieszę ,ze wreszcie zawitałaś w moje progi ;:196 Czas spędzony z Wami jest zawsze miły szkoda tylko ,ze moja Agatka jest taka niegościnna dla Pusi ;:167 No cóż każde miejsce musi być wykorzystane bo zaraz zawładną nim chwasty :;230 Tak to ja je spożytkuję :;230 .Nazbierałam na jeden słoik ogórków dobre i to jak na razie. Przy okazji róża odetchnęła z ulgą po uwolnieniu jej od daliowego towarzystwa :;230 Wiem ,ze jestem mistrzynią upychania :;230 Maryś pokaż te Twoją niby Muzykantów
MARYSIU ta lilia to Muscadet rośnie do 80 cm i cudnie pachnie .Munstead warto mieć, bo to naprawdę cudna róża .Kiedyś zamiast niej wzięłam Tradescanta lecz teraz skusiłam się na nią patrząc jak cudnie kwitnie w innych ogródkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, niedawno rozmawiałyśmy na temat cięcia Bremer, doszłyśmy do wniosku, że trzeba je przyciąć nisko. Moje był tak cięte ze względu na opłakany stan po zimie, szybko się jednak zregenerowały i poszybowały w górę, teraz znowu wyglądają jakby nie były wcale cięte ;:131 . Jej chyba nie jest w stanie nic przeszkodzić w wypuszczaniu długich pędów.
Widzę, że u Ciebie powojnik rurkowaty już kwitnie, u mnie jeszcze marudzi, mam go drugi rok, ale nie wiem czy wybrałam mu dobre stanowisko, rośnie raczej w półcieniu, blisko cyprysów, napisz proszę jakie stanowisko ma u Ciebie i jakie może osiągnąć rozmiary docelowo.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne dalie.
Muszę sprawdzić swoją NN, jest bardzo podobna do twojej Magnety:)
Horki śliczne . też je bardzo, bardzo lubię i juz kilka odmian mam ;:167
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ale udało się, Adaś o 4.30 mnie zawiózł na działeczkę, przed praca, to sobie poleniuchowałam do wieczora prawie ;:138 Tyle kwitnień, chwilo trwaj ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO o tak wczesnej porze już szalałaś na działeczce. Oglądałam te wczesno poranne fotki i wschód słońca ;:333 O takiej porze jest jeszcze bardzo chłodno .Teraz zbiera się u mnie na burzę juz po raz drugi w dniu dzisiejszym lecz jak na razie dużo błysków i grzmotów lecz deszczu dwie krople.Jednak co chwilkę zrywa się okropna wichura
ANIU Magenta cudownie pachnie to już jej drugie kwitnienie .Gdybym miała więcej miejsca zaprosiłabym więcej hortensji lecz u mnie wszystkiego po trochu
DAYSY pamiętam jak zastanawiałyśmy się jak ciąć MUZYKANTÓW .Na razie kwitną nisko i to mi się podoba lecz to róża parkowa to trzeba ciąć o 1/3 .Ja chyba wiosną zetnę ją nisko tak jak po pierwszym kwitnieniu.Mój powojnik też rośnie w półcieniu więc spoko zakwitnie.Mój rurkowaty ma już trochę więcej latek

Obrazek

znalazłam takie kwiatostany jakiejś trawy która się u mnie wysiała czy ktoś wie co to za trawa


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu śliczna ta dalia różowy rozczochraniec ;:215 Będę musiała tworzyć listę lilii, bo koniecznie chcę ich więcej, tym bardziej że niektóre znikają :wink: Czyli to co grzmiało godzinę temu poszło do Ciebie :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARYSIU aż musiałam wygasić kompa, bo zrobiło się nieciekawie, a szkoda sprzętu.Solidnie podlało i nadal pada lecz już nie tak ostro.Witaj w klubie tez spisuję lilie, bo widzę ,ze sporo mi wyginęło lecz mam sporo oranżowych azjatek .Chyba część wysiedlę na rabatki przed domem lecz nie wiem jak długo tam pozostaną kwitnące ;:224 Rozczochraniec ma wielgachne kwiaty 15 cm to cudna dalia jest u mnie pierwszy sezon .Jutro wszystkie rośliny będą leżeć mokre od deszczu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit JA Z DESZCZU SIĘ BARDZO CIESZĘ. NIECH PADA!
Dalie w realu są piękniejsze, naprawdę masz je cudne i wielkie.
U nas na działkach jakiś skur...l wyrywa lilie, kwiaty rzuca, a zabiera cebule,
Też się boję o swoje, bo i tak ich mam mało. Tyle dokupuję co roku i tego nie widać.
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”